Autor Wątek: Bitwa o wozy  (Przeczytany 10682 razy)

Offline Eqinox

• VIP
  • *
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2020, 17:23:29 »

Offline pszemek

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2020, 21:17:12 »
W zasadzie, jakby się zastanowić, to ciężko wyobrazić sobie większe upokorzenie, marginalizację i drwinę z komendanta głównego straży i całego zaplecza. Jaki bohater, taka siła głosu i pozycja. W tym przypadku żadna.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2020, 21:26:24 »
W zasadzie, jakby się zastanowić, to ciężko wyobrazić sobie większe upokorzenie, marginalizację i drwinę z komendanta głównego straży i całego zaplecza. Jaki bohater, taka siła głosu i pozycja. W tym przypadku żadna.
Wyjaśnij czemu? Bo nie nadarzam :wacko:

Offline strażakochotnik

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 24, 2020, 14:00:47 »
Jaka kłótnia, jaka polityka? bądźmy realistami, to raczej happening czy event. 16 aut na cały kraj a w mojej gminie potrzeba 8 bo żadna nie ma nowego auta i długo nie dostanie bo gmina biedna.
Starając się o większy obiektywizm o ile można w takiej sprawie to chwała, że ktoś podjął próbę zwiększenia frekwencji w wyborach. U mnie na wsi już wiem, że ludzie i tak nie zwrócili na to nawet uwagi.
A jeśli chodzi o wybory to już od dawna nie rozmawiam o polityce z osobami które nie głosują,  podejrzewam że w większości Ci którzy piszą polityczne komentarze, właśnie na wybory nie chodzą.

Offline in_flames

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 24, 2020, 15:50:52 »
Wydawanie polecenia o rozdysponowaniu plakatów wśród wszystkich OSP z powiatu do piątku 13.30 jest już lekkim przegięciem. Info na stronach wszystkich komend nie wystarczyło?

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 24, 2020, 18:06:24 »
Wydawanie polecenia o rozdysponowaniu plakatów wśród wszystkich OSP z powiatu do piątku 13.30 jest już lekkim przegięciem. Info na stronach wszystkich komend nie wystarczyło?
Kto może wydać polecenie stowarzyszeniu? Bądźcie poważni.

Offline in_flames

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 24, 2020, 18:24:08 »
Gdzie jest napisane, że ktoś wydaje polecenie stowarzyszeniu?

Offline jgk

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 24, 2020, 18:41:08 »
Nie potrzeba poleceń wystarczą kontrole.

Offline in_flames

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 24, 2020, 19:00:22 »
W pewnym województwie (nie wiem jak w innych, ale nie sądzę, że tylko jeden KW sam wpadł n atak genialny pomysł) spłynęła dziś informacja do komendantów miejskich/powiatowych, że są odpowiedzialni za dostarczenie do WSZYSTKICH OSP w swoich powiatach plakatów promujących akcję BITWA O WOZY 2020. O sukcesie zameldować w piątek do końca 8 godzinnego dnia pracy.

Offline Mroovka

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 24, 2020, 19:16:50 »
@in_flames
Pomorskie?  :fiuu:
15 lat minęło jak jeden dzień....

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 24, 2020, 20:10:57 »
Nie potrzeba poleceń wystarczą kontrole.
A co jest konsekwencją tej kontroli? Bo nie czaję... W KSRG jeszcze rozumiem ma być pewien poziom wyszkolenia i wyposażenia określony w porozumieniu a w "zwykłych"?

Offline Mroovka

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 24, 2020, 20:45:28 »
@Eqinox
Weź cofnij się kilka postów. Nikt, nigdzie nie napisał, że to OSP ma rozprowadzać plakaty.
Takie polecenie dostali 01 powiatowi i miejscy.
Tak więc nie ma żadnych poleceń dla stowarzyszeń.

@jgk
Patrz wyżej - nie ma kontroli.

Offline in_flames

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 24, 2020, 20:48:32 »
@in_flames
Pomorskie?  :fiuu:
Województwo Rodziny Radia Maryja Czyli prawie trafiłeś.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 24, 2020, 21:33:03 »
@Eqinox
Weź cofnij się kilka postów. Nikt, nigdzie nie napisał, że to OSP ma rozprowadzać plakaty.
Takie polecenie dostali 01 powiatowi i miejscy.
Tak więc nie ma żadnych poleceń dla stowarzyszeń.
A jak odmówi przyjęcia plakatu to polecenie niezrealizowane?  Bądźcie poważni.
Sprawdziłem skoro w warmińsko mu.... ktoś to wymyślił to nie znaczy że to powszechna praktyka. Czasem takie tematy to zwykła nadgorliwosc
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2020, 21:40:17 wysłana przez Eqinox »

Offline Mroovka

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 24, 2020, 22:12:41 »
To odmówi. Nie mamy na to wpływu i dlatego ten pomysł z samochodami i plakatami jest, delikatnie mówiąc, chybiony.
My dostaliśmy polecenie dystrybucji plakatów (nie tylko jedno województwo jak widać), a nikt na górze nie zastanowił się, co zrobić jak OSP odmówi - a mają takie prawo.
Mam nadzieję, że osoby wyznaczone do rozwożenia plakatów nie będą ich wciskać na chama, tak jak CBA kasę burmistrzowi Helu  :rofl:

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 24, 2020, 22:22:04 »
To odmówi. Nie mamy na to wpływu i dlatego ten pomysł z samochodami i plakatami jest, delikatnie mówiąc, chybiony.
My dostaliśmy polecenie dystrybucji plakatów (nie tylko jedno województwo jak widać), a nikt na górze nie zastanowił się, co zrobić jak OSP odmówi - a mają takie prawo.
Mam nadzieję, że osoby wyznaczone do rozwożenia plakatów nie będą ich wciskać na chama, tak jak CBA kasę burmistrzowi Helu  :rofl:
Co do plakatów szczerze nie mam pojęcia OCB...  Bo u mnie jeszcze (celowo to słowo  :rofl: ) nic nie słychać. Co do akcji z samochodami ja popieram każdą inicjatywę która da auta do KSRG (kluczowe). Wyobraź sobie przyjeżdża do ciebie strażak i mówi masz tu plakat i podpisz a ty mu mówisz nieparlamentarne "dziekuje"  postoje i nic ci nie podpisze... Jak to się ma do polecenia o którym mowa powyżej?

Offline Feuerwehrmann

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 24, 2020, 23:33:26 »
W pewnym województwie (nie wiem jak w innych, ale nie sądzę, że tylko jeden KW sam wpadł n atak genialny pomysł) spłynęła dziś informacja do komendantów miejskich/powiatowych, że są odpowiedzialni za dostarczenie do WSZYSTKICH OSP w swoich powiatach plakatów promujących akcję BITWA O WOZY 2020. O sukcesie zameldować w piątek do końca 8 godzinnego dnia pracy.

Komendanci powiatowi/miejscy mają OSOBIŚCIE DOPILNOWAĆ rozwieszenia plakatów, a do tego ma być sporządzona dokumentacja fotograficzna  :szalony:  :gwiazdki:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline ksoniek

• Stary Wyga
  • *
    • OSP Pisarzowice
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 25, 2020, 07:55:11 »
już Wytyczne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczące uzyskania dotacji na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego sa znane
http://strazpisarzowice.pl/inne-informacje/1474-bitwa-o-wozy
na końcu strony

Offline jgk

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 25, 2020, 20:00:51 »
Dali 5000+, dają promesy na 500 wozów i inne rzeczy. Są to działania jakich nie było od  dekad.Co ot tak nagle za free. Oj chyba nadchodzi  dzień w którym  trzeba to odpracować. Nie chodzi o te śmieszne 16 szt o plakaty jak dla mnie to przykrywka.Niby stowarzyszeniom nie można nic nakazać itd.Teoretycznie tak, tyle że kontrolami  można wszystko. Patrząc na ostatnie wybory PSL wypadło kiepsko  niby jeszcze  rządzą ochotnikami ale w mediach za ich kandydatem nie widać druhów z OSP a za Endru już tak. Ale skoro wyciągnęli rękę po podarunki od dobrej zmiany to nima wyjścia. Wierzysz w jakieś wytyczne bo ja nie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2020, 20:04:19 wysłana przez jgk »

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 25, 2020, 20:33:35 »
Dali 5000+, dają promesy na 500 wozów i inne rzeczy. Są to działania jakich nie było od  dekad.Co ot tak nagle za free. Oj chyba nadchodzi  dzień w którym  trzeba to odpracować. Nie chodzi o te śmieszne 16 szt o plakaty jak dla mnie to przykrywka.Niby stowarzyszeniom nie można nic nakazać itd.Teoretycznie tak, tyle że kontrolami  można wszystko. Patrząc na ostatnie wybory PSL wypadło kiepsko  niby jeszcze  rządzą ochotnikami ale w mediach za ich kandydatem nie widać druhów z OSP a za Endru już tak. Ale skoro wyciągnęli rękę po podarunki od dobrej zmiany to nima wyjścia. Wierzysz w jakieś wytyczne bo ja nie.
Wyjasnij mi wreszcie jaka kontrola "zwykłej" OSP one podlegają tylko pod prawo o stowarzyszeniach!