Autor Wątek: Awanse po SGSP??  (Przeczytany 16898 razy)

Offline Leonzawodowiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 13, 2007, 18:56:16 »
Witam.
Ups..... Może kogoś to zdenerwuje ale widzę że jest tu paru Gości w podobnej do mnie sytuacji.
Jestem Absolwentem Szkoły Aspirantów i wydziału cywilnego SGSP Bezpieczeństwo Pożarowe. Ostatnim rzutem na taśmę udało mi się dostać stopień ** (oczywiście nie obyło się bez zwodu bo zostałem – pracując na Podziale - „sztucznie” zatrudniony w Komendzie na jakimś tam stanowisku biurowym i TYLKO dzięki temu się udało to przeforsować, bo wtedy była taka tendencja że awanse otrzymuje biuro, podział nie ma na co liczyć – chodzi o ludzi ze stanowiskami z podziału, oczywiście o takim fakcie w jaki sposób się „ustawić” żeby otrzymać stopień oficerski dowiedziałem się przypadkiem od.... Związkowców, resztę dopowiedzcie sobie sami co robią Związki w Straży, choć tym razem serdecznie im dziękuję za informację). Jestem tym rocznikiem ZSZ na SGSP który nie otrzymał już tytułu inż. Pożarnictwa (a takim tytułem miały się skończyć studia w chwili gdy zaczynałem naukę) lecz otrzymałem jakiś tam tytuł inż. o specjalności Bezpieczeństwo Pożarowe. W ciągu nauki nikt nas o tej zmianie nie poinformował (dowiedziałem się o tym dopiero jak zobaczyłem dyplom!!). Najstarsza i podstawowa maksyma prawnicza brzmi: „ Prawo nie działa wstecz” więc zrobiono nas w BALONA!!!!  Żeby było śmieszniej to ten tytuł jest zdaje się jest honorowany w całej UE natomiast w Polsce (w PSP ) jest traktowany jako uczelnia cywilna i nie daje możliwości awansu na *** i na kolejne stopnie. Chłopaki po dziennych nie mogą znaleźć pracy!!!  Żeby to zmienić poszedłem więc dalej na mgr na SGSP i znowu to nic nie daje. (Nie, nie zamierzam robić jakiejś tam kariery, po prostu upominam się o swoje!). Więc po co są te studia skoro dają tylko mgr przed nazwiskiem i nic poza tym? Tym bardziej ze 5 rok płacę za to ze swojej kieszeni spore pieniądze. Jak składałem papiery na mgr to na stronie rekrutacyjnej pisało „.... nauka kończy się tytułem mgr pożarnictwa”, potem ten zapis zniknął, niestety nie zapisałem sobie tej strony w kompie.
Zamierzam po skończeniu nauki skierować sprawę na drogę sądową bo chyba inaczej się nie da. Jeśli ktoś chce to możemy połączyć siły i razem powalczyć o swoje (myślę tu o zaocznych studiach inżynierskich na IBP). Rozmawiałem z prawnikami i twierdzą że kasę są w stanie odzyskać, co do tytułu sami nie wiedzą bo to precedens, ale prawnicy to prawnicy lepiej samemu dokładnie sprawdzić żeby nie wpakować się na minę.
Żeby było normalnie jak to w Straży to musicie wiedzieć że jest w Polsce ktoś kto bez problemu otrzymał stopień oficerski po dziennych studiach cywilnych IBP, nawet bez potrzebnych tytułów, znaczy są równi i równiejsi. Dostaje ten kto ma większą siłę poparcia, od pewnego czasu tak niedobrze się u Nas dzieje niestety.
Próbowałem coś z tym załatwić w Sekretariacie SGSP ale tam jest taki bałagan że szkoda gadać. Widzę że problem ten nie jest obcy.
Pozdrawiam.

PS:
Dla tych którzy mają wąty do absolwentów po studiach cywilnych na SGSP: najpierw skończ cywilne, opłać sobie wszystko sam to pogadamy czy lekko czy trudno. Jak masz „plecy” i Komendant ci płaci za naukę i daje delegacje to spróbuj sobie sam wszystko finansować, wtedy nie będziesz taki zuch. Różnice programowe nie są duże, wykładowcy ci sami więc zastanów się co wypisujesz.......
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2007, 19:48:15 wysłana przez Leonzawodowiec »

Offline geniusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 17, 2008, 18:20:12 »
To może niektórych zainteresować> tzn. po SGSP zawodu nie ma żadnego chyba że inżynier wszystkich inżynierów.

Zapytanie nr 1866
do ministra nauki i szkolnictwa wyższego
w sprawie uzyskania tytułu inżyniera pożarnictwa przez absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie w 2004 r.
   Szanowna Pani Minister! W związku z prośbą, jaką wystosował do mnie absolwent studiów zaocznych warszawskiej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z czerwca 2004 r., proszę o wyjaśnienie, na ile w trakcie podjętych przezeń studiów możliwa była zmiana uzyskanego w ich trakcie i zgodnie z przewidywanym terminem tytułu. Absolwent tejże szkoły rozpoczynał naukę z zapewnieniem, że po jej ukończeniu otrzyma tytuł inżyniera pożarnictwa, gdy tymczasem na otrzymanym dyplomie (nr albumu 4244) zostało wpisane: uzyskał tytuł inżyniera. Podobne dyplomy wydawane innym absolwentom tego kierunku, z tego samego okresu, zawierają zapis: inżynier pożarnictwa. Domniemana pomyłka na dyplomie uniemożliwia zainteresowanemu podjęcie pracy zgodnie z wyuczonym zawodem.
   W związku z powyższym zwracam się do Pani Minister z pytaniem:
   Czy w związku z powyższym, pod względem prawnym możliwy jest jedynie zapis: inżynier, na wspomnianym dyplomie?
   Z poważaniem
   Poseł Marzena Okła-Drewnowicz
   Warszawa, dnia 11 czerwca 2008 r.



Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - z upoważnienia ministra -
na zapytanie nr 1866

w sprawie uzyskania tytułu inżyniera pożarnictwa przez absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie z 2004 r.
   Szanowny Panie Marszałku! W nawiązaniu do pisma z dnia 13 czerwca 2008 r. (sygn. SPS-024-1866/08) dotyczącego zapytania posła na Sejm RP pani Marzeny Okła-Drewnowicz z dnia 28 maja 2008 r. w sprawie uzyskania tytułu inżyniera pożarnictwa przez absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie z 2004 r., przekazanego zgodnie z właściwością przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego pismem z dnia 14 lipca 2008 r. (sygn. BM-WP-174-10/08), uprzejmie przedstawiam następujące informacje.
   Absolwent, którego sytuację przedstawiła pani poseł w przedmiotowym wystąpieniu, ukończył w Szkole Głównej Służby Pożarniczej studia wyższe zawodowe i otrzymał w dniu 2 czerwca 2004 r. dyplom, uzyskując tytuł inżyniera w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Podkreślenia wymaga, iż studia te przeznaczone były dla osób cywilnych i prowadzono je w trybie zaocznym (niestacjonarnym).
   Tytuł inżyniera nadawany był wówczas m.in. absolwentom wyższych zawodowych studiów technicznych na podstawie § 2 pkt 8 zarządzenia ministra edukacji narodowej z dnia 9 kwietnia 1992 r. w sprawie określenia rodzajów dyplomów i tytułów zawodowych oraz wzorów dyplomów wydawanych przez uczelnie (M.P. Nr 12, poz. 85, z późn. zm.).
   Wskazać należy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 1982 r. w sprawie utworzenia Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (Dz. U. z 1982 r. Nr 3, poz. 21), SGSP kształci kadry specjalistów oficerów pożarnictwa i to oni otrzymują tytuły zawodowe - inżyniera pożarnictwa i magistra inżyniera pożarnictwa.
   Warto również zauważyć, że warunki rekrutacji dla kandydatów na studia w SGSP w roku akademickim 2000/2001 były powszechnie dostępne, zamieszczone na stronie internetowej SGSP i nie wskazywały na możliwość uzyskania tytułu inżyniera pożarnictwa przez absolwentów zawodowych studiów dla osób cywilnych.
   Reasumując, pragnę podkreślić, iż tytuł inżyniera pożarnictwa może otrzymać jedynie absolwent studiów stacjonarnych dla strażaków w służbie kandydackiej lub niestacjonarnych dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, a nie studiów dla osób cywilnych.
   Z poważaniem
   Podsekretarz stanu
   Zbigniew Sosnowski
   Warszawa, dnia 5 sierpnia 2008 r.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 19, 2008, 14:08:32 »
Szanowny panie geniuszu!?

Pański nick wskazuje jednoznacznie na wybitne zdolności umysłowe włąściciela, co niestety nie przekłada się na rzeczywistość. Czasami wystarczy jedno, czy dwa nieopatrzne zdania, które zamienić potrafią samozwańczego geniusza w pospolitego głupka.
Pan we wstępie postu podajesz w wątpliwość legalność nadawania tytułu inżynier pożarnictwa przez SGSP, a nastepnie cytujesz listy:(zapytanie i odpowiedź na zapytanie) z których jednoznacznie wynika, że piszesz bzdury, a oto przykłady:

Wysłane: Październik 17, 2008, 18:20:12
Wysłany przez: geniusz

Cytuj
po SGSP zawodu nie ma żadnego chyba że inżynier wszystkich inżynierów.

a chwilkę później
Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - z upoważnienia ministra -
na zapytanie nr 1866

Cytuj
Reasumując, pragnę podkreślić, iż tytuł inżyniera pożarnictwa może otrzymać jedynie absolwent studiów stacjonarnych dla strażaków w służbie kandydackiej lub niestacjonarnych dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, a nie studiów dla osób cywilnych.

Czego w tym nie jest w stanie Pan zrozumieć?


"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline geniusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 21, 2008, 11:46:32 »
gdy tymczasem na otrzymanym dyplomie (nr albumu 4244) zostało wpisane: uzyskał tytuł inżyniera



Ze studiami "mundurowymi" wszystko jest jak najbardziej ok ale powyższe pytanie dotyczy studiów cywilnych zawodowych tzw. ZSZ (Zaoczne Studia Zawodowe) z podkreśleniem na zawodowe po ukończeniu których na dyplomie nie ma inżynier pożarnictwa tylko samo inżynier i to ma być zawód? W wykazie zawodów regulowanych w RP nie ma takiego zawodu jak inżynier - chyba widać różnicę.
To tak jakby po ukończeniu Politechniki Warszawskiej na wydziale Inżynierii Lądowej absolwent miał na dyplomie uzyskał tytuł inżyniera a nie inżyniera budownictwa.

http://www.buwiwm.edu.pl/eu/public/db/index.php?fullinfo=true

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 22, 2008, 08:59:48 »
A jak wygląda taka sytuiacja? Mianowicie po dziennym SGSP jestem na stanowisku dowódca zastępu ( w mojej kategori stanowisko aspiranckie) i za rok zbliża sie awans. co dalej w kP obecnie po reorganizacji ma być tylko 6 stanowisk oficerskich!Oficerów pracuje 16 więc nie mam najmniejszej szansy na stołek oficerski i co będe wiecznym mł. kpt??To po co te studia dzienne i ijescze mgr zaocznie paranoja. Przy dobrych wiatrach stołek oficerski będzie wolny za jakieś 10 lat i  to nie wiem czy nie będzie kogoś kto go weźmie jako oficer nie po sgsp!!!!Co wy na to?
Niestety kolego bedziesz wiecznym mł. kpt. podobnie jak ja jestem kpt od 5 lat i powiem ci że się przyzwyczaić do tego musisz :)

Offline geniusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 26, 2008, 18:12:19 »
gdy tymczasem na otrzymanym dyplomie (nr albumu 4244) zostało wpisane: uzyskał tytuł inżyniera



Ze studiami "mundurowymi" wszystko jest jak najbardziej ok ale powyższe pytanie dotyczy studiów cywilnych zawodowych tzw. ZSZ (Zaoczne Studia Zawodowe) z podkreśleniem na zawodowe po ukończeniu których na dyplomie nie ma inżynier pożarnictwa tylko samo inżynier i to ma być zawód? W wykazie zawodów regulowanych w RP nie ma takiego zawodu jak inżynier - chyba widać różnicę.
To tak jakby po ukończeniu Politechniki Warszawskiej na wydziale Inżynierii Lądowej absolwent miał na dyplomie uzyskał tytuł inżyniera a nie inżyniera budownictwa.

http://www.buwiwm.edu.pl/eu/public/db/index.php?fullinfo=true