Autor Wątek: kolor hełmu w straży  (Przeczytany 3233 razy)

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
kolor hełmu w straży
« dnia: Sierpień 27, 2020, 07:22:38 »
Witam , oglądając dziś akcję usuwania skutków nawałnic zwróciłem uwagę na kolory hełmów , mieliśmy czerwone , białe i fluorescencyjne (żółto-zielone) - co ciekawe te ostatnie w obydwu formacjach
czy ktoś może podać co reguluje kolorystykę hełmu w strazy?

Offline wiktus70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kolor hełmu w straży
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2020, 12:04:20 »
Kolor reguluje poniższe porozumienie (załącznik) podpisane między ZG a KG niecałe 10 lat temu. Z ciekawości wie ktoś jak to jest na "zachodzie" tzn czy ochotnicy i zawodowi mają ten sam kolor ?

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: kolor hełmu w straży
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2020, 14:12:29 »
Kolega co założył ten wątek doskonale wie co i gdzie jest regulowane.... a to, że w kraju problem jest z respektowaniem niektórych spraw...
No cóż... jeżeli chce się porządku to trzeba mieć pewne strategie, które pomimo uzgodnień kierują decyzjami prezesów i naczelników (np dopłaty).....natomiast komendantom uniemożliwiają przykładowo użytkowanie darowanego sprzętu  niezgodnego z wymogami (np ze względu na niewłaściwy kolor).
Mi osobiście nie przeszkadza to, że Ochotnicy służą w wypasionych hełmach w kolorze fluo. Czuję raczej niesmak, że sprzęt indywidualny w PSP mam jakościowo słabszy niż w OSP.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: kolor hełmu w straży
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2020, 16:06:14 »

Mi osobiście nie przeszkadza to, że Ochotnicy służą w wypasionych hełmach w kolorze fluo. Czuję raczej niesmak, że sprzęt indywidualny w PSP mam jakościowo słabszy niż w OSP.
W PSP mam kaliszaka w OSP rosenbauera . Także jak kolega wyżej . Co mi dała Ojczyzna będę użytkował . Pozdrawiam 🙂
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2020, 16:18:39 wysłana przez młody13 »