Autor Wątek: ratownik-kierowca  (Przeczytany 1959 razy)

Offline ptr998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
ratownik-kierowca
« dnia: Sierpień 30, 2020, 12:20:14 »
Witam, mam dwa pytania
1. Czy na rekrutacji na stanowisko ratownik-kierowca (wymagane jest prawo jazdy kat. C) wystarczy sam ważny "papierek" czy oprócz tego trzeba mieć zrobione kwalifikacje np. na przewóz osób?
2. Czy jeśli dostanę się właśnie na to stanowisko, to po kursie przygotowawczym za każdym razem będę jako kierowca czy mogę również jeździć z tyłu?

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: ratownik-kierowca
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2020, 12:46:45 »
1. C wystrcza
2. Nie da się stuprocentowo odpowiedzieć tak/nie. Ale raczej pojeździsz z tylu jeszcze zanim siadziesz za fajere. A potem tez się zdarzy ze i na desancie bedziesz.

Offline ptr998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: ratownik-kierowca
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2020, 19:40:27 »
A jeśli załóżmy że dostalem się ale na stanowisko ratownik (nie kierowca), lecz mimo to posiadam kat C to mogę być na jakiejś sluzbie kierowcą czy raczej mało możliwe?

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: ratownik-kierowca
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2020, 20:00:19 »
Na stanowisku ratownika jeździsz z tylu. (Chyba że inaczej podchodzą Do tego w jrg, pisze jak jest u mnie)
Na stanowisku ratownik-kierowca albo tu albo z przodu. Jeśli Będą starsi stażem kierowcy to pewnie będziesz z tylu jeśli nie to z przodu.

Offline ptr998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: ratownik-kierowca
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2020, 22:41:41 »
Wszytsko już wiem, dzięki bardzo za odpowiedź  :straz:

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: ratownik-kierowca
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2020, 23:03:57 »
Jak sam ratownik a masz prawko to nie Możesz wsiadać za kółko

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: ratownik-kierowca
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2020, 08:18:49 »
Maestro kto Ci powiedział że nie można wsiadać za kółko. To jest tylko stanowisko zaszeregowania, za kółko może nawet Stażysta wsiąść

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: ratownik-kierowca
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2020, 08:27:01 »
No właśnie dlatego że w stanowisku nie masz wpisanego kierowcy to nie mozesz siadać za kółka. Chyba że źle mi wytłumaczono. Stażysta ok ale jeśli jego stanowisko jest docelowe starszy rat kierowca

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: ratownik-kierowca
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2020, 10:25:16 »
Jak sam ratownik a masz prawko to nie Możesz wsiadać za kółko
To jest różnie widać w świecie, u mnie czasem zdarza się, że ratownik, który posiada stosowne badania i uprawnienia i ma w zakresie obowiązków prowadzenie pojazdów siada za fajerką - czasem pojazd na kategorię B czasem C. Nawet niektórzy D-cy zastępu czy sekcji mają - a nawet i naczelnik operacyjnej ma na C i ma wkładkę i badania i na powodzi woził różne materiały SCKw - i to jest właściwe bo daje elastyczność przy grafiku.
Pozdrawiam.