Autor Wątek: Szczepienie na Covid19  (Przeczytany 244606 razy)

Offline maysteer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 10, 2020, 19:11:30 »
Przejdź się po cmentarzach i zobacz w jakim wieku ludzie umierają i jak się wydłużyła długość życia w Polsce dzięki nauce.Mamy pandemie ale nowotworów i chorób przewlekłych ale to nie jest tak medialny temat. Postęp doprowadza do tego ze ludzie jedzą chłam, żyją w zanieczyszczonym środowisku i coraz więcej chorują. Dzisiaj lekarz już nie leczy a jest "sprzedawcą leków", drzwi się nie zamykają i tylko przedstawiciele się mijają. Leczą cie na jedno uszkadzają drugie i interes się kreci. Kto zauważył jak sprytnie zmniejszają normy np.(cholesterolu, glukozy,ciśnienia krwi) żeby kwalifikować coraz to większe liczby osób do brania pigułek. A słynne statyny które tak przepisują na prawo i lewo nie tylko że nie rozwiązują problemu cholesterolu to jeszcze uszkadzają wątrobę i potem kowalski przychodzi i dostaje nie tylko statyny ale dodatkowo piguły na wątrobę bo próby są złe (i tak jest z większością leków)W dzisiejszych czasach medycyna nie szuka przyczyny problemów tylko wynajduje coraz to nowe środki na maskowanie objawów ewentualnie tworzy nowe problemy ale to już z korzyścią dla własnego biznesu. W koncernach nie siedzą ludzie którzy pracują dobroczynnie i zależy im na naszym zdrowiu i szczęściu, oni są przede wszystkim nastawieni na zysk i to widać po ich przychodach jakie uzyskują. A gdzie liczy się zysk i obraca się ogromnymi pieniędzmi tam naprawdę można zrobić dużo żeby uciszyć jednego czy drugiego niewygodnego lekarza czy zatuszować jakaś aferę która zagraża interesom. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 10, 2020, 20:10:39 »
Przejdź się po cmentarzach i zobacz w jakim wieku ludzie umierają i jak się wydłużyła długość życia w Polsce dzięki nauce.Mamy pandemie ale nowotworów i chorób przewlekłych ale to nie jest tak medialny temat. Postęp doprowadza do tego ze ludzie jedzą chłam, żyją w zanieczyszczonym środowisku i coraz więcej chorują. Dzisiaj lekarz już nie leczy a jest "sprzedawcą leków", drzwi się nie zamykają i tylko przedstawiciele się mijają. Leczą cie na jedno uszkadzają drugie i interes się kreci. Kto zauważył jak sprytnie zmniejszają normy np.(cholesterolu, glukozy,ciśnienia krwi) żeby kwalifikować coraz to większe liczby osób do brania pigułek. A słynne statyny które tak przepisują na prawo i lewo nie tylko że nie rozwiązują problemu cholesterolu to jeszcze uszkadzają wątrobę i potem kowalski przychodzi i dostaje nie tylko statyny ale dodatkowo piguły na wątrobę bo próby są złe (i tak jest z większością leków)W dzisiejszych czasach medycyna nie szuka przyczyny problemów tylko wynajduje coraz to nowe środki na maskowanie objawów ewentualnie tworzy nowe problemy ale to już z korzyścią dla własnego biznesu. W koncernach nie siedzą ludzie którzy pracują dobroczynnie i zależy im na naszym zdrowiu i szczęściu, oni są przede wszystkim nastawieni na zysk i to widać po ich przychodach jakie uzyskują. A gdzie liczy się zysk i obraca się ogromnymi pieniędzmi tam naprawdę można zrobić dużo żeby uciszyć jednego czy drugiego niewygodnego lekarza czy zatuszować jakaś aferę która zagraża interesom.
Płaskoziemiec płaskoziemiec siala lala lala... Ludzie żyją dłużej w XXI w. niż w XX  :szalony: Sprawdź  sobie:wacko:  A co do zanieczyszczeń to zwróć uwagę jak spadają zanieczyszczenia np. w Polsce  :rofl: Zobacz ile więcej jest domów podłączonych do bieżącej wody... Co do lekarzy którzy nie leczą to mam w rodzinie zarówno lekarzy jak i antyszczepionkowego fanatyka i wiesz jaki jest argument którego nie da się obalić teoriami z dupy takie jak ta którą pogrubiłem... Jest to publikowana przez UNICEF śmiertelność noworodków...  W ludach żyjących ekologicznie umieralność bywa 50 krotnie większa :wacko: Skoro lekarze i służba zdrowia nie leczą to ekologia musi być śmiertelnie niebezpieczna  :rofl: :rofl:
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maysteer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 10, 2020, 21:21:03 »
Statystycznie.... a w jakim stanie są ci ludzie którzy dożywają tego sędziwego wieku i ilu jest "dotrzymanych" do tego wieku. Co innego jeśli postęp sprawia ze ludzie w zdrowiu i  sprawności dożywają 80-90-100 lat to jest postęp. Naprawdę będziesz dumny z tego ze dożyjesz 90 lat a ostatnie 20 będziesz leżał pod maszyna i kroplówka to wg Ciebie jest postęp?? Z tymi  ludami to trochę  uprościłeś bo one nie maja często dostępu ani do bieżącej wody ani kanalizacji a większość chorób rozwija się z braku higieny, wiec mówienie że są eko a umierają jest trochę nie trafione(akurat eko jest dla nich plusem poczytaj o długowiecznym ludzie hunza  w jakim postępie żyją i o dziwo nie zmagają się z chorobami świata zachodniego ^_^). Ja nie neguje postępu ale niesie on ze sobą także negatywne skutki których jak widzę nie dostrzegasz. Tak samo jeśli nie widzisz powiązań miedzy koncernami a lekarzami i że jest to intratny biznes w skali światowej to albo jesteś ślepy albo ignorant. Też mam w rodzinie lekarzy i farmaceutów którzy pracują w aptekach wiec nie tylko ty masz informacje z pierwszej ręki ^_^Zresztą porozmawiaj z ludźmi którzy  maja do czynienia z lekarzami i nasza służbą zdrowia  jak są traktowani i leczeni. I żeby to był pojedynczy przypadek niestety staje się to normą...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2020, 21:26:02 wysłana przez maysteer »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 10, 2020, 22:55:53 »
https://remiza.com.pl/strazacy-fdny-nie-chca-sie-szczepic/ Nie tylko u nas temat niechęci strażaków do szczepień .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 11, 2020, 06:37:39 »
https://remiza.com.pl/strazacy-fdny-nie-chca-sie-szczepic/ Nie tylko u nas temat niechęci strażaków do szczepień .
U nich prawie "fifty fifty" a u nas  :rofl: Daleko nam do nich  :szalony:
Statystycznie.... a w jakim stanie są ci ludzie którzy dożywają tego sędziwego wieku i ilu jest "dotrzymanych" do tego wieku. Co innego jeśli postęp sprawia ze ludzie w zdrowiu i  sprawności dożywają 80-90-100 lat to jest postęp. Naprawdę będziesz dumny z tego ze dożyjesz 90 lat a ostatnie 20 będziesz leżał pod maszyna i kroplówka to wg Ciebie jest postęp?? Z tymi  ludami to trochę  uprościłeś bo one nie maja często dostępu ani do bieżącej wody ani kanalizacji a większość chorób rozwija się z braku higieny, wiec mówienie że są eko a umierają jest trochę nie trafione(akurat eko jest dla nich plusem poczytaj o długowiecznym ludzie hunza  w jakim postępie żyją i o dziwo nie zmagają się z chorobami świata zachodniego ^_^). Ja nie neguje postępu ale niesie on ze sobą także negatywne skutki których jak widzę nie dostrzegasz. Tak samo jeśli nie widzisz powiązań miedzy koncernami a lekarzami i że jest to intratny biznes w skali światowej to albo jesteś ślepy albo ignorant. Też mam w rodzinie lekarzy i farmaceutów którzy pracują w aptekach wiec nie tylko ty masz informacje z pierwszej ręki ^_^Zresztą porozmawiaj z ludźmi którzy  maja do czynienia z lekarzami i nasza służbą zdrowia  jak są traktowani i leczeni. I żeby to był pojedynczy przypadek niestety staje się to normą...
Weź człowieku rysujesz obraz republiki bananowej i służby zdrowia w stylu niemieckich obozów koncentracyjnych. Wiesz co mam nieuleczalnie chorego w najbliższej rodzinie do tego dwa starsze pokolenia z racji mojego wieku często korzystają ze służby zdrowia a i mi pewien czas temu przytrafiła się śmierć kliniczna więc coś w temacie wiem  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline OchroniarzPpoż.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 11, 2020, 08:56:34 »
Władze medyczne Szwajcarii nie zatwierdziły szczepionek na koronawirusa, jakie zamówił rząd. Szwajcarzy oczekują od 3 producentów dosłania brakujących ważnych danych, dot. bezpieczeństwa, skuteczności, czy jakości, jak np. szczegółowe info nt. grup ludzi, na których testowano preparaty, np. osób z chorobami współistniejącymi. - PAP

Offline maysteer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 11, 2020, 10:21:56 »
Niech się zgłoszą do naszych władz to dostaną komplet dokumentacji  :rofl: skoro nasi tak żarliwie zapewniają że są bezpieczne i skuteczne ^_^

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 11, 2020, 11:07:18 »
https://remiza.com.pl/strazacy-fdny-nie-chca-sie-szczepic/ Nie tylko u nas temat niechęci strażaków do szczepień .
U nich prawie "fifty fifty" a u nas  :rofl: Daleko nam do nich  :szalony:
Statystycznie.... a w jakim stanie są ci ludzie którzy dożywają tego sędziwego wieku i ilu jest "dotrzymanych" do tego wieku. Co innego jeśli postęp sprawia ze ludzie w zdrowiu i  sprawności dożywają 80-90-100 lat to jest postęp. Naprawdę będziesz dumny z tego ze dożyjesz 90 lat a ostatnie 20 będziesz leżał pod maszyna i kroplówka to wg Ciebie jest postęp?? Z tymi  ludami to trochę  uprościłeś bo one nie maja często dostępu ani do bieżącej wody ani kanalizacji a większość chorób rozwija się z braku higieny, wiec mówienie że są eko a umierają jest trochę nie trafione(akurat eko jest dla nich plusem poczytaj o długowiecznym ludzie hunza  w jakim postępie żyją i o dziwo nie zmagają się z chorobami świata zachodniego ^_^). Ja nie neguje postępu ale niesie on ze sobą także negatywne skutki których jak widzę nie dostrzegasz. Tak samo jeśli nie widzisz powiązań miedzy koncernami a lekarzami i że jest to intratny biznes w skali światowej to albo jesteś ślepy albo ignorant. Też mam w rodzinie lekarzy i farmaceutów którzy pracują w aptekach wiec nie tylko ty masz informacje z pierwszej ręki ^_^Zresztą porozmawiaj z ludźmi którzy  maja do czynienia z lekarzami i nasza służbą zdrowia  jak są traktowani i leczeni. I żeby to był pojedynczy przypadek niestety staje się to normą...
Weź człowieku rysujesz obraz republiki bananowej i służby zdrowia w stylu niemieckich obozów koncentracyjnych. Wiesz co mam nieuleczalnie chorego w najbliższej rodzinie do tego dwa starsze pokolenia z racji mojego wieku często korzystają ze służby zdrowia a i mi pewien czas temu przytrafiła się śmierć kliniczna więc coś w temacie wiem  :rofl:

I z jakim skutkiem korzystają z tej służby zdrowia? Kto ma trochę oleju w głowie i miał nieprzyjemność bliższego spotkania ze służbą zdrowia ten wie że to dno i wodorosty i że jeśli chce się jakoś żyć w tym kraju to trzeba bardzo o siebie zadbać. Samemu.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 11, 2020, 13:25:21 »
I z jakim skutkiem korzystają z tej służby zdrowia? Kto ma trochę oleju w głowie i miał nieprzyjemność bliższego spotkania ze służbą zdrowia ten wie że to dno i wodorosty i że jeśli chce się jakoś żyć w tym kraju to trzeba bardzo o siebie zadbać. Samemu.
Moja kuzynka, która jest pielęgniarką, powiedziała, że jakby, co to w życiu nie chce wylądować na zakaźnym w swoim szpitalu  :gwiazdki: Stare pielęgniary, pozamykały się w kanciapie i dup nie ruszają do chorych, a ty człowieku leż i zdychaj.
Oczywiście jest sporo dobrych lekarzy i pielęgniarek, ALE...
Znam przypadki gdzie lekarz lekarza opierdalał, czemu do ludzi nie wychodzi w szpitalu covidowym. Jeden obchód na 24h zrobiony w godzinę, a chorych blisko 300. Chorzy leżą ze spadającą saturacją, a pan doktorek zamknięty w gabinecie.
Najlepsze tłumaczenie wielu: nie chce mi się ubierać w ten strój i boję się wirusa  :wall: To tak jak my byśmy mówili: nie chce mi się ubierać w nomex, a tak w ogóle boję się ognia  :rofl:

Offline maysteer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 11, 2020, 15:10:22 »
https://www.politykazdrowotna.com/62459,astrazeneca-zwolniona-z-odpowiedzialnosci-za-dzialanie-szczepionki-covid-19

"To wyjątkowa sytuacja, w której jako firma po prostu nie możemy ryzykować, jeśli za ... cztery lata szczepionka wykaże skutki uboczne - powiedział agencji Reutera Ruud Dobber, członek zarządu AstraZeneca. - W zawartych przez nas umowach prosimy o zwolnienie z odpowiedzialności kontraktowej - mówił"

Wychodzi na to że przynajmniej 4 lata trzeba odczekać i obserwować ludzi którzy pójdą na pierwszy ogień :rofl:

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 11, 2020, 15:41:41 »
U mnie w JRG, procent podobny co w ankiecie. Dziwę się osobom ślepo wierzącym w naukę, szczególnie, że mamy do czynienia zupełnie z innym rodzajem szczepionek nie stosowanych dotychczas na populacji ludzkiej. Jeżeli chcesz się szczepić to ja nie widzę problemu, ale nie rozumiem naganiaczy, którzy stręczą szczepionką w imię nauki, autorytety naukowe biorą za to kasę a Wy się za darmo produkujecie. Powołujecie się na naukę, ale posługujecie się utartymi zmitologizowanymi opiniami, że szczepionki uratowały ludzkość, czy aby na pewno?


Kilka fragmentów z Wikipedii dla potwierdzenia i jak widzimy w UK nawet nie zastosowano się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, gdyż szczepiono tam "alergików".
"Fragment mRNA zawarty w szczepionce może zainicjować niezamierzoną, nadmierną odpowiedź immunologiczną poprzez aktywację wrodzonej odpowiedzi immunologicznej[13][14]. Związana z nią indukcja interferonu typu I została powiązana z wywołaniem odpowiedzi autoimmunologicznej i reakcji zapalnych. W związku z tym identyfikacja osobników predysponowanych do problemów autoimmunologicznych przed podaniem szczepionki RNA pozwoli na przyjęcie odpowiednich środków ostrożności[15]. "

"Obecnie (stan na 20.11.2020) nie istnieją szczepionki RNA zatwierdzone do stosowania u ludzi."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczepionka_RNA

Obecnie nie istnieją szczepionki DNA zatwierdzone do stosowania u ludzi[7]. Kilka szczepionek DNA jest stosowanych w weterynarii.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczepionki_DNA

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 11, 2020, 16:19:59 »
https://www.politykazdrowotna.com/62459,astrazeneca-zwolniona-z-odpowiedzialnosci-za-dzialanie-szczepionki-covid-19
"To wyjątkowa sytuacja, w której jako firma po prostu nie możemy ryzykować, jeśli za ... cztery lata szczepionka wykaże skutki uboczne - powiedział agencji Reutera Ruud Dobber, członek zarządu AstraZeneca. - W zawartych przez nas umowach prosimy o zwolnienie z odpowiedzialności kontraktowej - mówił"
Wychodzi na to że przynajmniej 4 lata trzeba odczekać i obserwować ludzi którzy pójdą na pierwszy ogień :rofl:
Skoro nie w imię zysku to robi firma to po co? Cytat z twojego linku:
"AstraZeneca, zobowiązał się dostarczyć łącznie ponad 2 miliardy dawek szczepionki rządowi Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, krajom europejskim oraz innych narodom i organizacjom rezygnując z zysku.
Wartość współpracy z USA oszacowano na 1,2 mld USD - które ma pokryć koszty produkcji i dostaw, zgodnie z zamówieniem rządu. Z tego tytułu, producent gwarantując rezygnację z zysku, udostępnił audytorom administracji Donalda Trumpa dostęp do pełnego rozliczenia rachunków finansowych.
"
U mnie w JRG, procent podobny co w ankiecie. Dziwę się osobom ślepo wierzącym w naukę, szczególnie, że mamy do czynienia zupełnie z innym rodzajem szczepionek nie stosowanych dotychczas na populacji ludzkiej. Jeżeli chcesz się szczepić to ja nie widzę problemu, ale nie rozumiem naganiaczy, którzy stręczą szczepionką w imię nauki, autorytety naukowe biorą za to kasę a Wy się za darmo produkujecie. Powołujecie się na naukę, ale posługujecie się utartymi zmitologizowanymi opiniami, że szczepionki uratowały ludzkość, czy aby na pewno?
Wszędzie jest podobnie bo w Polsce i w Rosji wskaźnik osób deklarujących się jako przeciwnicy szczepienia przeciwko Covid  jest najwyższy na świecie. Czemu tak jest?  Naprawdę nie wiem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 11, 2020, 17:46:17 »
https://www.politykazdrowotna.com/62459,astrazeneca-zwolniona-z-odpowiedzialnosci-za-dzialanie-szczepionki-covid-19
"To wyjątkowa sytuacja, w której jako firma po prostu nie możemy ryzykować, jeśli za ... cztery lata szczepionka wykaże skutki uboczne - powiedział agencji Reutera Ruud Dobber, członek zarządu AstraZeneca. - W zawartych przez nas umowach prosimy o zwolnienie z odpowiedzialności kontraktowej - mówił"
Wychodzi na to że przynajmniej 4 lata trzeba odczekać i obserwować ludzi którzy pójdą na pierwszy ogień :rofl:
Skoro nie w imię zysku to robi firma to po co? Cytat z twojego linku:
"AstraZeneca, zobowiązał się dostarczyć łącznie ponad 2 miliardy dawek szczepionki rządowi Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, krajom europejskim oraz innych narodom i organizacjom rezygnując z zysku.
Wartość współpracy z USA oszacowano na 1,2 mld USD - które ma pokryć koszty produkcji i dostaw, zgodnie z zamówieniem rządu. Z tego tytułu, producent gwarantując rezygnację z zysku, udostępnił audytorom administracji Donalda Trumpa dostęp do pełnego rozliczenia rachunków finansowych.
"
U mnie w JRG, procent podobny co w ankiecie. Dziwę się osobom ślepo wierzącym w naukę, szczególnie, że mamy do czynienia zupełnie z innym rodzajem szczepionek nie stosowanych dotychczas na populacji ludzkiej. Jeżeli chcesz się szczepić to ja nie widzę problemu, ale nie rozumiem naganiaczy, którzy stręczą szczepionką w imię nauki, autorytety naukowe biorą za to kasę a Wy się za darmo produkujecie. Powołujecie się na naukę, ale posługujecie się utartymi zmitologizowanymi opiniami, że szczepionki uratowały ludzkość, czy aby na pewno?
Wszędzie jest podobnie bo w Polsce i w Rosji wskaźnik osób deklarujących się jako przeciwnicy szczepienia przeciwko Covid  jest najwyższy na świecie. Czemu tak jest?  Naprawdę nie wiem.

Skąd to wziąłeś? Tylko się cieszyć że nasz naród mądry :)

