Autor Wątek: Przeniesienie strony KG PSP  (Przeczytany 16451 razy)

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Przeniesienie strony KG PSP
« dnia: Wrzesień 29, 2020, 23:07:28 »
Czy wy też nie macie wglądu na tą chwilę do bazy wiedzy z KG. Strona została przeniesiona, jest odnośnik, ale nie wyświetla mi materiałów które były na tamtej stronie. Czy to po prostu nie dogranie wszystkich przenosin z ich strony? Czy błąd u mnie tylko?
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2020, 23:19:17 »
Ewidentnie chłopaki coś grzebią przy stronie po nocy ;) Podejrzewam, że rano lub jeszcze dzisiaj w nocy może być pokazana nowa wersja www ;)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2020, 09:37:07 »
Każde przenosiny na nowy system (mowa o stronach WWW) zawsze wymagają sporej ilości prac. Po tym wszystkim jeszcze trochę czasu zajmuje dogranie tego wszystkiego na nowej, także pewnie musisz uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2020, 00:15:14 »
A może zbliżamy się do opcji ujednolicenia stron www wszystkich komend? Zamiast "każdy po swojemu" na poziomie KP i KW to teraz jednolicie. Ma to minusy, ale i dużo plusów. List Generała Głównego można wrzucić na wszystkie strony jednym kliknięciem a nie dzwonić po wszystkich, że na 8.00 ma być w odpowiedniej kolejnosci Prezydent/Minister/Komendant Główny/Komendant Wojewódzki... i tak nikt tego nie czyta, a roboty dużo mniej  :wacko:

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2020, 08:19:13 »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2020, 09:12:11 »
A może zbliżamy się do opcji ujednolicenia stron www wszystkich komend? Zamiast "każdy po swojemu" na poziomie KP i KW to teraz jednolicie. Ma to minusy, ale i dużo plusów. List Generała Głównego można wrzucić na wszystkie strony jednym kliknięciem a nie dzwonić po wszystkich, że na 8.00 ma być w odpowiedniej kolejnosci Prezydent/Minister/Komendant Główny/Komendant Wojewódzki... i tak nikt tego nie czyta, a roboty dużo mniej  :wacko:
Dokładnie tak. Jak na razie pilotażowe strony ma pomorskie i wielkopolskie plus KG. Docelowo wszystkie jednostki w kraju.
Si vis pacem, para bellum

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2020, 23:38:37 »
A może zbliżamy się do opcji ujednolicenia stron www wszystkich komend? Zamiast "każdy po swojemu" na poziomie KP i KW to teraz jednolicie. Ma to minusy, ale i dużo plusów. List Generała Głównego można wrzucić na wszystkie strony jednym kliknięciem a nie dzwonić po wszystkich, że na 8.00 ma być w odpowiedniej kolejnosci Prezydent/Minister/Komendant Główny/Komendant Wojewódzki... i tak nikt tego nie czyta, a roboty dużo mniej  :wacko:
Trafiłeś w sedno...
Sprawdź sobie całą Wielkopolskę i Pomorze. Do końca roku reszta kraju.
Pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2020, 08:11:06 »
A może zbliżamy się do opcji ujednolicenia stron www wszystkich komend? Zamiast "każdy po swojemu" na poziomie KP i KW to teraz jednolicie. Ma to minusy, ale i dużo plusów. List Generała Głównego można wrzucić na wszystkie strony jednym kliknięciem a nie dzwonić po wszystkich, że na 8.00 ma być w odpowiedniej kolejnosci Prezydent/Minister/Komendant Główny/Komendant Wojewódzki... i tak nikt tego nie czyta, a roboty dużo mniej  :wacko:
Trafiłeś w sedno...
Sprawdź sobie całą Wielkopolskę i Pomorze. Do końca roku reszta kraju.
Pozdrawiam
W dwóch województwach jako pilotażowy program...

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2020, 20:52:27 »
To co jest na tych stronach wygląda jak BIP a nie strona internetowa, ale co kto lubi.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2020, 21:27:46 »
To co jest na tych stronach wygląda jak BIP a nie strona internetowa, ale co kto lubi.
Zaciekawiony, popatrzyłem. Nie no, zdecydowanie lepsze niż BIP. Wspólna baza porad i informacji. Zakładam, że i "komunikaty góry" też można odgórnie umieszczać. Tak, jak "góra" sobie życzy, bez budzenia lokalnego informatyka, który jako jedyny ma dostęp do www komendy. Dane kontaktowe, zdjęcia kierownictwa, porady - wszystko co na www komendy potrzebne. I sekcja "aktualności, którą każdy sam edytuje. W łatwy sposób. Moim zdaniem, całkiem nieźle.
Zobacz na inne strony www - oceniając w punktacji 1-10 masz pełen przekrój. Od 1 do 10. Do niedawna były, a może jeszcze są przypadki zero - bez www. Ktoś ma informatyka, ktoś wydał parę złotych albo ktoś ma to w d..ie, BIP prowadzi, bo musi.
Jeśli wygląd szablonu strony Ci nie odpowiada, przecież to jest do modyfikacji. W naszym gronie są ludzie, którzy oceniają prace w konkursie plastycznym, są informatycy, są osoby kreatywne ponad przeciętną. Projekt wyjściowy jest, można nad nim pracować. Nawet bez użycia firmy zewnętrznej - naprawdę potencjał mamy ogromny, na różnych obszarach. KG może zawsze powołać Zespół, ale wyłącznie z chętnych i zmotywować ich, nie tylko medalami  :wacko: I strona PSP rzuci na kolana.
Są komendy, które prowadzą profil FB, tweetują... żyją. A media korzystają z naszych informacji, jeśli tylko są umieszczane dość szybko i ze zdjęciami. Jeśli w komendzie jest taka osoba, która opisze co PSP robi w województwie/powiecie, media to przejmą od razu. Technika pracy rzecznika/oficera prasowego to inna bajka, nie łączmy tego z www. Choć często będzie to połączone.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2020, 21:56:13 »
Skoro takie to ważne (a wiem z własnego doświadczenia, że czasem ekstremalnie) przesylanie komunikatów z "góry" to niech ta góra wszystkie strony prowadzi.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2020, 22:05:15 »
Skoro takie to ważne (a wiem z własnego doświadczenia, że czasem ekstremalnie) przesylanie komunikatów z "góry" to niech ta góra wszystkie strony prowadzi.
I właśnie o tym napisałem - Góra chce trzy listy z gratulacjami z okazji DS, Nowego Roku, Bitwy Warszawskiej, w odpowiedniej kolejności - Prezydent, Wicepremier, Minister SWiA - niech je wrzuca nie zawracając nam czterech liter. Bo czasem mam wrażenie, że od tego zależy być/nie być. 
Ty robisz aktualności, wszystko jest na miejscu, NIE DLA CZADU - takie same wszędzie... moim zdaniem, bomba!

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2020, 22:05:58 »
W Wojsku Polskim system ujednolicenia stron działa od dawna.
np.
https://iwop.wp.mil.pl/pl/  - to z naszej działki ;)  :straz:
https://32wog.wp.mil.pl/pl/
https://rzigdynia.wp.mil.pl/pl/

i wiele innych ....

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2020, 22:42:25 »
i miałem nadzieję, że będzie lepiej... qrwa, znowu, każdy po swojemu.... czy to tak trudno określić jednolitą strukturę www dla wszystkich kp/km/kw??? Widać, przerosło to kierownictwo. Jak więc wierzyć, że ubrania koszarowe od str do gen będą idealne??? Czemu to piszę? Bo głową odpowiadam za nową www. I mam jeszcze pewne ambicje w tym zakresie (i nie tylko w tym).
Jeśli reforma szkolnictwa (Eqinox) jest przygotowana równie dobrze, to ja passuję... Idźmy w stronę ciemne@ d@py..... absolwenci Wyższych Uczelni, moje gratulacje!!!

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2020, 08:30:46 »
i miałem nadzieję, że będzie lepiej... qrwa, znowu, każdy po swojemu.... czy to tak trudno określić jednolitą strukturę www dla wszystkich kp/km/kw??? Widać, przerosło to kierownictwo. Jak więc wierzyć, że ubrania koszarowe od str do gen będą idealne??? Czemu to piszę? Bo głową odpowiadam za nową www. I mam jeszcze pewne ambicje w tym zakresie (i nie tylko w tym).
Jeśli reforma szkolnictwa (Eqinox) jest przygotowana równie dobrze, to ja passuję... Idźmy w stronę ciemne@ d@py..... absolwenci Wyższych Uczelni, moje gratulacje!!!

Jakie uwagi do nowego systemu na GOV?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 18, 2020, 11:26:47 »
i miałem nadzieję, że będzie lepiej... qrwa, znowu, każdy po swojemu.... czy to tak trudno określić jednolitą strukturę www dla wszystkich kp/km/kw??? Widać, przerosło to kierownictwo. Jak więc wierzyć, że ubrania koszarowe od str do gen będą idealne??? Czemu to piszę? Bo głową odpowiadam za nową www. I mam jeszcze pewne ambicje w tym zakresie (i nie tylko w tym).
Jeśli reforma szkolnictwa (Eqinox) jest przygotowana równie dobrze, to ja passuję... Idźmy w stronę ciemne@ d@py..... absolwenci Wyższych Uczelni, moje gratulacje!!!
Jakieś konkrety???Bo narazie rozplakałeś się jake dzidziuś a żeby ci pomóc to trzeba wiedzieć dlaczego płaczesz...

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 18, 2020, 11:40:56 »
Zdenerwowałem się wczoraj w nocy. Przepraszam. Zaraz na prv Wam napiszę o co chodzi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 18, 2020, 11:51:03 »
Zdenerwowałem się wczoraj w nocy. Przepraszam. Zaraz na prv Wam napiszę o co chodzi.
Czemu na prv? Wal tutaj... Wywołujesz mnie do tablicy to masz moje słowo, że kilku informatyków obdzwonię w związku z twoimi lamentami  :wacko: :straz:
Poza tym na forum grasuje jeden zawodnik z biura informatyki KG PSP myślę, że jak kolegę ładnie poproszę to wyjaśni nam wszystkim tu obecnym twoje wątpliwości  :rofl: :szalony:
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2020, 11:59:45 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 18, 2020, 12:29:37 »
Zdenerwowałem się wczoraj w nocy. Przepraszam. Zaraz na prv Wam napiszę o co chodzi.

Tutaj na forum napisz, łatwiej będzie się do tego odnieść, a przy okazji większość osób może włączy się do dyskusji.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 18, 2020, 12:47:05 »
No dobrze, Eqinox. Niech będzie na Forum.
Przeniesienie stron www na GOV jest świetną okazją, by wszystko ładnie ujednolicić. Akurat jestem w trakcie przenoszenia strony. Dobrze że odgórnie KG narzuca "mapę strony". Ale brakuje mi jeszcze wskazania "wzorcowej strony", patrząc na którą, można zrobić jednolite strony wszystkich komend. Bo powinny wyglądać tak samo, jak w porządnej Formacji mundurowej... a nie wyglądają tak samo. Porównuję strony kilku komend woj. wielkopolskiego i pomorskiego i jest dużo różnic. Choćby:
- zakładka "O nas" - zawartość rozmaita, zależna od województwa i autora powiatowego
- zakładka "Kontakt" - podobnie jak wyżej
Dodatkowo: Opisywać zadania wydziałów czy nie? Wrzucać zdjęcia kierowników komórek czy nie? Wymieniać kierowników komórek z imienia i nazwiska czy nie? Są komendy, gdzie cała kadra jest wymieniona z imienia i nazwiska, a są takie, gdzie tylko nr telefonów itp.
To dopiero początek procesu przerzucania mojej strony, a już tyle wątpliwości...
Czy nie należałoby usiąść do jednej strony www Komendy X, przygotować ją wzorcowo, zebrać komentarze, poprawić i dać jako przykład dla pozostałych komend. Jedna wzorcowa dla KW, jedna dla KM i/lub KP. A nie, kierunek wytyczono, a każdy realizuje po swojemu...
Od lat mówiono o ujednoliceniu stron www. I pewnie długo to przygotowywano. A jaki efekt? Jak... jak widać.
Stąd moje rozdrażnienie, bo jeśli coś robię, chciałbym robić to dobrze. W każdym obszarze. I choć strona www nie jest najistotniejsza dla PSP, to jednak świadczy o nas i powinna wyglądać dobrze.
Tak, Eqinox, jestem absolwentem SGSP - dziennym i zaocznym!

ps.
przepraszam za wczorajszy wpis. Zwłaszcza Autorów nowej strony. Wiem, że przygotowanie takiej krajowej akcji to duże wyzwanie. I wierzę, że wielu się nad tym pochyliło i dużo godzin spędziło. Ale zabrakło tego wzorca... może trzeba było jeszcze miesiąc popracować. A teraz robimy pracę w powiatach, której efekt nie będzie tak dobry, jak być powinien.

Porównałem kilka losowych stron:
https://www.gov.pl/web/kppsp-kartuzy
https://www.gov.pl/web/kppsp-czluchow
https://www.gov.pl/web/kppsp-chojnice
https://www.gov.pl/web/kppsp-gniezno
https://www.gov.pl/web/kppsp-chodziez

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 18, 2020, 14:10:22 »
No dobrze, Eqinox. Niech będzie na Forum.
Przeniesienie stron www na GOV jest świetną okazją, by wszystko ładnie ujednolicić. Akurat jestem w trakcie przenoszenia strony. Dobrze że odgórnie KG narzuca "mapę strony". Ale brakuje mi jeszcze wskazania "wzorcowej strony", patrząc na którą, można zrobić jednolite strony wszystkich komend. Bo powinny wyglądać tak samo, jak w porządnej Formacji mundurowej... a nie wyglądają tak samo. Porównuję strony kilku komend woj. wielkopolskiego i pomorskiego i jest dużo różnic. Choćby:
- zakładka "O nas" - zawartość rozmaita, zależna od województwa i autora powiatowego
- zakładka "Kontakt" - podobnie jak wyżej
Dodatkowo: Opisywać zadania wydziałów czy nie? Wrzucać zdjęcia kierowników komórek czy nie? Wymieniać kierowników komórek z imienia i nazwiska czy nie? Są komendy, gdzie cała kadra jest wymieniona z imienia i nazwiska, a są takie, gdzie tylko nr telefonów itp.
To dopiero początek procesu przerzucania mojej strony, a już tyle wątpliwości...
Czy nie należałoby usiąść do jednej strony www Komendy X, przygotować ją wzorcowo, zebrać komentarze, poprawić i dać jako przykład dla pozostałych komend. Jedna wzorcowa dla KW, jedna dla KM i/lub KP. A nie, kierunek wytyczono, a każdy realizuje po swojemu...
Od lat mówiono o ujednoliceniu stron www. I pewnie długo to przygotowywano. A jaki efekt? Jak... jak widać.
Stąd moje rozdrażnienie, bo jeśli coś robię, chciałbym robić to dobrze. W każdym obszarze. I choć strona www nie jest najistotniejsza dla PSP, to jednak świadczy o nas i powinna wyglądać dobrze.
Tak, Eqinox, jestem absolwentem SGSP - dziennym i zaocznym!
ps.
przepraszam za wczorajszy wpis. Zwłaszcza Autorów nowej strony. Wiem, że przygotowanie takiej krajowej akcji to duże wyzwanie. I wierzę, że wielu się nad tym pochyliło i dużo godzin spędziło. Ale zabrakło tego wzorca... może trzeba było jeszcze miesiąc popracować. A teraz robimy pracę w powiatach, której efekt nie będzie tak dobry, jak być powinien.
Widzisz to jest tylko jeden problem podobnie jak temat nowej koszarówki i legitymacji to prześnienie domeny na gov.pl i ujednolicenie stron internetowych jest autorskim pomysłem obecnego kierownictwa a jak zapewne wiesz nie ma jeszcze rocznicy powołania obecnego KG więc jeśli 11 miesięcy to dla ciebie długo to znaczy, że w PSP krótko służysz  :rofl: Ubranie specjalne rodziło się dekadę  :rofl:
Strony mają części obowiązkowe a wprowadzanie zamordyzmu i totalnego ujednolicenia jest takie sobie i chyba nie do końca potrzebne bo inne rzeczy potrzebuje w danym obszarze zamieszczać KM PSP Warszawa a inne KP PSP Łosice.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 18, 2020, 15:08:00 »
Zdenerwowałem się wczoraj w nocy. Przepraszam. Zaraz na prv Wam napiszę o co chodzi.
Czemu na prv? Wal tutaj... Wywołujesz mnie do tablicy to masz moje słowo, że kilku informatyków obdzwonię w związku z twoimi lamentami  :wacko: :straz:
Poza tym na forum grasuje jeden zawodnik z biura informatyki KG PSP myślę, że jak kolegę ładnie poproszę to wyjaśni nam wszystkim tu obecnym twoje wątpliwości  :rofl: :szalony:

