Autor Wątek: Szczepienie na Covid19  (Przeczytany 244476 razy)

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #275 dnia: Grudzień 25, 2020, 02:17:49 »
Nie potrzeba referendum. Szczepienie to wolny wybór. Podzieliło nas mocno. Dużo mocnych słów padło. Niepotrzebnie.
Spokojnej tym, co na służbie, szczerze. Szanujmy się,bo to Forum powinno nam pomagać,a nie dzielić. Na lepszych i gorszych, bardziej lub mniej strażackich.
Spokojnych i zdrowych Świąt życzę. W gronie Bliskich lub Kolegów że zmiany. Wierzę że jesteśmy jedną Rodziną. Bo jesteśmy,na przekór wszystkim, którzy życzą nam źle! Trzymajmy się tego :straz:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2020, 14:12:29 wysłana przez Strażak wro »

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #276 dnia: Grudzień 26, 2020, 09:26:30 »
Nie potrzeba referendum. Szczepienie to wolny wybór. Podzieliło nas mocno. Dużo mocnych słów padło. Niepotrzebnie.
Spokojnej tym, co na służbie, szczerze. Szanujmy się,bo to Forum powinno nam pomagać,a nie dzielić. Na lepszych i gorszych, bardziej lub mniej strażackich.
Spokojnych i zdrowych Świąt życzę. W gronie Bliskich lub Kolegów że zmiany. Wierzę że jesteśmy jedną Rodziną. Bo jesteśmy,na pohybel skurwysynom! Trzymajmy się tego :straz:
Przepraszam, ale o co Panu chodzi?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #277 dnia: Grudzień 26, 2020, 11:21:56 »
2.17 w nocy wolne święta itd. 🍷wykaż się tolerancją i  zrozumieniem dla tych okoliczności

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #278 dnia: Grudzień 26, 2020, 17:49:23 »
Nie potrzeba referendum. Szczepienie to wolny wybór. Podzieliło nas mocno. Dużo mocnych słów padło. Niepotrzebnie.
Spokojnej tym, co na służbie, szczerze. Szanujmy się,bo to Forum powinno nam pomagać,a nie dzielić. Na lepszych i gorszych, bardziej lub mniej strażackich.
Spokojnych i zdrowych Świąt życzę. W gronie Bliskich lub Kolegów że zmiany. Wierzę że jesteśmy jedną Rodziną. Bo jesteśmy,na przekór wszystkim, którzy życzą nam źle! Trzymajmy się tego :straz:
Kto Nam źle życzy ?

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #279 dnia: Grudzień 26, 2020, 23:43:13 »
Nie potrzeba referendum. Szczepienie to wolny wybór. Podzieliło nas mocno. Dużo mocnych słów padło. Niepotrzebnie.
Spokojnej tym, co na służbie, szczerze. Szanujmy się,bo to Forum powinno nam pomagać,a nie dzielić. Na lepszych i gorszych, bardziej lub mniej strażackich.
Spokojnych i zdrowych Świąt życzę. W gronie Bliskich lub Kolegów że zmiany. Wierzę że jesteśmy jedną Rodziną. Bo jesteśmy,na przekór wszystkim, którzy życzą nam źle! Trzymajmy się tego :straz:
Kto Nam źle życzy ?

Wszyscy chcą dla nas jak najlepiej... To taka "przenośnia artystyczna' była. Przecież Forum dzieciom na dobranoc nie czytasz....

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #280 dnia: Grudzień 27, 2020, 09:37:21 »
https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,koronawirus-w-polsce--prof--simon--groza-mi-smiercia--zastraszaja-rodzine,artykul,96257577.html

Ciekawy wątek służb zewnętrznych zza wschodniej granicy. Typowe dezinformowanie społeczeństwa w stylu wschodnim. Widać po sądażach trafili na podatny grunt. Niebawem pewnie szczepionka z Rosji objawi się jako jedyna bez powikłań  :wall:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2020, 09:40:48 wysłana przez Gasior »

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #281 dnia: Grudzień 27, 2020, 11:32:10 »
https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,koronawirus-w-polsce--prof--simon--groza-mi-smiercia--zastraszaja-rodzine,artykul,96257577.html

