Autor Wątek: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19  (Przeczytany 17050 razy)

Offline ewangelista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« dnia: Wrzesień 21, 2020, 11:00:10 »
Witam kolegów chciałbym się zorientować jak wygląda u Was sytuacja z testami sprawnościowymi teraz kiedy jest Covid-19? Odbywają się normalnie, są wstrzymane? Bo u mnie w JRG 011 zapowiedział że startujemy od października.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2020, 11:10:21 »
No i ja jestem ciekawe jak do tych testów się przygotować, jak wszystko prawie zamknięte a wyjazdy na obiekty sportowe na służbie zakazane, potrzebne to komuś na koniec roku jak dziura w dobrym moście...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2020, 11:17:33 wysłana przez rocky323 »

Offline Polestom7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2020, 11:41:33 »
widizalem pismo ze w pazzdzierniku u nas w km odbeda sie testy

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2020, 12:12:59 »
Gdzie będą startować testy od października?

Offline ewangelista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2020, 12:33:20 »
z tego co mi wiadomo to w całym kraju

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2020, 12:55:54 »
rocky nie potrzebne to jest nie tylko na koniec tego roku , ale w ogóle to zbyteczny obowiązek.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2020, 13:03:19 »
Niby mają być w październiku....

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2020, 13:20:31 »
A co Panów tak dziwi. Zgodnie z prawem KP muszą zrobić testy. Mają dwa terminy, pierwszy minął. Ruch po stronie KG i nie będzie testów.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2020, 13:59:33 »
Dużej liczbie osób wyszły badania okresowe , zgodnie z przepisem masz je zrobić najpóźniej 2 miesiące po końcu pandemii. Na jakiej podstawie ktoś kieruje mnie na testy sprawnościowe gdy nie mam ważnych badań lekarskich?

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2020, 14:00:16 »
a wyjazdy na obiekty sportowe na służbie zakazane

U mnie normalnie zajęcia sportowe odbywają się w hali sportowej na mieście :)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2020, 14:39:43 »
Oczywiście poza służbą nikt nie ma czasu na sport 😂😂😂

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2020, 15:15:52 »
Dużej liczbie osób wyszły badania okresowe , zgodnie z przepisem masz je zrobić najpóźniej 2 miesiące po końcu pandemii. Na jakiej podstawie ktoś kieruje mnie na testy sprawnościowe gdy nie mam ważnych badań lekarskich?
Jak nie masz ważnych badań okresowych? Każdy z automatu ma ważne do 2 miesięcy od odwołania stanu pandemicznego lub pandemii (tak przynajmniej u nas mówią)

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2020, 15:31:47 »
Panowie nie wiem po co jest ta dyskusja na temat testow.Przychodzi termin trzeba jechac i zaliczyć.No chyba ze ktos ma problem z zaliczeniem testow.To rozumiem jego obawy :rofl:

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2020, 17:02:57 »
Dużej liczbie osób wyszły badania okresowe , zgodnie z przepisem masz je zrobić najpóźniej 2 miesiące po końcu pandemii. Na jakiej podstawie ktoś kieruje mnie na testy sprawnościowe gdy nie mam ważnych badań lekarskich?
Jak nie masz ważnych badań okresowych? Każdy z automatu ma ważne do 2 miesięcy od odwołania stanu pandemicznego lub pandemii (tak przynajmniej u nas mówią)
A służba ?

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2020, 17:34:05 »
Dużej liczbie osób wyszły badania okresowe , zgodnie z przepisem masz je zrobić najpóźniej 2 miesiące po końcu pandemii. Na jakiej podstawie ktoś kieruje mnie na testy sprawnościowe gdy nie mam ważnych badań lekarskich?
Na tej samej na jakiej chodzisz na służbę. Poczytaj raz jeszcze.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 21, 2020, 18:32:43 »
rocky nie potrzebne to jest nie tylko na koniec tego roku , ale w ogóle to zbyteczny obowiązek.
Officer obserwuje twoje wypowiedzi i muszę przyznać jesteś prawdziwy dzienny najlepszy oficer. Brzuch juz masz czy póki co pracujesz nad tym? (2 piwka na wieczór i trochę cierpliwości) nic nie jest potrzebne. Myślę że jak negujesz potrzebę sprawności fizycznej w służbie to chociaż zrozum że dla zdrowia ci się przyda już na emeryturze. A co do tych którzy nie mają jak się przygotować to to nie są igrzyska olimpijskie na które musicie mieć szczyt formy. Właściwa sprawność mam cały rok a testy ją tylko weryfikują ja mogę je mieć raz w miesiącu.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 21, 2020, 18:46:25 »
Kolego akurat u mnie dzienni zaliczają lepiej niż 24 h. Tak kobiety też miotają piłka i cala reszta.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 21, 2020, 18:51:37 »
Kolego akurat u mnie dzienni zaliczają lepiej niż 24 h. Tak kobiety też miotają piłka i cala reszta.
I to się szanuje. Bardziej mi chodzi o to że kto ma dbać o siebie ten dba a ci zapuszczeni którym kolana grają na myśl o przeczlapaniu kilometra w tempie 6:00 najbardziej ujadają i negują sens wszystkiego.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 21, 2020, 22:46:19 »
Przypominam, mamy "czas wojny" w czasie pokoju. Nie słyszałem, żeby jakiś strażak "do pożaru" nie dobiegł... Jak jest na JRG, wiemy chyba tutaj wszyscy i nie licytujmy się, czy codzienni czy zmianowi lepsi. Zachowanie reżimu sanitarnego przy testach sprawnościowych do kolejna fikcja, jak i ćwiczenia powiatowe, dzień strażaka itp. Nie kuśmy losu, formalność nadrobimy. Skoro badania lekarskie są ważne na czas pandemii, załóżmy że i testy sprawnościowe są zaliczone na tych samych zasadach.
Ale podobno, w październiku mają, zgodnie z przepisami, być...  :kwit:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 21, 2020, 23:07:10 »
Przypominam, mamy "czas wojny" w czasie pokoju. Nie słyszałem, żeby jakiś strażak "do pożaru" nie dobiegł... Jak jest na JRG, wiemy chyba tutaj wszyscy i nie licytujmy się, czy codzienni czy zmianowi lepsi. Zachowanie reżimu sanitarnego przy testach sprawnościowych do kolejna fikcja, jak i ćwiczenia powiatowe, dzień strażaka itp. Nie kuśmy losu, formalność nadrobimy. Skoro badania lekarskie są ważne na czas pandemii, załóżmy że i testy sprawnościowe są zaliczone na tych samych zasadach.
Ale podobno, w październiku mają, zgodnie z przepisami, być...  :kwit:
Ale ok nie stresujemy się niektórzy niedawno zakończyli system 4 zmianowy. Jak wyjdzie buba przez to że się spotykamy w komplecie na testach to i tak nikt inny nie odpowiada tylko kierownik jednostki 😉 Pozdrawiam 😀

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 21, 2020, 23:07:49 »
Ps.
10km biegam co weekend w 55min i z drążka nie spadam, choć jestem "codzienny"

Młody13, są tacy "kierownicy jednostek* którzy chcą dobrze dla Kadry, a nie tylko zgodnie z przepisami... Jak dla mnie, podobnie jak z innych kwestii, z egzaminu w 2020 można zrezygnować. COVID...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2020, 07:07:58 wysłana przez Butel »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2020, 07:50:36 »
Ale ok nie stresujemy się niektórzy niedawno zakończyli system 4 zmianowy. Jak wyjdzie buba przez to że się spotykamy w komplecie na testach to i tak nikt inny nie odpowiada tylko kierownik jednostki 😉 Pozdrawiam 😀
Tylko wytłumacz mi, dlaczego na testach mają się wszyscy spotykać. Biuro robi osobno, 11 i 12 robią dla JRG i każda zmiana w innym terminie. Jak najbardziej temat do ogarnięcia bez dopuszczenia do wymieszania zmian służbowych.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2020, 08:48:54 »
Pod warunkiem, że masz halę. W chwili obecnej nie wszędzie da się wejść na jakąś halę, a zgodnie z zasadami testy mają być na hali/sali.
Pozdrawiam.
PS - niestety, z obowiązku wynikającego z prawa nie można sobie zrezygnować ot tak, bo uważam, że tak jest lepiej. Durne prawo w obecnym czasie, ale prawo. Jedynie jakaś nowelizacja ustawy COVID może tutaj coś zdziałać, żeby testów nie było.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2020, 09:37:48 »
Sorbent - prawo, jaki jest, musi być przestrzegane, zgadzam się. Ale terminu I (marzec-kwiecień) nie było, w związku z COVID. Bez specustawy... uważam, że Formacja się nie rozleci, jeśli i teraz sobie odpuścimy.

Scyzoryk - wszystko można, na pewno. KP z trzema JRG, każda zmiana osobno, SK osobno, biuro osobno, ci co na urlopie są a w I terminie nie mogli też osobno... A komisja komendanta na każdych testach jest i pilnuje, zamiast się nudzić w komendzie, bo przecież roboty nie mają.

Uważam, że ten rok może być bez testów - to MOJE zdanie.


Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Testy sprawności fizycznej w czasie COVID-19
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 22, 2020, 09:53:36 »
Pierwszy termin został odpuszczony, bo był drugi. I ta decyzja nie wymagała jakiś zabiegów prawnych. Po prostu, wszyscy stwierdzili, że zrobią testy w terminie jesiennym. Tutaj nie trzeba było niczego prawnie zmieniać, bo tak można. Teraz inna bajka.