Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Kto do SA PSP 2021

<< < (27/29) > >>

THEKranilPL:
Czy ktoś wie jakie były ostateczne progi punktowe dla poszczególnych szkół?

Misiek1:
Cześć, jestem na pierwszym roku w aspirantce, jak zwiększyć szanse dostania się po szkole do swojej wybranej jednostki?
Jakieś dodatkowe kursy szkolenia da się robić czy coś na szkole?

kandydatSA:
Nie da się stwierdzić jak w naborze z ulicy że ten czy ten kurs da ci tyle punktów. Jeśli w ramach komendy funkcjonuje jakaś grupa to kurs płetwonurka, chemiczny czy mł. ratownika wysokościowego może Ci pomóc, prawo jazdy czy jakieś butle i hdsy raczej rzadko kiedy. Jeśli celujesz w duże miasto gdzie będzie kilka miejsc i wielu chętnych to kursy pewnie Ci pomogą, ale jeśli chodzi o małe komendy z jednym miejscem to raczej inne uwarunkowania mogą decydować. Z reguły jeśli ktoś był jako jedyny z powiatu i komenda miała miejsce to nie było problemu, jeśli było kilku chętnych to jak pisałem, kursy czy szkoły raczej miały drugorzędne znaczenie.

Skatelux:

--- Cytat: Misiek1 w Październik 06, 2021, 15:09:48 ---Cześć, jestem na pierwszym roku w aspirantce, jak zwiększyć szanse dostania się po szkole do swojej wybranej jednostki?
Jakieś dodatkowe kursy szkolenia da się robić czy coś na szkole?

--- Koniec cytatu ---
Z tego co wyszukałem, to na koniec szkoły możesz sobie wybrać jednostkę JRG, w której chciałbyś pełnić służbę, pod warunkiem, że mają akurat wolny wakat. Jeśli nie mają, to będziesz musiał wybrać z listy.
Sam planuję iść do SA PSP w przyszłym roku, dlatego powoli zaczynam się doinformowywać w tym temacie, pozdrawiam  :straz:

Piciu324:
Z tego co wiem (mówię na przykładzie SGSP) jak nie załatwisz sobie z danym komendantem, że zgłosi zapotrzebowanie na Ciebie, to żadnej listy nie ma. Wtedy przydzielają losowo, jak im się trafi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej