Autor Wątek: Na którym wozie obsadzona jest osoba pełniąca funkcję dowódcy zmiany  (Przeczytany 17306 razy)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Na którym wozie obsadzona jest osoba pełniąca funkcję dowódcy zmiany
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 20, 2020, 14:03:02 »
... a gdy byli jednocześnie przy dwóch różnych akcjach to 13 d-ca z KPB a zastępujący wywoływany był przez kryptonim samochodowy. Oczywiście zdarzały się niedomówienia , ale to ze względu na DYŻURNYCH.
np. w tym

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Na którym wozie obsadzona jest osoba pełniąca funkcję dowódcy zmiany
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 20, 2020, 15:14:44 »
I Scyzoryk zatkał oficera 😉🤣

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Na którym wozie obsadzona jest osoba pełniąca funkcję dowódcy zmiany
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 20, 2020, 15:19:26 »
bombaju- nie zatkał- nie siędzę tylko przy kompie i komentuje.
Scyzoryk- przeczytaj jeszcze raz komentarz z 11:12. tam masz wyjaśnienie na twoje wątpliwości. Poza tym chodzi Ci zapewne o AUTOPOMPĘ
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 15:28:59 wysłana przez officer »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Na którym wozie obsadzona jest osoba pełniąca funkcję dowódcy zmiany
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 20, 2020, 16:16:29 »
Officer - masz rację - chodziło mi o autopompę, ale sam wiesz, że kierowca ma też inne zadania przy samochodzie.
A co do Twojego wpisu z 11:12 to wg mnie takie rozwiązanie wprowadza więcej zamieszania, niż porządku. Wg tego rozwiązania to każdy KAR może dowolnie organizować łączność (nadawać kryptonimy) przy akcjach. Byłoby to o tyle upierdliwe i bezsensowne rozwiązanie, że teoretycznie na tej samej zmianie służbowej, w zależności od dowodzącego mógłbym mieć różny kryptonim mając tą samą funkcję na samochodzie, czy w rocie.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Na którym wozie obsadzona jest osoba pełniąca funkcję dowódcy zmiany
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 21, 2020, 09:53:29 »
Scyzoryk - w moim odczuciu na siłę pompujesz balonik i próbujesz udowodnić (zresztą nie tylko Ty jeden na tym forum), że to co u mnie w KP było to nieudactwo, brak rozsądku , wiedzy i ch.. wie co jeszcze, a wszystko to wina moja.
W tym temacie podsumuję:
1. 13 przysługuje osobie zajmującej to stanowisko zgodnie z angażem
2. zastępowanie 13 powinno być odnotowane w rubryce KPB jako w/z
Tak było w mojej KP powielane od dawna do dzisiaj, no ale prowincjonalna komenda na Mazowszu to żaden dowód prawidłowości.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Na którym wozie obsadzona jest osoba pełniąca funkcję dowódcy zmiany
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 21, 2020, 11:13:46 »
Officer, abstrahując od obowiązujących, nikt nie mówi o nieudacznictwie. Mnie to osobiście wisi, jak w jakiej jednostce jest to rozwiązane. Bardziej mnie interesuje co na to (w świetle obowiązujących procedur, wytycznych itp.) Wydział Operacyjny komendy. I jeszcze jedno pytanie, czy takie same zasady obowiązują/obowiązywały w całym województwie, czy w innych komendach jest/było inaczej? Bo jeżlei było jednakowo to ok. Nawet jeżeli ch...owo, to jednakowo, ale jeżeli różnie, to co na takie rozwiązania Wydział Operacyjny KW - przecież pewnie nie jedna analiza zdarzenia była robiona i ktoś powinien to zauważyć.

Ale chyba zbyt daleko odbiegliśmy os tematu wątku. U nas 13 zwykle jeździ na 1 wyjeździe

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Na którym wozie obsadzona jest osoba pełniąca funkcję dowódcy zmiany
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 21, 2020, 17:17:08 »
Scyzoryk- jak i w wielu tematach tak i w tym co podwórko to inność. KW ma to wyj......, a ich kontrola zależy kto jak z kim się zna. W sąsiednich komendach na 5 było w dwóch tak jak u mnie, zaś w 3 pozostałych całkowicie inaczej- co nie znaczy że w tych 3 tak samo. Podam Ci inny przykład róznic- u mnie przez długi okres czasu 21 to był samochód ciężki (póki go nie oddano OSP)- mało kto w to wierzył.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Na którym wozie obsadzona jest osoba pełniąca funkcję dowódcy zmiany
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 21, 2020, 18:45:50 »
Scyzoryk - w moim odczuciu na siłę pompujesz balonik i próbujesz udowodnić (zresztą nie tylko Ty jeden na tym forum), że to co u mnie w KP było to nieudactwo, brak rozsądku , wiedzy i ch.. wie co jeszcze, a wszystko to wina moja.
W tym temacie podsumuję:
1. 13 przysługuje osobie zajmującej to stanowisko zgodnie z angażem
2. zastępowanie 13 powinno być odnotowane w rubryce KPB jako w/z
Tak było w mojej KP powielane od dawna do dzisiaj, no ale prowincjonalna komenda na Mazowszu to żaden dowód prawidłowości.
No i w końcu się z Tobą mogę zgodzić :)

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Na którym wozie obsadzona jest osoba pełniąca funkcję dowódcy zmiany
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 23, 2020, 01:40:38 »
faktycznie, odbiegamy.... ale kilka, kilkanaście lat temu SK wołało 13tego po pseudonimie zmianowym - i wiecie co, zawsze odpowiadał, bo wiedział, że o NIEGO chodzi. Abstrahując od kwestii, gdzie dowódca siedzieć powinien, uważam że dyskusja o przydzieleniu kryptonimu ma  niewielkie znaczenie. Na poziomie sk-kdr zawsze się znają, a jeśli strażak ma wzwód gdy nazywają go ...-13 zamiast inaczej, to czas na wizytę u psychologa.
Są stanowiska "niepowtarzalne" - jest 01, 02, 03, 11 i 12 - reszta zależy od rozkazu z danego dnia. Skąd ta spina???