Autor Wątek: Nowelizacja ustawy o PSP  (Przeczytany 13411 razy)

Offline Zuzin

• Stary Wyga
  • *
Odp: Nowelizacja ustawy o PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 13, 2020, 12:03:45 »
A jaki widzisz problem interpretacyjny?
Jak można wiedzieć

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2020, 12:10:09 »
A jaki widzisz problem interpretacyjny?
Jak można wiedzieć
Absolwent dziennej SA PSP... Moim zdaniem ma kwalifikacje wyższe ale jest jedno ale nie ma kwalifikacji wymienionych w pkt. 6 więc może pojawić się problem który kategorii takiej, że doktorat z budownictwa nie pozwala na zdobycie uprawnień do których upoważnia tytuł inżyniera budownictwa.

Offline MAJKUSS

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2020, 12:14:07 »
Tu bardziej chodzi o kwestie plotek i nadinterpretacji zmian przepisów i wrzucenia wszelkich SPO SPF i co tam dalej jest do jednego koszyka jakim jest SPK, który daje możliwości kierowania działaniami a w przypadku SPO jedynie dawało możliwość uzyskania stopnia ** bez kierowania. Tu kwestia interpretacji tego zapisu o wrzuceniu wszystkiego do SPK a co z ludźmi po SPO, którzy czekali na ** po ukończeniu a tu taka zmiana i w związku z tym pojawiło się wiele niedomówień i interpretacji tego pisma, które wpłynęło do komend.

Offline strazakos_jrg

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 13, 2020, 18:07:08 »
Czyli w obecnym brzmieniu:

36.3
"4.) posiada  wykształcenie  wyższe  oraz  kwalifikacje  wymagane  do zajmowania  stanowisk  aspiranckich  i  ukończył  przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, albo”

czyli to znaczy, że będzie jedno przeszkolenie przygotowujące do kierowania działaniami, czyli SPK i wtedy aspirant po studiach cywilnych może dostać na stanowisku związanych z KDR i nie tylko **
Dobrze to rozumiem?
Nie ważne czy jesteś na podziale czy w biurze/SKKM/SKKP to robisz SPK i możesz dostać stopień...

Widzę też w 2 błąd bo jest zostawione
posiada tytuł zawodowy inżynier oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej oraz przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, albo...

No a skoro ma być tylko SPK to jak ta osoba ma mieć możliwość... chyba, że chodzi o osoby, które już skończyły SPO i SPK, żeby im nie zamknąć drogi
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2020, 18:21:27 wysłana przez strazakos_jrg »

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 13, 2020, 18:29:30 »
Czyli w obecnym brzmieniu:

36.3
"4.) posiada  wykształcenie  wyższe  oraz  kwalifikacje  wymagane  do zajmowania  stanowisk  aspiranckich  i  ukończył  przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, albo”

czyli to znaczy, że będzie jedno przeszkolenie przygotowujące do kierowania działaniami, czyli SPK i wtedy aspirant po studiach cywilnych może dostać na stanowisku związanych z KDR i nie tylko **
Dobrze to rozumiem?
Nie ważne czy jesteś na podziale czy w biurze/SKKM/SKKP to robisz SPK i możesz dostać stopień...

Widzę też w 2 błąd bo jest zostawione
posiada tytuł zawodowy inżynier oraz kwalifikacje wymagane do wykonywania zawodu strażak i ukończył przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej oraz przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi, albo...

No a skoro ma być tylko SPK to jak ta osoba ma mieć możliwość... chyba, że chodzi o osoby, które już skończyły SPO i SPK, żeby im nie zamknąć drogi
Chłopie! Skąd ty bierzesz to stanowisko? Możesz być stażysta i dostać **
Nigdzie nie ma wymogu stanowiska! To wymysły nadgorliwych.

Offline strazakos_jrg

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 13, 2020, 18:35:30 »
A gdzie ja napisałem o stanowisku? Mówię, że obecnie nie ma potrzeby po aspirantce i studiach wyższych robienia SPO2 tylko wystarczy SPK i takie było moje pytanie. Nie napisałem przecież, że aby dostać to trzeba mieć stanowisko oficerskie tylko cały czas pisze o stopniu, a reszta to cytaty z ustaw

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2020, 18:38:10 »
A gdzie ja napisałem o stanowisku? Mówię, że obecnie nie ma potrzeby po aspirantce i studiach wyższych robienia SPO2 tylko wystarczy SPK i takie było moje pytanie. Nie napisałem przecież, że aby dostać to trzeba mieć stanowisko oficerskie tylko cały czas pisze o stopniu, a reszta to cytaty z ustaw
Nie widziałeś pisma w sprawie podyplomowek?  Tam było wyjaśnienie... SPO 2 + SPK to obecnie podyplomowka o nazwie SPK

Offline strazakos_jrg

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2020, 18:40:16 »
No właśnie nie widziałem ku*** bo do komendy dochodzi, a na JRG już po co?
Masakra. Może ktoś wrzucić to pismo?
A rusza teraz SPK?

Offline mish3lls

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2020, 19:44:51 »
Dzięki za odpowiedzi, wyglada to ciekawie, poczekamy na konkrety i zobaczymy co z tego wyjdzie
Z racji tego, że zawsze się do mnie grzecznie odnosisz to ci odpowiem jak sprawy stoją   :straz: Konkrety już się wydarzyły  :wacko:
1. Droga do oficera: podyplomówki skrócone... W zasadzie to jedna jest  :rofl: Pismo informujące o zmianach trafiło do KM/KP ma sygnaturę BS-I-1430/5-1/20 tak więc temat zamknięty  :szalony:

Nie do końca, w piśmie nie ma informacji odnoście przeszkolenia do zajmowania stanowisk oficerskich dla podoficerów z wykształceniem wyższym.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2020, 19:47:00 »
Nie do końca, w piśmie nie ma informacji odnoście przeszkolenia do zajmowania stanowisk oficerskich dla podoficerów z wykształceniem wyższym.
Nie ma tam nic o SPO 4 :wacko:

Offline Zuzin

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2020, 19:49:01 »
Mozna powiedziec ze nowe SPK to dawne SPF?
Czy mam racje

Offline mish3lls

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2020, 19:50:34 »
Nie ma tam nic o SPO 4 :wacko:

No właśnie wiem, ale możliwość uzyskania ** bezpośrednio przez podoficera dalej jest możliwa bo taki zapis został w ustawie. Tylko pytanie jak to będzie rozwiązane.  :fiuu:

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2020, 19:53:03 »
Czy mam racje
Tak nowe SPK to dawny SPF ale z tego co zrozumiałem to SPK będzie krótsze.

Offline strazakos_jrg

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2020, 20:06:48 »
Czy mam racje
Tak nowe SPK to dawny SPF ale z tego co zrozumiałem to SPK będzie krótsze.

Czyli SPO2 nie będzie tylko SPK. A SPK krótsze niż 2 semestry?

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2020, 20:08:41 »
Ja zrozumiałem że nowe SPK ma trwać 2 semestry

Offline mish3lls

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 13, 2020, 22:07:24 »
Ja zrozumiałem że nowe SPK ma trwać 2 semestry

Zgadza się.

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 14, 2020, 10:53:05 »
eqinox Ty na poważnie cieszysz się tym skróceniem kształcenia w PSP, otrzymaniem danych stopni (nie tylko oficerskich). Dla dalszej dyskusji bądź łaskaw opisać Twoje dojście do oficera. ja 5 letnie studia na SGSP w sestemie dziennym.

Offline fireman_f

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 14, 2020, 10:55:25 »
eqinox Ty na poważnie cieszysz się tym skróceniem kształcenia w PSP, otrzymaniem danych stopni (nie tylko oficerskich). Dla dalszej dyskusji bądź łaskaw opisać Twoje dojście do oficera. ja 5 letnie studia na SGSP w sestemie dziennym.

I przez to uważasz że skrócenie to jest zły pomysł? Skoro Ty robiłeś 5 letnie studia to tak ma być zawsze?

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 14, 2020, 11:09:02 »
 Ja uważam, że moja nauka była adekwatna do otrzymania tego co posiadam - mgr inż pozarnictwa i stopnia oficerskiego. Przeciez skrócenie w tym czasie też było np. inż. pozarnictwa 4 lata.

Offline fireman_f

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 14, 2020, 11:43:26 »
Ja uważam, że moja nauka była adekwatna do otrzymania tego co posiadam - mgr inż pozarnictwa i stopnia oficerskiego. Przeciez skrócenie w tym czasie też było np. inż. pozarnictwa 4 lata.

Oczywiście że była adekwatna i już nikt Ci tego nigdy nie odbierze.