Autor Wątek: Wada wzroku a zdolność do służby  (Przeczytany 1191 razy)

Offline Kuba123pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Wada wzroku a zdolność do służby
« dnia: Lipiec 13, 2020, 15:59:10 »
Witam, w przyszłości chciałbym zostać strażakiem lecz przychodzę z zapytaniem o wzrok. Aktualnie mam wadę -1,50 oraz -2,25. Czy jest możliwe pełnienie służby bez laserowej korekcji wzroku? Czytałem rozporządzenie ale jest ono dla mnie trochę niezrozumiałe i prosiłbym o wyjaśnienie sprawy bo jest ona dość ważna. Pozdrawiam

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Wada wzroku a zdolność do służby
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2020, 20:56:28 »
Według mojego rozumienia ustawy niestety nie.

Offline grzesiek135

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Wada wzroku a zdolność do służby
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2020, 21:55:44 »
Witam, w przyszłości chciałbym zostać strażakiem lecz przychodzę z zapytaniem o wzrok. Aktualnie mam wadę -1,50 oraz -2,25. Czy jest możliwe pełnienie służby bez laserowej korekcji wzroku? Czytałem rozporządzenie ale jest ono dla mnie trochę niezrozumiałe i prosiłbym o wyjaśnienie sprawy bo jest ona dość ważna. Pozdrawiam

Moim zdaniem to zależy od okulisty. Jeśli dobrze widzisz bez okularów to nie mów nic o wadzie może cię puści.  Może się uda a jak nie to zrobisz korekcję

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Wada wzroku a zdolność do służby
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2020, 23:15:15 »
W rozporządzeniu macie wyraźnie napisane że kandydant do PSP może mieć: ostrość 0.9-1.0 Zdolny. Ostrość jednego oka poniżej 0,5 a drugiego powyżej 0.5 to jest możliwość zdolny lub nie. Jeżeli masz wadę taka jak piszesz to na pewno nie widzisz 5 dolnych rzędów czyli niestety N.