Autor Wątek: Szczepienie na Covid19  (Przeczytany 244659 razy)

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 09, 2020, 18:44:51 »
 Ja jestem pewien że w Polsce będzie więcej wydanych zaświadczeń o szczepieniu niż samych szczepionek :kwit:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 09, 2020, 19:16:24 »
Całe szczęście że jest ktoś taki jak Gasior pokieruje nami i wskaże nam oszołomom jedyną właściwą ścieżkę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2020, 19:19:59 wysłana przez pb11 »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 09, 2020, 19:20:42 »
(...)Myślałem że do straży nie dostają się wyznawcy płaskiej ziemi  :rofl:
Osobiście daleko mi do "foliarza", a ziemia jest okragła i kręci się wokół słońca  ^_^
Ale... Tempo z jakim opracowana została nowa szczepionka, brak odpowiednich testów i badań - skrócenie procedury, dzisiejsze doniesienia z Wielkiej Brytani....
To wszystko daje do myślenia, a ja życie i zdrowie mam jedno, więc nie będę ryzykował przyjęcia nieprzebadanego i niepewnego preparatu.
Poczekam. Dzieci w wieku komunijnym nie mam, na wesela żadne też perspektyw nie ma, więc mogę w maseczce chodzić - to tak a propos kuszenia tych zaszczepionych, że już nie będą musieli.
A tym co już zapomnieli, to przypomnę tylko: https://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,pochwala-dla-polski-za-walke-z-grypa-a-h1n1,artykul,1605975.html
Si vis pacem, para bellum

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 09, 2020, 20:50:33 »
Coś dla tych co od foliarzy wyzywają, ja tam taki pewny nie jestem tych eksperymentów medycznych .  Chociaż w płaską ziemię nie wierzę :) https://www.o2.pl/informacje/covid-19-wzieli-szczepionke-i-spotkalo-ich-to-opinia-ekspertow-6584309081225952a .
Cytuj
U czterech wolontariuszy doszło do porażenia Bella. Jak podkreślają kontrolerzy Agencji ds. Żywności i Leków, nic nie wskazuje na to, by opisane objawy pojawiła się jako powikłanie po szczepionce. Zaapelowali jednak do lekarzy i samego producenta, by bacznie obserwowali to niepokojące zjawisko. Wszystkie osoby, u których wystąpiło porażenie już wyzdrowiały i mają się dobrze. 

A tu taki mały bonus 😀 https://www.facebook.com/112644370518712/videos/313273263213887/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2020, 22:24:43 wysłana przez młody13 »

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 09, 2020, 23:19:51 »
No cóż pozostało napisać. Strach i lęk dziesiecikrotnie lepiej się sprzedaje niż dobre wieści. Czasy internetu przyspieszyły przekazywanie informacji, a i jeszcze niektórym zależy na dezinformacji. Pytam się przeciwnika szczepionki dlaczego nie zaszczepi się, a on że skutki uboczne słyszał że są tragiczne, a rządy to ukrywają - a konkretne źródło?.... brak, ktoś coś wkleił, a już tego niema  :wall: Jakiś podrzędny redaktorzyna błysnął i nagle jest autorytetem od wszystkiego  :wall: najbardziej śmiszyło mnie jednak to że to człowiek pijący i palący, a te badania o
szkodliwości nałogów  go nie przerażają  :gwiazdki:
Jako kraj będziemy szczepieni po kilku miesiącach od szczepień w bogatych krajach więc będzie czas na obserwacje.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 10, 2020, 09:48:23 »
Dasz mi gwarancję że po szczepionce nie wystąpią skutki uboczne na przestrzeni kilku lat? Nie szukam źródeł które mówią że wystąpią. Szukam gwarancji że nie wystąpią i instytucji lub osoby od której będę mógł ubiegać się odszkodowania. A teraz schodząc na ziemię - nikogo nie znajdę i nikt mi nie podpisze oświadczenia że szczepionka jest bezpieczna. Dziękuję postoje z boku.

Offline maysteer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 10, 2020, 11:49:56 »
Gasior bierz szczepionkę korzystaj z tego "dobrodziejstwa". A jak chcesz to oddam Ci jeszcze moja dla pewności -_- Z nałogami nie trafiłeś bo do palenia czy picia nikt Cie nie zmusza, a Ci którzy to robią to dobrowolnie na własną odpowiedzialność. A u nas zapowiedziany jest już miękki przymus w postaci dzielenia ludzi na 2 kategorie  co będzieza miesiac dwa zobaczymy....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2020, 11:56:37 wysłana przez maysteer »

Offline orl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 10, 2020, 12:58:08 »
Ostatni III etap badań nad szczepionką, którego czas zakończenia przewidziany jest na 23.01.2023 zgodnie z harmonogramem producenta.
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04368728 
Narodowy program szczepień w rozdziale II pkt. 2 określa etap III jako: "Badania kliniczne fazy III
obejmują udział tysięcy ochotników. Celem tej fazy badań klinicznych jest wykazanie skuteczności szczepionki oraz
zbadanie jej profilu bezpieczeństwa"
https://www.gov.pl/web/zdrowie/narodowy-program-szczepien-przeciw-covid-19-konsultacje
Czyli jesteśmy tylko bydłem do testowania nowych produktów ?

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 10, 2020, 12:58:26 »
Gasior bierz szczepionkę korzystaj z tego "dobrodziejstwa". A jak chcesz to oddam Ci jeszcze moja dla pewności -_- Z nałogami nie trafiłeś bo do palenia czy picia nikt Cie nie zmusza, a Ci którzy to robią to dobrowolnie na własną odpowiedzialność. A u nas zapowiedziany jest już miękki przymus w postaci dzielenia ludzi na 2 kategorie  co będzieza miesiac dwa zobaczymy....
Moją też może przejąć :)

Dasz mi gwarancję że po szczepionce nie wystąpią skutki uboczne na przestrzeni kilku lat? Nie szukam źródeł które mówią że wystąpią. Szukam gwarancji że nie wystąpią i instytucji lub osoby od której będę mógł ubiegać się odszkodowania. A teraz schodząc na ziemię - nikogo nie znajdę i nikt mi nie podpisze oświadczenia że szczepionka jest bezpieczna. Dziękuję postoje z boku.

Dokładnie - jak się szczepi bydło to lekarz odpowiada za podanie złej szczepionki / producent. Ale jak jużludzi mamy szczepić to nie odpowiadają i się zwalnia producenta, lekarzy itd. z odpowiedzialności.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 10, 2020, 13:03:14 »
Gasior dostałeś jakąś wycieczkę od Pfizera ? :rofl:
Firma która zarabia grube pieniądze, nie pozwoli sobie na wyjawianie prawdy i umiejętnie wszystko wycisza. A Ty się dziwisz, że znikają niewygodne informacje  :wall:
Nawet teraz nikt głośno nie mówi ile w przeszłości zapłaciła kar i za co  :gwiazdki:  Czemu ? Bo to jest nie wygodne i tego nie zobaczysz w TVP. Teraz króluje hasło, że do wiosny wygramy z wirusem.

Ile Ty masz lat, by się przezywać jak w przedszkolu od płaskoziemców  :wall:

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 10, 2020, 15:14:01 »
Gasior dostałeś jakąś wycieczkę od Pfizera ? :rofl:
Firma która zarabia grube pieniądze, nie pozwoli sobie na wyjawianie prawdy i umiejętnie wszystko wycisza. A Ty się dziwisz, że znikają niewygodne informacje  :wall:
Nawet teraz nikt głośno nie mówi ile w przeszłości zapłaciła kar i za co  :gwiazdki:  Czemu ? Bo to jest nie wygodne i tego nie zobaczysz w TVP. Teraz króluje hasło, że do wiosny wygramy z wirusem.

Ile Ty masz lat, by się przezywać jak w przedszkolu od płaskoziemców  :wall:

Czekaj, czekaj my już chyba raz wygraliśmy przed wyborami z wirusem ?  :rofl:

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 10, 2020, 16:20:45 »
A no tak wygraliśmy i był już w odwrocie, i to nawet bez szczepionek  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 10, 2020, 16:28:34 »
Hakery podpier... z europejskiego regulatora leków dokumentację szczepionki Pfizer  :rofl: Więc jeśli będzie tam coś złego na pewno świat się dowie  :rofl: :rofl:
Ile Ty masz lat, by się przezywać jak w przedszkolu od płaskoziemców  :wall:
 
Ej no ja byłem pierwszy który nazwał głosujących przeciwko szczepieniom płaskoziemcami  :wacko: Mam lat tyle, że mogę już być szczęśliwym emerytem a do przedszkola mnie nie przyjmą chyba, że do pracy  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 10, 2020, 16:36:53 »
Ile Ty masz lat, by się przezywać jak w przedszkolu od płaskoziemców  :wall:
 
Ej no ja byłem pierwszy który nazwał głosujących przeciwko szczepieniom płaskoziemcami  :wacko: Mam lat tyle, że mogę już być szczęśliwym emerytem a do przedszkola mnie nie przyjmą chyba, że do pracy  :szalony:
Akurat wiedziałem, że Ty to stary tetryk  :szalony: Na starość podobno się dziecinnieje  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 10, 2020, 16:42:15 »
Akurat wiedziałem, że Ty to stary tetryk  :szalony: Na starość podobno się dziecinnieje  :rofl:
Ej no bez przesady  :rofl: :rofl: Aż tak to NIE  :rofl:
Wracając do tematu szczepień to uważam, że pierwsi powinni się zaszczepić funkcjonariusze na stanowiskach powołanych coś na styl brytyjski, że rodzina królewska itp. itd...  :rofl: :wacko: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 10, 2020, 16:47:23 »
Hakery podpier... z europejskiego regulatora leków dokumentację szczepionki Pfizer  :rofl: Więc jeśli będzie tam coś złego na pewno świat się dowie  :rofl: :rofl:
Ile Ty masz lat, by się przezywać jak w przedszkolu od płaskoziemców  :wall:
 
Ej no ja byłem pierwszy który nazwał głosujących przeciwko szczepieniom płaskoziemcami  :wacko: Mam lat tyle, że mogę już być szczęśliwym emerytem a do przedszkola mnie nie przyjmą chyba, że do pracy  :szalony:

Chociaż czasami z Twoim wypowiedziami mi nie po drodze to co do szczepienia jestem zgodny. Jak czytam wypowiedzi niektórych to zdaje mi się że oniw konia do pracy jeżdżą a nie samochodami bo kto im da gwarancję że się nie rozbiją  :gwiazdki:
Ludzie mamy 21 wiek wszystko szybciej się odbywa. Ponadto czytacie etykiety tego co jecie i łykacie  :kwit:
Polecam może coś wam się rozjaśni i inaczej spojrzycie na skutki uboczne. Naprawdę ja cały czas myślę że to jakaś prowokacja z waszej strony  :fiuu:

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 10, 2020, 16:47:27 »
Akurat wiedziałem, że Ty to stary tetryk  :szalony: Na starość podobno się dziecinnieje  :rofl:
Ej no bez przesady  :rofl: :rofl: Aż tak to NIE  :rofl:
Wracając do tematu szczepień to uważam, że pierwsi powinni się zaszczepić funkcjonariusze na stanowiskach powołanych coś na styl brytyjski, że rodzina królewska itp. itd...  :rofl: :wacko: :rofl:


Pisałem to właśnie parę postów wcześniej, czemu naszego rządu nie ma ujętego w dwóch pierwszych etapach szczepień  :wacko:

Offline orl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 10, 2020, 16:48:16 »
Hakery podpier... z europejskiego regulatora leków dokumentację szczepionki Pfizer  :rofl: Więc jeśli będzie tam coś złego na pewno świat się dowie  :rofl: :rofl:
Ile Ty masz lat, by się przezywać jak w przedszkolu od płaskoziemców  :wall:
 
Ej no ja byłem pierwszy który nazwał głosujących przeciwko szczepieniom płaskoziemcami  :wacko: Mam lat tyle, że mogę już być szczęśliwym emerytem a do przedszkola mnie nie przyjmą chyba, że do pracy  :szalony:
Ale ona jest ogólnie dostępna z podanymi skutkami ubocznymi i zaleceniami   
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/941452/Information_for_healthcare_professionals.pdf
oraz proces testowania i badań klinicznych,
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04368728

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 10, 2020, 16:52:01 »
Pisałem to właśnie parę postów wcześniej, czemu naszego rządu nie ma ujętego w dwóch pierwszych etapach szczepień  :wacko:
Wiesz jakie piekło by było w TVN, onecie i GW jak by rząd był pierwszy  :szalony: Już to widzę oczami wyobraźni  :rofl:
Ale ona jest ogólnie dostępna z podanymi skutkami ubocznymi i zaleceniami   
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/941452/Information_for_healthcare_professionals.pdf
oraz proces testowania i badań klinicznych,
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04368728

