Autor Wątek: Szczepienie na Covid19  (Przeczytany 244510 razy)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 22, 2020, 11:39:20 »
https://remiza.com.pl/szczepionka-na-koronawirusa-male-zainteresowanie-swietokrzyskich-strazakow/ Lekarze i rat medzi też nie za bardzo chcą się szczepić także co to za porównanie do gapiów przy akcji . https://www.fakt.pl/wydarzenia/koronawirus-hejt-na-dyrektora-pogotowia-w-gorzowie-chcial-obowiazkowych-szczepien/d8p7n6d  Tu jest Polska opór to nasza tradycja narodowa, oczywiście nie popieram metod osób grożących panu dyrektorowi .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2020, 11:43:04 wysłana przez młody13 »

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 22, 2020, 11:39:43 »
Nigdy podczas zdarzeń, pożarów czy MZ, nie mieliście jakiś gapiów czy właścicieli co mówili że źle gasicie, że nie tak wycinacie osobę zakleszczona, że najpierw tak i tak a dopiero potem to i tamto. Taki człowiek dobra rada a was wku*w brał bo dobrze wiedzieliscie co macie robić i delikatnie mieliście mu żeby się za taśmę cofnął? To teraz postawcie się w roli lekarzy specjalistów tych od chorób zakaźnych jak oni mówi że należy się szczepić ( przynajmniej tych co ja znam) a takie znane osoby, celebryci, że nie wolno się szczepić bo ci druga głową wyrośnie.

Znasz przekupionego strażaka? A lekarza?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline gabiski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • zegarki
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 22, 2020, 14:48:13 »
ja będę się szczepić jeśli jest to jedna z niewielu dróg aby wróciła normalność to tak podejmuje się tego zadania

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 22, 2020, 15:34:32 »
Tak zwana "normalność" nie wróci, nie dostrzegacie tego?
A w jakim celu to szczepienie, bo myślę że z tą grypą się już każdy zetknął wiele razy. Jak ktoś chce dojść do prawdy to dojdzie, jest wiele danych pokazujących jak ta "epidemia" wygląda.
Niestety widzę, że Ci, którzy się chcą sczepić , ich wola, naciskają na resztę i wyzywają ich od foliarzy (tak jest najłatwiej).
Nadzieja w tych, którzy na chłodno kalkulują i myślą po swojemu, bo niestety większość "myśli, że myśli samodzielnie"...

Ze strażackim pozdrowieniem dla wszystkich uczestników tej dyskusji, bo dyskusja to jednak jest zawsze wartość dodana.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 22, 2020, 16:06:19 »
Tak zwana "normalność" nie wróci, nie dostrzegacie tego?
A w jakim celu to szczepienie, bo myślę że z tą grypą się już każdy zetknął wiele razy. Jak ktoś chce dojść do prawdy to dojdzie, jest wiele danych pokazujących jak ta "epidemia" wygląda.
Niestety widzę, że Ci, którzy się chcą sczepić , ich wola, naciskają na resztę i wyzywają ich od foliarzy (tak jest najłatwiej).
Nadzieja w tych, którzy na chłodno kalkulują i myślą po swojemu, bo niestety większość "myśli, że myśli samodzielnie"...
A mi się wydaje wręcz odwrotnie, że jest mega kampania w intrenecie przeciwko szczepieniom a na solidne argumenty np. ja zamieściłem twiterowe Q&A z profesorem UJ W. Szczeklikiem (specjalista z immunologii klinicznej)  a w zamian na tym forum jako odpowiedz otrzymałem coś co zamieścił człowiek który sam się podpisuje jako pracownik stoczni. Dowódców straży z rzemiośle powinni zastąpić śmieciarze no bo medyków mogą stoczniowcy to czemu nie? Trzeba dopisać kilka zwrotek piosenki biesiadnej "cztery razy po dwa razy"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 22, 2020, 16:11:25 »
Tak zwana "normalność" nie wróci, nie dostrzegacie tego?
A w jakim celu to szczepienie, bo myślę że z tą grypą się już każdy zetknął wiele razy. Jak ktoś chce dojść do prawdy to dojdzie, jest wiele danych pokazujących jak ta "epidemia" wygląda.
Niestety widzę, że Ci, którzy się chcą sczepić , ich wola, naciskają na resztę i wyzywają ich od foliarzy (tak jest najłatwiej).
Nadzieja w tych, którzy na chłodno kalkulują i myślą po swojemu, bo niestety większość "myśli, że myśli samodzielnie"...

Ze strażackim pozdrowieniem dla wszystkich uczestników tej dyskusji, bo dyskusja to jednak jest zawsze wartość dodana.

Ok. Ale jeśli jednak wróci normalność choćby za 10 lat to mam nadzieję że klepniesz się w pierś i przyznasz do błędu rzucając dziś taka z dupy tezę. A skąd masz pewność że ja "myślę że myślę" samodzielnie a ty wiesz że myślisz samodzielnie? I używając przy słowie epidemia cudzysłowu kpisz. W ciągu ostatnich kilku miesięcy pochowałem 3 osoby z najbliższego otoczenia to tyle co przez ostatnie 10 -15 lat więc ja naocznie widzę że jednak epidemia jest. I nie namawiam nikogo do szczepień wolna wola ale w marcu kwietniu jakbym ci dał te szczepionkę to zjadlbys ją bez czytania etykiety a teraz jak już się trochę z tą epidemia oswoiliśmy to wychodzi nasza polskość wszystko wiemy jako naród najlepiej na wszystkim się znamy i wszędzie weszymy spisek (sztuczna mgła tupolew etc) naturalna kolej że na różne choroby wynajduje się lekarstwa i szczepionki które się stosuje. I nie zaprzeczam że może mieć różne niepożądane działanie ale od tego są naukowcy żeby to zbadać i nie siejmy teorii o masowej eksterminacji czy chipowaniu.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 22, 2020, 16:27:48 »
Ja się zapisałem do szczepienia. Wiele informacji jest w internecie, jak w każdym temacie - od teorii spiskowych po największych specjalistów, którzy jeszcze liceum nie potrafili czytać z rozumieniem.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #208 dnia: Grudzień 22, 2020, 20:38:22 »
Tak zwana "normalność" nie wróci, nie dostrzegacie tego?
A w jakim celu to szczepienie, bo myślę że z tą grypą się już każdy zetknął wiele razy. Jak ktoś chce dojść do prawdy to dojdzie, jest wiele danych pokazujących jak ta "epidemia" wygląda.
Niestety widzę, że Ci, którzy się chcą sczepić , ich wola, naciskają na resztę i wyzywają ich od foliarzy (tak jest najłatwiej).
Nadzieja w tych, którzy na chłodno kalkulują i myślą po swojemu, bo niestety większość "myśli, że myśli samodzielnie"...
A mi się wydaje wręcz odwrotnie, że jest mega kampania w intrenecie przeciwko szczepieniom a na solidne argumenty np. ja zamieściłem twiterowe Q&A z profesorem UJ W. Szczeklikiem (specjalista z immunologii klinicznej)  a w zamian na tym forum jako odpowiedz otrzymałem coś co zamieścił człowiek który sam się podpisuje jako pracownik stoczni. Dowódców straży z rzemiośle powinni zastąpić śmieciarze no bo medyków mogą stoczniowcy to czemu nie? Trzeba dopisać kilka zwrotek piosenki biesiadnej "cztery razy po dwa razy"

Wybór każdego i nikogo nie przekonywałem. Jak nie nazwać kogoś foliarzem jak sam się nie szczepi i Tb się dziwi, że się szczepisz. Jednocześnie sam nic nie wie oprócz tego, że szczepionki wszystkie są złe, a ta to już w ogóle.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #209 dnia: Grudzień 22, 2020, 21:25:33 »
I używając przy słowie epidemia cudzysłowu kpisz.
Sądzę, że wicher nie kpi z nikogo, bo że więcej ludzi umiera to jest fakt, któremu ciężko zaprzeczyć. On tylko poddaje w wątpliwość sens używania słowa epidemia. Natomiast, co do wysokiej śmiertelności tej choroby - tu już jest pole (i to duże) do dyskusji.
Wg oficjalnych danych na Covid-19 do dzisiaj zmarło w Polsce 25783 osób. Ludność Polski to ok 39,97mln (na rok 2019). Jak zestawić te dane, to śmiertelność po 9-ciu miesiącach (pierwszy oficjalny przypadek w Polsce to początek marca) wynosi ok. 0,065% populacji. Kilka dni temu król Szwecji przepraszał Szwedów za wysoką śmiertelność u nich. Porównując ilość zgonów do liczebności Szwedów dawało to ok 0,076% populacji, na świecie wychodzi ok 0,022% populacji (tu może być zaniżone, bo pewnie nie wszystkie państwa prowadzą taką statystykę). Statystyka nie kłamie.
W Szwecji (statystycznie) jest trochę wyższa śmiertelność niż w Polsce, ale Szwedzi walcząc z Covidem nie zarżnęli gospodarki. Pokazuje to, że w większości państw lekarstwo jest gorsze od choroby. To mniej więcej tak, jakby strzelać z armaty do wróbla. W walce z Covidem logiki naszego rządu nie widać, bardziej to wygląda na działania pozorowane, niż na jakąś przemyślaną strategię.
A dlaczego Polacy nie chcą się szczepić? Bo może przykład idzie z góry?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #210 dnia: Grudzień 22, 2020, 21:56:34 »
W Szwecji (statystycznie) jest trochę wyższa śmiertelność niż w Polsce, ale Szwedzi walcząc z Covidem nie zarżnęli gospodarki. Pokazuje to, że w większości państw lekarstwo jest gorsze od choroby. To mniej więcej tak, jakby strzelać z armaty do wróbla. W walce z Covidem logiki naszego rządu nie widać, bardziej to wygląda na działania pozorowane, niż na jakąś przemyślaną strategię.
A dlaczego Polacy nie chcą się szczepić? Bo może przykład idzie z góry?
Nie zarżnęli? A to ciekawa teza oparta jak to zwykle na forach na bazie "pierdół o żabkach pisanych na portalach społecznościowych"
https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/7790998,najwiekszy-od-40-lat-spadek-pkb-w-szwecji-mimo-braku-zamkniecia-kraju.html
Wzrost bezrobocia prawie o 50% najwyższy spadek PKB od 40 lat... Porównaj to proszę z bezrobociem w Polsce...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #211 dnia: Grudzień 22, 2020, 22:07:15 »
W Szwecji (statystycznie) jest trochę wyższa śmiertelność niż w Polsce, ale Szwedzi walcząc z Covidem nie zarżnęli gospodarki. Pokazuje to, że w większości państw lekarstwo jest gorsze od choroby. To mniej więcej tak, jakby strzelać z armaty do wróbla. W walce z Covidem logiki naszego rządu nie widać, bardziej to wygląda na działania pozorowane, niż na jakąś przemyślaną strategię.
A dlaczego Polacy nie chcą się szczepić? Bo może przykład idzie z góry?
Nie zarżnęli? A to ciekawa teza oparta jak to zwykle na forach na bazie "pierdół o żabkach pisanych na portalach społecznościowych"
https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/7790998,najwiekszy-od-40-lat-spadek-pkb-w-szwecji-mimo-braku-zamkniecia-kraju.html
Wzrost bezrobocia prawie o 50% najwyższy spadek PKB od 40 lat... Porównaj to proszę z bezrobociem w Polsce...
Eqinox ten artykuł, który podlinkowałeś jest z sierpnia. Masz może coś aktualniejszego?
U nas PKB jeszcze tak nie spadło, bo firmy dostały finansową szczepionkę. Ale poczekaj jeszcze trochę, a okaże się (mam nadzieję, że się mylę), że u nas będzie takie pier....nięcie, że będziemy marzyć o takim spadku PKB jak w Szwecji, a długi zaciągnięte przez obecnie rządzących jeszcze nasze prawnuki będą spłacać (jak będą mieć z czego). Żeby nie okazało się w pewnym momencie, że kasa jest pusta, a przedsiębiorstw, które do tej kasy łożyły, już nie ma.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #212 dnia: Grudzień 22, 2020, 22:12:18 »
8,6% spadek PKB w Szwecji, gdzie w "Hiszpanii spadł w drugim kwartale o 18,5 proc., Francji o 13,8 proc., a Włoch o 12,4 proc" Faktycznie jebnęło im mocno  :szalony:
Ciekawe jak jest na dzień dzisiejszy. Niech podliczą w Polsce, o ile już nie podliczyli, tylko boją się ujawniać. W lepszy wynik nie uwierzę  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #213 dnia: Grudzień 22, 2020, 22:19:12 »
8,6% spadek PKB w Szwecji, gdzie w "Hiszpanii spadł w drugim kwartale o 18,5 proc., Francji o 13,8 proc., a Włoch o 12,4 proc" Faktycznie jebnęło im mocno  :szalony:
Ciekawe jak jest na dzień dzisiejszy. Niech podliczą w Polsce, o ile już nie podliczyli, tylko boją się ujawniać. W lepszy wynik nie uwierzę  :rofl:
8,6 w Szwecji w drugim kwartale a w PL 8,2  :rofl: :rofl:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/gospodarka/news-historyczny-spadek-pkb-gus-podal-takze-dane-o-konsumpcji-i-i,nId,4702439
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #214 dnia: Grudzień 22, 2020, 22:19:44 »
https://alter24.pl/polska/prof-simon-bral-pieniadze-od-koncernu-pfizer-covid-21-w-anglii/ Wy macie swoje autorytety , my  " foliarze :  :rofl: mamy swoje , a co tam z tą pielęgniarką co zemdlała po szczepieniu i jej konta społecznościowe  po znikały  :klol:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2020, 22:27:16 wysłana przez młody13 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #215 dnia: Grudzień 22, 2020, 22:25:58 »
https://alter24.pl/polska/prof-simon-bral-pieniadze-od-koncernu-pfizer-covid-21-w-anglii/ Wy macie swoje autrytety , my  " foliarze :  :rofl: mamy swoje , a co tam z tą pielęgniarką co zemdlała po szczepieniu i jej konta społecznościowe  po znikały  :klol:
Ty jesteś jakimś sekciarzem?
Patrz co to za strona:
https://alter24.pl/poziom-0/
https://alter24.pl/poziom-1-13h-prawo-przyciagania-trening/
https://alter24.pl/category/fizyka-kwantowa/
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #216 dnia: Grudzień 22, 2020, 22:31:24 »

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #217 dnia: Grudzień 22, 2020, 22:42:23 »
Ile to tam było w UK ze skutkami ubocznymi ? TYLKO 3 osoby ?
Ja widzę już 3150  :fiuu:

https://www.cdc.gov/vaccines/acip/meetings/downloads/slides-2020-12/slides-12-19/05-COVID-CLARK.pdf

Młody13, to jest jeszcze ciekawsze :)
https://www.pfizer.com.pl/o-firmie/press-room/dorota-hryniewiecka-firlej-w-gronie-wybitnych-ekspertow-w-debacie-o-przyszlosci-ochrony
Jedyna przedstawicielka branży farmaceutycznej  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2020, 22:51:40 wysłana przez Gosciu »

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #218 dnia: Grudzień 22, 2020, 23:11:22 »
edit

a szkoda strzępić ryja.

Naprawdę przerażający jest poziom głupoty wśród ludzi w 2020r... a zdawałoby się, że covid obnażył tylko niewydolność sytemu opieki zdrowotnej...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2020, 23:45:30 wysłana przez pafnucek »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #219 dnia: Grudzień 22, 2020, 23:47:29 »
No to skoro szczepionka jest taka super i nie eliminuje transmisji wirusa, to jak sobie wyobrazacie coroczne (przy założeniu, że tyle czasu może działać szczepionka, choć na ten moment takich badań nie ma, ale mogą to być np dwa lub trzy lata) szczepienie całej populacji? Przecież logistycznie jest to niewykonalne, ponieważ część osób nie będzie wogóle zaszczepionych, a.czesc dostanie kolejną przypominająca dawkę.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #220 dnia: Grudzień 23, 2020, 05:56:42 »
Wczoraj usłyszana anegdotę, która mi się spodobała i jest prawdziwa.
Szczepionka powinna kosztować np. 600pln,  ile by tu było płaczu! Już widzę te wpisy :P

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #221 dnia: Grudzień 23, 2020, 09:34:42 »
Wczoraj usłyszana anegdotę, która mi się spodobała i jest prawdziwa.
Szczepionka powinna kosztować np. 600pln,  ile by tu było płaczu! Już widzę te wpisy :P
Przecież kosztuje . To wszystko finansowane jest z naszych pieniędzy rząd nie ma swoich.   
Warto posłuchać https://wnet.fm/2020/12/11/jerzy-milewski-produkt-pfizera-to-nie-szczepionka-tylko-lek-biologiczny-nie-ma-dowodow-na-to-ze-sars-cov-2/?fbclid=IwAR2_zIfY89Nzbg2pDmpDiK0FdvTAGiX_gCe-NiZRHkSsoSiDACrsP9V7FRw   A tu opłata za sprzątanie na narodowym . https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-ponad-milion-zlotych-za-sprzatanie-w-szpitalu-narodowym-6584880162257632a:szalony:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2020, 09:38:47 wysłana przez młody13 »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #222 dnia: Grudzień 23, 2020, 11:37:01 »
8,6% spadek PKB w Szwecji, gdzie w "Hiszpanii spadł w drugim kwartale o 18,5 proc., Francji o 13,8 proc., a Włoch o 12,4 proc" Faktycznie jebnęło im mocno  :szalony:
Ciekawe jak jest na dzień dzisiejszy. Niech podliczą w Polsce, o ile już nie podliczyli, tylko boją się ujawniać. W lepszy wynik nie uwierzę  :rofl:
8,6 w Szwecji w drugim kwartale a w PL 8,2  :rofl: :rofl:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/gospodarka/news-historyczny-spadek-pkb-gus-podal-takze-dane-o-konsumpcji-i-i,nId,4702439
A to czytałeś? https://biznes.interia.pl/praca/news-rzeczpospolita-firmy-na-potege-planuja-zwolnienia,nId,4944629
Wg GUS nasz PKB za III kw też nie wygląda różowo. https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rachunki-narodowe/kwartalne-rachunki-narodowe/szybki-szacunek-produktu-krajowego-brutto-za-trzeci-kwartal-2020-roku,1,31.html

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #223 dnia: Grudzień 23, 2020, 14:42:51 »
Trzymajmy się wątku szczepień. Proszę moderację o ścisłą kontrolę informacji, które są tu zamieszczane.
Pojawiła się oficjalna ulotka szczepionki w języku polskim.
https://twitter.com/GCessak/status/1341467224985530368?s=20

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #224 dnia: Grudzień 23, 2020, 15:45:48 »