Autor Wątek: osocze Ozdrowieńców  (Przeczytany 2368 razy)

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
osocze Ozdrowieńców
« dnia: Listopad 15, 2020, 22:36:12 »
Bardzo ciekawa inicjatywa na DLNŚ. Zbieramy dane strażaków deklarujących oddanie osocza wśród Ozdrowieńców PSP. Coraz częściej pojawiają się apele "chory strażak potrzebuje". Przeszedłeś infekcję, pomóż innym!

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2020, 22:45:58 »
Ze względu na wielką dezinformację.  Takie pytanie do osób które przechodziły tą chorobę ewentualnie do tych którzy znają takie osoby. Jak to przeszliscie, czym to się różniło od grypy?

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2020, 22:54:08 »
Ze względu na wielką dezinformację.  Takie pytanie do osób które przechodziły tą chorobę ewentualnie do tych którzy znają takie osoby. Jak to przeszliscie, czym to się różniło od grypy?
Krecko, masz wymaz pozytywny, chorujesz, idziesz na izolację. Mija miesiąc, możesz oddać osocze, które może pomóc chorym. Nie musisz, ale możesz. A są koledzy strażacy, którzy pomocy potrzebują. Taką bazę chętnych warto chyba mieć...

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2020, 00:25:01 »
Ze względu na wielką dezinformację.  Takie pytanie do osób które przechodziły tą chorobę ewentualnie do tych którzy znają takie osoby. Jak to przeszliscie, czym to się różniło od grypy?
Napisze tyle  - grypę przechodziłem dużo dużo gorzej.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2020, 09:03:05 »
To łagodnie trafiłeś. Ja przez 4 dni gorączka 39 z przerwami, utrata węchu i smaku, przez 4 dni straszny, powtarzam straszny ból mięśni, a śpiący chodzę do tej pory nie wiedzieć czemu mimo dużej ilości snu.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2020, 09:28:55 »
Każdy przechodzi to inaczej, u mnie dwa dni z maksymalną temperaturą 38,5, potem osłabienie, utrata smaku i węchu (bardziej upośledzenie niż całkowita utrata przez cztery dni). Ale już jest lepiej i wracam do pełni sił. Ogólnie to trzeba to wyleżeć, innej opcji nie ma.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2020, 13:01:20 »
Ze względu na wielką dezinformację.  Takie pytanie do osób które przechodziły tą chorobę ewentualnie do tych którzy znają takie osoby. Jak to przeszliscie, czym to się różniło od grypy?

U mnie i u żony utrata węchu... żona straciła jeszcze smak. U mnie to trwalo jakies 2 dni U niej kolo tygodnia... jadlem ten Viregyt o którym jeszcze wtedy nie było głośno, do tego wit. D3, K2 MK7, Wit C w kroplówkach i w ogóle praktycznie nie odczułem choroby... jedyne co ucierpiało to glowa na tej izolacji 10 dni w małym mieszkaniu  :gwiazdki: teraz jestem oddelegowany na jeden  ze szpitali i jakoś tak też nie obserwuje dużej śmiertelności na Covid...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2020, 13:46:07 »
Na jakich zasadach jesteś oddelegowany do szpitala?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2020, 17:29:56 »
Oddelegowanie do KW z wykonywaniem zadań w szpitalu mswia
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2020, 17:48:19 »
Sam się zgłosiłes czy rozkaz odgórny?na długo jestes oddelegowany?jakie obowiązki tam masz?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2020, 18:12:17 »
Musiałem wyrazić zgodę na oddelegowanie. Jest to szpital rzut beretem od mojego mieszkania wiec sie zgodziłem, tym bardziej że znam się tam z kadrą bo na co dzień jezdze w tym mieście w ZRM. Oddelegowany jestem na miesiąc, a obowiązki jakie wykonuje to wszystko to co ratownik medyczny wykonuje na izbie przyjęć. Drugi kolega jest oddelegowany na oddzial Covidowy, ale z tego co opowiada to ma dużo lżej niż ja na izbie 😊
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2020, 18:28:07 »
Stawka chociaż jakaś normalna? W Białymstoku szukają chętnych do szpitala tymczasowego i oferują ratownikom medycznym 2360 zł brutto z wyrównaniem do 2600 brutto... Wątpię, żeby znalazła się odpowiednia ilość chętnych, więc zapewne oddelegowani zostaną strażacy będący ratownikami medycznymi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2020, 23:22:32 wysłana przez michas2511 »

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2020, 20:50:46 »
A czy ktoś zastanawiał się nad skutkami tej choroby, które mogą pojawić się w trakcie badań okresowych? Problemy ze spirometrią lub inne w związku z przebytą chorobą? 
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: osocze Ozdrowieńców
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2020, 21:37:37 »
Pytania jak cos na priv, bo temat nie jest o oddelegowaniu, a temat który utworzyłem o oddelegowaniu został od razu zamknięty i usunięty.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !