Autor Wątek: Szczepienie na Covid19  (Przeczytany 246517 razy)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1100 dnia: Grudzień 27, 2021, 17:06:48 »
System polega na prostej zasadzie... Nie ma i nie będzie przymusu. Nawet medycy go nie mają! Oni mają tylko przedstawić paszport covidowy! Zaszczepić się mają dobrowolnie.
 Gdyby można wpisać tą szczepionkę do szczepień obowiązkowych to by to zrobili bez mrugnięcia okiem. A cała sprawa polega na tym, że przymus polega na tym by wykonać dobrowolne szczepienie:) Czyli zrzucić odpowiedzialność na obywatela.

U nas będzie tak samo... muszą wymyślić takie coś, że aby pełnić dalej służbę, będzie konieczne przedstawienie certyfikatu. Jeżeli tego nie zrobisz, czyli dobrowolnie nie zgłosisz się na szczepienie, to Panowie wyślą Ciebie np. na urlop bezpłatny albo wymyślą inne rozwiązanie...

Koniec końców nikt niczego nie będzie kazał... teoretycznie oczywiście... Bo to już odpowiedzialność...

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1101 dnia: Grudzień 27, 2021, 18:10:42 »
Siedem możesz mieć dużo racji. Jedyny pozytyw może być taki, że od kwietnia, maja do września wirus weźmie sobie wolne, ludzie będą mieli wywalone bo ciepło, wakacje , mniej tego w tv będzie i dopiero od września, października zacznie się cyrk na nowo. A potem to już zupelnie zniknie na rok bo wybory.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1103 dnia: Grudzień 27, 2021, 19:30:59 »
https://nszzp.pl/najwazniejsze-wiadomosci/nie-bedzie-obowiazkowego-szczepienia-policjantow/
To jeszcze nic nie znaczy. Rozporządzenie jest bardzo łatwo zmienić jednoosobowo - tu nie działa organ kolegialny. Zwróć uwagę, że jest to akt prawny z 22 grudnia 2021r., a dzisiaj jest 27 grudnia. Do mniej więcej połowy lutego jeszcze sporo czasu (przyjmując vacatio legis wynoszące 14 dni), czyli żeby obowiązek szczepień wszedł w życie.
Tak, jak napisał @Siedem:
"Nie ma i nie będzie przymusu. Nawet medycy go nie mają! Oni mają tylko przedstawić paszport covidowy! Zaszczepić się mają dobrowolnie"
Fizycznie nikt Cię nie wpakuje w kaftan i siłowo nie zmusi.
Co do ankiety, a bardziej oświadczenia, to jest to druk niedopracowany, ponieważ nie uwzględnił odpowiedzi takich jak:
"Planuję przyjąć pierwszą dawkę szczepionki"
"Nie mogę się zaszczepić ze względów medycznych".
Si vis pacem, para bellum

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1104 dnia: Grudzień 27, 2021, 21:04:21 »
https://nszzp.pl/najwazniejsze-wiadomosci/nie-bedzie-obowiazkowego-szczepienia-policjantow/
To jeszcze nic nie znaczy. Rozporządzenie jest bardzo łatwo zmienić jednoosobowo - tu nie działa organ kolegialny. Zwróć uwagę, że jest to akt prawny z 22 grudnia 2021r., a dzisiaj jest 27 grudnia. Do mniej więcej połowy lutego jeszcze sporo czasu (przyjmując vacatio legis wynoszące 14 dni), czyli żeby obowiązek szczepień wszedł w życie.
Tak, jak napisał @Siedem:
"Nie ma i nie będzie przymusu. Nawet medycy go nie mają! Oni mają tylko przedstawić paszport covidowy! Zaszczepić się mają dobrowolnie"
Fizycznie nikt Cię nie wpakuje w kaftan i siłowo nie zmusi.
Co do ankiety, a bardziej oświadczenia, to jest to druk niedopracowany, ponieważ nie uwzględnił odpowiedzi takich jak:
"Planuję przyjąć pierwszą dawkę szczepionki"
"Nie mogę się zaszczepić ze względów medycznych".
Widocznie nikogo nie obchodzi nasze zdanie ani nasze zdrowie i przeciwskazania . Liczą się tylko cyferki w tabelce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2021, 21:08:51 wysłana przez młody13 »

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1105 dnia: Grudzień 27, 2021, 21:16:43 »
Nie podpisujcie tej ankiety nie mają prawa mieć wglądu do dokumentacji medycznej można to porównać do tego że teraz covid a później będą wymyślać żeby pisać czy ktoś chodzi do psychiatry przed emerytura i co tam opowiada

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1106 dnia: Grudzień 27, 2021, 21:19:40 »
Gdzie są nasze związki i federacja że pozwalają na takie podchody i naciski . Wejście się w końcu do pracy i brońcie interesu wszystkich członków tych zaszczepionych i tych niezaszczepionych. Zlapcie się za jaja w końcu

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1107 dnia: Grudzień 27, 2021, 23:12:37 »
związki to sprzedajne pi***, które tańczą jak im władza zagra, tak było jest i będzie.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1108 dnia: Grudzień 28, 2021, 08:03:08 »
To co w takim razie z komendami gdzie przełożeni wprost powiedzieli że wszyscy mają wypełnić ankietę?  Już nie wspomnę o takich gdzie jak wyżej kolega napisał że są naciski żeby lepiej zaznaczyć właściwą odpowiedź bo może być problem ze zgodą na dodatkowe zarobkowanie? U mnie zostało wprost przekazane że ankieta ma być wypełniona przez wszystkich do końca roku.

Offline dysfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1109 dnia: Grudzień 28, 2021, 08:35:19 »
W takim razie odp. nr 6

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1110 dnia: Grudzień 28, 2021, 08:41:37 »
To co w takim razie z komendami gdzie przełożeni wprost powiedzieli że wszyscy mają wypełnić ankietę?  Już nie wspomnę o takich gdzie jak wyżej kolega napisał że są naciski żeby lepiej zaznaczyć właściwą odpowiedź bo może być problem ze zgodą na dodatkowe zarobkowanie? U mnie zostało wprost przekazane że ankieta ma być wypełniona przez wszystkich do końca roku.
Dokument mają wypelnić wszyscy,  i ja myślę, że nakaz jego wypelnienia pracodawca może egzekwować. W sprawach medycznych zgodnie z prawem daje nam opcję odmowy udzielenia odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2021, 09:33:40 wysłana przez sorbent »

Offline maysteer

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1111 dnia: Grudzień 28, 2021, 13:11:08 »
I do mojej komendy dotarła ankieta. Tak jak koledzy wyżej wspomnieli  pisać ostatnia odpowiedź i dalej są w punkcie wyjścia jak przed ankieta ^_^

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1112 dnia: Grudzień 28, 2021, 13:25:40 »
a może tak byście całe rozporządzenie czytali?
§ 12b. Obowiązek, o którym mowa w § 12a ust. 1, stosuje się do osób, które NIE mają przeciwwskazań do
szczepienia w zakresie stanu ich zdrowia.

Przy okazji
UNIJNY CERTYFIKAT COVID jest dostępny dla:
1. Potwierdzenie szczepienia
Jeśli pacjent przyjął choć jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, możliwe jest pobranie elektronicznego potwierdzenia. W Polsce będzie ważne po 14 dniach od pełnego zaszczepienia.
2. Potwierdzenie wyniku testu
Jeśli pacjent uzyskał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, możliwe jest pobranie elektronicznego potwierdzenia. Certyfikat wyniku testu jest ważny przez 48 h.
3. Potwierdzenie ozdrowienia
Po zakończeniu przez pacjenta izolacji, wynikającej z zachorowania na COVID-19, możliwe jest pobranie elektronicznego potwierdzenia. Będzie ważne do 180 dnia od uzyskania pozytywnego wyniku.

aby mieć "paszport" robisz sobie co 2 dni test
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2021, 14:41:37 wysłana przez Butel »

Offline maysteer

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1113 dnia: Grudzień 28, 2021, 13:45:27 »
a może tak byście całe rozporządzenie czytali?
§ 12b. Obowiązek, o którym mowa w § 12a ust. 1, stosuje się do osób, które NIE mają przeciwwskazań do
szczepienia w zakresie stanu ich zdrowia.

No tak i teoretycznie nie jest doprecyzowane jak ma wyglądać udowodnienie że ma się przeciwwskazania. Może wystarczy ustne oświadczenie??  :rofl:

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1114 dnia: Grudzień 28, 2021, 14:12:26 »


To co w takim razie z komendami gdzie przełożeni wprost powiedzieli że wszyscy mają wypełnić ankietę?  Już nie wspomnę o takich gdzie jak wyżej kolega napisał że są naciski żeby lepiej zaznaczyć właściwą odpowiedź bo może być problem ze zgodą na dodatkowe zarobkowanie? U mnie zostało wprost przekazane że ankieta ma być wypełniona przez wszystkich do końca roku.
Dokument mają wypelnić wszyscy,  i ja myślę, że nakaz jego wypelnienia pracodawca może egzekwować. W sprawach medycznych zgodnie z prawem daje nam opcję odmowy udzielenia odpowiedzi.

Tyle, że na początku jest napisane, że ankieta jest dobrowolna. Tak napisał Komendant(a) Główny. Niby więc dlaczego pracodawca może egzekwować nakaz jego wypełnienia?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1115 dnia: Grudzień 28, 2021, 14:54:53 »
Widziałeś ankietę a nie pismo przewodnie, tam jest to troszkę inaczej ujęte.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1116 dnia: Grudzień 28, 2021, 16:22:51 »
To w piśmie jest że obowiązkowe a w ankiecie dobrowolne ? Ja jak podpisuję się pod dokumentem to go czytam i interpretuje jego zapisy a nie przejmuje się pismem które nie było adresowane do mnie i nie mam do niego wglądu

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1117 dnia: Grudzień 28, 2021, 16:54:07 »
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/premier-rozwazamy-obowiazkowe-szczepienia-przeciwko-covid-19-dla-sluzb-mundurowych . Najważniejsze że tvn 🤪 wolny. Ludzie mają wybór
  które g***o oglądać  .  :wall:

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1118 dnia: Grudzień 28, 2021, 17:32:13 »
Dalej ktoś się łudzi że nie wprowadza nam obowiązku szczepien?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1119 dnia: Grudzień 28, 2021, 19:16:42 »
Tak dalej jestem pewien że nie wprowadzą obowiązku szczepień, bo nikomu jeszcze go nie wprowadzono. Natomiast jestem też pewien że da się osiągnąć 99,9 % wyszczepienia funkcjonariuszy metodami dostępnymi już obecnie stronie służbowej.
Żeby nie było jestem za dobrowolnością każdego indywidualny wybór.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1120 dnia: Grudzień 28, 2021, 19:23:38 »
Znowu oficjalnie i z pieczątką.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1121 dnia: Grudzień 28, 2021, 22:45:01 »
Jeśli chcecie mnie zmusic do czegokolwiek to głęboko się mylicie tyle powiem . 
Jeśli traktujecie patriotów przedmiotowo to czekajcie efektow  :tuba: rządzący  :-\
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2021, 20:19:44 wysłana przez młody13 »

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1122 dnia: Grudzień 29, 2021, 11:56:31 »
Widziałeś ankietę a nie pismo przewodnie, tam jest to troszkę inaczej ujęte.
W piśmie od KG nie widzę nakazu wypełnienia, jest tylko "... polecam przeprowadzenie sondażu... "
W przypadku przymuszania do "prawidłowego" wypełnienia, najlepiej skonsultować ze zwiazkami w swojej jednostce. Ostatnia odpowiedź jest chyba najodpowiedniejsza (jak już), ale pozostaje pytanie czy powinniśmy tak ochoczo ujawniać dane wrażliwe na papierku, który nie wiadomo przez ile rąk przejdzie.

Offline maysteer

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1123 dnia: Grudzień 29, 2021, 12:44:36 »
Dlatego zaznaczając ostatnią odpowiedź wracamy do punktu wyjścia bo będą wiedzieć tyle co przed ankietą :straz:

Offline kaffre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1124 dnia: Grudzień 29, 2021, 13:04:53 »
https://portal-polski.pl/obowiazkowych-szczepien-niezaszczepieni-do-zwolnienia/10666/

Odnośnie zapowiedzi ministra o włączeniu kolejnych grup zawodowych do obowiązkowego szczepienia. Czy ktoś z udzielających się tutaj będzie gotów złożyć raport o zwolnienie ze służby gdyby faktycznie się to ziściło?