Służba > Forum zawodowców

Szczepienie na Covid19

(1/259) > >>

Kraver:
Ostatnio premier powiedział, że nową szczepionkę na Covid dostaną w pierwszej kolejności służby medyczne i ... mundurowe. Co w przypadku odmowy przyjęcia tej szczepionki przez funkcjonariusza? Z góry mówię, że nie jestem antyszczepionkowcem i dotychczas szczepiłem się normalnie, ale nawet wielu lekarzy wypowiada się sceptycznie o tej szczepionce (zbyt szybkie wprowadzenie na rynek i brak wszystkich testów, poza tym koncerny farmaceutyczne umywają ręce w razie powikłań). Moim zdaniem to masowy eksperyment na ludziach i nie podoba mi się to, że chcą zacząć rozprowadzać to od nas. Sporo znajomych mówi, że tego nie weźmie (również z policji). A dodam jeszcze tylko, że Covida już przeszedłem, chorobę mam udokumentowaną i przeciwciała w organizmie są.

Eqinox:
Nie ma jeszcze żadnych przepisów więc nie ma też odpowiedzi na twoje pytanie.

KLAWY:
Co do szczepionki przeciwko Covid, to troszkę " przestrzeliłeś" bo jej po prostu u nas nie ma a słowa rządzących,  o tym co będzie na wiosnę-nie podpisali jeszcze ustawy "covidowej" czyt.100% L4
Natomiast pamiętam, że pewnego roku 01 zażądał aby wszyscy w komendzie poddali się szczepieniu przeciwko grypie ( oczywiscie koszt pokrywała komenda), były nawet próby wywierania presji, że osoby niezaszczepione, nie będą mogły ubiegać się o 100% płatnego L4 w przypadku zachorowania podczas pełnienia służby.
Byłem jednym, który nie skorzystali z szczepienia z prostej przyczyny, poprosiłem o skierowanie na badania przeciwciał - miałem ku temu duże powody, ponieważ wcześniej przebywałem na l4 z powodu powikłań grypowych.

Krecko:
Dobrze poruszony temat. Co w przypadku nie wyrażenia zgody na szczepienie nie chodzi juz o sam Covid ale i o inne?

dysfire:
Kolejna prowokacja :mellow: :mellow: :mellow:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej