Autor Wątek: Rozmowa kwalifikacyjna  (Przeczytany 10886 razy)

Offline aro_rally

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Rozmowa kwalifikacyjna
« dnia: Sierpień 11, 2020, 18:06:28 »
Jak najlepiej przygotować się do rozmowy ? Czego się poduczyć ?

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2020, 18:35:06 »
Kłaść płytki, malować, gipsować,naprawić samochód, hydraulika, elektryka. Jak to umiesz masz max punktów na rozmowie

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2020, 19:48:58 »
Kłaść płytki, malować, gipsować,naprawić samochód, hydraulika, elektryka. Jak to umiesz masz max punktów na rozmowie
Widać, że kolega przyjmował się do służby kilkanaście lat temu ;)
Dzisiaj to nieaktualne wszystkie wymienione zawody z politowaniem patrzą na warunki pracy i zarobki w straży :D

Jak najlepiej przygotować się do rozmowy ? Czego się poduczyć ?
Odpowiedzi na pytanie dlaczego chcesz zostać strażakiem?
Warto też zerknąć na drogaratownika.pl tam masz odpowiedzi na swoje pytania
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2020, 21:13:53 wysłana przez robsen »

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2020, 20:33:33 »
Pytania jakie mogą paść dotyczyć będą Twojej osoby oraz możliwości współpracy z innymi osobami. Bardzo częstymi pytaniami są:
1. Dlaczego Pan/Pani zdecydował się kandydować do tej służby(pracy)?
2. Dlaczego to akurat Pana/Panią powinnyśmy przyjąć?
3. Wymieć 3 swoje największe zalety/wady.
4. Co Pana/Panią odróżnia od innych osób w sytuacjach kryzysowych?
5. Czy woli Pan/Pani pracować pojedynczo czy zespołowo?
6. W jakiej roli widzi się Pan/Pani w zespole? Co możesz do niego wnieść?
7. Jak zachowuje się Pan/Pani w sytuacjach kryzysowych?
8. Autoprezentacja w 5 zdaniach.
9. Czy jest Pan/Pani nałogowcem? Czy spożywa Pan/Pani alkohol?


Ponadto: Wszelkie pytania o ukończone szkoły, kursy, kwalifikacje, znajomości języka.
Zwróć uwagę na sposób Twojej wypowiedzi, aby była ona płynna, zrozumiała, z mocnymi argumentami. Postaraj się także "rozmawiać ciałem", zachowaj zasady savoir-vivre, nie wykonuj nerwowych ruchów, nie przebieraj nogami i rękoma. Patrz w oczy rozmówcy oraz innym obecnym.
Mów to, co oni chcą usłyszeć   :wacko: :straz:

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2020, 21:59:49 »
Jeszcze gdybys podpowiedział jak najlepiej odpowiedzieć to by była elegancko  :mellow:

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2020, 22:53:28 »
Fakt, że ktoś przygotowuje się do rozmowy jest elementem dobrze świadczącym o nim. Znaczy, że planuje, lubi być przygotowany i konsekwentny. Pytania a w zasadzie zagadnienia są w większości określone w naborach, są to głównie autoprezentacja, wiedza o PSP, zamiłowania, hobby itp. Posiadane kursy i kwalifikacje. I tak jak kilka postów wyżej z tego sa pytania. Choć czasem kandydaci sa tak przygotowani, że nie ma o co pytać. U nas bylo: autoprezentacja w tym słabe i mocne strony kandydata. Co Pan/pani wie na temat funkcjonowania PSP, szczególne zainteresowania i osiągnięcia. Posiadane kwalifikacje, ukończone kursy, szkolenia. Jak byl człowiek przygotowany to nie było dodatkowych pytań, a jak była droga przez mękę to mnóstwo pytań a odpowiedzi tak, nie, nie wiem . Zawsze warto kilka zdań ułożyć sobie w głowie. A nawet zapisać  pkt o których chce powiedzieć w auroprezentacji, co podkreślić. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2020, 23:48:17 wysłana przez sorbent »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2020, 13:09:54 »
Jeszcze gdybys podpowiedział jak najlepiej odpowiedzieć to by była elegancko  :mellow:
Najlepszą odpowiedzią jest odpowiedź szczera.

Offline strazak.sam2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2020, 14:22:33 »
Witam,
Panowie mam pytanie z innej beczki, czy jeśli na naborze w jednostce X uzyskałem wynik z sprawności na poziomie 53pkt a np podczas naboru w jednostce Y jest możliwość przedstawienia wyniku z przed poł roku, to czy może być taki poniżej 55?. Pytam bo w dużych miastach na 10 miejsc obniżają dość często a niestety dopadła mnie kontuzja podczas szlifowania na 55pkt i nie zrobię tego wyniku :( Przy 53 może udałoby się załapać.

Offline grzesiek135

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2020, 16:29:09 »
Witam,
Panowie mam pytanie z innej beczki, czy jeśli na naborze w jednostce X uzyskałem wynik z sprawności na poziomie 53pkt a np podczas naboru w jednostce Y jest możliwość przedstawienia wyniku z przed poł roku, to czy może być taki poniżej 55?. Pytam bo w dużych miastach na 10 miejsc obniżają dość często a niestety dopadła mnie kontuzja podczas szlifowania na 55pkt i nie zrobię tego wyniku :( Przy 53 może udałoby się załapać.

Jesli te 53 dało ci w poprzednim naborze pozytywny wynik ( czyli obniżono próg) to możesz a jeśli nie to nie. Ja tak miałem więc mówię z doświadczenia ale może w innych komendach jest inaczej

Offline misiek0410

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2020, 17:42:34 »
Witam
Czy mógłby ktoś wymienić pytania jakie.mial na rozmowie? Czasami zdarzają się nie typowe np. gdzie jest muzeum pożarnictwa na podkarpaciu?

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2020, 18:36:53 »
Takie pytania to chyba są wtedy kiedy możesz wiedzieć że nie masz żadnych już szans i jesteś bo jesteś na tej rozmowie. Po co komu pytania o muzeum pożarnictwa

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2020, 18:42:29 »
Takie pytania to chyba są wtedy kiedy możesz wiedzieć że nie masz żadnych już szans i jesteś bo jesteś na tej rozmowie. Po co komu pytania o muzeum pożarnictwa
Nie prawda. Jeśli jesteś z danego województwa i fascynujesz się pożarnictwem to powinienes znać odpowiedź ja mam już swoje lata i znam odpowiedz w tym temacie dla swojego województwa i jest to Oseredek. Izb pamięci jest kilka I chyba byłem we wszystkich w PSP
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2020, 18:46:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strczarek999

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zielona
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 25, 2020, 19:21:03 »
Na pytanie, na rozmowie o największe życiowe osiągnięcia, może być np o sporcie miejsca na podium w konkursie OTWP, w turniejach i zawodach sportowych, macie jakies porady wskazówki?

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2020, 18:00:09 »
Chlopaki mam pytanie na rozmowie kfalfikacyjnej powiedzialem ze jestem odpowiedzialny po czym powiedzialem ze mam zone i dziecko i pan kapitan stwierdzil ze jestem nieodpowiedzialny bo jak moge zostawic rodzine i wyjechac na kurs podstawowy  jak z takiego pytania wybrnac?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2020, 18:13:17 »
Chlopaki mam pytanie na rozmowie kfalfikacyjnej powiedzialem ze jestem odpowiedzialny po czym powiedzialem ze mam zone i dziecko i pan kapitan stwierdzil ze jestem nieodpowiedzialny bo jak moge zostawic rodzine i wyjechac na kurs podstawowy  jak z takiego pytania wybrnac?
Panie kapitanie odpowiedzialność to nie tylko przywiązanie do rodziny które niewątpliwie jest również moją mocną stroną ale także chęć zapewnienia godnego życia mi i mojej rodzinie a jednym z fundamentów godnego życia jest pewna praca która gwarantuje ukończenie kursu podstawowego a poza tym czym są 3 miesiące w perspektywie całego życia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2020, 19:18:17 »
Nie urażając nikogo, ale patrząc na styl wypowiedzi kolegi z innych postów obawiam się że problem może nie leżeć w posiadaniu rodziny.

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2020, 19:28:18 »
Dzienki

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2020, 19:51:39 »
Dzienki
Niech Cię ręka boska broni cokolwiek pisać osobiście w dokumentach rekrutacyjnych!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2020, 20:27:09 »
Zona pisze :klol:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Rozmowa kwalifikacyjna
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2020, 20:33:24 »
Zona pisze :klol:
Tyle Twojego szczęście. Ucz się chlopie podstaw bo mylić się w słowie dziękuję to naprawdę słaba akcja.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.