Pożarnictwo > Ratownictwo Wysokościowe

Ratownictwo Wysokosciowe-zakres podstawowy

(1/1)

Jaś:
Witajcie
Trwają prace nad zmianą Zasad Organizacyjnych Ratownictwa Wysokościowego. Podział jest prosty SGRW czyli specjalizacja i Zakres Podstawowy - czyli wszyscy strażacy JRG . Mam pytanie czy zakres podstawowy "działa"  :gwiazdki: w waszych jednostkach?.
Szkolenie to jedno, ale potem jest doskonalenie zawodowe, szkolenie na jednostce przez instruktorów w tej specjalizacji. Co ze sprzętem do działań i szkolenia ?. Czy zakres programu nie jest za trudny ? Czy zakres materiału w programie da się zrealizować na jednostce? Co ze studnią ? Czy wszyscy mają trójnóg do ćwiczeń, a jeżeli nie to jak realizują to ćwiczenie?
Zakres Podstawowy jest realizowany od 2015 roku, więc wypada to po strażacko jakoś podsumować  :brawo:     

rafal.bula:
Przyjmijmy może, że jednak w tej służbie są kumaci ludzie i w swoim rejonie są w stanie znaleźć np. studnię. Żyjemy w Polsce a nie w Sudanie. A jak już nie ma studni to na pewno kanał w garażu się znajdzie. Podobnie z trójnogiem: jest wymóg 1 szt. na powiat i tego się trzymamy. Ostatecznie są jeszcze możliwości budowy stanowisk na drabinie i podnośniku, a te są wszędzie.
Zakres podstawowy działa tak samo jak KPP albo chemia - jedni robią lepiej inni gorzej, jednym bardziej zależy a innym mniej. Na mojej zmianie w każdym razie działa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej