Autor Wątek: Bitwa o wozy  (Przeczytany 33236 razy)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 03, 2023, 18:34:48 »
Ja teraz widzę propagandę, w której "apolityczna" formacja bierze udział. Sam se odpowiedz dlaczego...

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 03, 2023, 18:38:55 »
Panowie!
Niestety i nasza formacja została upolityczniona. Przez niemądre (żeby nie napisać głupie) polecenia z góry (i nie mam tu nawet na myśli KG) obawiam się, że wizerunkowo skończymy jak policja.
A to nas zaboli, bo stracimy szacunek u społeczeństwa (pomijam prewentystów - ich i tak nie szanują, bo się przypieprzają o wszystko i jakimiś karami szafują).
Niestety co "ministry" wymyślą, to 01 KG to realizuje. Nie wiem czy nie potrafi, czy nie chce storpedować tych pomysłów i przemówić do rozsądku. Skutek jest jeden - mamy zbędną robotę.
A oburzało nas jak Leszek S. wysłał podchorążych z barierkami pod sejm....
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 03, 2023, 19:32:54 »
Ale to z kieszeni Komendanta Głównego i Posłów czy naszych podatków ?  Pomijam że poza wybitnie zasłużonymi minimum w połowie z środków lokalnych.
Wcześniej się nie dało? Wcześniej środków nie było... Naszych podatków nie było?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 03, 2023, 19:48:12 »
Na pewno nie było tyle dodrukowanych pieniędzy które teraz wszyscy spłacamy wysoką inflacją...

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 04, 2023, 09:35:53 »
Czyli to nie program mający zwiększyć frekwencję tylko znów kupowanie głosów w tych obszarach gdzie PiS rozdawnictwem nabija sobie słupki poparcia.
Wyciągnąłeś te wnioski skąd? Bo od ostatniej twojej wypowiedzi nie widzę nic co by na taką interpretację rzeczywistości pozwoliło no ale jako, że lubię dyskutować to odpowiedz proszę. 
No to jak tak dyskutujecie co ile kosztuje :)  To ja może mieszkam w dużej gminie która poza OSP utrzymuje w całości JRG a KM nie chce za siebie płacić.
Czyli dajemy lokal, wszystkie media, remonty, nawet wywóz śmieci idzie na konto OSP.  Jak gmina zwraca się do KM o pokrywanie swoich kosztów funkcjonowania bo gmina niema w zdaniach utrzymywania PSP to Komendant szantażuje Burmistrza ze zlikwiduje JRG i tak na krzywy ryj już 10 lat :)  Ciekawe na ile JRG Komendant dostaje kasę :) i gdzie ta kasa trafia :) I też bitwa na remizy nie jest dla nas :) Dodam że przez 10 lat dostaliśmy raz 10 k na remont z KSRG i się jeszcze podzieliliśmy z JRG by odnowili swoją część :)
Zdajesz sobie sprawę, że likwidacja JRG w obecnych czasach jeszcze w takim miejscu to wizerunkowa bomba atomowa!

Jakoś wizerunkowa i dosłowna bomba w KG policji nie wpłynęła na nic,a jeszxze z nich męczenników  kreowali.

Offline Prezes91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 04, 2023, 11:52:23 »
Panowie po co się kłócić odpowiedzi są proste
Dlaczego gminy do 20 tys ? bo tam największy elektorat ma pis i będą motywować się nawzajem idź zagłosuj na ps bo nie dość że dają to jeszcze może remizę na wyremontują. przykre jest to że jako strażacy OSP jesteśmy wciągani w gierki polityczne i dajemy się w to wciągać jako formacja. Czy rządzi ten czy tamten co obieca ten a co obieca tamten my powinnimy być niezależni. Niestety coraz części się widzi na wiecach strażaków w galowych czy to sytuacja z dzisiaj Pan z pewnej partii opozycyjnej usuwający skutki wichury... Cyrk na kółkach. Każda z jednostek nie powinna się włączać w żadne polityczne działania żadne.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 04, 2023, 11:55:02 »

Jakoś wizerunkowa i dosłowna bomba w KG policji nie wpłynęła na nic,a jeszxze z nich męczenników  kreowali.

Postrzeganie rzeczywistości przez komendantów znacząco różni się od postrzegania podwładnych. :gwiazdki: Nasz 01 KG uważa że jesteśmy najlepszą strażą na świecie i wszyscy powinni z nas brać przykład, nie jestem przekonany i nie podzielam tej opinii  :szalony: :rofl:
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 04, 2023, 16:02:32 »
Panowie po co się kłócić odpowiedzi są proste
Dlaczego gminy do 20 tys ? bo tam największy elektorat ma pis i będą motywować się nawzajem idź zagłosuj na ps bo nie dość że dają to jeszcze może remizę na wyremontują. przykre jest to że jako strażacy OSP jesteśmy wciągani w gierki polityczne i dajemy się w to wciągać jako formacja. Czy rządzi ten czy tamten co obieca ten a co obieca tamten my powinnimy być niezależni. Niestety coraz części się widzi na wiecach strażaków w galowych czy to sytuacja z dzisiaj Pan z pewnej partii opozycyjnej usuwający skutki wichury... Cyrk na kółkach. Każda z jednostek nie powinna się włączać w żadne polityczne działania żadne.
Już chyba głupszej akcji politycznej w wykonaniu ochotników nie mogę sobie wyobrazić!!!! KDR powinien przestać nim być!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 05, 2023, 05:59:21 »
Zgadza się. Głupiej już nie można. I nie chodzi już nawet o to, że polityk się za to wziął.
Jak można dać pilarkę osobie bez ŚOI?
Pomijając już fakt braku szkolenia, bo może akurat Pan Kołodziejczak takowe posiada.
KDR jaj nie miał, że ze swoich uprawnień nie skorzystał i nie pogonił osoby postronnej z terenu akcji?
Czy też widział stan wyższej konieczności, uzasadniający odstąpienie od zasad powszechnie uznanych za bezpieczne?
Si vis pacem, para bellum

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 05, 2023, 07:18:20 »
Ciekawe czy kręciliby aferę jakby w łapy wziął pilarkę ktoś z kandydatów z PiS.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 05, 2023, 07:34:25 »
@szampan
Byłoby to tak samo głupie i nieodpowiedzialne.
Myślę, że tak - kręciliby aferę.
Si vis pacem, para bellum

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 05, 2023, 07:42:04 »

W sumie przemyślałem i masz rację, tak mogłoby być. Myślę że normalny człowiek tym bardziej kandydat nie pchałby łap do pilarki. Trochę wyborów parlamentarnych przeżyłem i nie pamiętam takiej głupiej akcji z kandydatami, choć lans na OSP owszem.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 05, 2023, 10:28:33 »
Jedno jest pewne… KaGe miał rację. Nie da się pobrudzić od jednego pociągnięcia sznurka. Kołodziejczak się nie pobrudził… w takim dobrym stanie technicznym były piły. SERIO.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 05, 2023, 15:57:52 »
Dla mnie taka sytuacja po prostu nie powinna mieć miejsca, a nawet jeśliby miała, to nie powinna "wypłynąć", bo może KDR zwyczajnie nie potrafił się odnaleźć w sytuacji i zareagować jak należy...

Offline ŁukaszA-ów

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 05, 2023, 16:22:12 »
Dla mnie taka sytuacja po prostu nie powinna mieć miejsca, a nawet jeśliby miała, to nie powinna "wypłynąć", bo może KDR zwyczajnie nie potrafił się odnaleźć w sytuacji i zareagować jak należy...
Raczej nie po to robi sobie polityk zdjęcia ze strażakami, żeby "nie wypłynęły" 😅

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 05, 2023, 16:51:03 »
Ciekawe czy kręciliby aferę jakby w łapy wziął pilarkę ktoś z kandydatów z PiS.
Nawet jak by papież w stroju służbowym złapał za piłę podczas akcji to bym kręcił aferę...
Dla mnie taka sytuacja po prostu nie powinna mieć miejsca, a nawet jeśliby miała, to nie powinna "wypłynąć", bo może KDR zwyczajnie nie potrafił się odnaleźć w sytuacji i zareagować jak należy...
O święta naiwności  :wacko: Miały wypłynąć ba nie zdziwię się jeśli to była ustawka na zasadzie "jak będzie akcja to walniemy kilka fotek" 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 05, 2023, 17:31:08 »
Raczej nie po to robi sobie polityk zdjęcia ze strażakami, żeby "nie wypłynęły" 😅

Właśnie. O naiwny @mpolskie  ^_^

I nawet jakby mi KG w takim stroju przyszedł, to bym go pogonił poza strefę działań. BE-HA-PE!
Bo gdyby miał ubranie specjalne, hełm i rękawice, to skorzystałbym z pomocy - dlaczego nie?
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.361
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 05, 2023, 17:40:30 »
I nawet jakby mi KG w takim stroju przyszedł, to bym go pogonił poza strefę działań. BE-HA-PE!
Bo gdyby miał ubranie specjalne, hełm i rękawice, to skorzystałbym z pomocy - dlaczego nie?
KG w informacji ze zdarzenia fajna sprawa można upchnąć parę uszkodzeń i KP nawet nie będzie dochodzić co się stało  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 06, 2023, 18:18:41 »
Celowa ustawka i darmowa reklama przedwyborcza  :rofl:

Offline slawomir66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 07, 2023, 14:53:13 »
Już jeden minister z gaśnicą latał i Polskę gasił.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 08, 2023, 22:38:31 »
Ale Wy mnie nie zrozumieliście bo doskonale wiem jak to wygląda i nie jestem naiwny, miałem na myśli tylko to, że KDR z różnych przyczyn jednak się na to wszystko zgodził choć nie powinien i dał się wkopać.

Dla mnie akurat to też antyreklama, ale niektórzy łykną 🤷🏻

Offline strazak321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 07, 2023, 14:35:05 »
Czy u kogoś ruszył temat z pieniędzmi za frekwencję w wyborach?
Chodzą słuchy że są jakieś nowe wytyczne i nie jest tak kolorowo jak to mówili przed wyborami, ktoś ma jakieś informacje?

Offline Turbol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 07, 2023, 18:31:13 »
u nas cisza na razie

Offline DespotaDyzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 11, 2024, 13:42:03 »
Ruszyło się coś u was w kierunku dotacji za frekwencje ?

Offline Kamil194

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 11, 2024, 21:10:59 »
Podobno więcej informacji po 24 kwietnia.