Autor Wątek: Wiek do PSP. Ograniczenia.  (Przeczytany 6777 razy)

Offline Matemor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Wiek do PSP. Ograniczenia.
« dnia: Czerwiec 28, 2020, 12:30:11 »
Witam Państwa :)
Chciałbym dowiedzieć się o jedna istotna dla mnie sprawę.
Szukałem na ten temat dużo informacji jednak nie mogę znaleść konkretnej.
Mianowicie kilka lat temu starałem się dostać do szeregów PSP jednak nie udało mi się. Miałem możliwość odbyć sluzbe przygotowawcza do Wojska Polskiego i z tego tez powodu zrezygnowałem w ubieganiu się o dostanie do służby PSP.
Jednak po czasie sytuacja się odmieniła i chciałbym powrócić do tematu Straż Pożarnej.
Drodzy forumowicze czy wiecie jaki jest limit wiekowy aby ubiegać się o posadę strażaka? Nie chodzi o szkoły tylko o taki nabór z ulicy na szeregowego strażaka. Mam w tej chwili 30 lat i szykuje się do zrobienia prawo jazdy C, chciałbym odpowiednio przygotować się do naboru. Czy w wieku 31 lat jest szansa na przyjęcie do służby? Pozdrawiam serdecznie

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wiek do PSP. Ograniczenia.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2020, 12:31:57 »
Nie ma limitu
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Matemor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wiek do PSP. Ograniczenia.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2020, 13:42:21 »
Ok dzięki za odpowiedz. Orientujecie się jak to jest z dostaniem się do służby? Bardzo ciezko w dalszym ciągu czy szanse są większe tera niż 7 lat temu ? Pozdrawiam

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Wiek do PSP. Ograniczenia.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2020, 15:58:59 »
Większe. Widac To nawet po frekwencji do szkół.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wiek do PSP. Ograniczenia.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2020, 16:13:52 »
A ja spodziewam się trendu odwrotnego. Na stanowiska cywilne, na które jeszcze niedawno brak było kandydatów, albo było całych dwóch, teraz potrafi aplikować kilkanaście osób. Nabory na obecną chwilę są wstrzymane, ale jak ruszą, to nie zdziwię się, jak znów na jeden etat w służbie przygotowawczej znów będzie kilkunastu chętnych.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Matemor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wiek do PSP. Ograniczenia.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2020, 13:07:59 »
Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Proszę Jeszcze o rade. Nie jestem członkiem OSP niestety i za to punktów nie dostanę. Co zrobić żeby mieć maksymalne szanse na dostanie się do PSP? Jakie kursy? Jakie szkolenia przejsc żeby ułatwić sobie drogę do Strażaka? Daje sobie rok na przygotowanie do startu w naborze. Siłownia, bieganie itd aby zaliczyć sprawnościowke bez problemu. Dodatkowo prawo jazdy kat C chce robic w tym roku. Co jeszcze ułatwi pomyślne przejście rekrutacji? Pozdrawiam

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Wiek do PSP. Ograniczenia.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2020, 15:41:32 »
Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Proszę Jeszcze o rade. Nie jestem członkiem OSP niestety i za to punktów nie dostanę. Co zrobić żeby mieć maksymalne szanse na dostanie się do PSP? Jakie kursy? Jakie szkolenia przejsc żeby ułatwić sobie drogę do Strażaka? Daje sobie rok na przygotowanie do startu w naborze. Siłownia, bieganie itd aby zaliczyć sprawnościowke bez problemu. Dodatkowo prawo jazdy kat C chce robic w tym roku. Co jeszcze ułatwi pomyślne przejście rekrutacji? Pozdrawiam


Jak zostać strażakiem... ==> Nabory PSP. (Cała Polska)

Wszystkie interesujące Cię informację znajdziesz w pliku ogłoszenie o naborze, oczywiście wszystko zależy od Komendy.

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Wiek do PSP. Ograniczenia.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2020, 22:29:44 »
https://www.drogaratownika.pl/

Na tej stronie znajdziesz dużo informacji.