Autor Wątek: Nagrody 2021  (Przeczytany 9728 razy)

Offline rafon

• Początkujący
  • *
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 02, 2020, 13:45:52 »
Czy ktoś z Was orientuje się może po jakim czasie pracy można otrzymać złoty medal za długoletnią służbę PSP? Pytam z ciekawości bo nie mogę na ten temat znaleźć żadnej informacji. Z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2020, 13:53:13 »
Nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa - po 30 latach pracy zawodowej osoby proponowanej do odznaczenia Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę (I stopień).

Offline Spartan998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2020, 20:23:59 »
Niestety często jest to fikcja, ponieważ znam strażaków, którzy mają 14-17 lat stażu i pomimo nienagannej postawy oraz wysyłanych wniosków, nie otrzymali jeszcze brązowych medali za 10 lat nienagannej służby. Powód - limity, które sprawiają, że tylko część wnioskowanych osób w województwie, otrzymuje odznaczenie.
Paranoja, wybicie medalu to koszt kilku PLN, jeśli ktoś spełnia warunki, powinien otrzymać obligatoryjnie.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2020, 20:29:00 wysłana przez Spartan998 »

Offline Strażak wro

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 02, 2020, 21:12:37 »
brązowy po 10 latach pracy zawodowej, nie stażu - szkoła się nie liczy. Dziwny jest limit kolejnych 10 lat od poprzedniego ale tu się nie chcę wymądrzać. Bo jeśli ktoś ma 20 lat pracy, można wystąpić o srebrny. Ale jak otrzymał brązowy dopiero po 14 latach, to o srebrny występować można, patrząc na te zasady, po 24... dziwne trochę.

Spartan998
z tymi medalami to też nie tak wina jednostronna... bo gdy już strażak dostanie, np. medal za długoletnią służbę, powinien odebrać go przynajmniej od wojewody. Nie każdy może wręczyć medal prezydencki. To oznacza udział w wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka - tłum chętnych w powiatach. Udział w wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka oznacza wzorowe umundurowanie - mundurówka, rzecz święta, mundur za ciasny być może... I zaczyna się lament, ja nie jadę, a będą nadgodziny, to wolna służba albo weekend.

I leżą potem medale w szufladzie rok, dwa lub trzy, aż komendant wreszcie, przy stole, po cichu je wręczy. I jaka to gloria, jak nawet baretki nie ma do czego przyszyć. Nawet nowy wzór koszarówki nie przewiduje baretek... więc niech nie narzekają ci, co munduru wyjściowego nie mają.

Offline Spartan998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 02, 2020, 21:38:18 »
brązowy po 10 latach pracy zawodowej, nie stażu - szkoła się nie liczy. Dziwny jest limit kolejnych 10 lat od poprzedniego ale tu się nie chcę wymądrzać. Bo jeśli ktoś ma 20 lat pracy, można wystąpić o srebrny. Ale jak otrzymał brązowy dopiero po 14 latach, to o srebrny występować można, patrząc na te zasady, po 24... dziwne trochę.

Użyłem słowa staż, aby w zdaniu nie występowała służba trzykrotnie, nie wliczałem w to szkoły, gdyż to najczęściej są podoficerowie.
Nie wiem jakie masz doświadczenia z odbiorem medalu, lecz u mnie nie ma "marudzenia", ludzie otrzymują więc jadą. Też odbierałem w KW z rąk wojewody, mając ok. 12-13 lat służby (musiałbym zerknąć na legitymację, ale nie jest to tak istotne).

Offline Strażak wro

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 03, 2020, 00:49:55 »
Spartan,
nie czepiam się słówek. Mam 23 lata służby, w tym 4 w SGSP. Brązowy medal dostałem ze cztery lata temu i nie wiem czy srebrnego doczekam...
Mundur wyjściowy mam dopasowany, w tym płaszcz zimowy i 100% sortów należnych. Mam też extra spodnie zwężane i buty z KH jeszcze z SGSP. O każdej porze, dnia i nocy, wystąpię do odznaczenia/medalu bez wstydu. Czy każdy tak może, z tych co mają 20 lat pracy w PSP?
Tu pojawiają się problemy, choć nie uogólniam. Medalu z paczkomatu nie odbierzesz wieczorem. Jeśli to coś dla Ciebie znaczy, to zachowajmy całe otoczenie uroczystości. Jeśli paczkomat, to zamilcz.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2020, 12:35:06 wysłana przez Strażak wro »

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 20, 2020, 18:29:03 »
Przyszły rok bez funduszy nagród. Sejm uchwalił ustawę okołobudżetową.
https://www.infosecurity24.pl/przyszly-rok-bez-funduszy-nagrod-sejm-uchwalil-ustawe-okolobudzetowa