Autor Wątek: Bilirubina a komisja lekarska SAPSP  (Przeczytany 1338 razy)

Offline Lydek23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Bilirubina a komisja lekarska SAPSP
« dnia: Lipiec 21, 2020, 17:51:25 »
Cześć!

Jestem kandydatem do szkoły aspirantów na rok 2020. Testy sprawnościowe poszły po mojej myśli i znajduje się wśród osób zakwalifikowanych na komisję lekarską. Przygotowuje się od kilku tygodni, jem zdrowo, nie pije alkoholu a pomimo tego poziom bilirubiny w mojej krwi wynosi ~1,25 mg. Nie wiem juz, jak sie jeszcze ograniczać aby poziom bilirubiny był niższy i komisja przeszła bez problemu. Przychodzę z pytaniami: Czy z takim poziomem, lekko zawyżonym będzie problem? Czy raczej przymkną oko?
Jaki jest zakres referencyjny w poznańskim laboratorium? U mnie w mieście w jednym byl 1.1 a w innym 1.2.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Bilirubina a komisja lekarska SAPSP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2020, 18:28:05 »
Cytuj
U mnie w mieście w jednym byl 1.1 a w innym 1.2.

niezależnie od wskaźnika Twój przyadek jeśli utrzymasz dalej dietke i tak będzie 0,1 lub 0,2 wyższy niż zakres, chyba już nie spadnie ponizej zakresu
ja też trzymajac diete i zero alko, wysiłku miałem bilirubine w zakresie 0,1 wyzej niż norma zaleznie od wskaźnika czy był do 1 czy do 1.2
podczas badan profilaktycznych w sluzbie takie cos przechodzi natomiast u kandydata mogą robić problem

Offline Lydek23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Bilirubina a komisja lekarska SAPSP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2020, 18:47:42 »
Dzieki za odpowiedź :)

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Bilirubina a komisja lekarska SAPSP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2020, 19:18:12 »
Wejdź sobie w wątek "badania lekarskie - jak i co" i wyszukaj mój post na temat hiperbilirubinemii. Też miałem z tym problem ale sobie poradziłem i piszę o sposobach jak pozbyć się tego dziadostwa. 

Offline Lydek23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Bilirubina a komisja lekarska SAPSP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2020, 20:33:01 »
Kapec- wielkie dzieki! Przeczytałem, ale nasuwa mi sie pytanie- czy pijąc mix cutlera i spożywając oliwe z oliwek w tak dużych dawkach nie odbije się to na pozostałych wynikach krwi?

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Bilirubina a komisja lekarska SAPSP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2020, 21:48:20 »
Kapec- wielkie dzieki! Przeczytałem, ale nasuwa mi sie pytanie- czy pijąc mix cutlera i spożywając oliwe z oliwek w tak dużych dawkach nie odbije się to na pozostałych wynikach krwi?

Tego nie wiem, najlepszą metodą jest sprawdzenie jeśli masz sporo czasu. Ja robiłem to tak, że zrobiłem główne badania na których miałem przekroczoną norme bilirubiny. Potem poprawiałem samą bilirubinę, tylko jeden parametr.