Autor Wątek: Komisja lekarska do służby w PSP  (Przeczytany 4872 razy)

Offline spioo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Komisja lekarska do służby w PSP
« dnia: Lipiec 06, 2020, 11:32:03 »
Witam,
Zwracam się do Was z pewną sytuacją i proszę o porady. Dostałem skierowanie na badania z naboru w PSP i chciałbym w swojej obecnej pracy położyć wypowiedzenie umowy i iść na L4 od psychiatry. Czy komisja lekarska wystawiając opinię czy jestem zdolny do służby czy nie ma wgląd i bierze pod uwagę to czy jestem obecnie na L4 i z jakiego powodu ? Teoretycznie jeśli zaliczyłem psychotesty pozytywnie to mają wynik, że wszystko jest okej.

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Komisja lekarska do służby w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2020, 12:12:24 »
Nie kombinuj bo przekombinujesz.
Jak masz urlop to bież urlop na badania, albo normalnie dogadaj się z pracodawcą. Tam też pracują ludzie

Offline spioo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Komisja lekarska do służby w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2020, 12:24:28 »
Tu nie chodzi o same badania tylko chcę się zwolnić z pracy ale przez okres wypowiedzenia przebywać na L4. W mojej pracy prezesem nie jest człowiek i skoro mi tu robią pod górkę to czemu ja mam im ułatwiać ? Tylko właśnie chcę obadać temat i nie postępować pochopnie. Zastanawiam się czy wpłynie to na wynik komisji lekarskiej przy wystawianiu oceny. Po to się robi badania żeby na podstawie badań komisja stwierdziła zdolność czy doszukują się głębiej ?

Offline pilara1995

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Komisja lekarska do służby w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2020, 12:33:03 »
Z tego co kojarzę przy zwykłych badaniach do pracy (też miałem psychologa i psychiatrę) Pani pytała mnie na samym początku czy nie jestem na zwolnieniu lekarskim, jeśli odpowiedziałbym ,że tak, to nie zrobiłaby badań bo wynik byłby niemiarodajny. Nie wiem jak z MSWiA czy mają do tego wgląd czy w chwili badania przebywasz na zwolnieniu, jeśli tak to może być problem.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Komisja lekarska do służby w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2020, 12:39:43 »
Ciekawe jaki lekarz po pełnych badaniach psychologicznych, które przeszedłeś do służby podpisze się pod takim L4? Ciekawe który źle badania wykonał. Nakombinujesz i niech cię ZUS w tym czasie skontroluje. Pójdziesz też do pracy już i woje L4 będzie widoczne dla nowego pracodawcy. I będzie się ciągło, czy ktoś życzliwy nie sprawdzi, że od psychologa masz że jesteś zdolny, a na zwolnieniu, że zaburzenia masz.

Offline spioo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Komisja lekarska do służby w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2020, 12:56:51 »
Pierwsza kolejność to L4, a potem badania lekarskie. Jestem świeżo po naborze. Już może nawet nie koniecznie chodzić o psychologa ale każdego innego lekarza, który prywatnie mi wystawi L4 po znajomości. Żeby było jasne, L4 to dla mnie nie problem tylko boję się, że komisja lekarska mi wystawi "Niezdolny do służby" tylko dlatego, że w trakcie badań i ich weryfikacji przez komisje jestem na chorobowym.

Offline grzesiek135

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Komisja lekarska do służby w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2020, 14:51:26 »
Pierwsza kolejność to L4, a potem badania lekarskie. Jestem świeżo po naborze. Już może nawet nie koniecznie chodzić o psychologa ale każdego innego lekarza, który prywatnie mi wystawi L4 po znajomości. Żeby było jasne, L4 to dla mnie nie problem tylko boję się, że komisja lekarska mi wystawi "Niezdolny do służby" tylko dlatego, że w trakcie badań i ich weryfikacji przez komisje jestem na chorobowym.

Idź na badania przejdź komisję i wtedy idź na L4 bo jak nie przejdziesz komisji to zostaniesz w czarnej D....

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Komisja lekarska do służby w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2020, 18:06:48 »
Lekarze mają podgląd. Na L4 wyślą Cię do domu

Offline spioo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Komisja lekarska do służby w PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2020, 07:24:22 »
Dziękuję za pomoc. Macie rację, nie ma co ryzykować.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 895
Odp: Komisja lekarska do służby w PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2020, 13:31:14 »
(...) Już może nawet nie koniecznie chodzić o psychologa ale każdego innego lekarza, który prywatnie mi wystawi L4 po znajomości. Żeby było jasne, L4 to dla mnie nie problem (...).
Chcesz być funkcjonariuszem publicznym, a nie przejmujesz się odpowiedzialnością karną za poświadczenie nieprawdy i/lub nakłanianie lekarza do popełnienia przestępstwa?
Jak dla mnie zrezygnuj ze startowania do służb mundurowych z takm podejściem.
Si vis pacem, para bellum

Offline Robson95

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Komisja lekarska do służby w PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2020, 16:51:58 »
(...) Już może nawet nie koniecznie chodzić o psychologa ale każdego innego lekarza, który prywatnie mi wystawi L4 po znajomości. Żeby było jasne, L4 to dla mnie nie problem (...).
Chcesz być funkcjonariuszem publicznym, a nie przejmujesz się odpowiedzialnością karną za poświadczenie nieprawdy i/lub nakłanianie lekarza do popełnienia przestępstwa?
Jak dla mnie zrezygnuj ze startowania do służb mundurowych z takm podejściem.

Po tym co napisałeś już pewnie zrezygnował 😂😂😂