Autor Wątek: Modernizacja służb ..........  (Przeczytany 14180 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 17, 2006, 21:16:39 »
Cytuj
Mocnych i głupich to Straż potrzebuje. Szczególnie teraz...
Możesz rozwinąć tę myśl....

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 18, 2006, 09:57:23 »
Cytuj
Kwota 1,8 miliona przeznaczona jest na modernizację a nie na podwyżki. Ku mojemu osłupieniu poseł z PiS nie zaprzeczył ani jednym słowem,pieprzył tylko coś że SLD też tak robiło. Powiedzcie ze to nieprawda, że się przesłyszałem bo mnie szlak trafi jak znowu nas zrobią w bambuko

Ja tam nie wiem, nie oglądałem tego programu, ale w projekcie ustawy o modernizacji służb (można go znaleźć na stronie MSWiA) są wyszczególnione kwoty w rozbiciu na poszczególne słuzby oraz kierunki finansowania jak np.:

art.2 ust.2
pkt3)   wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy poprzez podwyższenie wskaźników wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy;

Załącznik nr 2

Podział kwot przeznaczonych na realizację
Programu na poszczególne przedsięwzięcia
                                                                                                                 
                                                                                                                 (w tys. zł)
Lp.Wyszczególnieni       2007 r.           2008 r      2009 r.           Razem
7.Wzmocnienie
motywacyjnego
systemu
uposażeń
funkcjonariuszy          428 675           479 313           507 947        1 415 935

Załącznik nr 3


Szczegółowy podział kwot przeznaczonych na realizację
Programu na poszczególne przedsięwzięcia w formacjach ochrony bezpieczeństwa
i porządku publicznego
3.   Państwowa Straż Pożarna
 (w tys. zł)
Lp.   Wyszczególnieni  2007 r.   2008 r.          2009 r.           Razem
5   Wzmocnienie
motywacyjnego
systemu
uposażeń f
unkcjonariuszy           89 736           117 779           123 387           330 902

Załącznik nr 4

Wzrost wskaźników wielokrotności kwoty bazowej
stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy
4.   Państwowa Straż Pożarna   1 stycznia 2007 r.   0,16
                                  1 stycznia 2008 r.   0,21
                                  1 stycznia 2009 r.   0,22


UZASADNIENIE
Program zakłada również wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażenia funkcjonariuszy. Aktualnie przeciętne uposażenie funkcjonariuszy PSP wynosi
2.715 zł, przy wskaźniku 1,86. Uposażenie to nie jest adekwatne do zwiększających się w ostatnich latach zadań realizowanych przez funkcjonariuszy, wymagających
w szczególności specjalistycznego wykształcenia i działania w niejednokrotnie ekstremalnych warunkach. Dlatego też w Programie przewiduje się przeznaczenie
w ciągu trzech lat kwoty 330.902 tys. zł na wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń, który umożliwi „rozpłaszczenie” uposażeń pomiędzy kolejnymi stanowiskami służbowymi, jak również uzależni wysokość indywidualnego uposażenia od osiąganych wyników przez funkcjonariuszy. W konsekwencji nastąpi wzrost wskaźnika wielokrotności kwoty bazowej w latach 2007 - 2009 odpowiednio
o 0,16, 0,21 i 0,22, tj. do wskaźnika 2,45 i przeciętnego uposażenia - 3.577, co oznacza wzrost kwotowy o 862 zł i procentowy o 31,7%.

Generalnie rzecz biorąc to dziwię sie, że tak bezkrytycznie ogladacie TV i jedyna rzecza po obejrzeniu programu jaka wam prezychodzi na myśl to "napisze coś na forum", a może najpierw wypadałoby się pofatygować poszukać tego projektu ustawy?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 18, 2006, 11:15:32 »
Cytuj
Mocnych i głupich to Straż potrzebuje. Szczególnie teraz...
Możesz rozwinąć tę myśl....
Taka myśl nasunęła mi się po lekturze postów na forum i zerknięciu na projekt nowego regulaminu organizacyjnego. Można to określić jednym zwrotem - "równanie w dół". Praktycznie w jednostkach IV i V kategorii nie ma szans żeby awansować. Po co przyjmować ludzi wykształconych i później temperować ich aspiracje, skoro można zatrudnić takich, co ledwo zdali zaocznie maturę i powiedzieć im "sorry Winetou, ale nie nadajesz się, żeby Cię posłać do szkoły...".
Tricks are for kids.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 18, 2006, 17:27:54 »
narazając sie na totalną krytyke powiem co myślę. Otóz moim skromnym zdaniem już dawno nastapił przerost administracyjny w PSP i pewnie kazdy z nas zna ze swojego podwórka kogoś kto bedąc na etacie mundurowym dosłużył sie wysokiego sotpnia i takiej też grupy nigdy nie bedą tak naprawde "strażakiem". Intencją reorganizacji jest przeniesienie części etatów mundurowych z administracji w dół (czyli na JRG) z tym, że nasi szanwni przełożeni robią wszystko aby tą intencje wypaczyć. Wszem i wobec udowadniają, ze stanie się rzecz straszna, bo po okrojeniu etatów 8 godzinnych i wyznaczeniu limitu stanowisk w komendach zawali sie cały system funkcjonowania PSP. zawali się komu pytam? zawali się co? czy przez to, że okrojona etatowo komenda przestanie wymyślać coraz to nowe zestawienia i papiery dal JRG wplynie to w jakis sposób na stan gotowości bojowej? mobilności? obnizy sie poziom wiedzy, lub umiejętności strażaków JRG? czy straz może istnieć bez zbyt rozbudowanej administracji? Moim zdaniem tak! A czy rozbudowana administracja może istnieć bez podzialu bojowego? moim zdaniem NIE! Sek tkwi w tym, że wielu komendantów chce przeprowadzić reorganizację próbując jednocześnie utrzymać obecny status komendy.To była rzecz jedna.
Rzecz druga: żadna, znana mi instytucja na swiecie, nie gwarantuje automatycznego awansu w przypadku podwyzszania kwalifikacji przez swoich pracowników. Nie powstrzymanie w chwili obecnej wolnego wylewu awansów na stopnie oficerskie i aspiranckie spowodowałoby w przyszłości9a sa komendy, gdzie spowodowała juz), że przerost kadry doprowadzi do całkowitej degradacji stopni pożarniczych. Czy wyobrażacie sobie komendę, gdzie nie bedzie ani jednego strażaka, lecz sami oficerowie??
Nikt nie mówi, że przychodząc do PSP strażak ma zamknięta drogę awansowania, NIE! Są tylko wyznaczone granice, limity w jakich komendant musi sie zmieścić, planujac wystapienie komus o stopień oficerski. czy ktos kiedykolwiek powiedział, ze strażak, starszy strażak nie może mieć wykształcenia wyższego? Chyba nie?! A czy obowiazkowo każdy kto ma wyższe wykształcenie musi jednoczesnie zostac oficerem? Też chyba nie?
Wiem, część ludzi jest teraz zawiedziona ponieważ w chwili rozpoczynania szkół byli przekonani, że otrzymaja awans, a w chwili obecnej zostało to zastopowane,ale nie ma takiej mozliwosci, żeby przeprowadzić reorganizację i żeby nie było 'ofiar", niestety. Równiez podobnie jak i część kolegów twierdzę, że powinien zostać wyznaczony jakiś okres przejściowy, dajmy na to 4 lata (czyli Ci, którzy zaczęliby studia dzisiaj wiedzieliby, ze za cztery lata nie mają szans na awans i uczą się dla siebie, lub że kiedy może sie to przydać), ktos podjął jednak decyzję o ktrokach radykalnych, byc może uwzględniejąc planowanie kadrowe jak bedzie wygladał korpus oficerski za lat 4?
Pytań jest nieskończenie wiele dotyczacych reorganizacji i jej skutków dla PSP, byc może więcej niż odpowiedzi?...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 18, 2006, 17:36:19 »
a ile nowo przyjety strazak zarabia???
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 19, 2006, 09:05:03 »
Cytuj
a ile nowo przyjety strazak zarabia???
1000 zł a lepper bezrobotnym daje 800 chyba nie będzie chętnych do pracy w PSP
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 19, 2006, 09:34:48 »
do robard
Rzecz druga: żadna, znana mi instytucja na swiecie, nie gwarantuje automatycznego awansu w przypadku podwyzszania kwalifikacji przez swoich pracowników.

