Autor Wątek: Katowice Okulista Soczewki  (Przeczytany 1638 razy)

Offline Fiker135

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Katowice Okulista Soczewki
« dnia: Wrzesień 18, 2020, 20:41:13 »
Witam! Oczekuje właśnie na komisję(Katowice). Moja ostrość wzroku wynosi 0.75 oraz 0.5. Drioptier sferyczne 0,5 na każdym oku. Ale mam stwierdzony astygmatyzm. Dropria cylindryczna wynosi 1.25 oraz 1.75. Oczywiście noszę soczewki i w takich też pojde na badania. Według rozporządzenia cyt
"Ostrość wzroku jednego oka poniżej 0,5
a drugiego oka – powyżej 0,5.
Korekcja szkłami lub soczewkami
kontaktowymi wyrównuje do 0,9–1,0
. Oraz załącznik cyt"
 pkt 2 kol. 6 i 7. Funkcjonariuszy i kandydatów do służby z potwierdzoną dobrą tolerancją soczewek
kontaktowych należy kwalifikować jako zdolnych przy korekcji do wartości 1,0. Wymagana korekcja soczewkami kontaktowymi .Dopuszczalna maksymalna wartość korekcji ± 4 dioptrie sferyczne i 2 dioptrie cylindryczne"

I tu moje pytanie Zdolny/Nie zdolny? Skoro w rozporzadzeniu jest informacja na temat soczewek. I według cylindryczny i sferycznych się mieszczę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Katowice Okulista Soczewki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2020, 15:19:30 »
Zależy od lekarza, raczej zdolny, coraz więcej osób jest w okularach, soczewkach w PSP

Offline Fiker135

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Katowice Okulista Soczewki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2020, 18:46:18 »
Dzięki za Odpowiedź! Powiedz mi przypuszczam że Pani doktor zada mi dużo pytań odnośnie wady wzroku, ostrości itp. I pewnie do badania na tablicy będzie kazać ściągnąć soczewki. Chodź w takim przypadku jak mój jak postępują? Żeby mogła sprawdzić czy naprawdę mam ostrość 0,75 oraz 0,5 bo przypuszczam że na słowo mi nie uwierzy.

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Katowice Okulista Soczewki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2020, 12:30:51 »
Witam! Oczekuje właśnie na komisję(Katowice). Moja ostrość wzroku wynosi 0.75 oraz 0.5. Drioptier sferyczne 0,5 na każdym oku. Ale mam stwierdzony astygmatyzm. Dropria cylindryczna wynosi 1.25 oraz 1.75. Oczywiście noszę soczewki i w takich też pojde na badania. Według rozporządzenia cyt
"Ostrość wzroku jednego oka poniżej 0,5
a drugiego oka – powyżej 0,5.
Korekcja szkłami lub soczewkami
kontaktowymi wyrównuje do 0,9–1,0
. Oraz załącznik cyt"
 pkt 2 kol. 6 i 7. Funkcjonariuszy i kandydatów do służby z potwierdzoną dobrą tolerancją soczewek
kontaktowych należy kwalifikować jako zdolnych przy korekcji do wartości 1,0. Wymagana korekcja soczewkami kontaktowymi .Dopuszczalna maksymalna wartość korekcji ± 4 dioptrie sferyczne i 2 dioptrie cylindryczne
"

I tu moje pytanie Zdolny/Nie zdolny? Skoro w rozporzadzeniu jest informacja na temat soczewek. I według cylindryczny i sferycznych się mieszczę. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jesli czerwone bez korekcji = ok to wtedy zielione moim zdaniem. Jesli oba oka/oczy? wyjda ostrosc ponizej 0.5 wg tej skali Shenela to juz lipa chyba.

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Katowice Okulista Soczewki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2020, 01:41:47 »
Czyli jak wkoncu? Jeśli mam wadę -1.5 na obu oczach ale soczewki korekcyjne wyrównują do widzenia 1,0 na tablicy to zdolny czy nie? Mógłby ktoś powiedzieć czy ktoś przeszedł tak? Czy coś z góry dzięki

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Katowice Okulista Soczewki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2020, 12:00:33 »
@Misiek1, jaka ostrość na tablicy Ci wychodzi bez jakiejkolwiek korekcji Dioptriami?

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Katowice Okulista Soczewki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2020, 23:56:32 »
Teraz nie wiem ale słabo widzę bez

Offline aro_rally

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Katowice Okulista Soczewki
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2020, 06:55:47 »
A do której komendy się dostałeś ?