Myślę, że jak hakery coś zwinęły to nie było to ogólnodostępne  :rofl:
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 10, 2020, 17:26:33 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2022, 22:10:06 wysłana przez kandydatSA »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 10, 2020, 17:35:30 »
Ja za to ze zdumieniem czytam wypowiedzi osób ślepo wierzących w nieomylność nauki w dzisiejszych czasach. Historia pokazuje że nawet w obecnych czasach bardzo mało wiemy o wielu procesach jakie zachodzą w ludzkim organizmie. Zresztą o czym my w ogóle mówimy skoro sam producent przyznaje, że szczepionka nie została przebadana pod każdym kątem oddziaływania na ludzki organizm.
Podaj mi jakiś rozsądny argument po co ma się szczepić ktokolwiek spoza grupy ryzyka?
Dla mnie jesteś naiwniakiem, chcesz to możesz przyjmować to wszystko z klapkami na oczach, ale nie obrażaj kogoś kto ma inne zdanie.
Jeśli nie NAUKA to co? W co wierzyć w obecnym świecie?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 10, 2020, 17:42:24 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2022, 22:09:44 wysłana przez kandydatSA »

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 10, 2020, 18:01:49 »
Dzięki nauce  długość życia wynosi kilkadziesiąt lat więcej. Naprawdę sądzicie że szczepionka może zrobić więcej krzywdy niż sama choroba  :gwiazdki: Mi dosłownie ręce opadają. Tempo faktycznie duże bo i potrzeba chwili tego wymagała, każdy dzień zwłoki to tysiące ofiar, ale co to was obchodzi bo jeszcze za 20 lat raka na bank po niej dostaniecie, a nie po tym że nomeks prany raz do roku, czy fajki, alkohol itp.  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 10, 2020, 18:20:58 »
Na pewno nie ślepo w jej nieomylność, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy zdrowia których tak łatwo nie można cofnąć.
Pewnie napiszesz jakieś bzdury o leczeniu się ziołami czy u znachorów bo leki to nauka itp... Różnica jest taka że jak korzystamy z dobrodziejstw nauki w tak istotnych sprawach to niech będą one maksymalnie zbadane i przetestowane, a ich stosowanie niech będzie uzasadnione.
Nie jestem przeciwnikiem szczepień i stosowania "chemii" w leczeniu, pod warunkiem że będzie to dokładnie zbadane. Nie chodzi mi o wysypkę czy sraczkę u 0,01% pacjentów jak jest podane w większości leków, tylko że może okazać się np. za 10 lat że szczepionka spowodowała jakieś zmiany które skutkują rozwojem raka czy bezpłodnością.
E tam to jeszcze mnie nie znasz jak myślisz, że wyjadę z jakimś ziołolecznictwem  :rofl:
Jestem przeciwnikiem całej tej medialnej nagonki w temacie Covid ale dorabianie ideologii do szczepionki (jakiejkolwiek z firm)... Ideologii skutków w ciągu dekady a czemu nie pięciu dekad?
Większość ludzi w naszym kraju ma teraz idee fixe na punkcie skutków szczepionki a zapomniało o tym:
1)koagulopatię, czyli zaburzenia krzepliwości krwi,
2)obrzęk krtani i zapalenie krtani,
3)martwicze zapalenie płuc spowodowane nadkażeniem bakteryjnym,
4)powikłania sercowo-naczyniowe, w tym ostre zapalenie osierdzia, dysfunkcje lewej komory, ostre uszkodzenia mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca,
5)ostrą niewydolność oddechową,
6)sepsę i niewydolność wielonarządową,
7)wentylacyjne zapalenie płuc,
8)masywną zatorowość płucną powikłaną ostrą prawostronną niewydolnością serca.
To są zbadane powikłania i wcale nie szczepionki tylko choroby przed którą ona ma zabezpieczyć :wacko: Szczerze to u mnie w "firmie" wielkimi krokami zbliżamy się do 20% stanu (obecnie chyba 7 lub 8 aktywnych przypakdów) który przechorowała COViD myślę, że do marca przechoruje i będzie miało to stwierdzone coś około 30-50%  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 10, 2020, 18:55:00 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2022, 22:09:33 wysłana przez kandydatSA »