Autor Wątek: Urlop  (Przeczytany 4640 razy)

Online strazak321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Urlop
« dnia: Sierpień 12, 2020, 14:59:05 »
Witajcie, mam krótkie pytanie odnośnie urlopów.
Kończąc szkołę aspirantów i przyjmując się do służby stałej od lipca przysługuje mi połowa urlopu wypoczynkowego czyli 13 dni?
Druga sprawa jak jest z urlopem dodatkowym, czy mi się należy? Napisane jest że po roku służby ale czy szkoła się w to wlicza? Kolega jest w takiej samej sytuacji jak ja i ma zaplanowane 6 służb urlopu do końca roku, czyli 18 dni więc wychodzi że jemu urlop dodatkowy przyznali a mi w kadrach powiedzieli, że mi nie przysługuje.  :gwiazdki:
Dzięki za pomoc.

Offline kamilo271

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Urlop
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2020, 15:56:31 »
Nie przysługuje Ci urlop dodatkowy,byłem w tej samej sytuacji.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Urlop
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2020, 11:14:53 »
Prawo do UD nabędziesz po roku przepracowanych w danych warunkach (czyli w systemie zmianowym i służbie stałej - ustawa o PSP).
Od 1 lipca przyszłego roku nabędziesz prawo do 13 dni UD - jeżeli aktualnie pracujesz w systemie zmianowym i nadal będziesz w takim systemie służyć.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Urlop
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2020, 11:43:26 »
przepraszam za lekki offtopic i "trollowanie" ale ten temat pokazuje jakie priorytety ma osoba która dopiero rozpoczyna przygodę z pożarnictwem ;)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Urlop
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2020, 12:59:15 »
Cytuj
Prawo do UD nabędziesz po roku przepracowanych w danych warunkach (czyli w systemie zmianowym

System zmianowy nie jest tu kluczowy i obligatoryjny.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Urlop
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2020, 13:00:53 »
przepraszam za lekki offtopic i "trollowanie" ale ten temat pokazuje jakie priorytety ma osoba która dopiero rozpoczyna przygodę z pożarnictwem ;)
Hyhy to i tak mało ....większość kolegów po SA  od razu rząda dc-ę zastępu i wyższy dodatek z tym związany ......:)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Urlop
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2020, 14:12:54 »
Niech się pytają. Skoro ustawy nie potrafią przeczytać a co śmieszniejsze, jak przeczytają to nic z tego nie rozumieją. To można wytłumaczyć. Domyśleć się mogę dlaczego pytają, gdyż są jeszcze jednostki gdzie po prostu ludzi nowych oszukują.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Urlop
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2020, 14:33:06 »
Za każdy przepracowany miesiąc w pierwszym roku służby po szkole dostajesz 2,17 dnia urlopowego.
Przykład. Ja zacząłem rok temu w czerwcu i nie wykorzystałem ani jednego dnia urlopowego. Z dniem 1 stycznia następnego roku miałem zaległe 2,17 x 7 = 15,19 dni urlopowych co daje w zaokrągleniu 15 dni. 13 dni urlopu dodatkowego otrzymałem z dniem 1 czerwca tego roku.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Urlop
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2020, 14:37:53 »
przepraszam za lekki offtopic i "trollowanie" ale ten temat pokazuje jakie priorytety ma osoba która dopiero rozpoczyna przygodę z pożarnictwem ;)
Chłop szuka informacji i od tego jest forum.
Co za różnica, czy się przyjął, czy jest stara wyga, podam mój przykład, pierwszy rok służby  a "stary trep dowódca" nie dał mi wolnej służby (urodzenie dziecka), twierdząc,  że się nie należy, bo za krótko pracuje.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Urlop
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2020, 16:03:24 »
Coż stary trep miał rację z tytułu urodzenia dziecka "wolna służba" się nie należy.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Urlop
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2020, 18:05:24 »
Cytuj
zaległe 2,17 x 7 = 15,19 dni urlopowych co daje w zaokrągleniu 15 dni
co daje w zaokrągleniu 16 dni  ^_^
art. 155.3 par.1 kodeksu pracy z związku z art. 71e ust. 2 ustawy o PSP

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Urlop
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 13, 2020, 18:10:44 »
Coż stary trep miał rację z tytułu urodzenia dziecka "wolna służba" się nie należy.
należy się WOLNA SŁUŻBA, zapisujesz to jako urlop okolicznościowy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Urlop
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2020, 19:07:24 »
należy się WOLNA SŁUŻBA, zapisujesz to jako urlop okolicznościowy.
Pogrążasz się...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Urlop
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 13, 2020, 20:41:21 »
Cytuj
zaległe 2,17 x 7 = 15,19 dni urlopowych co daje w zaokrągleniu 15 dni
co daje w zaokrągleniu 16 dni  ^_^
art. 155.3 par.1 kodeksu pracy z związku z art. 71e ust. 2 ustawy o PSP
Oj muszę doczytać i się chyba upomnę!

Offline Fado

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Urlop
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 14, 2020, 13:48:22 »
przepraszam za lekki offtopic i "trollowanie" ale ten temat pokazuje jakie priorytety ma osoba która dopiero rozpoczyna przygodę z pożarnictwem ;)

Jakie? Kolega ewidentnie nie lubi absolwentów szkół dziennych  ^_^

Co do tematu i autora.  Uwzględniając porę roku już skończyłeś SA i większość kolegów rozpoczęła służbę stałą. Zadzwoń popytaj, teoretycznie przepisy obowiązują te same, ale mogą być interpretowane w różny sposób. Odnośnie przepisów odsyłam do artykułu 71 ustawy wiadomej.