Ciekawy wątek służb zewnętrznych zza wschodniej granicy. Typowe dezinformowanie społeczeństwa w stylu wschodnim. Widać po sądażach trafili na podatny grunt. Niebawem pewnie szczepionka z Rosji objawi się jako jedyna bez powikłań  :wall:
Ten sam który mowił że cmentarze pełne ludzi w dzień Wszystkich Świętych to skrajne niebezpieczeństwo a zarazem że protesty kobiet to nie jest jakieś istotne zagrożenie. Sorry ale dla mnie to nie wirusolog a człowiek który próbuje zaistnieć politycznie w danej chwili i nie jest wiarygodny.

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #282 dnia: Grudzień 27, 2020, 12:10:31 »
To podaj autorytet który mówi aby nie szczepić  :fiuu:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #283 dnia: Grudzień 27, 2020, 12:31:33 »
To podaj autorytet który mówi aby nie szczepić  :fiuu:
Autorytety już dawno upadły . https://youtu.be/FvxX2sZiEro 10 minuta
 Szopka w TV i zaraz będzie czelendż jak sie szczepią celebryci  :rofl:
https://www.facebook.com/100009260666601/videos/2846885645630096/?notif_id=1609059586069729&notif_t=live_video_explicit&ref=notif
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2020, 12:44:38 wysłana przez młody13 »

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #284 dnia: Grudzień 27, 2020, 12:51:24 »
To podaj autorytet który mówi aby nie szczepić  :fiuu:
https://youtu.be/FvxX2sZiEro 11 minuta
 Szopka w TV i zaraz będzie czelendż jak sie szczepią celebryci  :rofl:
https://www.facebook.com/100009260666601/videos/2846885645630096/?notif_id=1609059586069729&notif_t=live_video_explicit&ref=notif

To jest ten autorytet  :wall:
Niestety mamy takie społeczeństwo i jedynie prosty przekaz najwyraźniej do nich może dotrzeć.
No dajcie autorytet ? 
A jak nie to zamilczcie i swoją opinię zachowajcie dla siebie. Szczepionka jest dobrowolna i wielu się zapewne waha, a przemyślenia osób które nie mają pojęcia mogą zmienić ich podejście. I kto weźmie wtedy odpowiedzialność za utratę zdrowia lub życia ich lubi rodziny czy znajomych? Dobry wujek z forum? Bo za skutki uboczne szczepienia ma kto ponosić konsekwencje, a za tą dobrą radę nikt  :wall:

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #285 dnia: Grudzień 27, 2020, 13:03:16 »
Sam sobie będę decydowł co dla mnie najlepsze :) A z tymi profesorami med to też miałem doczynienia ,wcale dobrze nie wspominam. Dobrze że zakwestionowałem jego decyzję przed pewnym zabiegiem i podpisałem że nie wyrażam zgody na dziwny zabieg przed zabiegiem bo tak mu kazały procedury . Dzięki temu jestem wśród żywych  :fiuu:

O kurde, moje gratulacje. Jeśli podważyłeś diagnozę jakiegoś tam profesora to faktycznie możesz być również wirusologiem. Może niebawem zaczniesz wypisywać recepty kolegom ze zmiany i orzekać o przydatności do służby. Kto wie.
Korzystając z okazji mam jeszcze sprawę prywatną. Od jakiegoś czasu strasznie jebie mnie w krzyżu. Lekarz specjalista stwierdził, że to może być Lumbago. Na początku uwierzyłem mu, jednak po przeczytaniu Twojego posta zacząłem mieć coraz więcej wątpliwości związanych z tą diagnozą. Skoro (jak twierdzisz) ci profesorowie i lekarze są chuja warci, to może faktycznie lepiej dla mnie będzie jeśli posłucham Ciebie. OB i CRP mam w normie, ALT i AST również. Brak białka w moczu, profil lipidowy w normie, hiper i hipo glikemia nie występują. Ból umiejscowiony jest w części lędźwiowej kręgosłupa, promieniuje w stronę nóg. Od czasu do czasu odczuwam delikatne pieczenie i mrowienie stóp? Co to może być? A może ten lekarz tak jak profesor którego diagnozę podważyłeś postępuje zgodnie z procedurami i nie kieruje się dobrem pacjenta, czyli moim? Proszę o postawienie diagnozy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2020, 13:08:04 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #286 dnia: Grudzień 27, 2020, 13:15:38 »
... Bo za skutki uboczne szczepienia ma kto ponosić konsekwencje, a za tą dobrą radę nikt  :wall:
Może nie nadążam, więc proszę oświeć mnie.
Kto ma ponosić konsekwencje za skutki uboczne szczepień (poza zaszczepionymi)?

