Autor Wątek: Służba a możliwość dorobienia 'w czasie wolnym"  (Przeczytany 1701 razy)

Offline Matemor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Służba a możliwość dorobienia 'w czasie wolnym"
« dnia: Wrzesień 20, 2020, 19:28:35 »
Witam.
Mam pytanie do zawodowców :)
Zamierzam wstąpić w szeregi PSP jednak jak wiadomo nie z powodu zarobków  :straz: a z powodu pasji i chęci pomocy innym.
Moje pytanie brzmi:
Załóżmy, że uda mi się dostać do PSP odbyć szkolenie podstawowe i zacznę normalną prace zmianową 24/48.
Do tej pory moim zawodem była stolarka, składanie mebelków itd.
Czy będę w stanie w stanie przepracować np po kilka godzin w tych dwóch dniach wolnych po służbie?
Jak wygląda to u Was? Często jest tak, że po służbie przychodzicie do domu i musicie spać do do popołudnia żeby odespać robote czy raczej spanie w domu po służbie się nie zdarza?  ^_^
Pozdrawiam!!

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Służba a możliwość dorobienia 'w czasie wolnym"
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2020, 19:40:49 »
Na twoje pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Ponieważ nigdy nie wiesz co będzie podczas twojej służby.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Służba a możliwość dorobienia 'w czasie wolnym"
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2020, 20:26:31 »
Zależy gdzie trafisz i ile będzie wyjazdów. Bo możesz mieć rocznie 2 tysiące w dużym mieście i będziesz spał w nocy parę godzin bo wyjazd trwa powiedzmy pół godziny, a pójdziesz do jednostki, która ma dużo terenów wiejskich i trafi się stodoła i będziesz robił całą noc. Tego nie przewidzisz. Ze swojego doświadczenia powiem Ci, że lepiej chodzić dzień przed służbą. Pamiętaj, że straż to nie tylko możliwość dorabiania, ale również interesowanie się służbą, tym co się w służbie dzieje itd. Jak przyjdziesz do jednostki to może lepiej trochę popracuj bez dorabiania, a nie w pierwszy dzień rzucisz kwity do dowódcy bo chcesz pracować gdzieś indziej.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Służba a możliwość dorobienia 'w czasie wolnym"
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2020, 20:28:28 »
Po służbie zawsze i to do minimum do 15 taka służba

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Służba a możliwość dorobienia 'w czasie wolnym"
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2020, 20:55:55 »
Tak jak wyżej powiedział kolega. Zależy od rejonu w jakim się starasz o przyjęcie. Raz będzie cała służba bez wyjazdu, czasami trafi się całodzienne wyjazdy + zarwana nocka. Nie ma reguły. Wszystko zależy od Ciebie i od Twoich predyspozycji.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Służba a możliwość dorobienia 'w czasie wolnym"
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2020, 22:42:29 »
600 wyjazdów rocznie u mnie. Rzadko kiedy nocny wyjazd.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Służba a możliwość dorobienia 'w czasie wolnym"
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2020, 23:27:57 »
U mnie jest ponad 2 tysiące i często jest tak, że jedyne o czym marzę po.sluzbie to chęć wyspania się, a nie zarabiania dodatkowych pieniędzy. Oduczyłem się chodzenia do drugiej pracy bezpośrednio po służbie.