Autor Wątek: Szczepienie na Covid19  (Przeczytany 244526 razy)

Offline Mikko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • www.urwis.pl
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #225 dnia: Grudzień 23, 2020, 16:11:12 »
Ja się wciąż waham. Najlepiej to chciałbym dowody, że szczepionka nie przyniesie żadnych większych skutków ubocznych typu demencja..

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #226 dnia: Grudzień 23, 2020, 17:22:48 »
Może sytuacja naszego kolegi z małopolski otworzy oczy i rozpędzi ciemnogród - https://tvn24.pl/katowice/koronawirus-w-polsce-zabrze-oswiecim-wadowice-45-letni-strazak-zachorowal-na-covid-19-przeszedl-przeszczep-pluc-4784061
Oczywiście że najlepiej jest obrażać . Nie twierdzę że wirusa nie ma , ale skoro większość z nas przechorowała już w miarę lekko lub też bezobjawowo to ja chcę mieć wybór . Pozdrawiam 🙂

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #227 dnia: Grudzień 23, 2020, 17:49:51 »
Oczywiście że najlepiej jest obrażać . Nie twierdzę że wirusa nie ma , ale skoro większość z nas przechorowała już w miarę lekko lub też bezobjawowo to ja chcę mieć wybór . Pozdrawiam 🙂
A jeśli twój wybór kogoś narazi na ciężkie przechorowanie? Co wtedy?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #228 dnia: Grudzień 23, 2020, 17:54:48 »
A wiesz, że osoba która się zaszczepi będzie przechodzić bezobjawowo lub lekko tą chorobę, bez względu na to, czy ktoś się w rodzinie zaszczepi czy nie? Szczepionka prawdopodobnie nie zahamuje transmisji wirusa, więc sianie plotek o tym, że jak ktoś się nie zaszczepi to przyczyni się do zgonu osoby zaszczepionej jest trochę nad wyrost.

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #229 dnia: Grudzień 23, 2020, 18:06:41 »
Oczywiście że najlepiej jest obrażać . Nie twierdzę że wirusa nie ma , ale skoro większość z nas przechorowała już w miarę lekko lub też bezobjawowo to ja chcę mieć wybór . Pozdrawiam 🙂
A jeśli twój wybór kogoś narazi na ciężkie przechorowanie? Co wtedy?
Nie przetłumaczysz, nasi młodzi przyjaciele to pokolenie "tylko ja" i nic ich nie dotyczy. Zero współodpowiedzialnosci za innych, widziałem to na zmianach, kiedyś to była grupa, a teraz.... żal pisać. Niestety narodowa przypadłość "mądry polak po szkodzie" w całej okazałości.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #230 dnia: Grudzień 23, 2020, 18:06:52 »
A wiesz, że osoba która się zaszczepi będzie przechodzić bezobjawowo lub lekko tą chorobę, bez względu na to, czy ktoś się w rodzinie zaszczepi czy nie? Szczepionka prawdopodobnie nie zahamuje transmisji wirusa, więc sianie plotek o tym, że jak ktoś się nie zaszczepi to przyczyni się do zgonu osoby zaszczepionej jest trochę nad wyrost.
Trochę na wyrost jest straszenie skutkami ubocznymi bo jak przeczytasz ulotkę:
Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi u uczestników w wieku 16 lat lub starszych
były: ból w miejscu wstrzyknięcia (>80%), zmęczenie (>60%), ból głowy (>50%), ból mięśni
i dreszcze (>30%), ból stawów (>20%), gorączka i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia (>10%). Działania
te miały zazwyczaj nasilenie łagodne lub umiarkowane oraz ustępowały w ciągu kilku dni od podania
szczepionki.

To ci powiem że bardziej potrafię święta przechorować  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 23, 2020, 18:10:06 »
A gdzie ja napisałem o skutkach ubocznych? Bardziej zakupiłem się w swojej wypowiedzi na działaniu szczepionki, niż na jej skutkach ubocznych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 23, 2020, 18:13:49 »
A gdzie ja napisałem o skutkach ubocznych? Bardziej zakupiłem się w swojej wypowiedzi na działaniu szczepionki, niż na jej skutkach ubocznych.
Proszę bardzo:
Produkt leczniczy Comirnaty jest wskazany do czynnego uodparniania osób w wieku od 16 lat w celu
zapobiegania chorobie COVID-19 wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2

I jak to się ma do twojej wypowiedzi?
A wiesz, że osoba która się zaszczepi będzie przechodzić bezobjawowo lub lekko tą chorobę, bez względu na to, czy ktoś się w rodzinie zaszczepi czy nie? Szczepionka prawdopodobnie nie zahamuje transmisji wirusa, więc sianie plotek o tym, że jak ktoś się nie zaszczepi to przyczyni się do zgonu osoby zaszczepionej jest trochę nad wyrost.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 23, 2020, 18:16:49 »
Uodparnia, ale prawdopodobnie nie przerywa transmisji wirusa, więc jeżeli jesteś zaszczepiony to dalej go roznosisz. Jak ktoś nie chce się szczepić, a zaszczepią się jego rodzice, to do ich zgonu jak to określiłeś ta osoba się nie przyczyni.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 23, 2020, 18:29:24 »
Uodparnia, ale prawdopodobnie nie przerywa transmisji wirusa, więc jeżeli jesteś zaszczepiony to dalej go roznosisz. Jak ktoś nie chce się szczepić, a zaszczepią się jego rodzice, to do ich zgonu jak to określiłeś ta osoba się nie przyczyni.
Nie znam definicji czynnego uodparniania ale myślę, że polega to na tym że organizm ma przeciwciała i ubija dziada... Popraw mnie jeśli się mylę.
Może rodziców zaszczepionych nie ale zarazi kolegę a ten żonę w ciąży która chciała się zaszczepić a nie mogła   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 23, 2020, 20:24:42 »
Nie ubija, ogranicza jego skutki.
A może kolega już to przeszedł i jego żona również? Reeinfekcja jest wg badań naprawdę rzadkim zjawiskiem i myślę, że powinny powstać dokładne badania na temat ile konkretnie utrzymują się przeciwciała i czy organizm "zapamiętuje" wirusa w takim stopniu, że będzie z nim walczył, a sam wirus będzie słabszy niż przy pierwszym ataku.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 23, 2020, 20:32:11 »
Chyba trochę niepotrzebnie się nakręcamy... pielęgniarka, która zasłabła i zniknęły jej konta na profilach społecznościowych - może to skutek uboczny szczepienia, nowego typu  :rofl: żart.
Tak, na serio, dużo osób ma wątpliwości i teraz jest czas, by je rozwiać. Każda szczepionka ma możliwe efekty uboczne - przedstawmy je i wyjaśnijmy. Nie my, tylko specjaliści.
Czy szczepionka "przerwie transmisję" - ja odbieram to, że "tak". Nie zachoruję, nie będę zarażał. I to jest ten ważny element. Bo może ja przejdę łagodnie ale zarażę n osób, z których 20% może przejść ciężej, a 5% zejść...
W tym wątku, zgadzam się z Equinox'em. Wciąż deklaruję gotowość do szczepienia, choć czułbym się spokojniej, znając realne i obiektywne fakty, a nie wątki z Internetu, gdzie informacji prawdziwych jest tyle samo, co bzdur.
Nie chodzi o to, by namawiać kogoś do ryzykowania swoim życiem, by (może) uratować życie innych - gdzieś to już słyszałem. Chodzi o to, by mieć wybór, rozważyć + i -, i podjąć decyzję.
Ciekawy jest wątek: "co by było, gdyby koszt cudownej szczepionki wynosił 600zł"  :wacko:

Z okazji zbliżających się Świąt, Wszystkim życzę dużo zdrowia, mądrych wyborów i dobrych ludzi na swojej drodze.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 23, 2020, 20:50:48 »
Niewiem po co ta dyskusja, póki co nie ma przymusu.
Ja osobiście nie mam zamiaru się szczepić, jeśli ktoś ma wątpliwości co do szczepienia to trzeba zadać sobie pytanie czego się bardziej boję szczepionki czy wirusa?
Do przemyślenia zostawię tylko jeden z cytatów z ostatnich strajków kobiet "Moje ciało moja sprawa".

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 23, 2020, 20:56:54 »
W mojej ocenie, tych dwóch wątków nie należy porównywać. W mojej.
Tak, przymusu nie ma ale rozwój sytuacji (która nas akurat mocno nie dotyka, w większości) zależy od ogółu społeczeństwa.
Więcej informacji i dobra decyzja, tego potrzeba.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 23, 2020, 20:57:26 »
Niewiem po co ta dyskusja, póki co nie ma przymusu.
Ja osobiście nie mam zamiaru się szczepić, jeśli ktoś ma wątpliwości co do szczepienia to trzeba zadać sobie pytanie czego się bardziej boję szczepionki czy wirusa?
Do przemyślenia zostawię tylko jeden z cytatów z ostatnich strajków kobiet "Moje ciało moja sprawa".
Pełna zgoda . Ja i tak dalej twierdzę, że co innego nas zabije , a testy wychodzą pozytywne nawet w coli
https://tvn24.pl/wroclaw/bielawa-80-latek-z-udarem-byl-wozony-karetka-przez-siedem-godzin-od-szpitala-do-szpitala-4784094
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2020, 21:03:56 wysłana przez młody13 »

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 23, 2020, 21:05:39 »
W jakże szacownym gronie forumowiczów, ekspertów od szczepień chyba nie znajdziemy... A właśnie opinie takich ludzi powinny wpłynąć na nasze decyzje, czyż nie?
Jutro nie szczepią, poczekajmy. Przekaz Bidena ze szczepionką też mnie nie przekonuje. Wizje czipowania i modyfikacji DNA także.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 23, 2020, 21:15:02 »
Oczywiście że najlepiej jest obrażać . Nie twierdzę że wirusa nie ma , ale skoro większość z nas przechorowała już w miarę lekko lub też bezobjawowo to ja chcę mieć wybór . Pozdrawiam 🙂
A jeśli twój wybór kogoś narazi na ciężkie przechorowanie? Co wtedy?
Jak może osoba nie zaszczepiona zarazić zaszczepioną przy  skuteczności szczepionki blisko 100%.? Z tego co pamiętam ty już kiedyś promowałeś i prowadziłeś kampanię  na forum na pewną osobę na przewodniczącego solidarności......a później podkuliłeś ogon...i się od tego odciąłeś. Żeby tak nie było z szczepionkami. ^_^ ^_^ Jesteś tubą rządową, to chyba wszyscy wiedzą....ale czy za każdy dodany post  to ci płacą? pomijam uzyskane awanse służbowe..... ^_^

