Autor Wątek: Przenosiny do biura  (Przeczytany 10525 razy)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 15, 2020, 08:25:27 »
Dokładnie jak kolega wyżej napisał temat dotyczy przenosin do biura a nie rozwodzenie się między pb a biurami.
Interesuje mnie stricte czy po upływem 6 miesięcy  01 ma jakiegoś asa w rękawie aby mnie sila zatrzymać w biurze czy po upływie tych 6 miesięcy musi wrocic mnie na poprzednie stanowisko ?
Ustawa mówi jasno "może oddelegować raz w roku na pół roku" zatem jeżeli pójdziesz od 1 lipca do końca roku to możesz dostać kolejne oddelegowanie od 1 stycznia do końca czerwca. Teoretycznie po tym czasie musisz wrócić na poprzednie stanowisko. Tu teoria się kończy i zaczyna się życie oraz praktyki co niektórych 01, czyli, obiecanki cacanki, dostaniesz złote góry, pójdziesz na szkołę jaką zechcesz z gwarancją zdania. Jak to nie poskutkuje to, zastraszanie, mobbing itp. Grubej skóry życzę.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 15, 2020, 10:05:39 »
strażaku wro podział biuro-PB jest, był i będzie. Różnica w naszej Polsce jest taka, że nie wszędzie tak jest- sa wyjątki. Dlaczego sa wyjątki? Bo wyjątkowi sa Komendanci, którzy potrafią rozsądnie kierować Komendami. To od Komendantów zależy czy jest podział. Jeśli potrafią ROZMAWIAĆ , SŁUCHAĆ I CHWILĘ SIĘ ZASTANOWIĆ to nie powinno być takich problemów. Ważne jest aby taki Komendant aby zostać Komendantem (mówimy tu oczywiście o KP) powinien najpierw parę lat "posmakować raju" na podziale, a potem parę lat w biurze patrząc na pracę innych sekcji, wydziałów (a nie zająć się jedynie swoją działą). Niestety tak nie jest i dlatego tylko w wyjątkowych Komendach mamy normalność. Ja służyłem w "nienormalnej" Komendzie gdzie faworyzowano biuro (jest ich zdecydowanie więcej), a Ty odwrotnie.
Na tak nielubianej szkole przez wielu tu piszących, czyli SGSP był wykładowca (szanowany przez pchor.), który powtarzał nam na każdych zajęciach- "To Komendant jest odpowiedzialny od atmosfery w Komendzie, bądźcie kiedyś tacy aby kierowca, garażowy i gaciowy Was szanował (gaciowy - żartobliwe nazywanie biurowych)" . Szkoda, że do tak małej ilości osób te słowa dotarły.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 15, 2020, 11:48:45 »
sorbent a może też i naliczałeś wynagrodzenie za księgową? Większej głupoty to już nie mogłeś napisać- no chyba, że owe pisma to w stylu- "informujemy, że ze względu na brak osoby odpowiedzialnej (urlop, chorobowe itp.) odpowiedź zostanie przesłana w terminie późniejszym" o ile wcześniej myślaćy Komendant nie zadzwonił w odpowiednie miejsce
Nie za księgową nie, bo są jeszcze finanse i czyli akurat dwie osoby i jak do tej pory, zawsze jedna z nich była.
Natomiast nie wiem jak u Was, ale u Nas termin odpowiedzi to termin (np. zapytania poselskie to dla KP ledwie kilka godzin lub dzień, i nikogo  nie interesuje urlop kadrowej, kwatermistrza czy prewencji) i ma być odpowiedź. a historia takich zapytań jest przeolbrzymia, zaskakująca czasem wszystkich nawet chyba tych pytających. I nie są to sprawy do załatwienia ot tak z tzw. palca. Zawsze (niestety) jest telefon i wspólne załatwianie sprawy przez kogoś z KP i tego na urlopie. Taka prawda niestety.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 15, 2020, 11:54:56 »
Cytuj
Na tak nielubianej szkole przez wielu tu piszących, czyli SGSP był wykładowca (szanowany przez pchor.), który powtarzał nam na każdych zajęciach- "To Komendant jest odpowiedzialny od atmosfery w Komendzie, bądźcie kiedyś tacy aby kierowca, garażowy i gaciowy Was szanował (gaciowy - żartobliwe nazywanie biurowych)" . Szkoda, że do tak małej ilości osób te słowa dotarły.
Ja wierzę, że te słowa dotarły jednak do znacznej grupy absolwentów tej uczelni. Oczywiście, nie do wszystkich - są ludzie i ludzie. I właśnie za taką wiedzę cenię SGSP i uważam, że potrafi przygotować ludzi do pracy, a później kierowania jednostkami organizacyjnymi. Tu gdzie jestem teraz, mam wrażenie, że strażacy codzienni i zmianowi szanują się nawzajem. I wszędzie gdzie tak jest, atmosfera służby jest dobra. Niestety wielu, nawet na tym Forum, wypowiada się w tonacji: "w biurze nic nie robią tylko piją kawę i palą faje". Moderatorzy powinni wymagać skanu przebiegu służby potwierdzającego min. rok w zmianowym i rok w codziennym - dopiero wtedy zatwierdzać komentarze w tym temacie. Bo równie dobrze można powiedzieć, że ci zmianowi to grają w siatkę, oglądają TV i czyszczą prywatne samochody - tak, tak, ta to wygląda zza kupy dokumentów na biurku codziennego.
Skosztuj tego i tego "raju" i się wypowiadaj dopiero. A myślę, że wtedy durnych komentarzy będzie mniej, za to szacunku wzajemnego więcej.

Sorbent widzę zaliczył oba "raje" i ma szersze spojrzenie na temat. A że miał ambicje zrobić coś więcej w PSP, zrezygnował z profitów zmianówki i przyjął propozycję przejścia w codzienny system. Ile razy żałował, wie doskonale. Ale życzę Ci, byś wiedzę praktyczną wykorzystał do poprawy funkcjonowania swojej jednostki - niech pomaga Ci ta mądra nauka z SGSP  :huh:

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 17, 2020, 11:06:31 »
Cytuj
Interesuje mnie stricte czy po upływem 6 miesięcy  01 ma jakiegoś asa w rękawie aby mnie sila zatrzymać w biurze czy po upływie tych 6 miesięcy musi wrocic mnie na poprzednie stanowisko ?
Oczywiście że ma - to decyzja o treści "mianuję Pana na stanowisko X w codziennym rozkładzie czasu służby"
Ad. 1 No chyba że jesteś chronionym członkiem zarządu organizacji związkowej to zgodnie z art. 32 ust.1 ustawy o związkach zawodowych komendant bez zgody zarządu ZOZ nie może zmienić jednostronnie warunków pracy lub wynagrodzenia na niekorzyść osoby wykonującej pracę zarobkową. Ale zgodnie z orzecznictwem (np. w świetle wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 17 grudnia 2014r. sygnatura: IV SA/Po 1065/14) zmiana systemu służby i subiektywna ocena strażaka czy organizacji związkowej o niedogodnościach systemu 8h nie jest przesłanką na niekorzyść.
 Ad. 2 Masz wujka ministra, w KG, posła, senatora itp. - wtedy Twoje szanse przy odwołaniu się od decyzji radykalnie rosną  -_-