Autor Wątek: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19  (Przeczytany 17062 razy)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 22, 2020, 10:12:24 »
seksyjny - czy bez uszczypliwości można też odpowiedzieć? jestem już na Emce i te testy w utrzymaniu mojej kondycji nie miały nic wspólnego to tak dla twojej uszczypliwości. Jesli chodzi o test to ja mam doswiadczenie z komendy takie:
1. dzienni jeżeli już to udawali się na "przejażdzkę" godzinna w celu odpoczynku od biurka
2. 24 godzinni w zalezności od "stosunków" z d-cą JRG albo podobnie jak biurowi albo 50% stanu poprawiało za drugim razem (niestety w tej 2 grupie byłem Ja- zawsze zabrakło albo jednego wyprostowania  albo ułamka sekundy itd. pomimo, że z tej i grupy to byli tacy co na drążku podciągali sie góra dwa razy , a 1 km. pokonywali chodem).
3. nie widziałem tego ale jak opowiadał kierowca wożący KP na testy do Wojewódzkiej to nie widział aby Komendanci gdziekolwiek biegali, no ale zmęczony na wieczór to wracał :rofl:
Dlatego uważam, że testy te są zbyteczne, no ale jak mają być pożywką dla d-ców JRG to rozumie.
Podsumowując sport tak- testy nie. 

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 22, 2020, 10:21:47 »
No w tym się z Tobą nie zgadzam.
Testy nie są zbyteczne tylko trzeba być konsekwentnym.
Ja wiem że w drugim terminie wszyscy zaliczają.I to jest błąd.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 22, 2020, 10:49:19 »
Nie nie wszyscy zaliczali u mnie w byłej  KP. 8 godzinni zaliczali w jeden z trzech dni, ale te same godziny co 24 h. Z-ca komendanta zaliczał test w KP, podciągał się na drążku i biegał razem ze wszystkimi - akurat to jest facet, który biegi Ultra robi - no nie było dyskusji.
Ci, którzy otrzymywali oceny Wybitne dostawali większą nagrodę roczną, ci co nie zaliczyli mieli pomniejszaną.
Za zgodą związków zawodowych. Kwota w zależności od roku była różna.
Koledze dwa posty wyżej przypomnę, że w pewnej grupie wiekowej to rzeczywiście wystarczy powisieć na drążku i potruchtać aby ten test zaliczyć - pkt preferencyjne.
Najlepiej, że po dwóch trzech latach oporów przyszło wręcz odwrotne zdanie na temat testów - była rywalizacja nawet między zmianami chłopaki sobie liczyli która zmiana lepsza czy może średnia KP lepsza itd. Odniosło to pozytywny skutek, dożo ludzi różne sporty uprawia.
Choć są też tacy, którzy do czasu uzyskania ponad 30 pkt preferencyjnych nigdy testu nie zaliczyli - ale to już tylko w nagrodzie rocznej odczuli. Nic więcej tutaj nie zostało zrobione.
Da się, jednak wymaga to cholernej konsekwencji i tłumaczenia po co to.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 22, 2020, 11:00:48 »
sorbent ja piszę o swoich odczuciach popartych w jednej z setek komend w Polsce. U ciebie sposób nagradzania (jedni więcej drudzy mniej), a u mnie dzielenia i zastraszania. Ot taka mała różnica.
Zuzin sorbent wskazał w jakim celu u niego są testy, ja też- wniosek: czy w związku z tym u sorbenta lepiej prowadza działania ratowniczo-gasnicze niż w mojej dawnej komendzie?

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 22, 2020, 23:29:40 »
są / nie są... strażak sprawny fizycznie ma być. Jeśli dostał się do straży uczciwie, poziom utrzyma. Są jednostki wybitne, są tacy których punkty preferencyjne ratują. Ale o kondycję dbać trzeba i jest to fakt bezdyskusyjny.
Ale dalej uważam, że skoro testów w I turze nie było, można ich zaprzestać w październiku. Ja mógłbym stwierdzić, że w w marcu testy bym zaliczył, a zamknięcie lasów i parków wpłynęło negatywnie na mój program doskonalenia zawodowego w obszarze biegania.
Inspekcje stoją, badania stoją, izolować się ma, to po co ta akcja?

Offline dysfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 23, 2020, 07:42:56 »
Inspekcje jednak jeżdżą, zakładają na twarz gaziki na gumkach i są bezpieczni ^_^ ^_^ ^_^

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 23, 2020, 07:49:07 »
Zgadza się, są IGB a i przeglądy sprzętów mają być zrealizowane.
Swoją drogą, trzeba się określić, albo wszyscy udajemy, albo się stosujemy....

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 23, 2020, 08:59:10 »
Zgadza się, są IGB a i przeglądy sprzętów mają być zrealizowane.
Swoją drogą, trzeba się określić, albo wszyscy udajemy, albo się stosujemy...
Wygląda na to że udajemy , że jest jakaś pandemia .  :wall: Pozdrawiam :)

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 25, 2020, 10:05:41 »
Ponoć Biuro Szkolenia i Biuro Prawne KG pracuje nad tym, żeby testy w 2 terminie były odwołane. Prawdopodobnie wyjdzie rozporządzenie zmieniające rozporządzenie dot. okresowej oceny sprawności fizycznej lub w rozporządzeniu covidowym dojdzie paragraf dotyczący odwołania testów. Trwa oczekiwanie na decyzję MSWiA.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 30, 2020, 15:03:20 »
już pojawiła się oficjalnie informacja o wstrzymaniu realizacji testów - mają nie być odwołane ale przesuwane w czasie.... czyli, że jak? W 2022 zrealizujemy testy za 2020, 2021 i 2022 rok  :wacko:
Ale skoro trwają prace to czekajmy na ich wynik.
Odrobina rozsądku w tej straży poprawia mi humor.

Offline czesoi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 02, 2020, 13:00:09 »
Pracę trwają? Wiadomo coś nowego?

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 02, 2020, 21:35:03 »
Na DLNŚ mamy się wstrzymać. W innych województwach też?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 03, 2020, 08:20:01 »
Moja komenda na Podkarpaciu podała dwa terminy testów 😁
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 03, 2020, 09:48:50 »
Moja komenda na Podkarpaciu podała dwa terminy testów 😁
Kupa śmiechu przecież było pismo że 2 biura KG pracują nad "przelozeniem" testów. Więc ktoś się mocno przed szereg wychylil.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 06, 2020, 10:09:30 »
Moja komenda na Podkarpaciu podała dwa terminy testów 😁
Kupa śmiechu przecież było pismo że 2 biura KG pracują nad "przelozeniem" testów. Więc ktoś się mocno przed szereg wychylil.
Niekoniecznie " się wychylił". Może i 2 biura pracują nad tematem, ale jak na razie nic nie wypracowali, a przynajmniej nic nie spłynęło w "dół".  A powiatowych, czy miejskich 01 obligują terminy podane w rozporządzeniu. Więc podali dwa terminy testów (myślę, że najpóźniej, jak się tylko da) i jak 2 biura KG coś "urodzą" w temacie, to zawsze zdążą odwołać zaplanowane testy.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 06, 2020, 21:50:43 »
Moja komenda na Podkarpaciu podała dwa terminy testów 😁
Kupa śmiechu przecież było pismo że 2 biura KG pracują nad "przelozeniem" testów. Więc ktoś się mocno przed szereg wychylil.
Niekoniecznie " się wychylił". Może i 2 biura pracują nad tematem, ale jak na razie nic nie wypracowali, a przynajmniej nic nie spłynęło w "dół".  A powiatowych, czy miejskich 01 obligują terminy podane w rozporządzeniu. Więc podali dwa terminy testów (myślę, że najpóźniej, jak się tylko da) i jak 2 biura KG coś "urodzą" w temacie, to zawsze zdążą odwołać zaplanowane testy.
Ej, no, Scyzoryk, nie rozśmieszaj mnie. Jak komendant się boi, że go z takiego powodu odwołają, to... i tak go odwołają  :rofl:
Odrobina "normalności" w PSP jest potrzebna, a legislacja ma pewną bezwładność. Nawet jeśli Bezkarność+ nie przeszła to chyba kierownicy jednostek PSP mogą liczyć na amnestie ze względu na COVID, zamiast stwarzać okazję do roznoszenia wirusa... Izolujmy się, nie mieszajmy ale spoćmy razem na zamkniętej sali gimnastycznej, bo inaczej.... ludzie będą umierać? Litości!

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 07, 2020, 07:47:03 »
Strazak wro, z tymi samymi ludźmi pocisz się przy akcja ratowniczo-gaśniczych. Mało tego, jak się trafi większa akcja, to masz ludzi z kilku jednostek (powiatów). Tam się nie boisz stwarzać okazji? Jak pisałem wcześniej - jak ktoś chce, to można zorganizować tak testy, żeby nie mieszać zmian służbowych i biura. Ale jak komuś źle, że testy zamiast trwać np 2 dni będą trwały 6-8, to trudno. Zresztą zawsze jest tak, że jednemu to przeszkadza, drugiemu tamto. Wszystkim nie dogodzisz.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 07, 2020, 08:25:06 »
Moja komenda na Podkarpaciu podała dwa terminy testów 😁
Kupa śmiechu przecież było pismo że 2 biura KG pracują nad "przelozeniem" testów. Więc ktoś się mocno przed szereg wychylil.
Niekoniecznie " się wychylił". Może i 2 biura pracują nad tematem, ale jak na razie nic nie wypracowali, a przynajmniej nic nie spłynęło w "dół".  A powiatowych, czy miejskich 01 obligują terminy podane w rozporządzeniu. Więc podali dwa terminy testów (myślę, że najpóźniej, jak się tylko da) i jak 2 biura KG coś "urodzą" w temacie, to zawsze zdążą odwołać zaplanowane testy.
Ej, no, Scyzoryk, nie rozśmieszaj mnie. Jak komendant się boi, że go z takiego powodu odwołają, to... i tak go odwołają  :rofl:
Odrobina "normalności" w PSP jest potrzebna, a legislacja ma pewną bezwładność. Nawet jeśli Bezkarność+ nie przeszła to chyba kierownicy jednostek PSP mogą liczyć na amnestie ze względu na COVID, zamiast stwarzać okazję do roznoszenia wirusa... Izolujmy się, nie mieszajmy ale spoćmy razem na zamkniętej sali gimnastycznej, bo inaczej.... ludzie będą umierać? Litości!
Widzę kolega "mocno wyizolowany" ciekawe czy tylko w teorii, czy w praktyce również? :gwiazdki:

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 07, 2020, 23:32:08 »
Strazak wro, z tymi samymi ludźmi pocisz się przy akcja ratowniczo-gaśniczych. Mało tego, jak się trafi większa akcja, to masz ludzi z kilku jednostek (powiatów). Tam się nie boisz stwarzać okazji? Jak pisałem wcześniej - jak ktoś chce, to można zorganizować tak testy, żeby nie mieszać zmian służbowych i biura. Ale jak komuś źle, że testy zamiast trwać np 2 dni będą trwały 6-8, to trudno. Zresztą zawsze jest tak, że jednemu to przeszkadza, drugiemu tamto. Wszystkim nie dogodzisz.
Jasne, wszystko można. 6-8 dni testów oderwie od pracy komisję na 6-8 dni. Naprawdę, ci "codzienni" też mają robotę (po raz kolejny chciałbym obalić mity o piciu kawy i paleniu papierosów), której nikt za nich nie zrobi. Na pewno nie PB.
Porównujesz do akcji. Tak, są takie, gdzie nie tylko jedna zmiana działa. Ale i tu pewien dystans i zabezpieczenia są stosowane - maseczki, gogle, tychemy... ale pójdę dalej - przy akcji możliwe jest nawet od zasad uważanych za bezpieczne. Wiesz, po co? By uratować zagrożone życie ludzkie. Od tego właśnie jesteśmy i rota ślubowania o tym mówi. Czy prowokowanie niebezpiecznych sytuacji na potrzeby testów sprawnościowych jest uzasadnione? To nie jest ratowanie życia! Sam oceń. Moim zdaniem, nie warto. Ani ryzykować, ani wyłączać biura na 6-8 dni.

Janosik,
czy jestem "mocno wyizolowany" to nie wiem ale jak wchodzę w "nieswój" rewir lub mam do czynienia z "inną zmianą" maseczkę nałożę, by przez moją głupotę komendy nie zamknąć.

Ponad 3tysiące potwierdzonych dzisiaj, szybko kolejny tysiąc łóżek zajętych - jest się czego bać?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 08, 2020, 08:41:00 »
Widziałeś ile testów zrobili? Najwięcej od początku, dlatego wynik 3000. To jest właśnie nakręcanie paniki ludzi, by przekazywać jak największe liczby bez podania szczegółów. U mnie jak były ulewy to przyjechało parę zastępów OSP i te wszystkie rygory można sobie było wsadzić.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 08, 2020, 11:01:47 »
Strazak wro, jak się chce to można dużo. Np. dla JRG testy może przeprowadzić 11 lub 12, a dla biura wyznaczona osoba. Nikt nie mówi, że komisja to minimum ileśtam osób. A jeżeli wątpisz w uczciwość takich testów - cóż, uczciwość zależy tylko od osoby prowadzącej test (jak ktoś bardzo będzie chciał, to i pokręci lody przy kilkuosobowej komisji). Jedyną przeszkodą może być zadaszona przestrzeń na beep test. Kopertę można zrobić w garażu, a z beep testem może być tu problem.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 08, 2020, 11:29:11 »
Beep test i tak zawsze w mojej KM był przeprowadzany na garażu, więc rozłożenie odcinka nie jest problemem. A nie raz już było tak, że w drugim.terminie w komisji był tylko 11 i podchodził do tego w sposób taki, że nie było taryfy ulgowej.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 08, 2020, 11:56:36 »
Ciekawi mnie jaką posadzkę macie na garażu, wg informacji u nas w woj. z powodów BHP nie wolno na garażu robić beep testów - nie i już.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 08, 2020, 12:15:29 »
Jak to w PSP, co kraj to obyczaj.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 08, 2020, 14:51:34 »
z wymiany dyskusji wynika, że to co pisałem na początku- na... te testy!!!!!