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 23, 2020, 21:25:04 »
Proszę o zachowanie umiaru w komentowaniu . Każdy z użytkowników ma prawo do wyrażania własnej opinii !!! Poza tym Zdrowych Wesołych Świąt :) Szanujmy się Pozdrawiam :)
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 23, 2020, 22:13:47 »
Jak może osoba nie zaszczepiona zarazić zaszczepioną przy  skuteczności szczepionki blisko 100%.? Z tego co pamiętam ty już kiedyś promowałeś i prowadziłeś kampanię  na forum na pewną osobę na przewodniczącego solidarności......a później podkuliłeś ogon...i się od tego odciąłeś. Żeby tak nie było z szczepionkami. ^_^ ^_^ Jesteś tubą rządową, to chyba wszyscy wiedzą....ale czy za każdy dodany post  to ci płacą? pomijam uzyskane awanse służbowe..... ^_^
Kłamcą jesteś i bazujesz na bzdurnych szczątkowych informacjach zarówno w temacie szczepień jak i solidarności a w konflikt z Panem przyszłym (wtedy gdy konflikt powstał) przewodniczącym KSP (wygrał WZD 2 miesiące później  :wacko: ) nastąpił tylko dlatego, że jasno wyraziłem swoje zdanie, że w Prezydium KSP nie powinno być wybieranych emerytów! Ponieważ to związek strażacki a nie związek emerytów i rencistów pożarnictwa. Co do podkulania ogona kolejna bzdura ponieważ tego też nie wiesz aby odwołać przewodniczącego trzeba "S" trzeba zwołać walne (wniosek nr 1) i złożyć o odwołanie (wniosek nr 2) o ile wniosek nr 1 podpisało 46 ludzi to pod wnioskiem nr 2 był tylko mój podpis. Co do awansów to przez ostanie 5 lat dostałem 1 grupę do góry i 100 zł dodatku  :kwit:
Zajebiście mi płacą ale forum to pro bono  :rofl:
W jakże szacownym gronie forumowiczów, ekspertów od szczepień chyba nie znajdziemy... A właśnie opinie takich ludzi powinny wpłynąć na nasze decyzje, czyż nie?
Jutro nie szczepią, poczekajmy. Przekaz Bidena ze szczepionką też mnie nie przekonuje. Wizje czipowania i modyfikacji DNA także.
Nawet nie chodzi o to że nie ma ekspertów od szczepień ale jako źródła wiedzy wrzuca się linki do szemranych stron które krytykują koncepcje szczepień. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 23, 2020, 22:16:05 »
Z transmisją wirusa chodzi o to, że nawet jak się zaszczepisz, to dalej będziesz go roznosił. W tej szczepionce chodzi o to, że to organizm w momencie rozpoznania wirusa zacznie z nim walczyć i może by tak że tej walki nawet nie odczujesz, lub po prostu się przeziębisz. Na ten moment chyba nie ma dokładnych danych na to, czy osoby zaszczepione będą dalej zarażać innych. Poczekajmy na dokładne badania, kto chce niech się teraz szczepi, a większość obserwując rzeczywistość zrobi to potem w najbliższym możliwym terminie. Dajcie ludziom wybór i nie naskakujcie na tych, którzy tej szczepionki się obawiają, to normalna rzecz. Zresztą prędzej czy później i tak nas zaszczepią.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 23, 2020, 22:18:46 »
Z transmisją wirusa chodzi o to, że nawet jak się zaszczepisz, to dalej będziesz go roznosił. W tej szczepionce chodzi o to, że to organizm w momencie rozpoznania wirusa zacznie z nim walczyć i może by tak że tej walki nawet nie odczujesz, lub po prostu się przeziębisz. Na ten moment chyba nie ma dokładnych danych na to, czy osoby zaszczepione będą dalej zarażać innych. Poczekajmy na dokładne badania, kto chce niech się teraz szczepi, a większość obserwując rzeczywistość zrobi to potem w najbliższym możliwym terminie. Dajcie ludziom wybór i nie naskakujcie na tych, którzy tej szczepionki się obawiają, to normalna rzecz. Zresztą prędzej czy później i tak nas zaszczepią.
Czemu uważasz, że prędzej czy później wszystkich zaszczepia?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2020, 22:34:19 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 23, 2020, 22:36:23 »
Z pewnością, obawy budzą niskie statystyki wśród medyków, którzy deklarują chęć zaszczepienia.
Ale pamiętajmy, że ci "medycy" to szerokie pojęcie.
Jeśli "gasior" ma dyskutować z "prewentystą" nt. zabezpieczenia ppoż. katedry - posłucham prewentysty
Jeśli jestem przy akcji, posłucham rady "gasiora" a nie "prewentysty", a najlepiej dowódcy jrg
Rozliczając czas służby, polegam na wiedzy kadrowca
Przelew zależy od akceptacji księgowej
Można tak długo wymieniać...
Choć czasem podważana jest wiedza pożarnicza na wymienionych stanowiskach. Faktycznie, księgowa nie zgasiła tyle pożarów co starszy ogniomistrz w wyjazdowej jrg... ale i nie od tego jest.
Wracając do "medyków" - zdanie dobrego ginekologa, dentysty czy anesteziologa nie powinno być podstawą decyzji ws. szczepienia. To że ktoś ma dr n med czy prof w dziedzinie medycyny nie musi oznaczać, że wie dużo o wirusach, ich zachowaniu, sposobach prewencji itp.
W służbie często mamy bliższe relacje z "medykami", którzy są ratownikami medycznymi. Rozmawiamy też z lekarzami - jakiej specjalizacji? Temat szczepień wymaga dużej, specjalistycznej wiedzy. Niech się więc wypowiedzą specjaliści i cytujmy ich wypowiedzi.
Słyszałem wiele wypowiedzi "specjalisty od gaszenia", który ponoć kiedyś był "strażakiem" na temat organizacji naszej akcji ratowniczo-gaśniczej. Wypowiedzi takiego "eksperta" rzucały na kolana. Nas. Strażaków. Ale "Kowalski" zaczynał mieć wątpliwości, bo widział, że strażacy przyjechali i zamiast gasić i ratować, biegali wokół budynku...
Wśród kadry medycznej etapu 0 są lekarze, pracownicy wspierający i cywile - może dlatego nie ma dużej pewności. Ale 30-40% chce się zaszczepić? Dlaczego? Może mają większą wiedzę niż pracownik, który roznosi jedzenie po salach...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 23, 2020, 22:40:39 »
Wśród kadry medycznej etapu 0 są lekarze, pracownicy wspierający i cywile - może dlatego nie ma dużej pewności. Ale 30-40% chce się zaszczepić? Dlaczego? Może mają większą wiedzę niż pracownik, który roznosi jedzenie po salach...
W Polsacie kilka dni temu było, że wśród pracowników szpitali jest zakres "chętnych" od 90 do 20% i wskazano gdzie jest szpital o najmniejszej ilości chętnych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 24, 2020, 08:24:44 »
https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-jeden-onkolog-i-70-pacjentow-dziennie,nId,4945020#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome Warte uwagi , pozdrawiam 🙂
PS . Kto ma chwilę do kolacji wigilijnej to warto obejrzeć już tak trochę w luźnej firmie przekaz , dla niecierpliwych od 8 minuty.   https://m.youtube.com/watch?v=sdABs6GbGR8&t=2s  :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2020, 09:21:08 wysłana przez młody13 »

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132