Autor Wątek: Wniosek o przyznanie pomocy finansowej  (Przeczytany 6872 razy)

Offline Pestycyd

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Wniosek o przyznanie pomocy finansowej
« dnia: Wrzesień 30, 2020, 21:39:15 »
Witam. Wypełniam druk o przyznanie pomocy finansowej na budowę domu/ kupno mieszkania. Nie bardzo rozumiem co wpisać w drugim punkcie:

2. Posiadam uprawnienie do norma zaludnienia z tytułu:...................................
.......................................
na podstawie...............................

Jestem żonaty na razie bezdzietny. Z tego co się orientuję to przypadają mi 3 normy.Co mam wpisać w te miejsca?
Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2020, 22:17:45 wysłana przez robn »

Offline Chary12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wniosek o przyznanie pomocy finansowej
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2020, 09:29:08 »
Na pewno podstawę prawną tego wniosku.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wniosek o przyznanie pomocy finansowej
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2020, 12:38:34 »
Na pewno podstawę prawną tego wniosku.
A figę... Bo wniosek stanowi załącznik do rozporządzenia.
Witam. Wypełniam druk o przyznanie pomocy finansowej na budowę domu/ kupno mieszkania. Nie bardzo rozumiem co wpisać w drugim punkcie:

2. Posiadam uprawnienie do norma zaludnienia z tytułu:...................................
.......................................
na podstawie...............................

Jestem żonaty na razie bezdzietny. Z tego co się orientuję to przypadają mi 3 normy.Co mam wpisać w te miejsca?
Proszę o pomoc.
Przysługują Ci 3 normy pod warunkiem, że nie masz grupy 10 lub wyższej (z wyłączeniem dowódcy zmiany) wtedy jedna dodatkowa norma.
http://www.kmpsp.poznan.pl/f/attch/2012-11/przydzial.pdf
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wojtaszek1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wniosek o przyznanie pomocy finansowej
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2022, 10:40:46 »
No pytanie dodatkowe w tym temacie?
Mam grupę między 17 i 10 (nie dowódca zmiany), żonaty i nie mam dzieci. Czy przysługują mi 4 normy zaludnienia. Ktoś stwierdził że par 3 ust. 5 i 6 stosuje się na zasadzie albo to albo to i że mimo wszystko przysługują mi 3 normy zaludnienia. Co o tym myślicie?

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Wniosek o przyznanie pomocy finansowej
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2022, 16:52:58 »
No pytanie dodatkowe w tym temacie?
Mam grupę między 17 i 10 (nie dowódca zmiany), żonaty i nie mam dzieci. Czy przysługują mi 4 normy zaludnienia. Ktoś stwierdził że par 3 ust. 5 i 6 stosuje się na zasadzie albo to albo to i że mimo wszystko przysługują mi 3 normy zaludnienia. Co o tym myślicie?
Za Ciebie 1 norma,
Za żonę 1 norma ,
Za brak dzieci w związku małżeńskim 1 norma,
I za grupę dodatkowo 1 norma.
Także w mojej opinii masz prawo do 4 norm w pomocy finansowej.

Offline wojtaszek1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wniosek o przyznanie pomocy finansowej
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2022, 09:09:14 »
Hmm a jak sie ma do tego art 76 ust 3 ustawy o PSP gdzie stwierdzono
art. 76 ust 3. W razie zbiegu uprawnień strażaka i członków jego rodziny do norm zaludnienia z różnych tytułów, uwzględnia
się normy zaludnienia przysługujące tylko z jednego tytułu.
Ponoć albo z tytułu grupy 10-17 albo z tytułu braku dzieci. Na tej podstawie twierdzi się ze 3 normy a nie 4.
Co myślicie

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Wniosek o przyznanie pomocy finansowej
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2022, 10:53:44 »
Hmm a jak sie ma do tego art 76 ust 3 ustawy o PSP gdzie stwierdzono
art. 76 ust 3. W razie zbiegu uprawnień strażaka i członków jego rodziny do norm zaludnienia z różnych tytułów, uwzględnia
się normy zaludnienia przysługujące tylko z jednego tytułu.
Ponoć albo z tytułu grupy 10-17 albo z tytułu braku dzieci. Na tej podstawie twierdzi się ze 3 normy a nie 4.
Co myślicie

albo normy wg twoich przepisów albo twojej żony

Offline absolwent1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wniosek o przyznanie pomocy finansowej
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2022, 12:18:49 »
W rozporządzeniu z 18.11.2005 r §6 "Strażakowi pozostającemu w związku małżeńskim, który nie posiada dzieci, przysługuje dodatkowo jedna norma zaludnienia, według mnie nie ma zbiegu uprawnień  więc: 2 normy za grupę,1 norma za żonę i 1"dodatkowa" norma za nienarodzone dziecko. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją (a nie tylko uważa) i potwierdzi, który tok rozumowania jest słuszny w tym wypadku?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wniosek o przyznanie pomocy finansowej
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2022, 15:10:48 »
W rozporządzeniu z 18.11.2005 r §6 "Strażakowi pozostającemu w związku małżeńskim, który nie posiada dzieci, przysługuje dodatkowo jedna norma zaludnienia, według mnie nie ma zbiegu uprawnień  więc: 2 normy za grupę,1 norma za żonę i 1"dodatkowa" norma za nienarodzone dziecko. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją (a nie tylko uważa) i potwierdzi, który tok rozumowania jest słuszny w tym wypadku?

Prawidłowo
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie