Autor Wątek: Szczepienie na Covid19  (Przeczytany 244471 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 18, 2020, 20:54:07 »
Skoro szczepionka jest skuteczna a choroba atakuje dość mocno wybiórczo to zasadnym wydaje się zaszczepić grupy ryzyka a nie wszystkich. Przecież nawet jak młody sie zarazi to nie zarazi starszego który będzie zaszczepiony.
 Ale takie wielkie firmy farmaceutyczne nie działają non profit i teraz musi się zwrócić więc cisną ile się da i nakrecają spiralę.
Praktycznie co roku wylatuje jakiś temat od, którego jak się nie zaszczepisz to zejdziesz i okazuje sie po czasie że był tak ważny że za 2-3 lata nawet nikt o tym nie pamięta (wąglik różne odmiany ptasiej grypy gąbczaste zwyrodnienie mózgu, borylioza i wiele innych).
I nie chodzi o to że tych chorób nie ma tylko że każda z tych chorób w swoim czasie miała przyczynić się do zmniejszania populacji o kilka ładnych procent i spowodować moje szybkie zejście jeśli się nie zaszczepię. Mimo braku tych szczepień coś czuję że predzej wykończy mnie  to sztuczne żarcie niż którekolwiek z wymienionych wcześniej zagrożeń.

Ps Jednocześnie oświadczam że mimo braku chęci do zaszczepienia się nie wierzę że ziemia jest płaska, ale za to wiem że dla kasy wywoływano wojny i nie tylko.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2020, 20:58:24 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 18, 2020, 20:59:32 »
Ale przyznaj @pb11 że żadna z wymienionych nie wysłała tyle ludzi do Św Piotra co ten koronowany wirus
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 18, 2020, 21:12:21 »
A masz gdzieś dostępne statystyki w zakresie ilu schodzi na covid a ilu na współistniejące. Jaki procent (raczej promil ) zakażonych umiera bezpośrednio na covid. A co jeszcze ważniejsze w jakiej grupie wiekowej i ryzyka.
Tu nie chodzi o negowanie choroby tylko o sens szczepienia wszystkich.
Chodzi o podejmowanie działań w stosunku do tych dla których istnieje znaczne prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu choroby a nie w stosunku do całej populacji. Nie przeprowadza sie masektomi u wszystkich kobiet i prostatektomi u mężczyzn a przecież śmiertelność w tych chorobach znacznie przewyższa Covid.
Logika podpowiada działanie wybiórcze a nie masowe . Jedyne sensowne wytłumaczenie masowego szczepienia to takie że kasa gdzieś się musi zgodzić
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2020, 21:20:08 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 18, 2020, 22:08:21 »
A masz gdzieś dostępne statystyki w zakresie ilu schodzi na covid a ilu na współistniejące. Jaki procent (raczej promil ) zakażonych umiera bezpośrednio na covid. A co jeszcze ważniejsze w jakiej grupie wiekowej i ryzyka.
Tu nie chodzi o negowanie choroby tylko o sens szczepienia wszystkich.
Chodzi o podejmowanie działań w stosunku do tych dla których istnieje znaczne prawdopodobieństwo ciężkiego przebiegu choroby a nie w stosunku do całej populacji. Nie przeprowadza sie masektomi u wszystkich kobiet i prostatektomi u mężczyzn a przecież śmiertelność w tych chorobach znacznie przewyższa Covid.
Logika podpowiada działanie wybiórcze a nie masowe . Jedyne sensowne wytłumaczenie masowego szczepienia to takie że kasa gdzieś się musi zgodzić
https://coronavirus.jhu.edu/map.html
Statystycznie to nie wygląda jakoś strasznie i słusznie zauważasz że ni jak się ma do raka piersi czy gruczołu krokowego ale należy zwrócić uwagę że epidemia nowotworów trwa już od wielu lat natomiast koronawirus tej skali dopiero rozpoczął swój sonet. 
Nie wiem co mówi logika w temacie szczepień bo nie jestem lekarzem ale wielokrotnie na tym forum się kłóciłem na temat zagrożenia jakie dla "nas" wywołuj ten wirus uznając je za marginalne bazując na opinii lekarzy. Jest możliwość działań prewencyjnych to czemu nie... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 20, 2020, 17:14:36 »
OBWIESZCZENIE
MARSZAŁKA SEJMU RZEC ZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 8 października 2020 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

Poz. 1845.

Art. 36.

Wchodzi w życie ten artykuł w ciągu 4 miesięcy od dnia podpisania. Ciekawe zapisy

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 20, 2020, 17:48:52 »
OBWIESZCZENIE
MARSZAŁKA SEJMU RZEC ZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 8 października 2020 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
Poz. 1845.
Art. 36.
Wchodzi w życie ten artykuł w ciągu 4 miesięcy od dnia podpisania. Ciekawe zapisy
Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia,
badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub
izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano
chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie
zagrożenie dla zdrowia lub życia innych
osób, może być zastosowany środek
przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub
przymusowym podaniu leków.


Dla mnie żadna kontrowersja :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 20, 2020, 23:14:43 »
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-dr-grzesiowski-dane-mowiace-o-tym-ze-remdesivir-jest-skuteczny-sa-danymi-slabej-jakosci-wideo
Optymizmem to nie napawa na przyszłość. W kwestii szczepionek też. Pieniadz to silny argument, większy niż odpowiedzialność

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 21, 2020, 10:37:01 »
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-dr-grzesiowski-dane-mowiace-o-tym-ze-remdesivir-jest-skuteczny-sa-danymi-slabej-jakosci-wideo
Optymizmem to nie napawa na przyszłość. W kwestii szczepionek też. Pieniadz to silny argument, większy niż odpowiedzialność
Zwróć uwagę na komunikaty GIS ile partii leków wycofuje rocznie z uwagi na zanieczyszczenia. Patrz na żywność: https://www.gov.pl/web/gis/ostrzezenia?page=2&size=10
Cieszy mnie, że ludzie zaczeli interesować takim sprawami ale moim zdaniem zaczyna iść to w złą stronę WI FI szkodliwe, fale elektromagnetyczne z masztów telekomunkacyjnych też do niedawna było o mieście które uchwałę na ten temat podjął memy mnóstwo memów.  Negowanie szczepień czy leków to objaw coraz powszechniejszej paranoi i odrzucenia kulturowego osiągnięć własnego społeczeństwa.  Takie mentalne średniowiecze tylko zapomina się o dorobku średniowiecza czyli o tym że za cud uznawano pełne uzębienie u 20 latka a ludzie ubodzy dożywali do 30 maks 40 lat... Upowszechnienie farmacji, medycyny i szczepień spowodowało, że w ciągu 200 lat średnia wieku wzrosła prawie 3 krotnie  (dane dla Francji gdzie przeprowadzono badania w latach 1750-2000).
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2020, 10:46:04 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 21, 2020, 11:31:42 »
W żadnym moim poście nie negowałem szczepionkę. Zarówno ja jak i moje dzieci są szczepione. Choc mój brat po szczepionce malo nie pożegnał się ze światem jako niemowlak (tak, taka reakcja) i jako jedyny nie jest szczepiony na nic. I póki co (Daj mu tak dalej) jest najzdrowszy z nas. Chodzi tylko o tempo ale i etykę, którą dzis kształtuje tylko i wyłącznie wyścig o kasę tak naprawdę. Szczepię się na obowiązkowe szczepienia, dzieci tez, ale nie na wszystkie które są reklamowane. Czy zaszczepie się na covid? Nie wiem, będę rozważał mocno. Ze swojej strony kończę ten wątek. Zdrowia  :mellow:

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 21, 2020, 15:24:45 »
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-w-polsce-dr-grzesiowski-dane-mowiace-o-tym-ze-remdesivir-jest-skuteczny-sa-danymi-slabej-jakosci-wideo
Optymizmem to nie napawa na przyszłość. W kwestii szczepionek też. Pieniadz to silny argument, większy niż odpowiedzialność
Zwróć uwagę na komunikaty GIS ile partii leków wycofuje rocznie z uwagi na zanieczyszczenia. Patrz na żywność: https://www.gov.pl/web/gis/ostrzezenia?page=2&size=10
Cieszy mnie, że ludzie zaczeli interesować takim sprawami ale moim zdaniem zaczyna iść to w złą stronę WI FI szkodliwe, fale elektromagnetyczne z masztów telekomunkacyjnych też do niedawna było o mieście które uchwałę na ten temat podjął memy mnóstwo memów.  Negowanie szczepień czy leków to objaw coraz powszechniejszej paranoi i odrzucenia kulturowego osiągnięć własnego społeczeństwa.  Takie mentalne średniowiecze tylko zapomina się o dorobku średniowiecza czyli o tym że za cud uznawano pełne uzębienie u 20 latka a ludzie ubodzy dożywali do 30 maks 40 lat... Upowszechnienie farmacji, medycyny i szczepień spowodowało, że w ciągu 200 lat średnia wieku wzrosła prawie 3 krotnie  (dane dla Francji gdzie przeprowadzono badania w latach 1750-2000).
 
To, że wszystkie rozumy świata pozjadałeś, to każdy wie, ale że jeszcze fachowiec od szczepionek. :rofl: masz chęci to się szczep  nawet dziesiecioma, ale od innych to z dala..czytałes mądralo o szczepionce przeciwko świńskiej grypie podanej w Szwecji ? Ją też szybko i na kolanie zrobili...to tyle w temacie..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 21, 2020, 15:37:57 »
To, że wszystkie rozumy świata pozjadałeś, to każdy wie, ale że jeszcze fachowiec od szczepionek. :rofl: masz chęci to się szczep  nawet dziesiecioma, ale od innych to z dala..czytałes mądralo o szczepionce przeciwko świńskiej grypie podanej w Szwecji ? Ją też szybko i na kolanie zrobili...to tyle w temacie..
Podrzuć link bo szukam i szukam i znaleźć nic nie mogę... Tylko jakieś przypadki, że w 80 000 000 mln kraju (8% zaszczepionych) zachorowało na narkolepsje 81 osób. No i że w Szwecji zaszczepiło się 6 000 000 ludzi i zachorowało 311.
https://www.dw.com/pl/szwecja-p%C5%82aci-odszkodowania-ofiarom-szczepionki-przeciwko-%C5%9Bwi%C5%84skiej-grypie/a-19257185
Jak to są argumenty przeciwko szczepieniom to klękajcie narody.
Co do mojej wiedzy czy też nie wiedzy propagowanie ruchu antyszczepionkowego w powszechnych mediach powinno być zabronione na równi z propagowaniem nazizmu. Dzisaj premier zapowiedział, że szczepionka pojawi się w PL 18 stycznia.
Swoją drogą czy ja Ciebie namawiam do szczepienia? 
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2020, 16:02:20 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 21, 2020, 17:02:30 »
Skoro nie namawiasz, to i nie obrażaj tych co nie chcą lub mają obawy zaszczepić się tą JEDNĄ szczepionką na szybko wymyśloną.
Wróćmy do tematu tej jednej szczepionki, a nie już mieszanie antyszczepionkowców, płaskoziemców itp.  :wall:

Ja się na grypę nigdy nie szczepiłem, ale sąsiad tak. W tym roku, sam się dziwi bo trzyma go już trzeci tydzień osłabienie, a na samym początku w ciągu godziny był chory i zdrowy. Coś czuję, że ta nowa, będzie miała podobne lub nawet większe obciążenie u wielu osób.

PS: Eqinox, jeżeli Szwecja to słaby przykład, to może poczytaj jakim kosztem wyeliminowano polio szczepieniami w Indiach. Nie sprawdzając jak zareaguje na ludzi z tamtego regionu, została po prostu wprowadzona i już.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2020, 17:07:51 wysłana przez Gosciu »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 21, 2020, 17:12:18 »
Skoro nie namawiasz, to i nie obrażaj tych co nie chcą lub mają obawy zaszczepić się tą JEDNĄ szczepionką na szybko wymyśloną.
Wróćmy do tematu tej jednej szczepionki, a nie już mieszanie antyszczepionkowców, płaskoziemców itp.  :wall:
Jaką jedną? Są już co najmniej 3 (2 z USA i jedna z Rosji o zajefajnej nazwie Sputnik  :rofl: ). Tą Rosyjską sprawdzą Węgrzy i Żydzi na swoich obywatelach już w grudniu jedna amerykańsko niemiecka będzie w Polsce testowana od 18 stycznia.   Ciekawe jak podejdą do tego pracodawcy bo to że rząd tego nie narzuci nie oznacza, że nie będzie "miękkiego"  nacisku  :rofl:
PS: Eqinox, jeżeli Szwecja to słaby przykład, to może poczytaj jakim kosztem wyeliminowano polio szczepieniami w Indiach. Nie sprawdzając jak zareaguje na ludzi z tamtego regionu, została po prostu wprowadzona i już.
Wierzymy WHO czy nie bo to kluczowe do odpowiedzi... Wg "płaskoziemców" i antyszczepionkowców szczepienia na Polio spowodowały 500 000 sparaliżowanych dzieci w Indiach...  Wg WHO spowodowały kilkanaście przypadków przy czym mówimy o społeczeństwie którego liczebność to prawie 1,4 mld...
https://sprawdzam.afp.com/przemowienie-wloskiej-poslanki-zawiera-nieprawdziwe-informacje-o-billu-gatesie 
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2020, 17:20:56 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 21, 2020, 17:35:05 »
JEDNĄ - na Covid-19, bo wmieszałeś już antyszczepionkowców w temat, a oni nie uważają żadnych i zaraz będziemy pisali o krztuścu, ospie itp.

Kto komu wierzy to już indywidualna sprawa jednostki.
NPSP i rząd Indii potwierdził, Bill Gates i WHO wycofali się ze szczepienia, więc o czymś to świadczy. Zdziwiłbym się bardzo, gdyby potwierdzili większą liczbę. Fakt - polio, nie ma. Fakt - około 500tyś dzieci nie przeszło tego bez "obrażeń" Chciałbyś się znaleźć w gronie tych rodziców ? Nie interesuje mnie procentowość, bo to nie wojna, tu ofiar nie musi być. 
Napiszę to najprościej jak można. Ludzie obawiają się, ze nikt nie potrafi zapewnić, że jest to na 100% bezpieczna szczepionka. Część ma to w dupie, część jednak ma obawy i jakikolwiek przymus szczepienia, jak koncerty, śmierdzi z daleka.

Piszę to jako osoba szczepiąca się za dzieciaka i szczepiąca swoje dzieci.

Odpowiedz na proste pytanie, jak można przewidzieć skutki uboczne, jak szczepionkę może podano pół roku temu grupie śmiałków?
PS: dobrze to napisałeś, SPRAWDZĄ tą szczepionkę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2020, 17:45:50 wysłana przez Gosciu »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 21, 2020, 18:04:46 »
Po prostu ktoś musi wziąć odpowiedzialność za tę szczepionkę. Dla mnie osobiście dzwine jest to, że koncern AstraZeneca zastrzegł,.że wprowadzi szczepionkę, ale zrzeka się odpowiedzialności za skutki uboczne. "Dorwałem" jednego lekarza na IG i on nie jest za tym, żeby nikt nie ponosił odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne, ale to jest tylko takie gadanie. Póki co nie ma konkretnej osoby czy instytucji, która ma odpowiadać za szkodliwe działanie tej konkretnej szczepionki i to ludzi demotywuje do szczepienia i myślenia o tej szczepionce w samych superlatywach. Lek nie może być gorszy od choroby - tego należy się trzymać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 21, 2020, 18:20:41 »
Nie interesuje mnie procentowość, bo to nie wojna, tu ofiar nie musi być. 
Napiszę to najprościej jak można. Ludzie obawiają się, ze nikt nie potrafi zapewnić, że jest to na 100% bezpieczna szczepionka. Część ma to w dupie, część jednak ma obawy i jakikolwiek przymus szczepienia, jak koncerty, śmierdzi z daleka.
Odpowiedz na proste pytanie, jak można przewidzieć skutki uboczne, jak szczepionkę może podano pół roku temu grupie śmiałków?
PS: dobrze to napisałeś, SPRAWDZĄ tą szczepionkę.
No właśnie kluczowy jest tu % bo większość leków ma skutki uboczne i szczepienia zapewne też. Wiesz najbardziej mnie bawi to 100% bezpieczeństwa ponieważ idę do marketu i mam coś w 100% bezpieczne czyli papierosy, alkohol i słodycze... Ciekawe ile one chorób powodują. 
Czy można przewidzieć skutki uboczne szczepienia Covid? Nie... Czy można przewidzieć skutki niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wirusa? Tak... Czy można przewidzieć skutki gospodarcze kolejnych lockdawnów? Tak... Czy boje się wirusa? Nie... Czy się zaszczepie? Tak...
Dlaczego jest ostatnie tak? Bo jestem odpowiedzialnym obywatelem.
Lek nie może być gorszy od choroby - tego należy się trzymać.
Moim zdaniem kluczowe zdanie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 21, 2020, 22:13:27 »
Niech dadzą Wszystkim wolną rękę i po kłopocie , kto się będzie chciał to sie zaszczepi . Mieliśmy ostanio wizytę w punkcie drajw tru  :klol: osoba która to obsługuje to nie chcecie wiedzieć co mówiła . Dykta i jeszcze raz dykta , pozdrawiam i życzę zdrowia .   

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 21, 2020, 22:37:28 »
Pozostaje jeszcze pytanie, w sumie zadane przez jednego z lekarzy: jak długo utrzymują się przeciwciała po szczepieniu u konkretnej grupy osób? Bo jak jest podobnie jak po covidzie, to chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się szczepił dwa razy do roku.
Ogólnie pytań jest więcej niż odpowiedzi, rola tego sławnego Billa też pewnie jakaś w tym jest, skoro to tak działa na ludzi, lekarze są podzieleni, wirus jest z nami rok a wygląda to wszystko tak, jakby niektórzy nie wiedzieli dalej co się dzieje.

Offline orl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 22, 2020, 12:23:35 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 25, 2020, 11:11:53 »
Firma godna zaufania  ^_^
https://www.youtube.com/watch?v=Fr55Bk3n1B8
Tak sobie przeglądam oniet.pl szukając nowych wynaturzeń redaktora Szymona P na temat PSP i trafiłem na coś takiego:
https://wiadomosci.onet.pl/politico/koronawirus-w-wyscigu-po-szczepionke-rosja-siega-po-dezinformacje/wvk31ce
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 25, 2020, 13:46:35 »
Ale media w Rosji częściowo mają rację. "We wspieranych przez Rosję mediach pojawiają się artykuły w wielu językach, w których Kreml forsuje twierdzenia, że przygotowane na Zachodzie szczepionki są eksperymentalne, mało bezpieczne i najprawdopodobniej nie zadziałają"
Zdecydowanie bliżej prawdy byłoby stwierdzenie, że wszystkie te szczepionki są eksperymentalne. Czy mało bezpieczne i czy zadziałają (i na jak długo) to już są spekulacje i wróżenie z fusów. To dopiero czas pokaże. A że Rosja chce sprzedawać swój produkt, więc robi wszystko (podobnie jak inni producenci), żeby zapewnić swoim produktom zbyt. Tak samo (może innymi metodami) inni producenci chcą sobie zapewnić jak najszerszy rynek zbytu. 100% prawdy na temat swoich produktów żaden koncern farmaceutyczny nigdy nie poda.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 25, 2020, 14:20:30 »
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/katowice-w-nocy-wyladowal-samolot-z-chin/sx3rz34  już bez fanfar , tylko pod osłoną nocy i to z samej strefy zero . Chińczycy wiedzieli co robią . Co do szczepień to królikiem doświadczalnym nie będę . Pozdrawiam 🙂

Offline Kraver

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 25, 2020, 15:50:39 »
Skuteczność szczepionki, ewentualne powikłania, odszkodowania itp. to są rzeczy bardzo ważne i oczywiście możemy mieć tu różne zdania.
Ale jeszcze jest jedna ważniejsza (moim zdaniem) kwestia. Mianowicie zapowiadane już CERTYFIKATY SZCZEPIEŃ tzn. konieczność cyklicznego ich powtarzania oraz odmowa usług przez poszczególne korporację osobą niezaszczepionym (m.in. pewne linie lotnicze już zapowiadają zakaz przelotów bez WAŻNEJ szczepionki na Covid). Innymi słowy niebawem naprawdę doświadczymy czym jest bycie zniewolonymi przez korporację.
Także pomijając już fakt, że jesteśmy funkcjonariuszami to jako obywatele takim regulacjom prawnym trzeba się przeciwstawić.

Offline orl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 25, 2020, 17:31:20 »
Społeczeństwo jest tak ogłupione mainstreamem, że uwierzą we wszystko byle tylko wrócić do "nowej normalności". Już niedługo nasz "kochany" polskojęzyczny korporacyjny rząd doprowadzi do bankructwa wielu dziedzin gospodarki. Zabraknie żryć i całe stado zostanie wyszczepione, jako jedyna alternatywa powrotu do "nowej normalności". Nawet grypa zachorowała na Covid – nie ma corocznej okresowej fali zachorowań na grypę. Statystyki zachorowań generowane przez testy PCR-RT, które nie są przeznaczone do oznaczenia osób chorych na Covid, co potwierdza wielu niezależnych naukowców i sam twórca testów PCR.
https://www.youtube.com/watch?v=qeZrll_IGzA
https://www.youtube.com/watch?v=UCQTlh5DGBg&t=332s
Statystyki zgonów w latach poprzednich i roku bieżącym GUS.
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/zgony-wedlug-tygodni,39,2.html
Szwecja, Norwegia ludzie żyją normalnie bez jakichś lockdawnów. Gospodarka się kręci. Ludzie też umierają, ale nie generuje się fałszywych statystyk. Cały ten zamordyzm ma na celu nakreślenie nowych zasad życia  NWO
https://wolnemedia.net/witamy-w-nowej-normalnosci/
Nawet mistrz propagandy nie powstydził by się takich manipulacji faktami.
„Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą” - Joseph Goebbels

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 25, 2020, 17:45:04 »
Powiedzmy, że skuteczność szczepionki to rok czasu. I co potem, znowu szczepienie 30 milionów obywateli, skoro jak twierdzą naukowcy, wirus zostanie już z nami prawdopodobnie na zawsze?
Już pomijając fakt, że mamy się rzucić na tą szczepionkę jak na wodę na Saharze, a wobec której jest tyle niewiadomych. Ile ona będzie działać, jakie będą skutki uboczne, czy każdy może być zaszczepiony pomimo występowania przeciwwskazań zdrowotnych?