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #287 dnia: Grudzień 27, 2020, 13:32:41 »
... Bo za skutki uboczne szczepienia ma kto ponosić konsekwencje, a za tą dobrą radę nikt  :wall:
Może nie nadążam, więc proszę oświeć mnie.
Kto ma ponosić konsekwencje za skutki uboczne szczepień (poza zaszczepionymi)?

Kilka sek na google  :wall:
https://www.rp.pl/Ubezpieczenia-i-odszkodowania/312169882-Do-kogo-po-odszkodowanie-za-ewentualne-uboczne-skutki-szczepien.html

Oczywiście przeciwnicy są bardziej wiarygodni bo będzie można ich na forum opluć   :gwiazdki:

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #288 dnia: Grudzień 27, 2020, 13:45:45 »
Gasior, dzięki za link. Artykuł ciekawy, ale dla mnie stwierdzenia typu, że przepis XX może mieć zastosowanie jest niejednoznaczny. Tym bardziej, że większość przepisów podanych w tym artykule mówi jasno o odpowiedzialności za m.in. szczepienia przymusowe. Zresztą w artykule jest odniesienie do szczepień dobrowolnych i wynika z nich że przepisy o odpowiedzialności mogą być zastosowane (co oznacza, że nie jest to obligatoryjne), a zawsze jeszcze zostaje droga z powództwa cywilnego.
W każdym bądź razie dzięki za link. Warto przed podjęciem decyzji zdobyć jak najwięcej informacji za i przeciw, poznać wątpliwości i w miarę możliwości je rozwiać.
Pozdrawiam

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #289 dnia: Grudzień 27, 2020, 13:52:06 »
Sam sobie będę decydowł co dla mnie najlepsze :) A z tymi profesorami med to też miałem doczynienia ,wcale dobrze nie wspominam. Dobrze że zakwestionowałem jego decyzję przed pewnym zabiegiem i podpisałem że nie wyrażam zgody na dziwny zabieg przed zabiegiem bo tak mu kazały procedury . Dzięki temu jestem wśród żywych  :fiuu:

O kurde, moje gratulacje. Jeśli podważyłeś diagnozę jakiegoś tam profesora to faktycznie możesz być również wirusologiem. Może niebawem zaczniesz wypisywać recepty kolegom ze zmiany i orzekać o przydatności do służby. Kto wie.
Korzystając z okazji mam jeszcze sprawę prywatną. Od jakiegoś czasu strasznie jebie mnie w krzyżu. Lekarz specjalista stwierdził, że to może być Lumbago. Na początku uwierzyłem mu, jednak po przeczytaniu Twojego posta zacząłem mieć coraz więcej wątpliwości związanych z tą diagnozą. Skoro (jak twierdzisz) ci profesorowie i lekarze są chuja warci, to może faktycznie lepiej dla mnie będzie jeśli posłucham Ciebie. OB i CRP mam w normie, ALT i AST również. Brak białka w moczu, profil lipidowy w normie, hiper i hipo glikemia nie występują. Ból umiejscowiony jest w części lędźwiowej kręgosłupa, promieniuje w stronę nóg. Od czasu do czasu odczuwam delikatne pieczenie i mrowienie stóp? Co to może być? A może ten lekarz tak jak profesor którego diagnozę podważyłeś postępuje zgodnie z procedurami i nie kieruje się dobrem pacjenta, czyli moim? Proszę o postawienie diagnozy.

Prawdopodobnie za dużo dorabiasz na boku  :wacko: A co do tematu to Twoje życie , zrobisz co uważasz za stosowne  :fiuu: , tak jak ja uważałem za dobre dla mnie i nie żałuje . Pozdrawiam :)

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #290 dnia: Grudzień 27, 2020, 14:21:02 »
Zupełnie nie trafiłeś z diagnozą. Nie pracuję na boku.
Ale co z tymi profesorami i lekarzami? Czy faktycznie nie można im już ufać? Lepiej po poradę medyczną udać się do cyrulika alias balwierza lub dajmy na to na pobliską parafię? Komu zaufać? A może autorytetami medycznymi są Edyta Górniak, Ivan Czy Delfin albo jakaś Zocha z Facebooka lub innego Instagrama? Co robić?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2020, 14:30:38 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #291 dnia: Grudzień 27, 2020, 16:10:29 »
Zupełnie nie trafiłeś z diagnozą. Nie pracuję na boku.
Ale co z tymi profesorami i lekarzami? Czy faktycznie nie można im już ufać? Lepiej po poradę medyczną udać się do cyrulika alias balwierza lub dajmy na to na pobliską parafię? Komu zaufać? A może autorytetami medycznymi są Edyta Górniak, Ivan Czy Delfin albo jakaś Zocha z Facebooka lub innego Instagrama? Co robić?
To dlaczego większość lekarzy nie chce się szczepić , obserwuj i wyciagaj wnioski .

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #292 dnia: Grudzień 27, 2020, 17:05:44 »
Śmiertelność w Polsce na poziomie 1.9 procent z czego 1.6 procent osoby po 65 roku życia. Nie wliczając już w to że chłop umarł na podjeździe szpitala na zawał a wpisali covid. Szacują że śmiertelność na covid bez chorób współistniejących to około 0.22 procent. Dlaczego na Białorusi nie ma paniki życie toczy się w miarę normalnie ( nie licząc protestów ) nikt nie nosi maseczek i trupy na covid nie leżą na ulicach? Mam tam znajomego. Info z pierwszej ręki. Dlaczego Chiny tak szybko opanowały wirusa? Podobno społeczeństwo zdyscyplinowane i nosili maseczki i to pomogło. Nas zamknęli w domach na miesiąc w marcu i nie pomogło. WHO zmieniło kryteria żeby covid podciągnąć pod pandemię. To tak jakby równać podnośnik z Bumaru z drabinami Fire Maxa. To wszystko w 99% jest medialną ściemą. Dlaczego nie zrobią wybiórczo zmarłym na covid sekcji zwłok i badań na co rzeczywiście umarł? Teraz się to nakręciło na maksa przez panikę w tv i ludzie ogłupieli. Dlaczego pół śląska nie wymarło jak co drugi górnik miał covida? Dlaczego w tv nie pokazują opinii innych lekarzy którzy się z tym nie zgadzają tylko trzech profesorów w kółko? Dlaczego nie pokazują protestów w Niemczech, Francji, Hiszpani gdzie tysiące protestują że covid to ściema? I co nagle rząd zaszczepi 30 mln Polaków i za 2 miesiące covid cudownie zniknie? Ludzie znowu zaczną umierać na zatorowość płucną, zawał i niewydolność oddechową?

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #293 dnia: Grudzień 27, 2020, 18:14:24 »
To dlaczego większość lekarzy nie chce się szczepić , obserwuj i wyciagaj wnioski .

No dobrze, ale cały czas nie odpowiadasz na moje pytania.
Czy Twoim zdaniem lekarze medycyny, profesorowie medyczni, farmaceuci oraz naukowcy pracujący w laboratoriach to osoby niegodne zaufania ponieważ obaliłeś diagnozę jednego z profesorów? Jeśli tak to komu mamy zaufać w kwestii szeroko rozumianych nauk medycznych? Tobie, księdzu, felczerowi, Ivanowi Delfinowi czy lalce wypinającej dupę na Instagramie?

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #294 dnia: Grudzień 27, 2020, 18:29:16 »
.

 
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2022, 22:09:13 wysłana przez kandydatSA »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #295 dnia: Grudzień 27, 2020, 18:43:22 »
Zatem którzy medycy są tymi, którym nie należy ufać?

