Autor Wątek: Obwód budynku - interpretacja  (Przeczytany 2544 razy)

Offline Fibjak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Obwód budynku - interpretacja
« dnia: Wrzesień 13, 2020, 15:09:36 »
Witam, czy istnieje jakaś zasada liczenia obwodu budynku zgodnie z zapisem w ustawie o ochronie pożarowej ?
Chodzi mi głównie o to jak liczyć loggie budynku, czy do obwodu liczy się także ścianki boczne ograniczające loggie,
(załącznik)

Pozdrawiam
fj

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline bella

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Obwód budynku - interpretacja
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2020, 08:42:56 »
Raczej nie istnieje taka, a przynajmniej ja się z nią nie spotkałam. Chyba skłaniałabym się do przedstawionej przez Ciebie wersji V2, ale bez przekonania.
A przy okazji - na jakiej wysokości budynku wyznaczyć obwód?

Offline pietrus

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Obwód budynku - interpretacja
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2020, 16:11:58 »
Raczej nie istnieje taka, a przynajmniej ja się z nią nie spotkałam. Chyba skłaniałabym się do przedstawionej przez Ciebie wersji V2, ale bez przekonania.
A przy okazji - na jakiej wysokości budynku wyznaczyć obwód?

Moim zdaniem zawsze należy poszukać i wyznaczyć najmniej korzystny obwód czyli ten największy.

Offline bella

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Obwód budynku - interpretacja
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2020, 10:07:14 »
Raczej nie istnieje taka, a przynajmniej ja się z nią nie spotkałam. Chyba skłaniałabym się do przedstawionej przez Ciebie wersji V2, ale bez przekonania.
A przy okazji - na jakiej wysokości budynku wyznaczyć obwód?

Moim zdaniem zawsze należy poszukać i wyznaczyć najmniej korzystny obwód czyli ten największy.

Ten największy (w rozpatrywanym przypadku V1) może akurat być całkiem korzystny, jeśli projektuje się drogę pożarową zapewniającą dostęp do 30% obwodu.