Autor Wątek: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych  (Przeczytany 35311 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 29, 2020, 21:41:03 »
A skąd takie info. Ja słyszałem że jedna pensja ze straży a druga z MZ - w ramach delegacji.

Online joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 29, 2020, 21:46:23 »
Rozliczenie czasu służby jako urlop bezpłatny ale z zachowaniem wysługi. Wynagrodzenie za czas oddelegowania jako nagroda. Oddelegowany funkcjonariusz otrzymuję pensję jako ratownik medyczny. Także masz podobne info jak ja.

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 29, 2020, 22:22:53 »
Rozliczenie czasu służby jako urlop bezpłatny ale z zachowaniem wysługi. Wynagrodzenie za czas oddelegowania jako nagroda.

Jak to interpretować?
Brak nadgodzin? W Kwietniu już jeden "ochotnik" w domu seniora gonił, kazali mu wypisać urlop bezpłatny...na wypłacie stracił 2.300 nagrody dostał 2.500....czyli za dwa tygodnie pracy w 200zł....

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258


Offline futrzak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 02, 2020, 20:31:35 »
Ktoś potrafi wytłumaczyć co ma na myśli 01 mówiąc, że da nam (rat.med) możliwość jeszcze większego zaangażowania poprzez zwolnienia że świadczenia służby poprzez skierowanie?

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 02, 2020, 20:38:51 »
mam nadzieje, że nie urlop bezpłatny...

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 02, 2020, 20:44:10 »
niech aktywność pan 01 zacznie od siebie
EGO = 1 / wiedza

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 02, 2020, 20:57:43 »
niech aktywność pan 01 zacznie od siebie

Co proponujesz? Czy po prostu jesteś tym rat-med z PSP, który trafi do działań i masz już ciepło?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 02, 2020, 22:27:26 »
apsik robię....
 :szalony: :szalony: :szalony: :wall: :wall: :wall:

z czasem to i z kpp będą brać chętnych.... i znajdą
EGO = 1 / wiedza

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 02, 2020, 23:02:57 »
Jeszcze trochę i będą brali nie po KPP ale po kursie pierwszej pomocy
https://tech.wp.pl/wot-masowo-wzywa-zolnierzy-znamy-powod-6570256636570304a

Co znaczy:
"Na chwilę obecną WOT dysponuje 2159 żołnierzami przeszkolonymi na poziomie kompetencji KPP"
czy żołnierz WOT z tytułu przynależności do formacji może iść na kurs KPP? Czy też jak ze wszystkim - dostali uprawnienia kończąc jakieś krótkie szkolenie?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 03, 2020, 06:13:20 »
Jeszcze trochę i będą brali nie po KPP ale po kursie pierwszej pomocy
https://tech.wp.pl/wot-masowo-wzywa-zolnierzy-znamy-powod-6570256636570304a

Co znaczy:
"Na chwilę obecną WOT dysponuje 2159 żołnierzami przeszkolonymi na poziomie kompetencji KPP"
czy żołnierz WOT z tytułu przynależności do formacji może iść na kurs KPP? Czy też jak ze wszystkim - dostali uprawnienia kończąc jakieś krótkie szkolenie?
NIektórzy z niech posiadają tytuł RM, po za tym, niech ktoś to w końcu powie, większości pacjentów z covid, można pomóc lecząc tlenem,  monitorując podstawowe parametry życiowe a do tego nie trzeba medyków, oni niech pomagają naprawdę potrzebującym.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 03, 2020, 11:53:49 »
Co znaczy:
"Na chwilę obecną WOT dysponuje 2159 żołnierzami przeszkolonymi na poziomie kompetencji KPP"
czy żołnierz WOT z tytułu przynależności do formacji może iść na kurs KPP? Czy też jak ze wszystkim - dostali uprawnienia kończąc jakieś krótkie szkolenie?
Głównie to, że mają w szeregach strażaków OSP, WOPRowców i innych. Pozornie jest 2159 ludzi więcej z kpp ale w większości przypadków zmieni to tyle, że facet zamiast udzielać kpp jadąc ze swoją osp będzie to robił w zielonym mundurze.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 04, 2020, 12:54:09 »
odnośnie zaangażowania wojska w pracę szpitali - widziałem dziś wypowiedź MZ - będą realizować czynności administracyjne w zakresie aktualizowania danych dotyczących ilości wolnych łóżek...
Z jednej strony, to nawet mi ulżyło, bo nie będą obsługiwać respiratorów... z drugiej strony, na ile faktycznie wesprze to naszą służbę zdrowia? Ciekawe do czego kierować będą naszych strażaków? Może już ktoś wie i wiedzą się podzieli?

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 04, 2020, 16:07:01 »
Głównie to, że mają w szeregach strażaków OSP, WOPRowców i innych. Pozornie jest 2159 ludzi więcej z kpp ale w większości przypadków zmieni to tyle, że facet zamiast udzielać kpp jadąc ze swoją osp będzie to robił w zielonym mundurze.

Dokładnie tak, u mnie z OSP zmobilizowali 3 osoby, wszyscy z JOT i wszyscy z KPP za które płaciło OSP. Teraz wojsko zadowolone bo ma za darmo przeszkolonych ludzi, a my mamy o 3 osoby mniej do wyjazdu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 04, 2020, 16:53:38 »
odnośnie zaangażowania wojska w pracę szpitali - widziałem dziś wypowiedź MZ - będą realizować czynności administracyjne w zakresie aktualizowania danych dotyczących ilości wolnych łóżek...
Z jednej strony, to nawet mi ulżyło, bo nie będą obsługiwać respiratorów... z drugiej strony, na ile faktycznie wesprze to naszą służbę zdrowia? Ciekawe do czego kierować będą naszych strażaków? Może już ktoś wie i wiedzą się podzieli?
Do pracy w PGE Szpitalu Narodowym moi koledzy zaczynają w poniedziałek.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 04, 2020, 18:16:07 »
odnośnie zaangażowania wojska w pracę szpitali - widziałem dziś wypowiedź MZ - będą realizować czynności administracyjne w zakresie aktualizowania danych dotyczących ilości wolnych łóżek...
Z jednej strony, to nawet mi ulżyło, bo nie będą obsługiwać respiratorów... z drugiej strony, na ile faktycznie wesprze to naszą służbę zdrowia? Ciekawe do czego kierować będą naszych strażaków? Może już ktoś wie i wiedzą się podzieli?
Do pracy w PGE Szpitalu Narodowym moi koledzy zaczynają w poniedziałek.
W szpitalu MSWiA już są i chodzą w białym, szczelnym ubranku  :gwiazdki:

Offline stluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 04, 2020, 20:53:19 »
No i tam nie ma ściemnia, tam dopiero jest zapieprz. Ale to na razie poszli chętni ( przynajmniej tych co ja znam). Tylko tyle że nie zazdroszczę.
Bo najlepsze w życiu są--------- pomarańcze :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 05, 2020, 21:13:17 »
W eter poszła stawka jaka ma kapnąć chłopakom pracującym w PGE Szpitalu Narodowym  :fiuu: :fiuu:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline futrzak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 05, 2020, 21:53:22 »
Pewnie  ze 238363929201020000PLN za jedną godzinę pracy..

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 12, 2020, 17:27:50 »
Wszyscy komendanci w swoich służbach zwiększają a u nas cichutko..
Cytuj
Wiceminister Michał Woś na ręce dyrektorów złożył podziękowania dla całej kadry więziennej za jej codzienną służbę i - jak informuje resort sprawiedliwości - przekazał, że minister Zbigniew Ziobro "docenił także prawie 18 tysięcy funkcjonariuszy i pracowników" podejmując decyzję o zwiększeniu im dodatków służbowych na czas wzmożonych obowiązków związanych z pandemią koronawirusa.
Cytuj
Doceniając wymagającą służbę w warunkach pandemii i liczbę realizowanych zadań, podjąłem decyzję o przyznaniu dodatku dla policjantów oddziałów prewencji oraz kontrterrorystów" – poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. Dodatki będą wynosić po 500 zł i będą wypłacane od 1 stycznia 2021 r.
Cytuj
zgodnie z zapowiedziami MSWiA, środki przyznane zostaną również funkcjonariuszom oddziału specjalnego Straży Granicznej. I to komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga, w rozmowie z InfoSecurity24.pl, zdradził że planowany dodatek wynosić będzie 500 złotych miesięcznie. W przypadku SG, przyznawany ma być on funkcjonariuszom wyspecjalizowanym do udziału w czynnościach kontrterrorystycznych lub bezpośrednio w nich uczestniczących

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 12, 2020, 20:18:40 »
Jedno jest pewne - 4 maja dostaniemy piękne życzenia 😂😂

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 24, 2020, 11:39:25 »
odnośnie zaangażowania wojska w pracę szpitali - widziałem dziś wypowiedź MZ - będą realizować czynności administracyjne w zakresie aktualizowania danych dotyczących ilości wolnych łóżek...
Z jednej strony, to nawet mi ulżyło, bo nie będą obsługiwać respiratorów... z drugiej strony, na ile faktycznie wesprze to naszą służbę zdrowia? Ciekawe do czego kierować będą naszych strażaków? Może już ktoś wie i wiedzą się podzieli?
Do pracy w PGE Szpitalu Narodowym moi koledzy zaczynają w poniedziałek.
I co takiego na dzień dzisiejszy robią na narodowym bo przy kilkunastu chorych i tłumie peronelu chyba nic..

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 24, 2020, 12:30:14 »
Rejony 🙄🙄🙄

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: Medycy z PSP jako wsparcie w szpitalach tymczasowych
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 24, 2020, 18:08:28 »
Mam informację bezpośrednio od 3 zainteresowanych. Pracy mają dużo. Na każdym dyżurze. To co wypisywał obrażony na brak pracy pan doktor w mediach społecznościowych (zawsze może w wolnej chwili jechać na Wołoską i pomagać) nie jest prawdą lub co najwyżej półprawdą. Faktycznie w pewnym momencie było dużo personelu. Przywieziono do szpitala jakiegoś agresywnego pacjenta, który poza zagrożeniem dla siebie był też zagrożeniem dla innych. Został umieszczony jako pojedynczy na osobnym sektorze/bloku. W związku z czym zgodnie z procedurą uruchomili cały zespół ludzi specjalnie dla tego bloku. Stąd w pewnym momencie było sporo ludzi. Mówią też, że tak jak wszędzie - jak ktoś chce się od roboty wymigać to to zrobi. Ale (przynajmniej ode mnie) nie po to tam pojechali.
Za to traktowanie ich przez przełożonych, którzy ich tam przyjęli jest nieporozumieniem. Na początku na obiecywali im, że poza pensją dostaną jeszcze 170% wynagrodzenia i inne cuda, a teraz ich straszą, że jak nie będą chcieli pracować to odpowiednie zapisy w ich opiniach służbowych się znajdą oraz cytują im rotę ślubowania. Smutne, ale niestety prawdziwe.