Autor Wątek: Strażacy łamią przepisy  (Przeczytany 3872 razy)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Strażacy łamią przepisy
« dnia: Październik 16, 2020, 09:45:25 »
https://youtu.be/Mc_qcijD5Cg?t=684
Od 11:16 (nie chce mi skopiować części filmu).

Mam nadzieję, że autor nagrania wysłał film na policję.
Mam też nadzieję, że przełożeni strażaków zrobią porządek.
Bandyctwo drogowe w najgorszej postaci.
Mi też nie podobają się rowerzyści na jezdni, zwłaszcza jak mają drogę dla rowerów, ale co najwyżej puszczę im wiązankę i pod nosem sobie pomarudzę. Prywatnym pojazdem tak nie zrobię, a co dopiero "wielką jeżdżącą reklamą" jaką jest samochód gaśniczy.
Wstyd "panowie", wstyd.

W 4:08 też jest niezły "kwiatek".
Si vis pacem, para bellum

Offline deratyzator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Strażacy łamią przepisy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2020, 14:19:43 »
O ile wzrok mnie nie myli to numery rejestracyjne łódzkie i kryptonim 304 21. Jeśli ktoś ma lepsze oczy niech mnie poprawia😉

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Strażacy łamią przepisy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2020, 15:03:36 »
Dokładnie tak jak piszesz.
Pomijam fakt, że rowerzysta jest delikatnie mówiąc wkurzający, ale nie takimi metodami rozwiązuje się takie sprawy.
Si vis pacem, para bellum

Offline StaryStazysta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Strażacy łamią przepisy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2020, 16:04:08 »
Kolego Mroovka abstrachując od tego.sposobu to wytlumacz mi jakimi metodami rozwiązuje się te sprawy?  Jedynie jakby Policja stała zaraz obok i dała  "pińcet",a mandat za jazdę ulicą mimo obowiązku jazdy ścieżką to 50 zł. Na pewno działa ;) Wstrzymałbym się z epitetami o bandytyzmie w najgorszej postaci.  Zabierz mu prawo jazdy i ześlij z rodziną do łagrów.  Sam na pewno przekroczyłeś prędkość i to też czyni z Ciebie bandytę. Pamiętaj,że najgłośniej krzyczą osoby,które nie  są  nieskazitelne. Kierowcy wozu mandat za nie zachowanie odstepu,a rowerzyście mandat za jazdę drogą a nie ścieżką rowerową.  Proste i normalne rozwiązanie.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Strażacy łamią przepisy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2020, 16:11:19 »
Kolego Mroovka abstrachując od tego.sposobu to wytlumacz mi jakimi metodami rozwiązuje się te sprawy?  Jedynie jakby Policja stała zaraz obok i dała  "pińcet",a mandat za jazdę ulicą mimo obowiązku jazdy ścieżką to 50 zł. Na pewno działa ;) Wstrzymałbym się z epitetami o bandytyzmie w najgorszej postaci.  Zabierz mu prawo jazdy i ześlij z rodziną do łagrów.  Sam na pewno przekroczyłeś prędkość i to też czyni z Ciebie bandytę. Pamiętaj,że najgłośniej krzyczą osoby,które nie  są  nieskazitelne. Kierowcy wozu mandat za nie zachowanie odstepu,a rowerzyście mandat za jazdę drogą a nie ścieżką rowerową.  Proste i normalne rozwiązanie.
To nie jest proste rozwiązanie bo to można podciągnąć pod stworzenie zagrożenia, a za to można stracić prawko na początek...

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Strażacy łamią przepisy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2020, 20:29:54 »
To zagrożenie stworzył rowerzysta nie jadąc ścieżką w takim razie.

Offline krytyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Strażacy łamią przepisy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2020, 21:37:47 »
Jazda oznakowanym samochodem strażackim do czegoś zobowiązuje. Nic nie poradzimy, takie sytuacje z rowerzystami będą się powtarzały. Miałem kilka przypadków w czasie jazdy GBA (bez sygnałów), że drogę zajeżdżał rowerzysta. Działanie ,,po bandzie" z wykorzystaniem sygnału dźwiękowego pneumatycznego szybko ,,ustawiało" natręta. Raz tak potraktowany rowerzysta wezwał Policję i zapłacił. Poskarżył się nawet w lokalnej prasie i od tego czasu takie zdarzenia nie miały miejsca. Kierowca tłumaczył się, iż sygnału użył w celu ostrzeżenia rowerzysty przed zagrożeniem. Żaden z rowerzystów nigdy nie odniósł jakichkolwiek obrażeń :rofl:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Strażacy łamią przepisy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2020, 21:40:24 »
Też jeżdżę na rowerze, może nie tak szybko jak ten gość ale tutaj go nic nie usprawiedliwia:
osobna droga dla rowerów,
dobrej jakości bo asfalt na ścieżce,

słuszna moim zdaniem reakcja strażaków - bo zareagowali na zagrożenie (choć to nie ich właściwość prawna) słownie było wszystko OK.
Aczkolwiek na zwykłej drodze takiego bliskiego przejazdu - tym bardziej na prędkości przejeżdżającego obok auta - bym nie podarował.
Komenty pod Youtube porażające.... służba wojskowa powinna wrócić dla wszystkich.
EGO = 1 / wiedza

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Strażacy łamią przepisy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2020, 04:14:02 »
Kolego Mroovka abstrachując od tego.sposobu to wytlumacz mi jakimi metodami rozwiązuje się te sprawy?  Jedynie jakby Policja stała zaraz obok i dała  "pińcet",a mandat za jazdę ulicą mimo obowiązku(...)
O takich wyłącznie metodach myślałem.
Si vis pacem, para bellum

Online ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Strażacy łamią przepisy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2020, 12:31:15 »
Obie strony zasługują na medal z kartofla.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Strażacy łamią przepisy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2020, 13:03:11 »
No było niebezpiecznie trochę, ale w zbożnym celu. Obawiam się tylko, że skutku nie będzie żadnego, bo pedalarz zamiast wziąć sobie "do serca" zwróconą uwagę raczej już przeszedł mentalnie do stadium ofiary drogowego bandytyzmu i nękania przez złe służby. Nic nowego w sumie, co drugi ukarany mandatem przez policję czuje się pokrzywdzony. A tutaj jeszcze jakim prawem ktoś, kto nie ma tego w obowiązkach?!

Tak czy siak już się kręci shitstorm, trzeba było klienta zdjąć inaczej - bo przecież możliwości są.

P.S.
Wczoraj wieczorem mi rowerzysta wyjechał pod koła - do osi jezdni, nagle, ot tak sobie stwierdził że tu musi skręcić w lewo, a ja mam kilkanaście ton w miejscu zatrzymać... Ci idioci to plaga.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE