Autor Wątek: Nabór do PSP a praca aktualna z miesięcznym okresem wypowiedzenia  (Przeczytany 1830 razy)

Offline Kacperq1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Witam, jak to jest w przypadku gdy obecnie pracuję i muszę odbyć miesięczny okres wypowiedzenia, a okaże się że dostałem się do PSP? Domyślam się że nie mam rzucać wypowiedzenia na każdy nabór a później go anulować po każdym nie udanym naborze. :rolleyes:

Offline ratownik17_suwalczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór do PSP a praca aktualna z miesięcznym okresem wypowiedzenia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2020, 09:46:48 »
Kolego spokojnie, z dnia na dzień nikt Ciebie nie zatrudni, jak przejdziesz badania, wtedy składasz wypowiedzenie, ale przykładowo jakbyś teraz otrzymał informacje że jesteś zdolny do służby to miejsce na szkole może być dopiero na wiosnę.

Na spokojnie, nic w tym przypadku nie dzieje się z dnia na dzień. A zwłaszcza że na służbę nie przychodzisz codziennie, więc już naprawdę w przypałowej sytuacji idąc na służbę w drugiej robocie bierzesz bezpłatny urlop, ale to ja nie wiem jakby musiało się potoczyć, abyś nie zdążył zwolnić się z tamtej roboty.

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór do PSP a praca aktualna z miesięcznym okresem wypowiedzenia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2020, 12:30:25 »
Złożyć wypowiedzenie po przejściu badań, kiedy nie znany jest termin szkolenia to raczej słaba opcja, bo obecnie może zejść się kilka miesięcy.

Urlop bezpłatny raczej odpada bo z tego co wiem w dniu przyjęcia nie możesz być zatrudniony na UOP.

Komenda powinna wcześniej Cie poinformować tak abyś mógł złożyć wypowiedzenie. Zadzwoń, zapytaj.