Autor Wątek: Na którym wozie obsadzona jest osoba pełniąca funkcję dowódcy zmiany  (Przeczytany 11017 razy)

Offline bombaj998

• Stary Wyga
  • *
Odp: Na którym wozie obsadzona jest osoba pełniąca funkcję dowódcy zmiany
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 15, 2020, 15:45:50 »
Na wszystko zapisy i paragrafy, och ta dzisiejsza młodzież. Kolego przyjmij  to jako pewnik
11 dowódca jrg
12
13
15 do 17
Rozwiąż ta zagadkę. Pzd

Offline PabloGCBA

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 15, 2020, 17:07:46 »
ależ oczywiście że d-ca zastępu czy d-sekcji pełni w danym dniu funkcję d-cy zmiany używa kryptonimu d-cy zmiany, tak samo jak d-ca JRG schodzi na podział na służbę i jest w tym dniu d-cą zmiany to używa kryptonimu d-cy zmiany
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline bombaj998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 15, 2020, 19:11:55 »
ależ oczywiście że d-ca zastępu czy d-sekcji pełni w danym dniu funkcję d-cy zmiany używa kryptonimu d-cy zmiany, tak samo jak d-ca JRG schodzi na podział na służbę i jest w tym dniu d-cą zmiany to używa kryptonimu d-cy zmiany
Zgadza się jak niema 13 to zastępca jest 13 itd. U mnie np musi być minimum dowódca sekcji. Dowódcy zastępu 15.16. 17

Offline Lacobic

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 15, 2020, 21:13:19 »
nowy co do pytania , które rozpoczęło dyskusję to odpowiedź powinna być taka- ma kryptonim zgodnie ze swoim stanowiskiem (pamieć nie ta, ale sekcji ma bodajże 14, zastępu 15-17). Na pewno nie może d-ca sekcji, zastępu używać kryptonimu 13, nawet jeśli zastępuje go w danym dniu służby.

Jeśli jest wpisany w rozkaz dzienny jako D-ca zmiany myśle ze może używać kryptonimu 13.
Z tego co ja pamietam to 14 jest zastępca D-cy zmiany, 15 sekcji a 16 i 17 zastępu.

Offline bombaj998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 15, 2020, 21:56:17 »

Google

11 – Dowódca JRG

12 – Z-ca dowódcy JRG

13 – Dowódca zmiany (najczęściej także Kierujący Działaniami Ratowniczymi)

14 – Dowódca grupy operacyjnej

15 – Dowódca zastępu

Offline czakson

• Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 15, 2020, 23:15:53 »
U nas w Komendzie jak dowodca sekcji sprawuje funkcje d-cy zmiany, to i tak lecimy po kryptonimie 15, na kolejnym wozie jest zastępu wiec 16 albo i 17 w zależności ile mamy wakatów d-cy zastępu na jednostce 😊 rozkazy piszemy na zmianę, szef zmiany raz siedzi na GBA, raz na GCBA. Jak cos grubego jadą dwa na strzał. Jak pierdoła to zależy od szefa zmiany 😊 albo jedzie zgodnie z rozkazem albo puszcza "młodego".
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline zero-11

• Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • 84810
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 16, 2020, 00:04:33 »
nowy co do pytania , które rozpoczęło dyskusję to odpowiedź powinna być taka- ma kryptonim zgodnie ze swoim stanowiskiem (pamieć nie ta, ale sekcji ma bodajże 14, zastępu 15-17). Na pewno nie może d-ca sekcji, zastępu używać kryptonimu 13, nawet jeśli zastępuje go w danym dniu służby.
Zastępujący d-cę zmiany ZAWSZE używa kryptonimu 13. A to z prostej przyczyny, każdej służby ktoś musi zarządzać zmianą i tego kogoś przy działaniach rozpoznajemy po kryptonimie. Dodam, że jest to oficjalne stanowisko jednej z największych komend w kraju, a może i większości komend.
Są kryptonimu przypisane do konkretnej osoby w komendzie, np. 01, 02, 05, 11, 12 - te kryptonimy są stałe i nikt poza tymi osobami nie może ich używać. Natomiast można używać kryptonimów przypisanych do konkretnej funkcji, a nie osoby, jeśli w danym momencie pełni się tę funkcję. I tak np. Naczelnik wydziału oper. lub Dowódca/Zastępca D-cy JRG pełniący danego dnia służbę Oficera operacyjnego KM/KP używa kryptonimu przypisanego do funkcji oficera operacyjnego (w mojej komendzie 300-11). Podobnie z 13.

Google

11 – Dowódca JRG

12 – Z-ca dowódcy JRG

13 – Dowódca zmiany (najczęściej także Kierujący Działaniami Ratowniczymi)

14 – Dowódca grupy operacyjnej

15 – Dowódca zastępu

14 - Dowódca grupy specjalistycznej
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2020, 00:14:17 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline pb11

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 16, 2020, 09:25:34 »
Proponuję przeczytać instrukcję KG  dot. wprowadzania danych radiowych i wszystko będzie jasne ( przynajmniej jeśli chodzi o kryptonimy).
Konkretnie załącznik nr. 1 punkt 3.2

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 16, 2020, 09:59:57 »
tak jak w temacie koszarówki- co Jrg to inne wytyczne, zadania etc. W mojej JRG nie można było uzywac kryptonimów niezgodnych ze swoim stanowiskiem. Na początku pracując króciutko w operacyjnej nie mogłem uzywać przydzielonego kryptonimu mojego przełożonego kolegi, a jedynie kryptonimem z danego samochodu. Mojej 13 nigdy nie mógł używać zastępujący mnie d-ca sekcji lub zastępu, a jedynie uzywał zgodnego ze swoim stanowiskiem (14 tak było przyjęte dla d-cy sekcji). Nigdy też nie słyszałem aby pełniący służbę w zastępstwie d-ca JRG czy też zastępca używali 13, ale 11 lub 12. Natomiast 01 urwałby chyba jaja swojemu zastępcy jak by ten pod jego nieobecność używał kryptonimu 01.

Offline wasyl561

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 16, 2020, 13:42:00 »
Co do prawidłowości kryptonimów, polecam podpytać w komendach o treść pisma BIŁ-I-2613/3-5/20 z 31 sierpnia 2020 r., szczególnie co zawierają załączniki ;)
A co do używania kryptonimu -13, rozumiem że w komendach, w których "nie wolno" go używać innym osobom niż etatowy dowódca zmiany, w książce podziału bojowego w rubryce "dowódca zmiany" jest puste miejsce?
W zależności od jednostki: z obsada 6-7 osób 13 jeździ na 1. wyjazdowym. Z obsadą -nastoosobową 13 jeździ na innym niż 1. wyjazdowy, dowódca zastępu ma przecież uprawnienia do dowodzenia przy "pierdołowatym" zdarzeniu.

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 16, 2020, 14:23:30 »
wasyl- to co napisane w ksiązce nie ma nic do rzeczy, bo np. jest też napisane w innym dokumencie że kierującym Komendą w dniu .... jest 02- i co uważasz że on ma prawo używac kryptonimu 01?
Poza tym u mnie podczas zastępowania mnie w rubryce był wpis w/z. Oczywiście co podwórko to inne zasady.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 16, 2020, 16:12:50 »
wasyl- to co napisane w ksiązce nie ma nic do rzeczy, bo np. jest też napisane w innym dokumencie że kierującym Komendą w dniu .... jest 02- i co uważasz że on ma prawo używac kryptonimu 01?
Poza tym u mnie podczas zastępowania mnie w rubryce był wpis w/z. Oczywiście co podwórko to inne zasady.
Mylisz się!
Nie zamierzam się nad tym rozwijać ale cześć kryptonimów jest przypisana na stałe do konkretnych ludzi np. 01 a 13 jest zmienny nie jest przypisany do "etatu".
No ale cóż zaścianek ma swoje prawa albo pamięć emeryta jest ulotna  :rofl: (nie obrażaj się to żart)

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 16, 2020, 19:16:31 »
Mylisz się!
Nie zamierzam się nad tym rozwijać ale cześć kryptonimów jest przypisana na stałe do konkretnych ludzi np. 01 a 13 jest zmienny nie jest przypisany do "etatu".
No ale cóż zaścianek ma swoje prawa albo pamięć emeryta jest ulotna  :rofl: (nie obrażaj się to żart)
To na zmianie służbowej jest kilku 13 - tu? Nie ma w nazewnictwie i przekazywaniu info " zgłoś się do pełniącego obowiązki d-cy zmiany"...podaje swój rzeczywisty kryptonim.
A u mnie 13 to świętość i obsługuje 121 i wszystkie wyjazdy.

Offline rafal.bula

• VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 16, 2020, 19:28:53 »
@SIUSIEK
A nie? Przez kilkanaście lat służby nie spotkałem się z sytuacją, żeby było inaczej. Kryptonimem 13 posługuje się strażak, który w rozkazie dzienny na dany dzień wyznaczony jest jako dowódca zmiany. Niezależnie od etatu jaki zajmuje.
To od was własnie się dowiadujemy, że są jakieś wybitne miejsca w Polsce, gdzie jest inaczej  :gwiazdki: Czy macie też tak, że jeśli strażak na etacie d-cy zastępu w danym dniu jest obsadzony jako kierowca, to nadal przedstawia się jako 15 albo 16? Albo jeśli dowódca sekcji zamieni się z dowódcą innej zmiany na służby i jednego dnia jest dwóch dowódców zmian na służbie, to obaj są 13 czy jeden z nich jest 13,5?
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2020, 19:37:10 wysłana przez rafal.bula »

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 16, 2020, 19:38:07 »
To na zmianie służbowej jest kilku 13 - tu? Nie ma w nazewnictwie i przekazywaniu info " zgłoś się do pełniącego obowiązki d-cy zmiany"...podaje swój rzeczywisty kryptonim.
A u mnie 13 to świętość i obsługuje 121 i wszystkie wyjazdy.
U mnie wczoraj na służbie było dwóch dowódców zmiany (etatowych) ze zmiany 2 i 3 (ten z 2 zmiany za człowieka na L4)... I co obaj są 13?
No przecież to świętość  :rofl:
Litości...
Rozkaz decyduje kto jest 13...

Offline sorbent

• Strażak Sam
  • *
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 16, 2020, 21:08:48 »
Mnie też uczono, że ogolnie kryptonimy z KP plus 8 h JRG są przypisane do stanowiska - 01, 02, 05, 11, 12 - natomiast z JRG 24 h do funkcji - w domyśle pełnionej - w danym dniu.

Offline seksyjny

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 17, 2020, 10:04:30 »
wz to mozesz komus wniosek na urlop podpisac np. jak nie ma dowodcy zmiany. ale jak jako dowodca sekcji dowodze w danym dniu zmiana nie wyobrazam sobie zeby nie uzywac innego kryptonimu jak 13...chyba w kpb jestem wpisany w rubryce dowodca zmiany...

Offline krytyk

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 17, 2020, 22:10:24 »
@SIUSIEK
A nie? Przez kilkanaście lat służby nie spotkałem się z sytuacją, żeby było inaczej. Kryptonimem 13 posługuje się strażak, który w rozkazie dzienny na dany dzień wyznaczony jest jako dowódca zmiany. Niezależnie od etatu jaki zajmuje.
To od was własnie się dowiadujemy, że są jakieś wybitne miejsca w Polsce, gdzie jest inaczej  :gwiazdki: Czy macie też tak, że jeśli strażak na etacie d-cy zastępu w danym dniu jest obsadzony jako kierowca, to nadal przedstawia się jako 15 albo 16? Albo jeśli dowódca sekcji zamieni się z dowódcą innej zmiany na służby i jednego dnia jest dwóch dowódców zmian na służbie, to obaj są 13 czy jeden z nich jest 13,5?
Dokładnie tak powinno być: funkcję dowódcy zmiany 13 pełni  osoba wyznaczona w rozkazie dziennym i wpisana do KPB na to stanowisko. W moim przypadku musiał to być min. dowódca sekcji, chociaż na taką osobę musiała być osobna zgoda 11 lub 12. Pozostali na zmianie d-cy zastępów używali swoich kryptonimów. Kilka lat wstecz inspekcja KG PSP zakwestionowała brak wpisu w KPB w rubryce : d-ca zmiany, kiedy obowiązki d-cy pełnił tego dnia d-ca sekcji. :wall:

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 18, 2020, 12:49:40 »
Oczywiście, że w rubryka KPB gdzie widnieje d-ca zmiany musi być wypełniona, ale pod nieobecność właściwego d-cy zmiany wpisywać sie powinno W/Z . Ja np. jak zastępowałem d-cę na innej zmianie to też wpisywałem W/Z .

Offline Scyzoryk

• Strażak Sam
  • *
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 18, 2020, 13:35:46 »
Oczywiście, że w rubryka KPB gdzie widnieje d-ca zmiany musi być wypełniona, ale pod nieobecność właściwego d-cy zmiany wpisywać sie powinno W/Z . Ja np. jak zastępowałem d-cę na innej zmianie to też wpisywałem W/Z .
Officer, nie wiem kiedy odchodziłeś na EM-kę, ale zapytaj chłopaków, z którymi pracowałeś jak jest teraz. Być może, jak jeszcze pełniłeś służbę, to tak było u Was lub w innych jednostkach (chyba w zdecydowanej mniejszości w kraju). Ale ten wątek dotyczy czasów teraźniejszych, więc nie obraź się, ale to co było kiedyś (miesiąc, rok, pięć lat temu) nie ma znaczenia.