Autor Wątek: Radioprzemiennik w samochodzie  (Przeczytany 1986 razy)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Radioprzemiennik w samochodzie
« dnia: Lipiec 03, 2020, 14:43:44 »
Jakiś czas temu na jednym z filmików o Policji w USA pokazywali radioprzemiennik zamontowany w samochodzie.
Ma on służyć przekazywaniu korespondencji z radiotelefonu nasobnego do centrali poprzez radioprzemiennik w samochodzie
Spotkaliście się może z czymś takim?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Online PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Radioprzemiennik w samochodzie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2020, 15:56:24 »
Nowy samochód ratownictwa chemicznego dla Poznania ma mieć taką funkcje.
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Radioprzemiennik w samochodzie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2020, 11:51:54 »
Da radę zrobić na dwóch GP360, tylko trzeba zastosować podobno kłopotliwy duplekser (żeby chodziło na jednej antenie) albo oddalić od siebie antenę odbiorczą i nadawczą jak najdalej. Sama elektronika do podłączenia dla kogoś kto to robi (nie ja) jest prosta i tania, przeprogramowanie też dość proste.
Nie wiem jak jest z zakłóceniami pasma i legalnością tego rozwiązania - trzeba pytać fachowców. Mi generalnie większość mówiła, że nie do zrobienia na GBA, pukała się w głowę ale jeden pokazał, że się da zrobić i że będzie działało. 

Obecnie, gdybym robił to pytałbym Hyterę o gotowe przemienniki http://radiotelefonyhytera.pl/hytera-rd965

Offline Forester21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Radioprzemiennik w samochodzie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2020, 11:50:31 »
Jakiś czas temu na jednym z filmików o Policji w USA pokazywali radioprzemiennik zamontowany w samochodzie.
Ma on służyć przekazywaniu korespondencji z radiotelefonu nasobnego do centrali poprzez radioprzemiennik w samochodzie
Spotkaliście się może z czymś takim?
Technicznie jest to do zrobienia, ale fizycznie nie mozna tego uzywac. Sposoby łączności i przekazywanie informacji określa "Instrukcja w sprawie organizacji łączności ..."