Offline maysteer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 11, 2020, 18:36:32 »
AstraZeneca  zrezygnowała z zysku... ^_^ ale koszty produkcji i dystrybucji i tak trzeba pokryć wiec nie stracą na tym, aż tak dobroduszni nie są :rofl: marketing i reklama tez jest zyskiem... może niektóre lemingi się na to złapią, że cudowny koncern zrezygnował z zysku dla ich dobra i pobiegną jeszcze szybciej. Tylko ciekawe czy faktycznie policzą koszty i dystrybucje "po kosztach" bo nasz minister zdrowia stwierdził na komisji że nie może podać kwoty jednostkowej za szczepionkę,gdyż jest to tajemnica. Może uda im się zrobić przy okazji powtórkę z "zakupu respiratorów".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2020, 18:42:46 wysłana przez maysteer »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 11, 2020, 21:28:07 »
AstraZeneca  zrezygnowała z zysku... ^_^ ale koszty produkcji i dystrybucji i tak trzeba pokryć wiec nie stracą na tym, aż tak dobroduszni nie są :rofl: marketing i reklama tez jest zyskiem... może niektóre lemingi się na to złapią, że cudowny koncern zrezygnował z zysku dla ich dobra i pobiegną jeszcze szybciej. Tylko ciekawe czy faktycznie policzą koszty i dystrybucje "po kosztach" bo nasz minister zdrowia stwierdził na komisji że nie może podać kwoty jednostkowej za szczepionkę,gdyż jest to tajemnica. Może uda im się zrobić przy okazji powtórkę z "zakupu respiratorów".
Jasne bo Amerykanie dadzą się przerobić u nich odszkodowanie za za gorącą kawę idzie w miliony... Ale widzisz wybierasz z artykułu tylko to co pasuje  :rofl:

Skąd to wziąłeś? Tylko się cieszyć że nasz naród mądry :)
 
Z linka dostarczonego przez @maysteer... Szczerze wolał bym aby nie stawiać nas z narodami typu Rosjanie w temacie edukacji i stosunku do nauki...   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2020, 21:36:34 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline orl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 12, 2020, 06:56:08 »
A wiecie jaki jest dowód na okrągłą Ziemię ?
Bo sramy na Wschód a gówno leci z Zachodu  :mellow:

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 12, 2020, 16:05:43 »
Wierzycie w to, że te firmy (farmaceutyczne) nie zarobią na szczepionce grubej kasy? Skoro tak, to jesteście naprawdę naiwni jak dzieci. Przecież większość naukowców głosi, że szczepionka nie będzie skuteczna dożywotnio, tylko na jakiś okres - rok, dwa, nikt dokładnie nie wie, bo to też jest sprawa indywidualna. Więc nawet, jeżeli w pierwszym rzucie nie zarobią, to wytną jako konkurencję mniejsze firmy farmaceutyczne (to też jest jakiś zysk). A kolejne szczepienie - kiedy by nie było - już musi przynieść konkretne zyski. Podobnie będzie dla końcowego odbiorcy. Teraz Państwo pokryje koszty, ale raczej nie liczyłbym, że będzie je pokrywać cyklicznie. Bardziej jestem przekonany, że koszty kolejnych szczepień zostaną przerzucone na pacjentów.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 12, 2020, 17:09:50 »
Z drugiej strony, żaden wirus nie trwa wiecznie i kiedyś się wypali poprzez zainfekowanie wystarczającej liczby osób. Ta przynajmniej mówią wirusolodzy.

Offline orl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2020, 17:39:29 wysłana przez orl »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 16, 2020, 18:24:24 »
To od dzisiaj ruszają zapisy w PSP. Jakieś pisma poszły w świat.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 16, 2020, 18:29:33 »
To od dzisiaj ruszają zapisy w PSP. Jakieś pisma poszły w świat.
Nawet dość spory pośpiech jest  :wacko: Gorzej z odzewem  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pitero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 16, 2020, 18:41:41 »
Zapisy są już nie tylko w PSP, ale i w OSP. Ale tylko dobrowolne  :huh:

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 16, 2020, 19:31:01 »
Cytuj
Gorzej z odzewem 
                                                                                                                                                                                Wcale się nie dziwię jakie testy szczepionki pod katem skutków ubocznych taki odzew aby się zaszczepić. 

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 16, 2020, 19:45:27 »
Myślę, że czekamy na to co wyjdzie w krajach, które już rozpoczęły procedurę szczepień. A tak z drugiej strony - skoro medycy nie chcą się szczepić, dlaczego mamy robić to my? Uważam, że oni lepiej zdają sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie wirus, niż my.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 16, 2020, 20:27:13 »
 Chętni walą drzwiami i oknami komenda ponad 230 osób zapisały się dobrowolnie 2. Zobaczymy co dalej się wydarzy.