Autor Wątek: Nowelizacja ustawy o PSP  (Przeczytany 25875 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 16, 2020, 14:02:56 »
art. 87 nie ulega zmianie!!!!!! Dodatek funkcyjny był i jest dalej, ale podobnie jak dodatek za służbę w warunkach szkodliwych nie jest wliczany do EMERYTURY.  Jeżeli chodzi o ZM to wystarczy, że dodadza pkt. w ustawie emerytalnej i Komendanci wraz ze "swoimi" zwiększą sobie EMY.
Ty tak poważnie? Czy jaja sobie robisz?
Oficer na litość boską strona 96 pdf pkt 17 w Art 87 dodaje się punkt 4b. To chyba jednak się zmienia. A co do szkodliwego to jeśli nie wiesz to mogę ci wyjaśnić czemu do emki nie wchodzi.
Chyba celowo zamieszanie robisz
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 16, 2020, 14:29:13 »
Eqinox moja pomyłka spowodowana, że przeglądałem druk 432. co nie oznacza, że wcześniej dodatku takiego nie było. Oświeć też mnie dlaczego nie wlicza się szkodliwego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 16, 2020, 16:07:01 »
Eqinox moja pomyłka spowodowana, że przeglądałem druk 432. co nie oznacza, że wcześniej dodatku takiego nie było. Oświeć też mnie dlaczego nie wlicza się szkodliwego.
Nie było dlatego dodano 4b  :wacko:
Ponieważ tak zwane szkodliwe nie jest dodatkiem stałym liczonym w "stawkach" miesięcznych tylko w stawkach "godzinowych". Pracowałeś na PB więc pewnie wiesz jak się liczy ten dodatek. Jak nie wiesz to pomogę  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 17, 2020, 10:16:41 »
Eqinox zdecyduj się na coś. Raz uważasz, że to co jest w art. 87 wlicza się do EMY (świadczenie motywacyjne, które jest w innym artykule według Ciebie z tego powodu ma być nie wliczane), a innym że Nie np. szkodliwy.
druga kwestia dodano 4b , bo BYŁ  i jest 4a.- czyli był i jest DODATEK FUNKCYJNY.
i trzecia: czy jest liczony godzinowo to mało ważne- jest to dodatek, który NALEŻY się strażakowi i jeśli go otrzymał w ostatnim miesiącu wynagrodzenia to powinien być wliczany do EMY.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 17, 2020, 16:33:41 »
Eqinox zdecyduj się na coś. Raz uważasz, że to co jest w art. 87 wlicza się do EMY (świadczenie motywacyjne, które jest w innym artykule według Ciebie z tego powodu ma być nie wliczane), a innym że Nie np. szkodliwy.
druga kwestia dodano 4b , bo BYŁ  i jest 4a.- czyli był i jest DODATEK FUNKCYJNY.
i trzecia: czy jest liczony godzinowo to mało ważne- jest to dodatek, który NALEŻY się strażakowi i jeśli go otrzymał w ostatnim miesiącu wynagrodzenia to powinien być wliczany do EMY.
Jezu drogi ty tylko udajesz? Czy naprawdę masz problem ze zrozumieniem aktów prawnych...
Emeryturę nalicza się z uposażenia zasadniczego, dodatków o charakterze stałym oraz 1/12 nagrody rocznej... Uposażenie zasadnicze wraz z wysługą opisano w art 88 ustawy o PSP, dodatki o charakterze stałym opisano UWAGA w art. 87 ale ust. 2!
Dodatkami do uposażenia o charakterze stałym są dodatki ustalone w stawkach miesięcznych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 18, 2020, 10:40:52 »
eqinox to co Ty wyjasniłeś to jedno, to co ja opisuje to drugie. Jak byś chciał trochę pomysleć to jest to temat dla ZZ do wyjaśnienia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 18, 2020, 17:58:58 »
eqinox to co Ty wyjasniłeś to jedno, to co ja opisuje to drugie. Jak byś chciał trochę pomysleć to jest to temat dla ZZ do wyjaśnienia.
Nie mam pojęcia co trzeba wyjaśniać?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 19, 2020, 19:06:24 »
np. dlaczego ŚM nie jest w art. z dodatkami,  dlaczego jako ustalona stawka miesięczna nie będzie wliczana do ustalenia emerytury, czym różni się dodatek służbowy od szkodliwego powodując jego nie naliczanie do emki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 19, 2020, 19:09:15 »
np. dlaczego ŚM nie jest w art. z dodatkami,  dlaczego jako ustalona stawka miesięczna nie będzie wliczana do ustalenia emerytury, czym różni się dodatek służbowy od szkodliwego powodując jego nie naliczanie do emki.
Jak sam nazwa wskazuje jest to świadczenie, równie dobrze można by było pytać czemu nadgodziny i mundurowka się nie wlicza. Szkodliwe już ci wyjaśniłem że nie spełnia kryteriów art 87 ust 2.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 20, 2020, 13:57:56 »
eqinox nie porównuj ŚM z nadgodzinami, mundurówką, bo przeciez po spełnieniu warunków ŚM staje się uposażeniem stałym comiesięcznym, natomiast różnica dodatku szkodliwego od np. służbowego jest taka, że tylko co miesięczna WYSOKOŚĆ jego się zmienia. Skoro Ty tak pytasz to może też zadać pytanie - to dlaczego 1/12 ostatniego wynagrodzenia się wlicza i o ile się nie mylę ( to w wyliczaniu Emy (chyba to był art. 87) też była coś mowa o nagrodach lub premiach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 20, 2020, 14:40:41 »
eqinox nie porównuj ŚM z nadgodzinami, mundurówką, bo przeciez po spełnieniu warunków ŚM staje się uposażeniem stałym comiesięcznym, natomiast różnica dodatku szkodliwego od np. służbowego jest taka, że tylko co miesięczna WYSOKOŚĆ jego się zmienia.
Skoro coś się zmienia to jest stałe czy zmienne? Mundurówka ci nie pasuje ok... Brak lokalu podobnie jak świadczenie motywacyjne wypłacany jest co miesiąc...
Skoro Ty tak pytasz to może też zadać pytanie - to dlaczego 1/12 ostatniego wynagrodzenia się wlicza i o ile się nie mylę ( to w wyliczaniu Emy (chyba to był art. 87) też była coś mowa o nagrodach lub premiach.
Z racji tego że nie chce ci się czytać odpowiem tak odpowiedź jest w ustawie o PSP w rozdziale uposażenia strażaków a w art. 87 nie ma nic o nagrodach i premiach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 20, 2020, 20:01:02 »
Oczywiście, że opierając na wymienionych przez ciebie prawnych aspektach mieszkaniówka powinna wchodzić. Natomiast jeśli chodzi o szkodliwy to on jest zmienny tak jak może być zmienny dodatek służbowy.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 20, 2020, 22:09:07 »
Masz masę czasu na emeryturze,  zapoznaj się z aktualnym stanem prawnym z orzeczeniami sądów i dopiero pisz.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 21, 2020, 09:49:22 »
Widzę, że kolejny przeciwnik wymiany poglądów, spostrzeżeń.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 01, 2020, 15:56:22 »
Nie ma jeszcze tekstu jednolitego ustawy o PSP?

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 02, 2020, 21:07:56 »
Trochę czasu minęło, aktualne opinie służbowe zrobione, nawet projekty decyzji przyznających ŚM podobno rozesłano... a czy może już wiadomo, jak faktycznie wypłacić strażakowi to świadczenie. Obowiązuje od 1.10.  :rolleyes:
Tekst jednolity ustawy o PSP nie ma tu znaczenia...

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 03, 2020, 09:18:59 »
Nie ma wypracowanych "kanałów" przepływu środków z ZER-u do komend - tak jak pisałem wcześniej nie wyobrażam sobie sytuacji że KP/M wydaje decyzje a płatnikiem jest ZER (z wszystkimi potrąceniami, terminami itp). I o ile w przypadku strażaków którzy nabyli uprawnienia do ŚM przed 1 października na wydanie decyzji jest jeszcze czas (art. 19) to już w przypadku strażaka który nabył uprawnienie np. 2 października naruszono ustawę. Jednocześnie komendant nie mógł takiej wydać bo naruszyłby dyscyplinę budżetową (ot taka kolejna przypadłość PSP).
Podejrzewam że środki na wypłatę zostaną ujęte w planie budżetowym na 2021 i wyrównanie pójdzie do 10 stycznia (ale to tylko moje przypuszczenia)