Autor Wątek: Przenosiny do biura  (Przeczytany 10448 razy)

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Przenosiny do biura
« dnia: Wrzesień 11, 2020, 10:27:17 »
Witam
Zostałem oddelegowany przez komendanta z systemu zmianowego na system codzienny. Jaka czeka mnie przyszłość po upływie 6 miesięcy ? Czy 01 ma jakieś prawo pozostawienia mnie w systemie codziennym ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2020, 14:21:52 »
@kandydat1023 domyślam się, że świeżo skończyłeś szkołę i dlatego tego nie wiesz. Odpowiem krótko jesteś na straconej pozycji z racji wykształcenia. Nie masz w tej sytuacji nic do powiedzenia. Sorry, że tak wprost ale taki mamy klimat.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2020, 14:32:21 »

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2020, 11:38:35 »
Jak długo może mnie 01 oddelegowywać do biura ? Raz w roku na pół roku ? Czy ma w rękawie jakieś prawo zmusić mnie do pozostania w systemie dziennym bez wyrażenia mojej zgody na przejście z systemu 24h na system 8h ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2020, 11:47:29 »
Jak długo może mnie 01 oddelegowywać do biura ? Raz w roku na pół roku ? Czy ma w rękawie jakieś prawo zmusić mnie do pozostania w systemie dziennym bez wyrażenia mojej zgody na przejście z systemu 24h na system 8h ?
Chłopie to jest służba może cię przenieść na stałe w każdym momencie czy ci się to podoba czy nie. I mam dla ciebie złe wieści raczej to zrobi. Także pomału zaczął bym się przyzwyczajać.
Zgadałem z tą szkołą?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2020, 22:12:15 »
Eqinox, dojebałeś ale niestety dla kandytata masz racje  :wall:

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2020, 22:46:21 »
Nie nie jestem po żadnej szkole. Jestem zwykłym strażakiem wziętym z podziału do biura.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2020, 22:50:24 »
Nie nie jestem po żadnej szkole. Jestem zwykłym strażakiem wziętym z podziału do biura.
To masz jeszcze szansę, że się wyrwiesz... BO stanowiska w biurze są w wyższych korpusach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2020, 23:03:19 »
Licze na to.. nie widzę swojej osoby w biurze w systemie codziennym. Tylko sa braki i 01 chce je uzupełnić.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2020, 10:10:18 »
Jak długo może mnie 01 oddelegowywać do biura ? Raz w roku na pół roku ? Czy ma w rękawie jakieś prawo zmusić mnie do pozostania w systemie dziennym bez wyrażenia mojej zgody na przejście z systemu 24h na system 8h ?
Chłopie to jest służba może cię przenieść na stałe w każdym momencie czy ci się to podoba czy nie. I mam dla ciebie złe wieści raczej to zrobi. Także pomału zaczął bym się przyzwyczajać.
Zgadałem z tą szkołą?
Takie drastyczne traktowanie, może spowodować, że chłop się rozchoruje...
Uważam, że w takich sytuacjach należy porozmawiać i wspólnymi siłami rozwiązywać.
Zgadzam, się to służba, jednak już ciężko z czegoś wybierać a takie traktowanie, atrakcyjności nie dodaje - moje zdanie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2020, 10:56:45 »
Takie drastyczne traktowanie, może spowodować, że chłop się rozchoruje...
Uważam, że w takich sytuacjach należy porozmawiać i wspólnymi siłami rozwiązywać.
Zgadzam, się to służba, jednak już ciężko z czegoś wybierać a takie traktowanie, atrakcyjności nie dodaje - moje zdanie.
Uważasz, że chorobowe coś pomoże? Taka rola 01 aby podejmować takie decyzję. Niestety ale podejrzewam, że cała komenda wie o tym że on nie chce na 8 godzin. Teraz niestety nikt nie chce a ktoś musi robić tą robotę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2020, 11:02:03 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2020, 11:21:21 »
A jak dobrzepamiętam to w grudniu ubiegłego roku komendant główny zapowiadal jakieś gratyfikacje dla biurowych. I sprawa stanęła w miejscu? Zmiana nazwy dodatku ze służbowego na funkcyjny nic nie zmieni jeśli on nie zostanie znacznie podniesiony. No oczywiście komendy nie mają pieniędzy na ten cel. Wszystkie chyba blisko średniej już są.

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 13, 2020, 13:16:21 »
A jak dobrzepamiętam to w grudniu ubiegłego roku komendant główny zapowiadal jakieś gratyfikacje dla biurowych. I sprawa stanęła w miejscu? Zmiana nazwy dodatku ze służbowego na funkcyjny nic nie zmieni jeśli on nie zostanie znacznie podniesiony. No oczywiście komendy nie mają pieniędzy na ten cel. Wszystkie chyba blisko średniej już są.

Jak nie zmieni? Zmieni i to bardzo. Dodatek służbowy to max 50 % a funkcyjny to max 70 %. Przelicz sobie jakie to kwoty. U mnie już zacierają ręce. Na podziale dodatki służbowe na poziomie 5% a w biurze 45-50%. Czuje że teraz będzie 3% podział i 70 % biuro (przecież budżet się nie zmieni)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 13, 2020, 13:28:04 »
To ile w biurze ma naczelnik? 3000 coś mi się wierzyć nie chce bo takie dodatki są nie osiągalne dla wiekszosci 01 KM i KP
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 13, 2020, 13:36:54 »
Hehe. Taa. 1500zl dla kierującego komórka to już maks. To na poziomie 20 czy 25 procent. Chętnie pójdę tam gdzie dostanę maks funkcyjnego. A jak dojdzie ten zapis o nieodbieraniu godzin czy wolnego to już całkiem nie będzie chetnych

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 13, 2020, 13:49:45 »
To ile w biurze ma naczelnik? 3000 coś mi się wierzyć nie chce bo takie dodatki są nie osiągalne dla wiekszosci 01 KM i KP
Kwota bazowa 1.614,69 zł.
naczelnik wydziału gr 13. - mnożnik to 2,080 daje nam to 3358,56 zł
Dodatek za stopień (st.kpt.)1412 zł
Suma 1412 + 3358,56 = 4770,56 zł
A więc 50 % to - 2385 zł
Panie Eqinox 2385 to maksymalny dodatek na tym stanowisku w komendzie powiatowej przy stopniu st kpt.
a więc wierz lub nie u mnie takie mają. A że napisałem 45-50% a więc 45% to 2146..

A jeśli chodzi o podział mój kolego to w mojej jednostce aspranci ze stażem 5-8 lat mają 50-100 zł dodatku.

Polecam się wyedukować a nie opowiadać głupot Panie Eqinox4

ZAZNACZAM ŻE SĄ TO KWOTY BRUTTO A WIĘC 45-50% TO NAWET NIE 2 TYŚ.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 13, 2020, 14:08:37 »
Zapomniales o wysludze. To też wlicza się do wyliczenia dodatku służbowego. W Twoich wyliczeniach więc 50 procent to 2722 zł.

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 13, 2020, 14:26:21 »
Zapomniales o wysludze. To też wlicza się do wyliczenia dodatku służbowego. W Twoich wyliczeniach więc 50 procent to 2722 zł.
Hehe
"Strażakowi przyznaje się, ustalany kwotowo, dodatek służbowy w wysokości do 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień"
Dodatek stażowy nie ma z tym nic wspólnego
A skąd wogóle te 2722?
Dodatek stażowy nie jest uposażeniem zasadniczym
oj matematyka i ustawy leżą i kwiczą
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2020, 14:29:58 wysłana przez rada »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 13, 2020, 14:31:48 »
Zapomniales o wysludze. To też wlicza się do wyliczenia dodatku służbowego. W Twoich wyliczeniach więc 50 procent to 2722 zł.
Nie poprawiaj go! Bo on nie ma pojęcia o tym co pisze. Jego wypowiedz zawiera 4 błędy w tym ten o którym piszesz.
Nieprawidłowo naliczono uposażenie zasadnicze ponieważ nie zostało zaokrąglone.
Nieprawidłowo podał grupę naczelnika w KP bo może to być 11 i 12 ale nie ma opcji grupy 13.
Maksymalny dodatek w takiej KP może spokojnie wynosić dużo ponad 3000.
Wysługa się wlicza do naliczenia dodatku służbowego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 13, 2020, 14:32:23 »
Art.  88.  [Uposażenie zasadnicze]
1.  Uposażenie zasadnicze strażaka ustala się według stawki odpowiadającej grupie uposażenia należnej na danym stanowisku służbowym.
2.  Uposażenie zasadnicze strażaka wzrasta z tytułu wysługi lat w Państwowej Straży Pożarnej, od dnia udokumentowania posiadanych okresów służby, o 2% po 2 latach służby i o dalszy 1% za każdy następny rok służby do wysokości 20% po 20 latach służby oraz o dalsze 2% za każde następne 2 lata służby powyżej 20 lat, aż do wysokości 32% po 32 latach służby. Po osiągnięciu 35 lat służby wzrost uposażenia zasadniczego strażaka wynosi 35%.

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 13, 2020, 14:40:00 »
Zapomniales o wysludze. To też wlicza się do wyliczenia dodatku służbowego. W Twoich wyliczeniach więc 50 procent to 2722 zł.
Nie poprawiaj go! Bo on nie ma pojęcia o tym co pisze. Jego wypowiedz zawiera 4 błędy w tym ten o którym piszesz.
Nieprawidłowo naliczono uposażenie zasadnicze ponieważ nie zostało zaokrąglone.
Nieprawidłowo podał grupę naczelnika w KP bo może to być 11 i 12 ale nie ma opcji grupy 13.
Maksymalny dodatek w takiej KP może spokojnie wynosić dużo ponad 3000.
Wysługa się wlicza do naliczenia dodatku służbowego.
No odezwał się wszechwiedzący.
Po pierwsze - nie zaokrągliłem to fakt a więc mogłem się pomylić w dwie strony o pare zł
Po drugie zgodnie z rozporządzeniem z dnia 5 luty 2020 Naczelnik wydziału (w KP I kat.) To 13 GRUPA

PANIE EQINOX JUŻ WIEM DLACZEGO TAK CZĘSTO JEST PAN WYŚMIEWANY NA TYM FORUM.
SKĄD NIBY TE PONAD 3TYŚ?
Idąc tym tokiem to stopień + grupa to ponad 6 tyś + ten twój dodatek czyli 50 % to 3 tyś. co daje grubo ponad 9 tyś.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2020, 14:45:20 wysłana przez rada »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2020, 14:45:08 »
No odezwał się wszechwiedzący.
Po pierwszr - nie zaokrągliłem to fakt a więc mogłem się pomylić w dwie strony o pare zł
Po drugie zdodnie z rozporządzeniem z dnia 5 luty 2020 Naczelnik wydziału (w KP I kat.) To 13 GRUPA
PANIE EQINOX JUŻ WIEM DLACZEGO TAK CZĘSTO JEST PAN WYŚMIEWANY NA TYM FORUM.
SKĄD NIBY TE PONAD 3TYŚ?
Człowieku nie ma KP w I kategorii! Fizycznie nie istnieje. Ponieważ są to powiaty powyżej 600 000 mieszkańców! Są to wyłącznie Komendy Miejskie.
Nie wiem czy istnieje Komenda Powiatowa drugiej kategorii.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2020, 14:49:56 »
No odezwał się wszechwiedzący.
Po pierwszr - nie zaokrągliłem to fakt a więc mogłem się pomylić w dwie strony o pare zł
Po drugie zdodnie z rozporządzeniem z dnia 5 luty 2020 Naczelnik wydziału (w KP I kat.) To 13 GRUPA
PANIE EQINOX JUŻ WIEM DLACZEGO TAK CZĘSTO JEST PAN WYŚMIEWANY NA TYM FORUM.
SKĄD NIBY TE PONAD 3TYŚ?
Człowieku nie ma KP w I kategorii! Fizycznie nie istnieje. Ponieważ są to powiaty powyżej 600 000 mieszkańców! Są to wyłącznie Komendy Miejskie.
Nie wiem czy istnieje Komenda Powiatowa drugiej kategorii.
W tym temacie moge się z Tobą zgodzić. Niech to będzie 12 grupa a więc moje obliczenia są jeszcze bardziej na moją korzyść gdyż kwota się zmniejsza

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 13, 2020, 14:52:10 »
Eq pierwszy przykład z mojego podwórka KP PSP Wołomin mazowieckie. Powiat powyżej 200 tys. II Kat. KP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przenosiny do biura
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 13, 2020, 14:54:26 »
Eq pierwszy przykład z mojego podwórka KP PSP Wołomin mazowieckie. Powiat powyżej 200 tys. II Kat. KP.
Dlatego mówiłem, że nie wiem  :wacko:
W tym temacie moge się z Tobą zgodzić. Niech to będzie 12 grupa a więc moje obliczenia są jeszcze bardziej na moją korzyść gdyż kwota się zmniejsza
Wiesz, że było zestawienie dla całego kraju z podziałem na województwa zrobione i w żadnym województwie naczelnik nie miał 2000 średnio? Nie uwierzę że istnieje taka komenda gdzie biuro ma maksy. Sorry ale to za duży hardcore... Było by o niej bardzo głośno.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.