Autor Wątek: Nagrody 2021  (Przeczytany 12142 razy)

Offline Maaz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2020, 07:18:49 »
Dali tym co mają 25 plus to muszą zabrać tym co poniżej . Logiczne  :wall:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2020, 07:33:58 »
Dali tym co mają 25 plus to muszą zabrać tym co poniżej . Logiczne  :wall:
Jesteś w błędzie. 25 plus to pieniądze z ZERu.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2020, 08:24:48 »
Dali tym co mają 25 plus to muszą zabrać tym co poniżej . Logiczne  :wall:
Jesteś w błędzie. 25 plus to pieniądze z ZERu.
Jeśli nawet to bardzo dziwny zbieg okoliczności . Komuś dali więcej komuś zabrali i jakoś to się kręci.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2020, 10:25:09 »
a pieniądze z Zeru to są skąd? Z budzetu państwa, który rozdziela na poszczególne resorty itd. Koło musi się zamykać. Jak pisałem w innym temacie- w jednym miejscu daja , a w innym muszą zabrać- jeszcze gorsze w tym wszystkim jest to, że bilans musi wyjść na + (oczywiście dla decydentów).

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2020, 15:27:28 »
Przecież nikt nie zmniejsza budżetów KP/KM , nikt nie przelewa z jednej instytucji do drugiej.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2020, 19:51:52 »
tak 70 mln głosowanie - pocztowcy bez nagród itp, 2 mld  na tvp - kosztem zdrowia polaków,   rozpasanie  tych co mają " lewe rączki ", wstręt do pracy,  albo nie wiedzą co to prezerwatywa-  byle kupić ich głos, kosztem tych co tyrają na 1  lub 2 etatach. Brak kasy  ???? - a jak rozbudowano rady nadzorcze w spółkach ? jak wzrosła administracja, ile kasy ładuje się w kościół, księży ? no i w końcu musiało dupnąć .  przekop mierzeji,  respiratory, maseczki, pompowanie w ojca tadeusza by kupić jego głos,  durne rządowe zakupy, projekty wojskowe itp, ratowanie górnictwa - byle ZZ trzymały zamknięty dziób i nie wyszły na ulice itp. no i w końcu kasy brak.  skurkowańce.   będzie nagroda w 2021 roku - nie obniżą nam dodatków za dobre sprawowanie.  :wacko:   Ci z was co interesują się  gospodarką - poczytajcie o państwowych spółkach, ich sprawozdaniach finansowych itp za ostatnie 1  - 3 lata, o nagrodach w radach nadzorczych itp. tak - te nagrody im się należały..... . a nam kur... to co ?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2020, 23:07:17 »
Brawo, sama prawda. Jeszcze zobaczmy jacy "fachowcy" siedzą w radach. Śmiech na sali, ale ważne że dają 500+.😂😂

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2020, 16:30:05 »
tak 70 mln głosowanie - pocztowcy bez nagród itp, 2 mld  na tvp - kosztem zdrowia polaków,   rozpasanie  tych co mają " lewe rączki ", wstręt do pracy,  albo nie wiedzą co to prezerwatywa-  byle kupić ich głos, kosztem tych co tyrają na 1  lub 2 etatach. Brak kasy  ???? - a jak rozbudowano rady nadzorcze w spółkach ? jak wzrosła administracja, ile kasy ładuje się w kościół, księży ? no i w końcu musiało dupnąć .  przekop mierzeji,  respiratory, maseczki, pompowanie w ojca tadeusza by kupić jego głos,  durne rządowe zakupy, projekty wojskowe itp, ratowanie górnictwa - byle ZZ trzymały zamknięty dziób i nie wyszły na ulice itp. no i w końcu kasy brak.  skurkowańce.   będzie nagroda w 2021 roku - nie obniżą nam dodatków za dobre sprawowanie.  :wacko:   Ci z was co interesują się  gospodarką - poczytajcie o państwowych spółkach, ich sprawozdaniach finansowych itp za ostatnie 1  - 3 lata, o nagrodach w radach nadzorczych itp. tak - te nagrody im się należały..... . a nam kur... to co ?
Ja prosty oficer jestem który średnio interesuje się nagrodami dla pocztowców... Tak jak radami nadzorczymi czy Panem dyrektorem radia. Czasem sobie piwko wypije i mam taką rozkminę... Zwykle po kolejnym jasnym z pianką mam ochotę napisać jak ci się nie podoba to się zwolnij ale teraz tego nie napisze. Napiszę trochę cyferek:
1. 2010 - 3787 zł
2. 2016 - 4087 zł
3. 2020 - 5517,77 zł
Wiesz co to jest? To jest średnie wynagrodzenie strażaków w mojej komendzie...
Niech mi się dzieje nadal taka krzywda... Jak przez ostatnie 4 lata...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2020, 16:59:12 »
Mistrz lukrowania :) landryn

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2020, 18:18:41 »
Eqinox tak dla zobrazowania przeciętne wynagrodzenie rośnie w całej gospodarce, a żeby nie protest służb mundurowych, w którym dla przypomnienia związek zawodowy na S nie brał udziału ( bo jak można gryźć rękę pana która karmi ha ha) byli byśmy w czarnej d....e ( wzrost uposażenia zgodnie z porozumieniem od 1 stycznia 19 - 655 zł brutto, od  1 stycznia 20 - 500 zł brutto, przypomnę że ustawa modernizacyjna gwarantowała coś w okolicach 350 zł  :gwiazdki:)
A teraz przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw:
XI 2010 - 3525,67 zł
XI 2016 - 4329,71 zł
VII 2020 - 5381,65 zł
teraz odejmij sobie od średniego uposażenia w twojej komendzie 805 zł ( 655 + 500 - 350) i zobacz gdzie byśmy byli, żebyś się nie przemęczał to średnie uposażenie w twojej komendzie było by na poziomie 4712 zł z groszami.
A tak nawiasem mówiąc ze wszystkimi średnimi to jest tak jak w tym dowcipie wychodzi pan z psem na spacer i razem mają średni po 3 nogi.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2020, 18:21:22 »
Średnie wynagrodzenie. Komendant je mięso, podoficer kapustę , średnia wychodzi, że wszyscy jemy gołąbki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 11, 2020, 18:28:25 »
@mich czyli zobacz wzrost w gospodarce i w PSP w latach 2010 I 2016... i kto PSP w h... robił. Znajdę średnią z 2007 I przedstawię ile które rządy dały PSP. Obie ustawy modernizacyjne to zasługa prawicy.
Ustawa modernizacja w dwa lata gearatowala ponad 700 zł. Więc w proteście wyłączono lekko ponad 300 zł. Więc mi kitu nie wciskaj.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 11, 2020, 18:55:32 »
Średnie wynagrodzenie. Komendant je mięso, podoficer kapustę , średnia wychodzi, że wszyscy jemy gołąbki.
Ważne aby wszystkim smakowało :rofl:

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2020, 21:06:36 »
Panie Egon - co do Twoich wyliczeń ..... ble ble ble. Gdyby nie koledzy Policjanci to byśmy MY STRAŻACY mieli gówno a nie  tak dobre podwyżki i wszyscy o tym wiedzą. Nie wiem jak Ty, ale ja postawiłem dobrą wódkę kolegą z Policji za ich psią grypę. mój ZZ strażacki srał pod siebie i cicho siedział, albo kłócił się z innymi. A prawda jest taka, że i jedni i drudzy mają małe jaja. to tak po tych smacznych gołąbkach pisze  :rofl:. Skoro nie interesują Cię sprawy gospodarki itp to - to Twoja sprawa,  a szkoda - bo jako prosty oficer powinieneś mieć dobre rozeznanie co się w Twojej ojczyźnie  dzieje i co w trawie piszczy.  Ciekawi mnie czy jesteś z tych co popierają 2 mld dla upolitycznionej TVP kosztem zdrowia obywateli,   500 + dla  leworękich i dziecio robów  po podstawówce.  Najlepsze z tego jest to co napisał Pan Gordon S. gołąbki :rofl: Oficer Egon - nie ważne, że jedno koło jest zepsute - ważne, że w TVP usłyszałeś, że 3 koła są dobre. Ja pi.......

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2020, 21:46:00 »
Panie Egon - co do Twoich wyliczeń ..... ble ble ble. Gdyby nie koledzy Policjanci to byśmy MY STRAŻACY mieli gówno a nie  tak dobre podwyżki i wszyscy o tym wiedzą. Nie wiem jak Ty, ale ja postawiłem dobrą wódkę kolegą z Policji za ich psią grypę. mój ZZ strażacki srał pod siebie i cicho siedział, albo kłócił się z innymi. A prawda jest taka, że i jedni i drudzy mają małe jaja. to tak po tych smacznych gołąbkach pisze  :rofl:. Skoro nie interesują Cię sprawy gospodarki itp to - to Twoja sprawa,  a szkoda - bo jako prosty oficer powinieneś mieć dobre rozeznanie co się w Twojej ojczyźnie  dzieje i co w trawie piszczy.  Ciekawi mnie czy jesteś z tych co popierają 2 mld dla upolitycznionej TVP kosztem zdrowia obywateli,   500 + dla  leworękich i dziecio robów  po podstawówce.  Najlepsze z tego jest to co napisał Pan Gordon S. gołąbki :rofl: Oficer Egon - nie ważne, że jedno koło jest zepsute - ważne, że w TVP usłyszałeś, że 3 koła są dobre. Ja pi.......
Nie gniewaj się ale z kim piję to moja prywatna sprawa.
Co do finansowania telewizji to jestem przeciwnikiem bo powiem ci szczerze jak się wprowadziłem do domu kupiłem TV w 2013 i tak sobie stoi zdarza mi się galę PPV wykupić jak wpadną znajomi na dłuższe posiedzenie... A tak to tylko na komputerze coś oglądam. Co do tego na co te pieniądze mogły by trafić to populistom nie brakuje pomysłów i to zdrowie to był jeden z tych. Co do twojego zdania na temat 500+ to mój ojciec miał 4 rodzeństwa a mama ma 3 Każde z nich miało min. 2 dzieci i chyba tylko 2 osoby nie mają wyższego wykształcenia i chyba nikt nie ma prywatnej uczelni skończonej... W temacie wsparcia rodzin zawsze będą mieszane uczucia bo jeden wyda na flaszkę a drugi na korepetycje z matematyki. Tylko wiesz co? Czy warto poświecić zdolnych ludzi kosztem patologi...
Na koniec młotku90 naucz się czytać. eQinox skąd Egon?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 12, 2020, 10:32:35 »
Eqinox jak brakuje argumentów to zaczyna się obrażanie to takie normalne dla pisiorów, kto nie z nami to przeciwko nam, zero dyskusji -  po co był ten młotek90? Nie znasz człowieka, a obrażasz. Wyobraź sobie, że nie jesteś jedyną wszechwiedzącą wyrocznią na tym forum.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 12, 2020, 11:25:35 »
Eqinox jak brakuje argumentów to zaczyna się obrażanie to takie normalne dla pisiorów, kto nie z nami to przeciwko nam, zero dyskusji -  po co był ten młotek90? Nie znasz człowieka, a obrażasz. Wyobraź sobie, że nie jesteś jedyną wszechwiedzącą wyrocznią na tym forum.
Czekaj czekaj kto kilkakrotnie przekręcił mój nick jako pierwszy? Nie przypadkiem mietek90?
Panie Egon - co do Twoich wyliczeń ..... ble ble ble. Gdyby nie koledzy Policjanci to byśmy MY STRAŻACY mieli gówno a nie  tak dobre podwyżki i wszyscy o tym wiedzą. Nie wiem jak Ty, ale ja postawiłem dobrą wódkę kolegą z Policji za ich psią grypę. mój ZZ strażacki srał pod siebie i cicho siedział, albo kłócił się z innymi. A prawda jest taka, że i jedni i drudzy mają małe jaja. to tak po tych smacznych gołąbkach pisze  :rofl:. Skoro nie interesują Cię sprawy gospodarki itp to - to Twoja sprawa,  a szkoda - bo jako prosty oficer powinieneś mieć dobre rozeznanie co się w Twojej ojczyźnie  dzieje i co w trawie piszczy.  Ciekawi mnie czy jesteś z tych co popierają 2 mld dla upolitycznionej TVP kosztem zdrowia obywateli,   500 + dla  leworękich i dziecio robów  po podstawówce.  Najlepsze z tego jest to co napisał Pan Gordon S. gołąbki :rofl: Oficer Egon - nie ważne, że jedno koło jest zepsute - ważne, że w TVP usłyszałeś, że 3 koła są dobre. Ja pi.......
Ja kolego @mich nie jestem człowiekiem tej kategorii, że jak na mnie plują to mówię, że deszcz pada! Więc młotek90 i tyle który na forum strażackim pieprzy o 500+ czy o TVP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 12, 2020, 12:14:14 »
Posty nie wnoszące nic do tematu będą od tej chwili usuwane  :kwit: Proszę o merytorczne wypowiedzi !!! Pozdrawiam :)
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2020, 11:03:27 »
Koledzy największy "skok" wynagrodzenia to 1992 gdy weszła na "dobre" nasza nowa ustawa i nie była to zadna zasługa zwłaszcza ZZ.
eqinox twoje porównywania nie mają do końca podstaw przekonania, bo obok warto było dokonac porównania np. cen produktów, mieszkań itp. Ja w zadnym etapie po 92 roku nie widziałem różnicy w swoim budźecie i np. wynagrodzenie w latach , które podałeś jest adekwatne do stopy zyciowej.

Offline rafon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 02, 2020, 13:45:52 »
Czy ktoś z Was orientuje się może po jakim czasie pracy można otrzymać złoty medal za długoletnią służbę PSP? Pytam z ciekawości bo nie mogę na ten temat znaleźć żadnej informacji. Z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2020, 13:53:13 »
Nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa - po 30 latach pracy zawodowej osoby proponowanej do odznaczenia Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę (I stopień).

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2020, 20:23:59 »
Niestety często jest to fikcja, ponieważ znam strażaków, którzy mają 14-17 lat stażu i pomimo nienagannej postawy oraz wysyłanych wniosków, nie otrzymali jeszcze brązowych medali za 10 lat nienagannej służby. Powód - limity, które sprawiają, że tylko część wnioskowanych osób w województwie, otrzymuje odznaczenie.
Paranoja, wybicie medalu to koszt kilku PLN, jeśli ktoś spełnia warunki, powinien otrzymać obligatoryjnie.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2020, 20:29:00 wysłana przez Spartan998 »

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 02, 2020, 21:12:37 »
brązowy po 10 latach pracy zawodowej, nie stażu - szkoła się nie liczy. Dziwny jest limit kolejnych 10 lat od poprzedniego ale tu się nie chcę wymądrzać. Bo jeśli ktoś ma 20 lat pracy, można wystąpić o srebrny. Ale jak otrzymał brązowy dopiero po 14 latach, to o srebrny występować można, patrząc na te zasady, po 24... dziwne trochę.

Spartan998
z tymi medalami to też nie tak wina jednostronna... bo gdy już strażak dostanie, np. medal za długoletnią służbę, powinien odebrać go przynajmniej od wojewody. Nie każdy może wręczyć medal prezydencki. To oznacza udział w wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka - tłum chętnych w powiatach. Udział w wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka oznacza wzorowe umundurowanie - mundurówka, rzecz święta, mundur za ciasny być może... I zaczyna się lament, ja nie jadę, a będą nadgodziny, to wolna służba albo weekend.

I leżą potem medale w szufladzie rok, dwa lub trzy, aż komendant wreszcie, przy stole, po cichu je wręczy. I jaka to gloria, jak nawet baretki nie ma do czego przyszyć. Nawet nowy wzór koszarówki nie przewiduje baretek... więc niech nie narzekają ci, co munduru wyjściowego nie mają.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 02, 2020, 21:38:18 »
brązowy po 10 latach pracy zawodowej, nie stażu - szkoła się nie liczy. Dziwny jest limit kolejnych 10 lat od poprzedniego ale tu się nie chcę wymądrzać. Bo jeśli ktoś ma 20 lat pracy, można wystąpić o srebrny. Ale jak otrzymał brązowy dopiero po 14 latach, to o srebrny występować można, patrząc na te zasady, po 24... dziwne trochę.

Użyłem słowa staż, aby w zdaniu nie występowała służba trzykrotnie, nie wliczałem w to szkoły, gdyż to najczęściej są podoficerowie.
Nie wiem jakie masz doświadczenia z odbiorem medalu, lecz u mnie nie ma "marudzenia", ludzie otrzymują więc jadą. Też odbierałem w KW z rąk wojewody, mając ok. 12-13 lat służby (musiałbym zerknąć na legitymację, ale nie jest to tak istotne).