Autor Wątek: Szkolenia  (Przeczytany 1370 razy)

Offline Wladamon12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Szkolenia
« dnia: Październik 26, 2020, 12:33:52 »
Cześć, za rok kończę  szkołę średnią i chciałbym próbować dostać się do PSP z tak zwanej ,,Ulicy,, i tutaj chciałbym się dowiedzieć
 co polecalibyście zacząć robić żeby  powiększyć szanse dostania się ? Kurs Ratownika medycznego i nurka będzie potrzebny?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Szkolenia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2020, 13:06:35 »
Po pierwsze: język polski. Jeśli napiszesz podanie i list motywacyjny z taką interpunkcją jak swoje pytanie, to raczej słabo to będzie wyglądało.
2: nie ma czegoś takiego jak kurs ratownika medycznego. Są 3-letnie studia licencjackie w zawodzie ratownik medyczny.
3: nie spotkałem się z punktowaniem na naborze uprawnień nurkowych cywilnych, może w jakichś pojedynczych przypadkach.


Offline mati913

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkolenia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2020, 13:07:02 »
Nie ma czegoś takiego jak kurs ratownika medycznego. Aby zostać ratownikiem trzeba ukończyć 3 letnie studia. Możesz zrobić kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, po którym uzyskujesz tytuł "ratownika" (podczas naboru 5pkt). Dodatkowo prawo jazdy kat. C (5pkt). Dodatkowe punkty są za szkolenia z OSP- np. Szkolenie podstawowe wg formuły z 2015r (15pkt). Ukończenie studiów ratownictwa medycznego (15pkt). Oczywiście jest tych szkoleń punktowanych o wiele więcej, ale to raczej zależy już od danej jednostki, tutaj wypisałem te, które się najczęściej pojawiają.

Offline matP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Szkolenia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2020, 16:39:56 »
KPP, OSP, HDS, podesty, kurs nurka, kurs pilarza, napełnianie butli, prawko C, C+E, sternik motorowodny, uprawnienia SEPowskie

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Szkolenia
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2020, 17:12:27 »
Taa a te kursy z osp i tak możesz sobie szczerze wcisnąć gdzieś jak nawet dostaniesz się do psp. Po tych kursach i tak nie możesz brać udziału w akcjach a wszystkie te szkolenia przejdziesz na kursie podstawowym jak Cię wyślą po dostaniu się do psp. Jedyne co to pkt preferencyjne dostaniesz i po prostu będziesz miał jakieś rozpoznanie w tym sprzęcie i funkcjonowaniu sprzętu itd aczkolwiek bez praktyki to i tak słabo a tak nic poza tym

Offline Wladamon12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkolenia
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2020, 18:27:12 »
Panowie mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie  jeżeli uda mi się zdać maturę  na której nie mogłem wybrać ani fizyki i chemii ponieważ jej w szkole poprostu nie miałem  i z tego powodu musiałem  wybrać  biologie to nie będzie problemów z nauką w CSPSP?
Chodzi mi o to jaki jest poziom nauczania poprostu w tej szkole ?

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Szkolenia
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2020, 22:48:28 »
Jedyna szkoła średnia w której nie ma fizyki to zawodówka po której nie ma matury. Zdecyduj się i zacznij na serio od języka polskiego co ci już ktoś na początku doradził.