Autor Wątek: O defibrylatorach  (Przeczytany 2579 razy)

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
O defibrylatorach
« dnia: Wrzesień 03, 2020, 23:22:45 »
Jak w temacie, jaki polecacie zakupić. Jakie są  plusy jakie minusy w tych które macie.

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: O defibrylatorach
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2020, 06:30:04 »
Polecam Zoll AED 3 BLS

Offline Peter134

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: O defibrylatorach
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2020, 13:09:12 »
Mamy i miałem okazję użyć Philips HeartStart FRx. Według mnie ma to co mieć powinien bez zbędnych w mojej opinii bajerów, guzik włącz/wyłącz, wyładowanie, pomoc głosowa w RKO(jakby ktoś nie umiał), klucz pediatryczny, i duży rysunek z przypomnieniem jak przykleić elektrody.

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: O defibrylatorach
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2020, 03:56:00 »
Mi tu polecają iPada podobno najbardziej popularny, czy macie jakieś doświadczenia.

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: O defibrylatorach
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2020, 10:13:37 »
Polecam zajrzeć do miejscowej stacji PRM i zorientować się na jakich elektrodach pracują. W przypadku zużycia przy zdarzeniu macie możliwość poprosić o wydanie w zamian. Plusy: nie musicie czekać na zakup nowych, AED macie "na chodzie" cały czas. Z reguły większość ZRM działa na LifePak-ach

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: O defibrylatorach
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2020, 15:40:12 »
Jako serwisant sprzętu medycznego polecam wam ZOLL AED PLUS. Może nie najciekawszy z wyglądu, ale ogólnie dostępny serwis bez konieczności korzystania z autoryzowanych, ekran z przebiegiem EKG i co najważniejsze najtańsze ogólnie dostępne baterie 10 szt. litowych 123A. Cena za komplet ok. 120-150 zł. nie 700-1000 zł jak do innych.  Komplet elektrod: ok. 200 zł.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2020, 15:44:52 wysłana przez Fredek »

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: O defibrylatorach
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2021, 20:48:36 »
Również polecam AED od ZOLL, najlepiej z elektrodą z czujnikiem uciśnięć. Po szkoleniach w jakich czasem mam okazję wziąć udział, wszyscy chcą tą elektrodę. Koszt wymiany baterii nieporównywalnie niższy niż w dedykowanych bateriach. Z wykresu EKG raczej nie skorzystasz, ale urządzenie jest naprawdę świetne. No i miałem okazję użyć go "na bojowo" podczas NZK i stąd mam sentyment do niego (poszkodowany przeżył).