Autor Wątek: Przeniesienie strony KG PSP  (Przeczytany 10089 razy)

Offline in_flames

• Stary Wyga
  • *
Odp: Przeniesienie strony KG PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 04, 2020, 16:54:43 »
Ja swoja do dziś zgodnie z nadanym terminem przenioslem. Jesli chodzi o wzorzec to potraktowałem go jako wskazówkę a nie obowiązek. Coś co było dla mnie nielogiczne i chciałem zrobić po swojemu tak właśnie zrobiłem.
Najgorsze, że nikt nie potrafił odpowiedzieć (może było w instrukcji, której nie czytałem) jak wrzucać będące w toku sprawy (np zamówienie publiczne czy nabór), które powinny być na BIP. Jak dodam wszystko od początku to daty się nie będą zgadzały w metryczkach. Jak się doda wszystko "od dziś" to nie będzie ciągłości. Ostatecznie nie wiadomo kiedy strony zostaną uruchomione. Co do tego czasu? Mamy prowadzić 2 strony? Bo jak na obecnej wrzucimy jakieś rzeczy, bo ona stale obowiązuje, to czy też na gov.pl wrzucać?

Offline Strażak wro

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 04, 2020, 20:15:25 »
niestety, wbrew zapowiedziom, na "moje płacze" nikt nie odpowiedział. @Eqinox, obiecywałeś wsparcie i? Terminy są krótkie, nie kolejne 11 miesięcy... Szkoda, był lub raczej jest jeszcze czas, by strony zrobić dobrze. Widać nie ma takiej woli. Temat BIP'u jest nierozwiązany. Domena GOV tworzy (podobno) strony BIPowe ale wiele jednostek ma opłacone i utrzymywane strony BIP. Dwóch BIPów być nie może. Czy przejść na nowe, tworząc stronę - zaznaczyć kwadracik, czy tego nie robić? Nikt na to pytanie nie chce odpowiedzieć.
A jakie jest stanowisko, co do dokumentów publikowanych - mają być w "otwartym" pdf ze skanami pieczątek, czy skany opieczętowanych dokumentów? Brak stanowiska, a chyba mamy zachować zgodność z WCAG? Czy olewamy to i robimy nowe tylko, by było nowe?
Ludzie w powiatach zaczynają tak podchodzić do tematu i się nie dziwie. Kolejny dobry projekt, bez wykończenia...
Można teraz zrobić to raz a dobrze, by nie zmieniać za rok. Wzorcowej strony jednak zabrakło...

ps. burdel opisywany wcześniej, przeze mnie, jest dalej - nic się nie zmieniło. W wypowiedzi wchodzę już w szczegóły, które pojawiły się podczas wykonywanej pracy. Chyba KG i KW mają już dość i chcą mieć nowe strony, jakiekolwiek by nie były, ale nowe. Smutne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2020, 20:22:27 wysłana przez Strażak wro »

Offline Strażak wro

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 14, 2020, 21:18:10 »
Hallo, Koleżanki i Koledzy,
macie może jakieś konstruktywne uwagi po pierwszych audytach nowych www? Jeśli tak, proszę o przekazanie.
Odnośnie kolejnych, moich, krytycznych uwag - dlaczego Sekcja Porady jest robiona w każdym powiecie oddzielnie, zamiast być umieszczona, na bazie informacji Jednostki Nadrzędnej. Właściwe zachowania podczas burzy, bezpieczne ferie czy śnieg na dachu zagraża chyba równie podobnie w każdym województwie i powiecie.... czy każdy powinien mieć "autorski pomysł" na "bezpieczne fajerwerki"?

Offline in_flames

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 14, 2020, 21:33:47 »
U nas cisza. Żadnego odezwu czy dobrze czy źle.

Offline Strażak wro

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 14, 2020, 21:42:46 »
na Mazowszu pojawił się temat "koordynatorów dostępności" - mają być wymagani w powiatach.
Kim taki Koordynator jest?
1. na pewno, funkcją nieetatową
2. koordynatorem ds. architektonicznych
3. koordynatorem  ds. informatycznych/komunikacji
4. Twarzą sukcesu Programu Dostępność Plus
Miały być tylko "Deklaracje dostępności" na nowych www... ale, co tam - damy radę, nie?
o, nawet studia podyplomowe w tym kierunku już można robić  :wacko:

Offline Strażak wro

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 20, 2020, 20:25:21 »
Wrzucenie Listu intencyjnego ws szczepień, w sposób automatyczny, na nowe www chyba działa. Rewelacja! Reszta miała czas do 15tej...
Jest więc duży Plus  :wacko:

Offline in_flames

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 20, 2020, 22:30:10 »
Dziś mieliście akcję z listem? My w piątek ;)
Na obecną i na gov też wrzucałem mimo tego, że nie jest online jeszcze. Info z KW, że do końca roku chcą uruchomić.