znam taką instytucje. sa nią nauczyciele i wiesz co? dlaczego nikt nie "ruszy" karty nauczyciela? - ano dlatego że ONI SĄ JEDNOŚCIĄ a u nas dzielimy się na tych po sgsp i szydełkowców. sgsp-owcy zazdroszczą stanowsk szydełkowcom i dlatego nie możemy wszyscy stanąć w obronie przeciw tej bzdurnej ( mija subiektywna być może opinia) reformie

pozdrawiam

amper

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 19, 2006, 11:49:48 »
do kolegi ampera:
podany przez Ciebie przykład moze byc równiez zastowowany do PSP, Policji itd. po ukończeniu stażu strażak otrzymuje awans w grupie, mianowanie na stałe i z pewnością w niedługim zcasie skierowanie na kurs podoficerski, co nie znaczy, że musi zostać oficerem (nawet jeśli ma studia wyższe) nie znaczy tez , że oficerem w przyszlości nie zostanie, ale nie od razu! Zgodnie z wojskowym przysłowiem, że "kazdy szeregowiec naosi generalskie szlify w plecaku".
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 19, 2006, 13:39:02 »
Panie "Robard" jeżeli chodzi o wypowiedź co do reorganizacji ,to zgodzę się z Panem w 100 %.Natomiast ,co do naszych podwyżek, to mam pare istotnych wątpliwości.Projekt ustawy o której Pan pisze, znany jest już od sierpnia ( przynajmniej mi ) ale do tej pory nigdzie nie słychać nic o konkretach.Co jakiś czas pojawiają sie informcje w mediach o srodkach zapisanych w budżecie dla Policji ,ale nic nie słyszałem o PSP.Być może o PSP jest cisza ,bo nie jesteśmy tak kluczową dla władz formacją?Mam nadzieje ,że chodzi tylko o to. Inna sprawa jest ,znaleziona bodajże na tym forum , "wypowiedź" Zyty ( zanim jeszcze opóściła rząd ) ,że w sferze budżetowej nie będzie podwyżek nawet o wysokość inflacji .Być może nie mam najnowszych wiadomości ale uważam ,że powoływanie się na ten PROJEKT z taką pewnością jest dość ryzykowne(tym bardziej,że przewiduje ona dość znaczne środki na zakupy sprzętu,które muszą być zapisane w ustawie budżetowej).Jeżeli ktoś ma bardziej aktualne informacje ( związki,rzecznik KG ) prosimy o podanie ich tutaj.Myślę ,że wszyscy chcielibyśmy wiedzieć coś konkretniejszego,tym bardzej ,że niedługo wybory do samorządów.   

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 19, 2006, 17:20:09 »
Jestem przekonany o tym że przed wyborami nic negatywnego nie wypłynie a jeśli będzie coś dobrego dla nas to napewno się pochwalą... na szczeście nie będziemy długo żyć w niepewności... wszystkie odpowiedzi poznamy już wkrótce :)  Jestem jednak sceptyczny a pieniądze policzę jak je zobaczę na koncie. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2006, 17:26:05 wysłana przez strazakSam »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 19, 2006, 19:50:39 »
Gdyby jaśnie nam panujący mieli się czym pochwalić w okresie przedwyborczym, to tych pozytywnych dla strażaków informacji byłoby pełno wszędzie, w tym na forum. Cisza w tym zakresie też jest, niestety, informacją.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 23, 2006, 21:11:32 »
Pieniędzy na podwyszki ponoc nie bedzie pójda na pokrycie kosztow wysłania naszych żołnierzy do Afganistanu!!!!!!!!!!!!!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 25, 2006, 10:02:23 »
Marszian napisał:
Cytuj
Pieniędzy na podwyszki ponoc nie bedzie pójda na pokrycie kosztow wysłania naszych żołnierzy do Afganistanu!!!!!!!!!!!!!
To dziwne, bo ja mam informację, że pieniędzy na podwyzki nie będzie bo pójda na pomoc dla głodujacych w Afryce!!!!!

Przestańcie wymyślać bzdury, jesli ktos nie wie napewno, to proponuje aby nie pisać niesprawdzonych informacji. Mam wrażenie, że pewnym osobom zależy aby cały zcas siać zamet w naszym srodowisku, ytylko komu i czemu ma to służyć?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline J23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 25, 2006, 12:14:44 »
Kamo masz rację związki powinny bronić strażaka i walczyć o niego,ale nie kiedy jest inaczej,o0bym się mylił pozdrawiam

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 25, 2006, 14:13:45 »
Oczywiście najważniejsze są zakupy sprzętu.
W mojej JRG  +KP stoi w garażu 13 samochodów,na podziale 6 osób.
W czasie zmiany służby gubią się  chłopcy miedzy tymi autami.
Mam nadzieję że dostaniemy 14 samochód,najlepiej kolejny operacyjny,dowódczo-sztabowy,rozpoznawczy.
Panowie w KG dajcie ludziom zarobić a nie kupujcie kolejne zabawki którymi nie ma się kto bawić.
Co do ewentualnych podwyżek - jeżeli będzie się to odbywać w takim tempie jak w obecnym roku to już w roku 2014 dostaniemy te pieniądze na konta.
Zakończmy dyskusję na temt wirtualnych pieniędzy ,jest wiele spraw,bieżących naprawdę ważnych.

dragon

  • Gość
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 25, 2006, 14:25:01 »
ŁŁ masz racje to że nie mozna przejść między tymi samochodami sztabowo-kwatermistrzowskimi to jeszcze do tego stoi 20 pomp i pompek i różnych udogodnień z których zaden z naszych 5 ratowników na zmianie nie korzysta

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 25, 2006, 21:45:05 »
Tak Panowie popieram post ŁŁ i DRAGONA jesli chodzi o sprzet ale jak tak dalej pojdzie to nie bedzie mial sie kto po miedzy te samochody przeciskac poniewaz jestesmy sto lat w plecy z zarobkaki i tu jest problem a nie  w tym ze jakis kolega  akurat usiadł   w nie kapletnym mundurze  na sluzbie czyli bez gory od dow-sztab i to jest problem w psp!!! O tym trzeba pisac na cała Polske bo to jest problem  nr. 1!!! Pomyslcie o kolegach w JRG  ktorzy na codzien  odwalaj najwieksza robote w psp narazaja zycie za 1500zł mam nadzieje ze wreszcie ktos doceni ich prace a nie glupie klutnie!!!!

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 26, 2006, 09:20:55 »
Z tego co słuchac w terenie na różnych spotkaniach podwyżki mają by w formie jakiegoś dodatku motywacyjnego:) a nie wprost jako normalna podwyzka pensji. Ciekaw jestem jak to zrealizuja skoro kasy na wysylanie ludzi na kursy komendant nie ma a gdyby ktos chcial cos konczyc we wlasnym zakresie to nie dostanie wolnego bo rozwaliloby to caly grafik. Chyba znowu ktos nie przemyslal swoich pomyslów :) pozdrawiam trzeźwo myślących choc nie wiem czy akurat jest to obecnie najlepszy stan żeby patrzec na to co się dzieje w naszym kraju.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 30, 2006, 08:56:48 »
Cytuj
Więc zamiast siedzieć i nudzć o stopniach oficerskich zapraszam do ruszenia w teren i szukania poparcia dla tego programu.
Jakos mi tu zalecialo agitacja wyborcza? Jesli sie myle to sorry - nie rozumiem co znaczy "ruszyc w teren" i "szukac poparcia"... Prosze o wyjasnienie Karolek998...
pzdr
boszo
Wirtam i wyjaśniam. Nie chodzi mi o agitację wyborczą do najbliższych wyborów tylko aby zabdać o nasze interesy i jak w sejmie będzie głosowana ustawa o modernizacji służb to żeby posłowie z waszego regionu głosowali za jej przyjęciem i to nam da mozliwość otrzymanie podwyżek. Tak należy rozumieć moje słowa dotyczace agitacji

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 06, 2006, 21:25:58 »
Ciekawe czy po wyborach będzie mowa o 800 - 900 zł czy 80-90zł.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 06, 2006, 22:38:58 »
Ciekawe czy po wyborach będzie mowa o 800 - 900 zł czy 80-90zł.

Nie......trzeba będzie po 40 PLN jeszcze dopłacić  ^_^  ^_^  ^_^

Offline qwerty998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Modernizacja służb ..........
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 28, 2006, 14:24:49 »
niech nam samochody kupia nowe