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #296 dnia: Grudzień 27, 2020, 18:47:14 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2022, 22:08:13 wysłana przez kandydatSA »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #297 dnia: Grudzień 27, 2020, 18:50:54 »
Mam kilku znajomych w tym lekarzy  którzy pracują w kilku szpitalach.Często rozmawiamy. Gdy było info że będą płacić dodatek covidowy dla medyków to pracowali w skafandrach jak do wyjścia w kosmos żeby wszyscy dookoła widzieli że jest ciężko. Jak nagle okazało się że dodatki dostaną tylko skierowane osoby przez wojewodę to nagle wirus przestał być groźny. Zakładają tylko maseczkę i rękawiczki. Dodam że żaden z nich nie chce się szczepić. Komu mam ufać i wierzyć w kwestii covida?

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #298 dnia: Grudzień 27, 2020, 19:15:34 »
A w kwestii szczepionki dla mnie wystarczającymi autorytetami są prezes Astry który mówi że nie wezmą odpowiedzialności bo nie mogą zapewnić o braku skutków długotrwałych tych szczepionek, czy prezes Pfizera który sam się nie chciał zaszczepić. Oni chyba najlepiej wiedzą jakie jest ryzyko.

Albert Borlua z Pfizera jest menadżerem, a nie lekarzem czy też pracownikiem służby zdrowia (czyli wracamy do punktu wyjścia- menadżer albo ślusarz mają większą wiedzę medyczną od naukowców). Borlua powiedział, że nie chce się szczepić poza kolejnością wyznaczoną przez amerykańskich urzędników i że obecnie są osoby, które bardziej tej szczepionki potrzebują, a nie że nie chce szczepić się w ogóle. Ponadto zaapelował by ludzie zaufali nauce.
Cytuj
- To jeszcze szczepionka, która została opracowana przez firmę ze 171-letnim doświadczeniem - powiedział. - To szczepionka, która została opracowana w świetle reflektorów, wszystkie dane są umieszczone na serwerach - dodał.

Cytuj
Nie potrzebuję opinii jakiegoś lekarza czy laboranta znad Wisły który swoje opinie oprze jedynie na komunikatach prasowych i wiedzy o innych szczepionkach a nie o tej konkretnej, która jako pierwsza została dopuszczona z tym sposobem działania.

Skoro "jacyś tam" lekarze i laboranci znad Wisły nie wzbudzają Twojego zaufania zaufaj tym zagranicznym. Materiałów jest mnóstwo.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #299 dnia: Grudzień 27, 2020, 19:25:41 »
A w kwestii szczepionki dla mnie wystarczającymi autorytetami są prezes Astry który mówi że nie wezmą odpowiedzialności bo nie mogą zapewnić o braku skutków długotrwałych tych szczepionek, czy prezes Pfizera który sam się nie chciał zaszczepić. Oni chyba najlepiej wiedzą jakie jest ryzyko.

Albert Borlua z Pfizera jest menadżerem, a nie lekarzem czy też pracownikiem służby zdrowia (czyli wracamy do punktu wyjścia- menadżer albo ślusarz mają większą wiedzę medyczną od naukowców). Borlua powiedział, że nie chce się szczepić poza kolejnością wyznaczoną przez amerykańskich urzędników i że obecnie są osoby, które bardziej tej szczepionki potrzebują, a nie że nie chce szczepić się w ogóle. Ponadto zaapelował by ludzie zaufali nauce.
Cytuj
- To jeszcze szczepionka, która została opracowana przez firmę ze 171-letnim doświadczeniem - powiedział. - To szczepionka, która została opracowana w świetle reflektorów, wszystkie dane są umieszczone na serwerach - dodał.

Cytuj
Nie potrzebuję opinii jakiegoś lekarza czy laboranta znad Wisły który swoje opinie oprze jedynie na komunikatach prasowych i wiedzy o innych szczepionkach a nie o tej konkretnej, która jako pierwsza została dopuszczona z tym sposobem działania.

Skoro "jacyś tam" lekarze i laboranci znad Wisły nie wzbudzają Twojego zaufania zaufaj tym zagranicznym. Materiałów jest mnóstwo.
Piszą Ci przecież z własnego doświadczenia sytułacje chłopaki a Ty dalej swoje . Zapatrzony w specjalistów firm farmaceutucznych i lekarzy którzy z tymi firmami wspólpracowali kiedyś . Wystarczy poszukać  :wall: