Autor Wątek: Dyżurny Punktu Alarmowego  (Przeczytany 7116 razy)

Offline Marvel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Dyżurny Punktu Alarmowego
« dnia: Sierpień 14, 2020, 10:57:01 »
Witajcie, na wstępie proszę o wyrozumiałość, szukałem nie znalazłem...
Potrzebuję informacji nt. obowiązków dyżurnego punktu alarmowego, jakieś rozporządzenie, akty itd.
Druga pytanie z ciekawości, czy dyżurny PA wyjeżdża u Was do zdarzeń? np. na pierwszym wozie wyjazdowym.
Dzięki i pozdrawiam.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Dyżurny Punktu Alarmowego
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2020, 22:37:04 »
U nas w komendzie mamy 3 jednostki, 2 z PA, w jednej już jest wprowadzone, że dyżurny PA również jeździ do zdarzeń, a w drugiej powoli są wprowadzane usprawnienia w tym kierunku. Nie koniecznie na 1 wyjazdowym jeździ wtedy dyżurny. Co do zapisów itd, to wydaje mi się, że tutaj bardziej powinieneś szukać w regulaminie komendy. W jednostce w której wyjeżdża dyżurny mamy podgląd z kamer i możliwość sterowania bramami wyjazdowymi, także jakby oni nie zamknęli to my na PSK mamy taką opcję.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Dyżurny Punktu Alarmowego
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2020, 21:46:29 »
 W woj. Śląskim nie ma PA wiec to się = jedziesz na wyjazd
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline Marvel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Dyżurny Punktu Alarmowego
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2020, 18:27:43 »
W woj. Śląskim nie ma PA wiec to się = jedziesz na wyjazd


U nas zredukowali o jedną osobę stan osobowy zmiany po "likwidacji PA", piszę w cudzysłowie ponieważ są to jedynie zmiany na papierze. Funkcję niepisanego dyżurnego pełni teraz strażak wyjazdowy, który często jest obsadzony na pierwszym wyjazdowym. Wygląda to tak, że często gęsto wraca się w nocy ze zdarzenia, a w jednostce czekają już na Ciebie meldunki do napisania np. z wyjazdów OSP, plus papierkowa robota jak to na punkcie. Dlatego dopytywałem jak to wygląda na innych jednostkach, niestety w rozporządzeniach nic nie znalazłem