No widzisz Eqinox, to dyskusja z Tobą. Obiecałeś pomóc na "moje lamenty", a nic mądrego nie napisałeś... Co do mojego stażu w PSP, to ocieram się już o ŚM, więc mam pewne doświadczenia.
Temat ujednolicenia stron jest wałkowany od dawna. KG się zmieniają ale kadra chyba powinna już coś wypracować pod kątem nowego "autorskiego pomysłu". I nie trzeba na to 11 miesięcy.

Wystarczy zebrać 5-6 ludzi, którzy coś wiedzą i chcą coś zrobić, zamknąć ich na tydzień w Józefowie i z pewnością przygotują projekt wzorcowej struktury dla KW, KM i KP. Następnie dać dwa tygodnie 5-6 przedstawicielom KW, KM, KP by wypełnili strony treścią i zgłosili uwagi, co należy zmienić. Potem zespół pierwszy spotyka się na dwa już tylko dni w Józefowie i omawia, nawet online z zespołem drugim, zgłoszone uwagi. A na końcu, jeden już tylko gość z zespołu pierwszego robi stronę wzorcową KW, KM i KP na tej podstawie.

Jeśli, Twoim zdaniem, 11 miesięcy to za mało.... widać świetnie potrafisz organizować pracę w swoim zespole.

A co do moich uwag, bardziej liczę na uwagi Porty i Janosika oraz wspomnianego przez Eqinoxa Informatyka z KG. Różnice między Komendami są ale nie ma to wpływu na treść w tych samych zakładkach czy publikowanie lub nie nazwisk całej kadry... I nie chodzi tu o "zamordyzm" tylko o jednolity wygląd stron www jednostek organizacyjnych PSP - myślę, że taki był właśnie cel kierownictwa KG.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 18, 2020, 15:25:53 »
Wystarczy zebrać 5-6 ludzi, którzy coś wiedzą i chcą coś zrobić, zamknąć ich na tydzień w Józefowie i z pewnością przygotują projekt wzorcowej struktury dla KW, KM i KP. Następnie dać dwa tygodnie 5-6 przedstawicielom KW, KM, KP by wypełnili strony treścią i zgłosili uwagi, co należy zmienić. Potem zespół pierwszy spotyka się na dwa już tylko dni w Józefowie i omawia, nawet online z zespołem drugim, zgłoszone uwagi. A na końcu, jeden już tylko gość z zespołu pierwszego robi stronę wzorcową KW, KM i KP na tej podstawie.
Jeśli, Twoim zdaniem, 11 miesięcy to za mało.... widać świetnie potrafisz organizować pracę w swoim zespole.
A co do moich uwag, bardziej liczę na uwagi Porty i Janosika oraz wspomnianego przez Eqinoxa Informatyka z KG. Różnice między Komendami są ale nie ma to wpływu na treść w tych samych zakładkach czy publikowanie lub nie nazwisk całej kadry... I nie chodzi tu o "zamordyzm" tylko o jednolity wygląd stron www jednostek organizacyjnych PSP - myślę, że taki był właśnie cel kierownictwa KG.
Tak jasne a jaki zespół zorganizowany na poziomie KG lub KW rozwiązał jakikolwiek kluczowy problem w kilka dni bo nie znam takiego! Czekam na przykłady. Przypominajmy że wszyscy poprzedni KG byli podobnie jak ty absolwentami dziennymi SGSP.... I ubranie specjalne robili 10 lat... W niektórych krajach UE ubranie zanim my opracowaliśmy wzór zmieniło się dwa razy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 18, 2020, 15:51:10 »
kilkanaście dni i łącznie max 10 osób. Więcej osób i więcej czasu to nie robota tylko fikcja.

Byłem w dwóch Zespołach, które w ten właśnie sposób przygotowały dwa dość istotne tematy. Tematy, które podobnie jak w w przypadku ujednolicenia www, można było w taki sposób przygotować. Nie wymienię tych zespołów bo stracę anonimowość Forumowicza, a wolę tego uniknąć.

Nie wypowiadam się na temat opracowania ubrań, bo ja nie jestem wszechwiedzący tak, jak Ty. Myślę, że ten proces wymaga produkcji/testów/badania/poprawek/produkcji/ponownych testów itp. Zgadzam się, że 10 lat to jednak dość długo.
Co do wykształcenia poprzednich KG - przecież nie oni to badali, tylko wskazani przez nich ludzie. Widać coś tu nie zadziało... ale i w przypadku www mam zastrzeżenia, o których napisałem wcześniej.

Eqinox, nie wnosisz nic merytorycznego do dyskusji, więc odpuść sobie ten wątek. Już wskoczyłem na rangę 02 dzięki pustym dyskusjom z Tobą... dajmy szansę wypowiedzi Tym, co znają temat, a nie chcą tylko "się wymądrzać".

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 18, 2020, 18:42:32 »
Ja również zajmuję się u siebie przeniesieniem strony na nowy portal. Nie wiem czym kierowali się twórcy tego CMSa ale na pewno nie wygodą użytkownika. Widać jasno, że robili to informatycy. Od kilku lat zajmuję się stronami zarówno na wordpress jak i joomla (oraz bez CMS ów w oparciu chociażby o bootatrapa). Dla mnie intuicyjność obsługi portali govPress nie istnieje. Wiem, że do każdego systemu trzeba się przyzwyczaić, ale tu to jest totalnie nieprzyjazne użytkownikowi.
Wiem, że osoby z komend wojewódzkich były na szkoleniach z obsługi. Wynika to z materiałów szkoleniowych, które nam przekazano (w jednym z filmików gość gada, że coś klika i co jak robi, ale tego nie widać bo ekran zamarzł). Ciekawe kto przeszkoli osoby w KP i KM.
Platforma szkoleniowa do której kierują pisma nie działa.
Na pewno trodno jest stworzyć system dla wszystkich instutucji, ale my w ramach naszej formacji powinniśmy z góry mieć narzucone więcej rzeczy. Tak każdy zrobi po swojemu i poza nagłówkami i stopkami dalej nie będzie spójnie.