Autor Wątek: wymiana nomexu  (Przeczytany 2383 razy)

Offline strazakmichal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
wymiana nomexu
« dnia: Lipiec 21, 2020, 12:26:16 »
Witam, szukam podstaw prawnych do wymiany nomexu z powodu uszkodzeń mechanicznych? czy zna ktoś może takie? Wiem, że takowe są jednak mam problem z ich znalezieniem. Z góry dziękuję za pomoc. :straz: :straz: :straz:

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: wymiana nomexu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2020, 20:29:34 »
Instrukcja producenta
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: wymiana nomexu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2020, 22:34:39 »
Napisz notatkę że nomex jest już uszkodzony jeżeli z ich miejsca nie widzą uszkodzeń to niech podpiszą się pod notatka z paroma kopiami i obardzeniem ich ewentualnymi kosztami leczenia z powodu odmowy wymiany nomexu jak nie potrafią sami podać art.?

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: wymiana nomexu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2020, 09:36:16 »
Koledzy to forum ochotników.

Generalnie nie ma podstawy prawnej nakazującej wymianę ŚOI w tym ubrania specjalnego. Jest tylko wymóg prawny użytkowania zgodnie z instrukcją. Jeżeli się uszkodzi (producent określa co powoduje uszkodzenie i konieczność wycofania z użytkowania) to należy zaprzestać jego użytkowania.

Jeżeli zostaniesz bez ubrania specjalnego to najlepiej zgłosić sprawę naczelnikowi - i to od niego zależy czy mu wystarczy że będziesz jeździł w czyimś (dla mnie nieakceptowalne) czy nie będziesz jeździł na akcje. Nie ma wymogu, że naczelnik ma kupić nowe - musi jedynie będąc w KSRG spełnić normatyw ilościowy.

Offline Roni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: wymiana nomexu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2020, 09:14:36 »
W tym wypadku chyba gmina powinna zapewnić nowy nomex ? Mam podobny problem również nie mogę odszukać dokumentów dających podstawę do wymiany uszkodzonego ubrania.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: wymiana nomexu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2020, 10:52:47 »
W tym wypadku chyba gmina powinna zapewnić nowy nomex ? Mam podobny problem również nie mogę odszukać dokumentów dających podstawę do wymiany uszkodzonego ubrania.
Gmina ma zapewnić gotowość bojową. Jak uważa że np. 12 kompletów wystarczy to nie wymieni i już i nie ma do tego podstawy prawnej stąd nie możecie tego znaleźć. Jedyna szansa na wymianę to jak mówię rozmowa z naczelnikiem jak się sprawa ma i liczenie że przy najbliższej dotacji np. z KSRG zakupi ubranko lub po prostu gdy uda mu się $$$ wyciągnąć na nie z gminy ;)