Służba > Prawo w służbie

Kupno mieszkania.

<< < (5/5)

Spartan998:
Jak wspomniał kolega Lang, jest tu pewna rozbieżność, należy przedstawić akt własności, aktualny wpis do ksiąg wieczystych. Na moim przykładzie:
- posiadałem 1/2 kawalerki, ok. 7 mkw powierzchni użytkowej, przy przysługującej normie 14 mkw,
- w 2007 r. (w służbie stałej) zakupiłem mieszkanie ok. 35 mkw pow. użytkowej,
- otrzymując info od d-cy zmiany, że były przypadki kiedy wypłacali dofinansowanie w takiej sytuacji, podjąłem próbę,
- 2008 r. przedstawiłem argumenty radcy prawnemu z KP, 11 miesięcy bez odpowiedzi,
- 2009 r. złożyłem wniosek pisemny,
- polecenie dostarczenia aktualnego odpisu ksiąg wieczystych w ciągu 7 dni,
- po 14 dniach decyzja - wypłata jednorazowego dofinansowania na zakup mieszkania, które posiadałem od grudnia 2007 r.
- ciągle powtarzali mi, że nie należy się, nie ma takiej opcji, to wszyscy zaraz by chcieli itd., kocopoły skończyły się po złożeniu wniosku.
Po takich doświadczeniach, drążyłbym temat na Twoim miejscu, odwoływał się jeśli trzeba by było.

kapec:
Cześć mam pytanie. Jak każdy dobrze wie, teraz są idealne warunki do zaciągnięcia kredytu. Chciałbym wziąć taki kredyt oraz zakupić mieszkanie. Problem w tym, że do lipca jestem na stażu a boję się, że jeśli poczekam to warunki kredytu mogą się drastycznie zmienić. Ile bym stracił jakbym teraz kupił mieszkanie jeśli chodzi o straż? Czy warto kupować czy lepiej poczekać? Dodam że nie jestem żonaty ani nie mam dzieci (bo to chyba ma znaczenie).

mish3lls:

--- Cytat: kapec w Maj 19, 2021, 13:33:42 ---Cześć mam pytanie. Jak każdy dobrze wie, teraz są idealne warunki do zaciągnięcia kredytu. Chciałbym wziąć taki kredyt oraz zakupić mieszkanie. Problem w tym, że do lipca jestem na stażu a boję się, że jeśli poczekam to warunki kredytu mogą się drastycznie zmienić. Ile bym stracił jakbym teraz kupił mieszkanie jeśli chodzi o straż? Czy warto kupować czy lepiej poczekać? Dodam że nie jestem żonaty ani nie mam dzieci (bo to chyba ma znaczenie).

--- Koniec cytatu ---
Stracisz 3800 brutto, także kupuje

Harmful:
Ja bym powiedział że niecałe 6000 netto.

WitaminaC:
Kawalerowi przysługują dwie normy, tak więc stracisz około 5000zł netto. Przerabiałem stosunkowo niedawno na własnym przykładzie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej