Autor Wątek: Nagrody 2021  (Przeczytany 5736 razy)

Offline Maaz

• Początkujący
  • *

Offline młody13

• Strażak Sam
  • *
Odp: Nagrody 2021
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2020, 07:18:49 »
Dali tym co mają 25 plus to muszą zabrać tym co poniżej . Logiczne  :wall:

Offline SIUSIEK

• VIP
  • *
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2020, 07:33:58 »
Jesteś w błędzie. 25 plus to pieniądze z ZERu.

Offline młody13

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2020, 08:24:48 »
Jesteś w błędzie. 25 plus to pieniądze z ZERu.
Jeśli nawet to bardzo dziwny zbieg okoliczności . Komuś dali więcej komuś zabrali i jakoś to się kręci.

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2020, 10:25:09 »
a pieniądze z Zeru to są skąd? Z budzetu państwa, który rozdziela na poszczególne resorty itd. Koło musi się zamykać. Jak pisałem w innym temacie- w jednym miejscu daja , a w innym muszą zabrać- jeszcze gorsze w tym wszystkim jest to, że bilans musi wyjść na + (oczywiście dla decydentów).

Offline pb11

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2020, 15:27:28 »
Przecież nikt nie zmniejsza budżetów KP/KM , nikt nie przelewa z jednej instytucji do drugiej.

Offline mietek90

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2020, 19:51:52 »
tak 70 mln głosowanie - pocztowcy bez nagród itp, 2 mld  na tvp - kosztem zdrowia polaków,   rozpasanie  tych co mają " lewe rączki ", wstręt do pracy,  albo nie wiedzą co to prezerwatywa-  byle kupić ich głos, kosztem tych co tyrają na 1  lub 2 etatach. Brak kasy  ???? - a jak rozbudowano rady nadzorcze w spółkach ? jak wzrosła administracja, ile kasy ładuje się w kościół, księży ? no i w końcu musiało dupnąć .  przekop mierzeji,  respiratory, maseczki, pompowanie w ojca tadeusza by kupić jego głos,  durne rządowe zakupy, projekty wojskowe itp, ratowanie górnictwa - byle ZZ trzymały zamknięty dziób i nie wyszły na ulice itp. no i w końcu kasy brak.  skurkowańce.   będzie nagroda w 2021 roku - nie obniżą nam dodatków za dobre sprawowanie.  :wacko:   Ci z was co interesują się  gospodarką - poczytajcie o państwowych spółkach, ich sprawozdaniach finansowych itp za ostatnie 1  - 3 lata, o nagrodach w radach nadzorczych itp. tak - te nagrody im się należały..... . a nam kur... to co ?

Offline simek92

• Stary Wyga
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2020, 23:07:17 »
Brawo, sama prawda. Jeszcze zobaczmy jacy "fachowcy" siedzą w radach. Śmiech na sali, ale ważne że dają 500+.😂😂

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2020, 16:30:05 »
tak 70 mln głosowanie - pocztowcy bez nagród itp, 2 mld  na tvp - kosztem zdrowia polaków,   rozpasanie  tych co mają " lewe rączki ", wstręt do pracy,  albo nie wiedzą co to prezerwatywa-  byle kupić ich głos, kosztem tych co tyrają na 1  lub 2 etatach. Brak kasy  ???? - a jak rozbudowano rady nadzorcze w spółkach ? jak wzrosła administracja, ile kasy ładuje się w kościół, księży ? no i w końcu musiało dupnąć .  przekop mierzeji,  respiratory, maseczki, pompowanie w ojca tadeusza by kupić jego głos,  durne rządowe zakupy, projekty wojskowe itp, ratowanie górnictwa - byle ZZ trzymały zamknięty dziób i nie wyszły na ulice itp. no i w końcu kasy brak.  skurkowańce.   będzie nagroda w 2021 roku - nie obniżą nam dodatków za dobre sprawowanie.  :wacko:   Ci z was co interesują się  gospodarką - poczytajcie o państwowych spółkach, ich sprawozdaniach finansowych itp za ostatnie 1  - 3 lata, o nagrodach w radach nadzorczych itp. tak - te nagrody im się należały..... . a nam kur... to co ?
Ja prosty oficer jestem który średnio interesuje się nagrodami dla pocztowców... Tak jak radami nadzorczymi czy Panem dyrektorem radia. Czasem sobie piwko wypije i mam taką rozkminę... Zwykle po kolejnym jasnym z pianką mam ochotę napisać jak ci się nie podoba to się zwolnij ale teraz tego nie napisze. Napiszę trochę cyferek:
1. 2010 - 3787 zł
2. 2016 - 4087 zł
3. 2020 - 5517,77 zł
Wiesz co to jest? To jest średnie wynagrodzenie strażaków w mojej komendzie...
Niech mi się dzieje nadal taka krzywda... Jak przez ostatnie 4 lata...

Offline Siedem

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2020, 16:59:12 »
Mistrz lukrowania :) landryn

Offline mich

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2020, 18:18:41 »
Eqinox tak dla zobrazowania przeciętne wynagrodzenie rośnie w całej gospodarce, a żeby nie protest służb mundurowych, w którym dla przypomnienia związek zawodowy na S nie brał udziału ( bo jak można gryźć rękę pana która karmi ha ha) byli byśmy w czarnej d....e ( wzrost uposażenia zgodnie z porozumieniem od 1 stycznia 19 - 655 zł brutto, od  1 stycznia 20 - 500 zł brutto, przypomnę że ustawa modernizacyjna gwarantowała coś w okolicach 350 zł  :gwiazdki:)
A teraz przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw:
XI 2010 - 3525,67 zł
XI 2016 - 4329,71 zł
VII 2020 - 5381,65 zł
teraz odejmij sobie od średniego uposażenia w twojej komendzie 805 zł ( 655 + 500 - 350) i zobacz gdzie byśmy byli, żebyś się nie przemęczał to średnie uposażenie w twojej komendzie było by na poziomie 4712 zł z groszami.
A tak nawiasem mówiąc ze wszystkimi średnimi to jest tak jak w tym dowcipie wychodzi pan z psem na spacer i razem mają średni po 3 nogi.

Offline GordonShumway

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2020, 18:21:22 »
Średnie wynagrodzenie. Komendant je mięso, podoficer kapustę , średnia wychodzi, że wszyscy jemy gołąbki.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 11, 2020, 18:28:25 »
@mich czyli zobacz wzrost w gospodarce i w PSP w latach 2010 I 2016... i kto PSP w h... robił. Znajdę średnią z 2007 I przedstawię ile które rządy dały PSP. Obie ustawy modernizacyjne to zasługa prawicy.
Ustawa modernizacja w dwa lata gearatowala ponad 700 zł. Więc w proteście wyłączono lekko ponad 300 zł. Więc mi kitu nie wciskaj.

Offline janosik

• Strażak Sam
  • *
  • OSP & PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 11, 2020, 18:55:32 »
Średnie wynagrodzenie. Komendant je mięso, podoficer kapustę , średnia wychodzi, że wszyscy jemy gołąbki.
Ważne aby wszystkim smakowało :rofl:

Offline mietek90

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2020, 21:06:36 »
Panie Egon - co do Twoich wyliczeń ..... ble ble ble. Gdyby nie koledzy Policjanci to byśmy MY STRAŻACY mieli gówno a nie  tak dobre podwyżki i wszyscy o tym wiedzą. Nie wiem jak Ty, ale ja postawiłem dobrą wódkę kolegą z Policji za ich psią grypę. mój ZZ strażacki srał pod siebie i cicho siedział, albo kłócił się z innymi. A prawda jest taka, że i jedni i drudzy mają małe jaja. to tak po tych smacznych gołąbkach pisze  :rofl:. Skoro nie interesują Cię sprawy gospodarki itp to - to Twoja sprawa,  a szkoda - bo jako prosty oficer powinieneś mieć dobre rozeznanie co się w Twojej ojczyźnie  dzieje i co w trawie piszczy.  Ciekawi mnie czy jesteś z tych co popierają 2 mld dla upolitycznionej TVP kosztem zdrowia obywateli,   500 + dla  leworękich i dziecio robów  po podstawówce.  Najlepsze z tego jest to co napisał Pan Gordon S. gołąbki :rofl: Oficer Egon - nie ważne, że jedno koło jest zepsute - ważne, że w TVP usłyszałeś, że 3 koła są dobre. Ja pi.......

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2020, 21:46:00 »
Panie Egon - co do Twoich wyliczeń ..... ble ble ble. Gdyby nie koledzy Policjanci to byśmy MY STRAŻACY mieli gówno a nie  tak dobre podwyżki i wszyscy o tym wiedzą. Nie wiem jak Ty, ale ja postawiłem dobrą wódkę kolegą z Policji za ich psią grypę. mój ZZ strażacki srał pod siebie i cicho siedział, albo kłócił się z innymi. A prawda jest taka, że i jedni i drudzy mają małe jaja. to tak po tych smacznych gołąbkach pisze  :rofl:. Skoro nie interesują Cię sprawy gospodarki itp to - to Twoja sprawa,  a szkoda - bo jako prosty oficer powinieneś mieć dobre rozeznanie co się w Twojej ojczyźnie  dzieje i co w trawie piszczy.  Ciekawi mnie czy jesteś z tych co popierają 2 mld dla upolitycznionej TVP kosztem zdrowia obywateli,   500 + dla  leworękich i dziecio robów  po podstawówce.  Najlepsze z tego jest to co napisał Pan Gordon S. gołąbki :rofl: Oficer Egon - nie ważne, że jedno koło jest zepsute - ważne, że w TVP usłyszałeś, że 3 koła są dobre. Ja pi.......
Nie gniewaj się ale z kim piję to moja prywatna sprawa.
Co do finansowania telewizji to jestem przeciwnikiem bo powiem ci szczerze jak się wprowadziłem do domu kupiłem TV w 2013 i tak sobie stoi zdarza mi się galę PPV wykupić jak wpadną znajomi na dłuższe posiedzenie... A tak to tylko na komputerze coś oglądam. Co do tego na co te pieniądze mogły by trafić to populistom nie brakuje pomysłów i to zdrowie to był jeden z tych. Co do twojego zdania na temat 500+ to mój ojciec miał 4 rodzeństwa a mama ma 3 Każde z nich miało min. 2 dzieci i chyba tylko 2 osoby nie mają wyższego wykształcenia i chyba nikt nie ma prywatnej uczelni skończonej... W temacie wsparcia rodzin zawsze będą mieszane uczucia bo jeden wyda na flaszkę a drugi na korepetycje z matematyki. Tylko wiesz co? Czy warto poświecić zdolnych ludzi kosztem patologi...
Na koniec młotku90 naucz się czytać. eQinox skąd Egon?

Offline mich

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 12, 2020, 10:32:35 »
Eqinox jak brakuje argumentów to zaczyna się obrażanie to takie normalne dla pisiorów, kto nie z nami to przeciwko nam, zero dyskusji -  po co był ten młotek90? Nie znasz człowieka, a obrażasz. Wyobraź sobie, że nie jesteś jedyną wszechwiedzącą wyrocznią na tym forum.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 12, 2020, 11:25:35 »
Eqinox jak brakuje argumentów to zaczyna się obrażanie to takie normalne dla pisiorów, kto nie z nami to przeciwko nam, zero dyskusji -  po co był ten młotek90? Nie znasz człowieka, a obrażasz. Wyobraź sobie, że nie jesteś jedyną wszechwiedzącą wyrocznią na tym forum.
Czekaj czekaj kto kilkakrotnie przekręcił mój nick jako pierwszy? Nie przypadkiem mietek90?
Ja kolego @mich nie jestem człowiekiem tej kategorii, że jak na mnie plują to mówię, że deszcz pada! Więc młotek90 i tyle który na forum strażackim pieprzy o 500+ czy o TVP.

Offline wujo 2010

• Global Moderator
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 12, 2020, 12:14:14 »
Posty nie wnoszące nic do tematu będą od tej chwili usuwane  :kwit: Proszę o merytorczne wypowiedzi !!! Pozdrawiam :)
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2020, 11:03:27 »
Koledzy największy "skok" wynagrodzenia to 1992 gdy weszła na "dobre" nasza nowa ustawa i nie była to zadna zasługa zwłaszcza ZZ.
eqinox twoje porównywania nie mają do końca podstaw przekonania, bo obok warto było dokonac porównania np. cen produktów, mieszkań itp. Ja w zadnym etapie po 92 roku nie widziałem różnicy w swoim budźecie i np. wynagrodzenie w latach , które podałeś jest adekwatne do stopy zyciowej.