Autor Wątek: jaka belka led  (Przeczytany 3587 razy)

Offline kazorudn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
jaka belka led
« dnia: Październik 23, 2020, 18:56:07 »
Witam mam pytanie jakiej firmy belkę led polecacie na samochód Sop  w kwocie do 2400 zł.

Offline StaryStazysta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: jaka belka led
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2020, 18:59:15 »
Musi być to belka ? Polecam dwa koguty i głośnik  w atrape.  Wyjdzie podobnie ,a przede wszystkim Was będą słyszeć, za to Wy nie będziecie musieli siedziec w hałasie.

Offline kazorudn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: jaka belka led
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2020, 19:07:35 »
wolimy belkę bo mamy relingi dachowe. może być głośnik w atrapie.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: jaka belka led
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2020, 19:14:13 »
Nie tyle może, co musi. Głośnik na dachu to archaizm i znaczna uciążliwość a nawet zagrożenie dla słuchu. Nawet tego nie rozważajcie

Offline StaryStazysta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: jaka belka led
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2020, 19:47:13 »
Ale to się nie wyrobicie. Dobra jakościowo belka plus dobry głośnik nie zamknie się w 2400 zł

Offline kazorudn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: jaka belka led
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2020, 21:35:25 »
to jaka belka głośnik kupimy osobno.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: jaka belka led
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2020, 23:56:38 »
Do osobówki to nie jest problem znaleźć taką belkę - w zasadzie bez głośnika to większość mieści się w budżecie. Ja bym proponował polskie belki:

Elektra "stara" LZP-LF i nowa LZN Slender
Gamet "normalny" (LW EP) i niskoprofilowy WN (PRISM, EVO-BAR)
Elfir - chociaż niskoprofilowych w ofercie nie mają, to technologicznie mają inne ciekawe opcje

Wybór między nimi to kwestia szczegółów, designu, co komu bardziej podchodzi. Przy czym Gamet normalny ma problemy z łamiącymi się uchwytami przy kloszach bocznych - u mnie to dramat... Chyba taki błąd konstrukcyjny całego szkieletu belki, że górny i dolny profil nie są trzymane w miejscu i rolę uchwytu żeby trzymać je na miejscu pełnią boczne klosze.

Czego raczej bym nie polecał, to Strobosa - odkąd pojawili się na rynku jakość się mocno poprawiła, ale wciąż to nie jest zbyt mocna marka, z dość dyskusyjną trwałością i marnym dostępem do części zamiennych w razie czego. Czego z Azji się nie trzeba obawiać to produktów 911Signal i Juluena (znanego u nas pod marką Axixtech) - zwłaszcza ten drugi jest uznany i powszechnie brandowany na całym świecie, m.in. przez Elektrę. Tak, lampy "Tytan" czy MS3/MS6/MS26 to wyroby z Tajwanu. W tej cenie chyba jeszcze można nabyć Haztec'a Xpert LED, a tu już jest wyrób z Anglii, czyli z jakością OK, ale może być problem z częściami w razie uszkodzenia kloszy. Zresztą ogólnie w tej klasie cenowej jeśli bierzemy sprzęt zagraniczny to może być problem w razie uszkodzenia.

Na rynku można dostać jeszcze urządzenia światowych marek, jak Federal Signal czy Whelen, ale nie oszukujmy się że będzie się to mieścić w budżecie... Chociaż zapytać u dystrybutora zawsze można, to jednak kurs USD/PLN jest bardzo niekorzystny.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline kazorudn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: jaka belka led
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2020, 20:19:02 »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: jaka belka led
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2020, 00:07:14 »
a co sądzicie o takiej belce https://edward-sklep.com.pl/belki-swietlne-led/134-belka-stroboskopowa-led-lampa-ostrzegawcza-12v-el-tri-color.html
Branding, nie dojdziesz do tego kto to naprawdę produkuje, bo sama obudowa przypomina belkę jakich wiele na chińskim Aliexpress. Duże zastrzeżenia mam do ułożenia modułów LED pod skosem, jak i opcji trójkolorowej - generalnie współcześnie nie stosuje się diod RGB w oświetleniu ostrzegawczym, tylko po jednej na każdy kolor, a tam trochę jakby nie ma na to miejsca. Jeśli twierdzą że to ma homologację, to ja poproszę numery, od razu sprawdzimy czy to prawidłowa homologacja i czy na wszystkie kolory.

Generalnie bez autopsji trudno powiedzieć coś więcej, ale rozbierałem już chińskie lampy i wiem, że skośni przyjaciele potrafią wsadzić do lampy zamiast diod mocy 1 czy tam 3W, zwykłe diody SuperFlux.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: jaka belka led
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2020, 21:11:40 »
Od roku na nowym lekkim użytkujemy cały zestaw Strobosa, od belki po modulator. Nie ma tu w ogóle sensu porównywać tego do Federala, bo to zupełnie inna póła. Byłem do tego sceptycznie nastawiony, ale nie było innej opcji (ograniczone środki).

Po roku użytkowania mogę śmiało powiedzieć, że w to dobry stosunek jakości do ceny. Na nowym modelu głośnika, sygnały są na prawdę dobrze słyszalne, a oświetlenie (niebieskie) jest skuteczne w dzień i w nocy. Co ważne większość produktów Strobosa objętych jest 6 letnią gwarancją, czego nie mają chinczyki z Allegro.


Offline strazackimajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: jaka belka led
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2021, 12:10:43 »
Też mamy strobosa już 2 lata
daje rade